Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

girlie_konik
9. jan 2014
anglicanka1981
9. jan 2014

@demo to vstavanie po 12-24 hodinach ma svoj zmysel kvoli zotavovaniu sa a pohybu criev. Ale urcite je nutny citlivy pristup a nie hukanie, nutenie a podobne ☹
Ja som bola vdacna aj za to, ze som bola sama na izbe. Neviem si predstavit ,ze napriklad by sme tam boli 4 s babatkami a sprcha na chodbe. Takto som sa tam suchtala ako sa mi hodilo.

demo
9. jan 2014

@anglicanka1981 ano, tentokrat som to dokazala stihnut v tomto vhodnom limite. Asi preto, ze to bolo dobrovolne 🙂. Cesta z postele na wc mi trvala niekolko dni 45 minut a som rada ze to prebiehalo bez svedkov 🙂

bubinovci
9. jan 2014

@girlie_konik ja som rodila na Kramaroch svojho syna a za seba mozem povedat ze som nemala problem s doktormi ani so sestrickami. na JIS mi bolo dlho a maleho mi tam priniesli na prve prilozenie.potom som ho videla az na druhy den ked som uz bola na izbe. takze u mna problem nebol ani s neprijenymi sestrickami. dovod preco chcem rodit teraz u Kocha je hlavne kontakt s babom hned od porodu.

didia
9. jan 2014

@girlie_konik Vsetko super, zacali sme ako prirodzeny, ja som tyzden prenasala, tak mi dali aj vyvolavacku rano, do 5tej som bola na sale, ale maly bol moc velky, tak to ukoncili sekciou, to bolo pred 18.00 a okolo 20tej sme uz boli na izbe aj s muzom a aj s malym. Prve dve noci ma nechali sestricky vyspat tak na noc maleho odniesli. Prvy den po sekcii mi pomohli do sprchy este sestricky a tusim na druhy som to uz zvladla aj sama, aj sa mi to pekne hojilo a ani bolesti nejake velke som nemala, vsetko bolo fajn, akurat nohy mi trochu opuchli, ale potom to preslo.

andinka001
10. jan 2014

@tatramatka Ahoj, rano som bola prijata na siedmu, lahla som si do izby, po vizite ma brali na amnio ako prvu lebo ja som mala strasne zle vysledky, vychadzal mi DS 1:3 a potom som si tam polezala este tri hodinky. 48 hodin musis byt v klude, najlepsie lezat a platila som 120,- a vysledky som mala hned na druhy den mi volali, ale mne to islo cez poistovnu, kedze som mala take zle vysledky tak som mala podla zakona a to narok, inak by som cakala tusim 3 tyzdne, ale nie som si ista. Drzim palce, vsetci boli na mna milucky a povzbudovali ma, aj den predtym ako mi robili ultrazvuk, mne to velmi pomahalo ze vsetci to videli pozitivne a nastastie vsetko dobre dopadlo. DS sa nepotvrdil, cakame zdraveho chlapceka

tatramatka
10. jan 2014

@andinka001 Tak to je super, ze cakate zdraveho chlapceka, hlavne ked viem ako tie blbe tripple testy vedia vyplasit; snad aj my dopadneme ako ty/vy, lebo uz teraz mam z toho tachykardiu a bezsenne noci. Este sa chcem opytat, na genetiku si bola u Kocha al. u niekoho ineho? Dakujem.

andinka001
10. jan 2014

@tatramatka genetiku mi robili v Gynfiv na Zahradnickej ale o nic tam vobec neslo iba sme tam riesili kde pojdem na amnio, ani ma nevysetrovali, ani rodokmen nerobili.

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak máte skúsenosť, zahlasujte o Kochu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

nez
12. jan 2014

@zuzulkaba ja som rodila cisarskym u kocha uz dvakrat a odporucam vsetkymi desiatimi...vacsina veci tu uz bola popisana , ja som maximalne ocenila po cisarskom tu ich polohovatelnu postel s dialkovym ovladanim ... to bolo na nezaplatenie....viem porovnat s Ruzinovom, kde som absolvovala jeden operativny zakrok na gynde a to bola cista katastrofa....napriek akoze nadstandartu .... Postel museli vypolohovat vzdy dvaja , z toho jeden udrzbar 😖

lailal
12. jan 2014

Ahojte 🙂

tiez planujem porod u Kocha len ma zaujima jedna informacia. Na izbe budem po porode sama s babatkom, alebo este s nejakou maminkou? odpoved na tuto otazku som zatial nenasla. Ďakujem moc za odpoved.

nez
12. jan 2014

@lailal Izby su dvojpostelove....takze sanca, ze tam budes este s niekym existuje...zalezi ako je naplnena kapacita....ja som pri oboch bola na izbe sama....

majusqa77
12. jan 2014

@lailal mne hovorili, ze sa snazia, aby bola kazda sama. ale ze ked je plno, sa obcas neda a moze sa stat, ze jednu-dve noci budes na izbe s niekym..

lailal
12. jan 2014

@nez
@majusqa77 Ďakujem 🙂

martinka008
12. jan 2014

@lailal Vacsinou sa im dari davat mamicky po jednom. Ked su najvacsie navaly (august, september) sa obcas stane, ze davaju po dvoch. Ja som rodila zaciatkom oktobra 2012 a boli sme na izbe dve prve dve noci, ked sa uvolnilo tak nas rozdelili.

nelinqua
12. jan 2014

@lailal ja som bola dokonca po porode ubytovana na jednopostelovej izbe🙂 a teda ked som mala moznost porovnat bolo tam aj viac miesta na pohyb ako v 2 postelovej kde som bola na cakacke..tuto izbu som neskutocne ocenila, bolo to super!

sarra6
13. jan 2014

ja by som celkom aj ocenila keby sme tam boli dve, aspon sa mas s kym porozpravat, ale vsak aj ked si sama to ma svoje vyhody 🙂

nez
13. jan 2014

Ked si sama zas mas svoj klud...predsalen ci by sa tie babatka vzajomne nerusili ked plackaju...hlavne v noci....ja som bola spoko, ze sme tam same...aj tak tam boli furt nanominovani muz so synom :D

vierka84
13. jan 2014

@sarra6 ja som max. uvítala, že som bola sama. Mala som čo robiť sama so sebou, s malým a nie to ešte brať aj ohľad na niekoho iného.

girlie_konik
13. jan 2014

jaaaj, ja by som velmi chcela byt sama.. nic v zlom, ale dostat taku spolubyvajucu, ktora sa bude tesit, ze sa bude mat s kym porozpravat, tak ma slahne.. ja chcem mat svoj klud a nie sa s niekym na silu rozpravat 😅

girlie_konik
13. jan 2014

@vierka84 - asi tak 😉

zuzulkaba
13. jan 2014

@raffaella ahoj,ty ides 20.1. na tu pripravu? Ides tam aj s manzelom?

raffaella
13. jan 2014

@zuzulkaba Ahoj Zuzka, nejdem s manzelom, on uz ma jednu takuto pripravu za sebou, takze on uz len oprasi info z predchadzajuceho kurzu 😀 😀 Nepamatam si presne, co mame na tejto priprave preberat, ja som si chcela prichystat porodny plan, ale uz mi niekto odporucal ho zobrat na dalsiu poradnu. Cvicit sa ma az na tej 2. a 3. priprave. Toto neviem len ci nie su nejake vseob. info + obhliadka porodnice. Ty ides tiez toho 20. o druhej?

zuzulkaba
13. jan 2014

@raffaella no zajtra tam mam volat,tak uvidim,ci ma daju na toho 20.1. tiez . Kedze som na rizikovom,tak u mna cvicenie ani neprichadza do uvahy,mne ide skor o tie informacie a obhliadku🙂 a teda o druhej ma byt ta priprava? Tak snad sa tam stretneme🙂

raffaella
13. jan 2014

@zuzulkaba ano o druhej to mame. Teda aspon mna tak zapisali. Ono ze to cvicenie nie je klasicke uplne, ze to je nacvik dychania. Jasne, tak snad sa tam stretneme 🙂

zuzulkaba
13. jan 2014

@raffaella tak dam vediet,ci ma tam este strcili🙂

vierka84
13. jan 2014

@zuzulkaba
@raffaella Baby, tej predpôrodnej príprave ... na 1. stretnutie príde lekárka (zvyčajne dr. Marcišová) a porozpráva ohľadom pôrodu čo a ako. Na 2. stretnutie príde sestra z novorodeneckého a na 3. stretnutí sa preberajú také organizačné veci. Na záver každého stretnutie je také relaxačné cvičenie. Na obhliadku pôrodnice (sála, izby) je potrebné sa osobitne objednať.

raffaella
13. jan 2014

@vierka84 super, vdaka za infosky 😉

lucul
13. jan 2014

@raffaella @zuzulkaba ja som skoncila predporodnu pripravu tesne pred vianocami a mali sme tak, ze prve stretnutie bolo s dr. Marcisovou a so sestrou z novorodeneckeho, bolo to organizacne ohladne porodu, kedy prist, co sa deje, co sa robi atd. a vsetky ukony s babom a ako to prebieha na oddeleni po porode, druhe a tretie stretnutie bolo s pani co robila porodnu asistentku, jedno bolo komplet cvicenie a relaxacia a druhe o dychani, kojeni a zopakovanie si cvikov 😉

zuzulkaba
13. jan 2014

@vierka84
@lucul
Dakujeme za infosky,baby a boli ste tam aj s partnermi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre