Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

zeleny_cajik
10. feb 2013

a tu je aspon kusok kupelne
@ivi_kiwi

iva81
11. feb 2013

@ivi_kiwi ja som mala napr. vacsiu izbu ako ti tu dali fotku, takze nie vsetky su rovnake, mala som tam normalne stol so stolickou na jedenie a velke balkonove okno 🙂

jaroe
11. feb 2013

ahojte, prosim Vas ako je to u Kocha s prirodzenym porodom a akceptovanim porodneho planu? Oplati sa tam kvoli tomu ist rodit alebo je to to iste ako v statnych nemocniciach?

dada0208
12. feb 2013

@zeleny_cajik Aj ja som ležala v tejto izbe 😉

martinka008
12. feb 2013

@janocka Jej, to je izba oproti novorodeneckemu, tiez som tam lezala 🙂

swarovski
12. feb 2013

@jaroe na profilaxii nam povedali, ze mozeme mat pripraveny porodny plan a treba ho prejst s porodnikom. v pouceni pisu, ze ho vacsinou akceptuju, ale bezpecnost dietata a matky je nad plan. napr. nam povedali, ze vodu prdnu najneskor do 8-9 cm otvorenia, ze neakceptuju cakanie, ze voda prdne sama, lebo to priamo ohrozuje dieta. ale ze akceptuju poziadavku matky, ze nechce prepichnut vodu hned... alebo ze sa snazia co najmenej vyvolavat porody, polohu na posteli si mozes vybrat. nohy sa neprivazuju aatd... nerobi sa klystir, ale yal, nie je povinny, ani holenie nie je povinne...

iva81
12. feb 2013

@martinka008
@janocka
aj ja som bola na tejto izbe 🙂

swarovski
12. feb 2013

baby, odrodene v kochu, funguje tam wifi bez problemov? na izbach? toto som zatial nezistila. idu ma hospitalizovat, tak aby som sa nenudila...

katykast
12. feb 2013

@jaroe ja som bola v piatok v poradni a moj PP akceptovali,ale aka bude skutocnost tak to este neviem. Ale ak chces prirodzeny porod urcite nechod za dr.Kostolnym,lebo z jeho reci som usudila ze je nakloneny viac medicine ako prirode

janocka
12. feb 2013

@swarovski ked som rodila ja, wi-fi ficalo v pohode. Kdze som tam bola az 6 dni, tak som to ocenila, lebo dieta mi furt spalo, tak som mohla konovat 😀

kacicka01
12. feb 2013

@swarovski ja som tam bola par dni dozadu a wifi fungirovalo, drzim palec 😉

kacicka01
12. feb 2013

inak baby s tym vyberom "porodnej polohy" neviem, mna supli rovno na chrbat, nohy hore, nic sa ma nepytali, neviem ci som bola v tej chvili malo priebojna a mala som sa ozvat sama, ked mi nevyhovovalo, ale mne uz bolo vsetko jedno 😉 v kazdom pripade mi ale moznost vyberu neponukli a aj vodu mi praskli, ked som bola na 8 cm a nepytali sa..

alikaa
13. feb 2013

@swarovski A ako moze neprasknuta plodova voda ohorozovat dieta? Poznam pripady, kedy sa dieta narodilo este v plodovych obaloch a nemalo ziaden problem.

swarovski
13. feb 2013

@alikaa ja nie som lekar, nam povedali, ze ak sa voda nepraskne ked je mamicka otvorena 8-9 cm, tak sa zacne oddelovat placenta a tym sa zvysuje riziko ohrozenia dietata... ja som si to nevymyslela, len reprodukujem to, co nam bolo povedane. a asi by som to neriskovala...

swarovski
13. feb 2013

@kacicka01 tak ako asi sa neda vybrat poloha v zmysle po stojacky, v drepe... ale dr. nam povedala, ze vramci toho ´kresla si mozeme poziadat o nastavenie chrbtovej casti, ci vyssie, ci nizssie... tak som zvedava...

alikaa
13. feb 2013

@swarovski ved ja ti nic nevycitam, len ma zaujimal dovod, teda ze co povedali doktori, ze preco to takto treba. Este som takuto info nepoucula.

kacicka01
13. feb 2013

@swarovski a planujes rodit v polosede? Potom daj vediet, som zvedava aj ja, lebo mna ozaj automaticky napolohovali do lahu s nohami hore, mozno to zavisi aj od porodnika atd.

miskasitka
13. feb 2013

@kacicka01 no ani mne neponukli vyber polohy ale mna automaticky dali do polosedu az sedu...aspon si to tak pamätam 😉 ani ja by som v tej chvili nevedela protestovat...nastastie boli vsetci taki mili, ze som mala pocit dovery....a aj ked takto spätne s triezvou myslou vidim iste nedostatky, ktore tam boli aj tak by som tam sla znova 😉

swarovski
13. feb 2013

@kacicka01 no, mne hrozi sekcia... takze asi si vela nenavyberam... akoze doktor mi to nepovedal otvorene, ale krpata je uz velmi velka a mam zle nalezy, 2 infekcie, silnu anemiu.... tak asi ma len nechcel strasit... len ma idu rodit este pred terminom - vraj teda kvoli nalezu... tak predpokladam...

swarovski
13. feb 2013

@alikaa ja to ani tak neberiem, ze nieco vycitas 🙂 to nie... len som si to nejako zapamatala z profilaxie, ked nam o tom lekarka hovorila 🙂

kacicka01
13. feb 2013

@miskasitka napodobne 🙂 ked si predstavim, ze by som mala to iste prezivat napr. na Antolskej s ich pristupom, jednoznacne by som nemenila aj ked nic nie je dokonale, mne napr. nestihli ani pichnut EPI, resp. nevystihli ten spravny okamih, najprv mi stale tvrdili, ze som na 2cm otvorena, potom mi sestricka taka mlada zle zapojila monitor, ktory im ukazoval, ze nemam ziadne kontrakcie, a nakoniec pri dalsom vysetreni doktora mi povedali, ze uz som na 8 cm a EPI pichat uz nemozu, co ma dost sklamalo, hlavne v tom momente, kedy som cakala na okamih ulavy, ktory nakoniec neprisiel, ale nakoniec som to po troch hodkach od toho okamihu dobojovala a aspon si mozem povedat, ze som to zvladla "bez chemie" .. 🙂 Ako prvorodicka som bola z toho vsetkeho dost zmetena a tu epiduralku som si asi mala pytat kazdu chvilu, lenze ja som vobec nevedela co kedy a ako bude nasledovat, tak som to iba sestrickam povedala, ked sa ma na to pytali.. Co uz..

kacicka01
13. feb 2013

@swarovski tak silno drzim palceky, inak co sa odhadov vahy tyka, tak nas tiez strasili, ze bude mat malinky okolo 4 kg a aj brucho som mala ako slon a nakoniec bol celkom v norme 3435gramovy chrustik nas 🙂

swarovski
13. feb 2013

@kacicka01 no ono pisalo mi viac kociek, niektore to mali ze viac, niektore ze menej ako bol odhad... ale clovek sa v prvom rade boji sam o seba... takze sa aj tak nedokazem upokojit 🙂

miskasitka
13. feb 2013

@kacicka01 no u mna podobne, ledva ledva mi pichli epi...ale ja som od prvej chvile stale omielala ze rychlo rychlo chcem epi 😲 no a pichali mi az ked som bola na 7 cm lebo to u mna veeelm rychlo postupovalo... Vedla mna lezala pani a ta sa tvarila ze je vo welnese a ja som skuvinala...manzel sa ma tak nejako rozpacito pytal ci to naozaj tak boli, ked ta vedla sa usmieva, no ja som za 2hodky uz mala malu pri mne a tu pani pustili domov, ze vraj falosny poplach 😀 takze ta obdivujem ze si to zvladla bez epiduralu!!! 😉

lentila.g
13. feb 2013

@swarovski mne nie,rešpekt.strasne dlho to vyhladavalo stále

moon1979
13. feb 2013

baby a koľko ľudí (personálu) je prítomných pri normálnom pôrode a koľko pri sekcii? pamätá si niektorá takto z fleku, alebo Vám to vtom momente bolo jedno, či je tam celé theatro alebo nie? 🙂

kacicka01
13. feb 2013

@swarovski neboj, nejako to babo z teba vybrat musia a oni uz vedia ako, aby to bolo bezpecne pre teba aj pre babo 😉

lentila.g
13. feb 2013

@swarovski držím palec.nech uz máš po a dcérku pri sebe

kacicka01
13. feb 2013

@moon1979 pri mne boli 4ja 🙂 dve sestricky a dvaja lekari.. ale ten druhy prisiel iba cisto na porod, pocas sitia a pred porodom bol iba jeden.. na vedlajsom boxe lezala este jedna maminka, ale ta na svoju chvilu este len cakala, som ju predbehla, tak sa vsetci nahrnuli ku mne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre