Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

zelovocka
16. apr 2013

@junkfoood zlatý 😀 chalani sú vraj takí ceckoši 😀 tak len nech mu chutí 😉

junkfoood
16. apr 2013

@zelovocka tak tak, ved ja mu doprajem, nech mu len chuti..len jemu chuti najviac v noci.. 😒 😒 😒

swarovski
16. apr 2013

@zelovocka akutnu. neotvarala som sa.

usacek79
16. apr 2013

@amouramour uprimne povedane, mne je to uplne jedno, aky ma kto nazor a nikomu neberiem ani jeho absolutnu spokojnost - ved hadam sudia na zaklade vlastnych zazitkov 🙂 tak vsak sudime aj my, podla tych nasich a zjavne sme mali akusi smolu 😖
ja som nikdy necakala preto, ze lekar by bol pri porode, to by som samozrejme akceptovala, ja som cakala preto, ze pacientky boli objednavane aj po troch na ten isty termin! Sam Mares nad tym krutil hlavou, ako mu to mozu takto objednavat, logicky potom boli sialene meskania a teda ja som naozaj (okrem jedinej vynimky) nikdy necakala menej, ako tristvrte hodinu 🙄
ale za este horsie povazujem to, ze ked dajme tomu som zistila, ze som tehu a chcem sa objednat na prvu kontrolu, tak termin proste skor, ako o dva mesiace dostanem len zazrakom 😖 druha moznost je ist tam ako pohotovostny pripad, co znamena opat besne cakanie plus to, ze ma mozu pichnut barsjakemu lekarovi a teda ja naozaj neznasam striedanie gynekologov, je to dost intimna vec na to, aby mi tam nekukal vzdy niekto iny 🙄
mne je v podstate luto lekarov od Kocha, lebo si tu nie prave idealnu organizaciu odnasaju oni vecnou unavou, preplnenou cakarnou a napokon aj nespokojnymi pacientkami (zopar sa nas najde..)
ale naozaj ja nemam v umysle znosti Kocha pod ciernu zem, bola som najprv ohurena tym interierom a vobec historiou Kocha (moja mama sa tam napr. narodila tiez..), no ale mna osobne proste nepresvedcili a nie je to tym, ze by som cakala zazraky, ved ten poplatok v konecnom dosledku vobec nie je vysoky (ten zakladny a aj povodny tehotensky, no teraz je to uz ina kava..)
v podstate o odchode od nich rozhodol moj muz, jednak aj kvoli cakaniu (kedze chodil casto so mnou a videl, ze je to neunosne) a jednak aj kvoli dvom/trom incidentom so sestrickami, ktore sa teda obcas (niektore) spravaju akoby sme boli kravy v JRD a nie v luxusnom sanatoriu 😖

amouramour
16. apr 2013

@usacek79 no ja chapem, mna nechceli objednat skor ako o 6tyzdnov a to som mala podozrenie na MA:(no moja chyba mala som mat rozum uz vtedy a vsetko zavrsilo odmietnutie osetrenia na pohotovosti, zabudnute zle vysledky z glukozovych testov...ako jasne kopec maminiek ma pozitivnu skusenost, to neberiem...ale mali by si davat na niektore preslapy pozor....

junkfoood
16. apr 2013

@amouramour fuha, to je teda divne, ze ta nechceli skor objednat..ku komu si chodila, ak sa smiem spytat..?

amouramour
16. apr 2013

@junkfoood k maresovi, ale jeho za to nevinim...on ma asi celkom maly dopad na to ako sa objednava a pacientiek asi 3x vyse hlavy🙂

junkfoood
16. apr 2013

@amouramour no, on ma chudak asi najviac pacientiek..a vraj ma este aj sukromnu prax, tak to uz fakt neviem ako stiha..

shania31
16. apr 2013

@ivon444
No niekedy sa aj mojmu manzelovi uslo- hlavne vecer, ked som uz nevladala 😎
Ako dlho si tam lezala? A preco?

lucia0701
16. apr 2013

Ahojte, pre nerozhodnute alebo vahajuce maminy cakatelky mozem na zaklade vlastnej skusenosti len odporucit. Bola a som maximalne spokojna. Precitala som si par stran dozadu a to, ze niekedy sa moze stat a stane sa, ze sa caka trocha dlhsie, je podla mna uplne normalne. Ved nie sme stroje, ale ludia, a tak nemozeme cakat, ze nas vzdy zoberu na minutu presne. Ak sa odklonia od objednaneho casu, tak treba brat do uvahy to, ze pristupuju k svojim pacientkach zodpovedne a venuju im potrebny cas na vysetrenie a pripadne konzultacie.

lucia0701
16. apr 2013

Ja ocenujem odbornost, ochotu a ludsky pristup. Bola som hospitalizovana par dni pred porodom a aj sme troska neskor isli domov kvoli malej, ale znova opakujem odbornost a ludsky pristup nam ulahcili troska tazsie zaciatky.

martinka008
16. apr 2013

@zelovocka Ja som tiez nemala porodny plan, prislo mi to zbytocne, ked som videla aky maju pristup. Mne bohuzial maleho neprilozili hned, lebo mal snuru okolo krku a vtedy sa babatka hned beru na kontrolu, aby mali istotu, ze vsetky funkcie su OK. O 2-3 minuty bol aj s manzelom spat. Otecko vzdy ide s babom ked idu robit prve vysetrenie a potom mu ho daju aby ho odniesol mamicke. Pre mna to bol najkrajsi zazitok, ked som videla ako manzel nesie maleho a usmieva sa ako nadrogovany 🙂.
Inac, to dotepanie 2 hod. - nikomu neberiem ak to chce, ale ja by som do toho nesla. Predsa len, treba to babo pozriet ci je vsetko OK, po dvoch hodinach moze byt niekedy aj neskoro...

mandarinkaa
16. apr 2013

@martinka008 mne manzel dieta nepriniesol, priniesla ho sestricka... teda asi v pripade sekcie manzel dieta nenosi...

martinka008
16. apr 2013

@shania31 Jeej, akurat minule som rozmyslala nad tym, ci sa v Kochu rodia aj nejake dvojicky, kedze oni oficialne rodia az od 37tt. Teraz vidim, ze ano. Gratulujem 🙂. Inac, mali ste velmi peknu porodnu vahu, nas krpec sa narodil v 39tt a vazil 2860g.

martinka008
16. apr 2013

@mandarinkaa Aha ano, pri sekcii je to ine.

shania31
16. apr 2013

@martinka008
No od 34tt sa tam moze rodit. To hovorili vsetci, ze na dvojicky v 36 tt mali peknu vahu- ja som moc nepribrala, vsetko spapali chlapci 😉 Aj v decembri sa tam narodili dvojicky, kym som tam lezala.

ivon444
16. apr 2013

@shania31 od piatku som bola hospi do vcera, prisla som s tlakom 100/149 a mam aj caste no nepravidelne kontrakcie a aj otvorena som, tak ma udrziavali a sledovali a vcera teda prepustili ze lezat a lezat a magnezko davat a ja som az teraz dosla domov po celom dni 🙂 no idem sa setrit uz lebo clenky mam 3x jak hroch, v nemocnici mi bolo dobre zdravotne som sa citila lepsie aj psychika bola lepsia, doma len vymyslam no a nehovorim o tom ze tam pravidelna strava co doma nehrozi u mna

ivon444
16. apr 2013

@martinka008 uz od 34 tt rodia 🙂

shania31
16. apr 2013

@ivon444
No veru, ten servis tam aj mne vyhovoval 🙂 a kto je tvoj lekar? A ty si uz pekne v 37 tt, inak dost tehuliek je takych co ten tlak maju taky vysoky- vacsina tehuliek co so mnou lezali pocas pobytu mali tlak vysoky.

ivon444
16. apr 2013

@shania31 a to som cely zivot nizkotlakovka, aj opuchy ma tak ked k tomu aj vysoky tlak tak je to nebezpecne pre nas dve, Dr. Ondačková nic lepsie som nemohla schytat 🙂 chodila som inde ku gyne a ked som zistila ze mam dve ciarky tak som sa chcela dat hned pozriet no moj gyne ma nezobral lebo som meskala 5 minut tak som urevana volala svagrinej ta zavolala do kochu a hned ma prijali akurat dr mala sluzbu takze chvalabohu za tych 5 minut meskajucich 🙂

martinka008
16. apr 2013

@ivon444 Tak to medzicasom uz zmenili, alebo ja si to zle pamatam 🙂

shania31
16. apr 2013

@ivon444
Ano, ano- ona je velmi fajn, mila, sikovna. Ja som chcela pri nej aj rodit, ale potom to uz bolo u mna akosi jedno 🙂

kacicka01
16. apr 2013

@usacek79 wou, tak to som stihla len tak tak... 😀 ja som mala poplatok pre tehotne este ten 150 € ci kolko to bolo, potom zdvihli na 199 € no a teraz to ale uz riadne prehanaju 😖

susannah
17. apr 2013

@ivon444 ja mam presne z toho obavy! Dnes som posledny den v praci, od zajtra dovolenka a od buduceho tyzdna materska. A v praci viem, ze rano si dam ranajky, na obed tiez idem a vecer to uz manzel odsleduje, aby som zjedla (a aj jemu musim nieco teple uvarit). Ale ja ked som doma dlhsie sama - teda vzdy pred tehu to tak bolo, som schopna zjest len pol jogurtu ako neskore ranajky a vecer tiez len nejaku drobnost! Tak na to budem musiet davat velky pozor, aby som 3x denne jedla :D

swarovski
17. apr 2013

@shania31 jeeej, to sme tam boli spolu 🙂 ked sme sa ucili kupat hanu, tak sme obdivovali s manzelom petka a palka, aki su krasni 🙂 a boli taki malicki, oproti hane 🙂

shania31
17. apr 2013

@swarovski
Ano nase dvojky sa narodili 2.3.2013 🙂 no a pritom boli dost velki na dvojicky v 36 tt a teraz uz maju obaja cca 4,4 kg 😀

shania31
17. apr 2013

@ivon444
Dnes som Ta videla u Kocha 😎 Ja som bola na kontrole a prisli ste tam s priatelom/manzelom za pani Dr. Ondackovou 😀

ivon444
17. apr 2013

Anooo 🙂 teba som sa pytala ci je niekto v ordinacii???

kiki75
17. apr 2013

@ivanka.7 morfologicky UZ nie je v cene ? ja som si myslela, ze je to uz zahrnute v celorocnom poplatku, aspon takto to maju zverejnene na stranke. ja sa tam chystam bud. tyzden,ale nevedela som, ze sa za to plati.....

kiki75
17. apr 2013

@susannah Ahoj mozem sa spytat kolko si platila nakoniec? ja som tiez nenasla cenu na internete......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre