Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

jessie222
12. aug 2013

@shania31 ahoj, moj gynekolog je mudr. Kostolny

shania31
12. aug 2013

@vidruska
Podlozky na postel davaju. Mne vyhovovali tie ich vlozky. Dost ich potrebujes zo zaciatku, myslim, ze tie ich su na to ok.

dasamo
12. aug 2013

@shania31 budem mat spinal, som nejaka nervoznejsia a nervoznejsia a to mam uz dve deti, sice je tam velky vekovy rozdiel, ale myslela som si, ze to bude pohoda, Houbeles, pozorujem sa od momentu ked som yzistila,m ye som tehotna.... a teraz, no podrazdefena som ako terier

shania31
12. aug 2013

@dasamo
Nee nemas sa coho obavat - klud hlavne. 🙂

bimba01
13. aug 2013

ahojte, moze mi niekto skusit zodpovedat moju otazku? chodim do kocha k mojmu gynekologovi a rozmyslam, ze by som tam aj odrodila. ale ked to poviem mojmu okoliu, kamaratkam, co tiez idu rodit, tak ma odhovaraju. vraj Koch nie je dobre vybavena porodnica a ked sa nieco zle prihodi, aj tak ma budu musiet transportovat na Antolsku alebo na Kramare. Co je na tom pravdy? dik moc

yanielka
13. aug 2013

@bimba01 a co tie baby co rodia v Ruzinove? tiez nemaju detsku JISKu. a mimochodom z Kochu je to na kramare blizsie ako z Ruzinova, presne tieto otazky som si davala ja, ale zbytocne. Riad sa tym, ako to citis ty, kolko porodov je komplikovanych???? a mensie komplikacie zvladnu aj Kochu. Mimochodom nikdy som svoje rozhodnutie neolutovala , rodila som minuly rok v auguste a lepsiu "dovolenku" som si zaplatit nemohla 😉

lucul
13. aug 2013

@bimba01 z kocha ta aspon transportuju aj s dietatom z ruzinova ide dieta same a z okolia viem ze castokrat aj neskoro ☹
A koch je vybaveny na porody a starostlivost od 34tt

bimba01
13. aug 2013

@yanielka
@lucul
dakujem vam baby za odpoved. cize, ak to zoberieme technicky, tak v Kochu chyba detska JISKA, tak isto ako v ruzinove a je len na kramaroch a na antolskej? inak vsetko ostatne tam je, plus isty nadstandard sukromnej kliniky?

yanielka
13. aug 2013

@bimba01 presne tak nemaju oddelenie pre patologickych novorodencov ale to nema ani Ruzinov a tiez prevazaju bud na kramare alebo na antolsku podla diagnozy

martinka008
13. aug 2013

@bimba01 Joooj, tak tieto "zarucene" rady ako to tam funguje od ludi, co tam nikdy neboli, som pred porodom pocula asi 100x, o "odbornych"vyjadreniach lekarov zo statnych porodnic ani nehovorim... Mne osobne velmi pomohla aj tato diskusia, polistovovala som si skoro rok spat a bola som rozhodnuta. Myslim, ze tolko pozivitnych reakcii a tak malo negativnych nenajdes asi nikde. Ako uz pisali baby vyssie, v pripade, ze babatko ma vazny problem prevezu ho na Kramare, co je z Kocha na skok (na Kramare sa prevaza aj z ostatnych porodnic). Operacnu salu maju 5m od porodnej, takze ak je pri porode problem vedia velmi pohotovo zareagovat, maju to tam vybavene ako v hociktorej inej nemocnici, ak nie lepsie. Tiez zvladaju aj predcasne porody, tusim od 34tt, raz uz tusim mali aj v 32tt a vsetko dobre dopadlo. Ak chces profesionalny a zaroven ludsky pristup, nemas co riesit 🙂. U mna zavazilo aj to, ze uprednostnuju prirodzeny porod a nehrnu sa do sekcie pri prvej prilezitosti. Urcite sa tam chod pozriet osobne, na vsetko sa popytaj a potom uvidis 😉

bimba01
13. aug 2013

@martinka008 dakujem ti za napisanie osobnej skusenosti. ja som bola rozhodnuta rodit tam. aj stale som. len ma zarazaju tie cudujuce sa tvare ludi, ked im to poviem. a info typu: vraj tam nie su dobri odbornici, lebo vsetci radsej rodia v nemocniciach ako v kochu. a ze to nie je nemocnica v pravom slova zmysle a tym padom pri bezproblemovom porode je fajn tam rodit, ale akonahle nastanu komplikacie, tak ich nevedia riesit.... no a neviem, ako na to reagovat.

lucul
13. aug 2013

@bimba01 vsetci lekari co su tam rodili operovali atd v statnych porodniciach kym nemali kocha su tam odbornici pri ktorych by som povedala ze niektori v statnych im nesiahaju ani po kotniky

shania31
13. aug 2013

@bimba01
Ahoj, podobne "poznamky" som si aj ja vypocula uz pocas tehotenstva. Ja som mala velmi rizikovu graviditu a nikdy som nemala pocit, ze to nevedeli riesit- urobili vsetko preto, aby mi sme to potiahli az do 36 tt a navyse ani porod som nemala uplne bezproblemovy, kedze sme cakali dvojicky 🙂

martinka008
13. aug 2013

@bimba01 Ja som spociatku tiez nevedela, co mam na to povedat a bola som z toho dost nervozna 😠 . Najrpv som zvykla z debaty vykluckovat tak, ze este aj tak nie som uplne rozhodnuta a ked uz som bola, tak som diskusiu uzavrela tym, ze vsetko mam zvazene a prestudovane a hlavne, ze reci o nevybavenosti a "davani ruk prec pri kazdom probleme" su taraniny ludi, co tam nikdy neboli... Keby sme sa tymito recami riadili vsetky, tak tam nikto nerodi 😀

vierka84
13. aug 2013

@bimba01 nerieš to ... je to čistá závisť tých, ktoré si to nemôžu dovoliť

martinka008
13. aug 2013

@vierka84 Vacsinou je to tak, ale ja som tieto reci bohuzial pocuvala aj od tych, co si to dovolit mohli 😒

bimba01
13. aug 2013

@martinka008
@vierka84
dakujem baby... aj ja som si myslela,ze to je asi len zavist... ale prave mi to hovoria ludia, co by si to aj dovolit mohli, ale rodili v ruzinove alebo na antolskej... tak som nechapala....
ked uz to mate za sebou... na izbe je viac zien ci je po jednej? diik

martinka008
14. aug 2013

@bimba01 Vacsinou je na izbe iba jedna mamicka, ale niekedy je plno a musia davat po dvoch. Plati to hlavne pre letne mesiace az po oktober. Ja som rodila zaciatkom oktobra a prve dve noci sme boli na izbe dve, ked sa uvolnila izba ma prestahovali a bola som uz sama. Zatial som tu nezaregistrovala info, ze by niekto cely pobyt stravil na izbe s inou mamickou, na to su tie izby predsa len dost male...

bimba01
14. aug 2013

@martinka008 a dietatko mas cely cas pri sebe na izbe? ako je to s vlastnym porodnym planom? napr, nechat dotepat pupocnik a prirodzene prisatie babatka na sale?

martinka008
15. aug 2013

@bimba01 Ano, dietatko mas cely cas pri sebe. Nas maly bol prvu noc na novorodeneckom, aby som si po porode oddychla, po vyse 14tich hodinach som bola totalne vycerpana, takze som aj bola rada. Neviem ci to tak robia stale, ale spolubyvajucej zobrali maleho tiez, tak asi ano. Ak nebudes chciet urcite ti babo nechaju na izbe aj prvu noc. Co sa tyka dotepania, tak uz tu niekto pisal, ze aj to sa da dohodnut, aj babatko sa dava na prisatie este na sale. Ono je to tak, ze po porode ti ho cca na 5 min odnesu na kontrolu (zatial sa zvycajne porodi placenta) a potom ste spolu na porodnej sale este 2 hodiny aj s oteckom, mozete sa snazit prisat, prikladat koza na kozu, alebo len tak na seba cumakovat 😀. Ja som porodny plan nemala, tak ti v tomto neviem uplne objektivne poradit, ale myslim ze vacsinou poziadaviek v pohode akceptuju. Skus napisat spravu susannah (jej poslednu reakciu som nasla na str.192), ona urcite mala porodny plan, chcela nechat dotepat pupocnik a aby jej babatko zobrali na kontrolu az po dvoch hodinach, ale neviem ci jej vo vsetkom vyhoveli.

vierka84
15. aug 2013

@bimba01 ja som rodila na začiatku januára a v tom čase mali tiež husto. V priebehu pár hodín sme sa na pôrodne sále vystiedali asi 4 🙂
Ja som bola celý čas sama na izbe (mala som takú maličkú izbu hneď na prvom poschodí, úplne vzadu vpravo), počula som, že na iných izbách boli v tom čase aj po dve, lebo sa ináč nedalo.
Pôrodný plán som nemala, nechala som to na lekárov, oni najlepšie vedia čo robia. Nemám rada keď sa mne niekto mieša do mojej práce, tak to nerobím ani ja. Na všetko sa ma však pýtali a chceli súhlas, takže som vôbec nemala pociť, že robia nie proti mojej vôli alebo neviem čo robia.
Jediné, čo bolo, tak mi nepriložili malého hneď, ale vzali ho na 2 minútky preč a potom ho manžel doniesol. Ale to som si uvedomila až keď som bola doma, v tom čase tom bola rada, že už to mám za sebou a všetko je v poriadku 🙂

bimba01
15. aug 2013

@martinka008
@vierka84
dakujem vam za odpovede....
ja mam termin na konci novembra. momentalne som v 27 tt, cize este nemam ani poucenie io epiduralke a ani prehliadku porodnice za sebou. tak uz sa tesim 🙂

bimba01
15. aug 2013

@susannah
ahoj susannah... ako citam v tvojich predoslych prispevkoch, mas podobny umysel porodit ako ja... a to znamena podpora bondingu, prirodzene prisatie a dotepanie pupocnika... mohla by si mi poslat tvoj porodny plan cez IP, ak by ti to nevadilo? neviem, ako taky plan vyzera a ako sa pise... dakujem ti velmi 🙂

resuada
16. aug 2013

@susannah @bimba01 Ahojte kočky! Som v 26. tt a tiež uvažujem nad Kochom - chcem maximálnu podporu bondignu, samoprisatie bábätka, neumývanie ani neutieranie ručičiek od plodovej vody, dotepanie pupočníka atď. Taktiež chcem mať pripravený pôrodný plán (bimba01 - skvelé tipy ako napísať pôrodný plán nájdeš v knihe "Bonding - porodní radost" od Michaela Mrowetz). Viete mi kočky poradiť, ktorý pôrodník v Kochu je z tých lepších? (zo skúseností, z počutia?) Ďakujem.

bimba01
16. aug 2013

@resuada ahoj... dakujem za tip... no ja chodim do kocha k mojej gynekologicke... doktorka Vacokova - skvela zena... a porodnika mi snad odporuci ona. pravdupovediac, asi si nebudem priplacat za konkretneho, kedze verim, ze tam pracuju len profesionali vsetci do jedneho 🙂

shania31
16. aug 2013

@resuada
Ahoj, ich interni lekari, su vsetci skveli - tazko napisat konkretne meno.

miskamaj
16. aug 2013

@resuada ahoj, tak fantasticky a absolutne sympaticky clovek aj odbornik je riaditel- dr. Cupanik, ale toho sa zazmluvnit asi neda 😀 priznam sa, ze ja som sa na jeho vizity normalne tesila 😀 2x ma dokonca prisiel pozriet aj mimo vizitu a mne tam bolo tak dobre, ze som sa vypytala, aby som tam mohla zostat o den dlhsie a on, ze aj o tyzden 😀

miskamaj
16. aug 2013

ja som sa tiez stretla s nazormi, ze by do kocha kvoli bezpecnosti nikdy nesli. I ked vieme, ze najhorsie vybavena porodnica v BA je prave v ruzinove. jedna znama, ktora rodila priblizne v rovnakom termine ako ja mi pred porodom na margo mojho porodu v kochu povedala: nikdy v zivote by som kvoli vlastnemu komfortu neriskovala zivot vlastneho dietata 🤐 😲 a isla rodit do ruzinova 😕
ja som mala dost komplikovany porod, syna museli ozivovat a vsetko zvladli uplne bravurne, nikoho nikam neprevazali. Ale ak ma niekto paniku z pripadneho prevozu, tak odporucam kramare, to je jedina porodnica, odkial nikam neprevazaju, jedine tak na ine poschodie.
A tiez si myslim, ze je to len zavist, stretla som sa aj s takym komentom, ze nech tie peniaze radsej investujem do dietata 😕

kvetinqa
16. aug 2013

@miskamaj ja som prve dieta rodila na kramaroch a prevazali ho. Sice len o par budov dalej, ale prevazali..

miskamaj
16. aug 2013

@kvetinqa jasne, tak som to myslela, v ramci arealu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre