Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

bejciba
1. dec 2013

Zajtra idem na poucenie o epiduralke na 9:30 plati sa za to nieco? a kde sa to kona tam pri recepcii ci?

cammille
1. dec 2013

@bejciba je to zadarko a kona sa to na prizemi napravo, ale nahlas sa na recepcii, tam ti povedia kam mas ist 🙂

bejciba
1. dec 2013

@cammille Dakujeeeem

bejciba
1. dec 2013

@cammille a este kolko to cca trva?

evelynba
1. dec 2013

@silviw ja som rodila 6 dni po TP a normalne si ma napisal aj v den terminu az o tyzden na kontrolu. Tu som uz nestihla, kedze som porodila den predtym.

kuko7
1. dec 2013

@bejciba aj ja idem 🙂 vidime sa 😵

silviw
2. dec 2013

@evelynba dakujem s zvedava ako to bude somnou 🙂

bejciba
2. dec 2013

@kuko7 ja tu nemam ani pero ani tehotensku knizku :D

domenica2013
2. dec 2013

Kto rodil v GPN KOCH a po porode ma fistulu? Co vam na to lekari v GPN povedali a ako to riesili?

resuada
2. dec 2013

Ahojte! Chcem sa s vami podeliť o môj krásny zážitok z pôrodu v KOCHu. Rodila som 19. novembra, lekára som zazmluvneného nemala - nechala som to na službykonajúcu smenu. Odrodila ma skvelá doktorka Šebíková - úžasná žena!! Prvý pôrod pred 3,5 rokmi skončil bohužiaľ sekciou (na Antolskej), tento pôrod sa podaril spontánne, z čoho som nesmierne šťastná. Keď som bola otvorená asi tak na 3 cm, doktor Záhumenský (neskutočne pozitívne naladený človek) mi ranu po sekcii kontroloval sonom a dodal: "Vy jednoznačne spontánne porodíte, inak ani neuvažujte." 🙂 Podporu mi prišiel dať aj samotný riaditeľ Cupaník - skvelý to človek. Všetci mi verili a podporovali ma v spontánnom pôrode. A na takúto pozitívnu vlnu som sa naladila i ja s bábätkom. 🙂 Počas samotného pôrodu boli okolo mňa samé ženy - od lekárky, cez sestričky či skvelú anesteziologičku dr. Tobolákovú. Neustále ma podporovali, boli veľmi milé. Počas druhej doby pôrodnej boli úžasné - bez ich podpory a neustálom láskavom hovorení čo mám robiť a ako tlačiť, by som to tak ľahko nezvládla. Boli kľudné, žiadna nervozita, hladkali ma, keď bolo treba. Keď sa synček narodil, veľmi ma pochválili za to, ako som celý pôrod skvelo zvládla. Proste jedným slovom - KOCH jednoznačne áno!! Po traumatizujúcom pôrode na Antolskej bol KOCH výborná voľba. Chválim aj sestričky a doktorov z novorodeneckého oddelenia - všetci boli veľmi milí a láskaví. Čo sa týka stravy, tak hlavne raňajky boli trošku slabšie, ale inak v pohode. Maminky, držím vám palce!!

sarra6
3. dec 2013

Aj ja uvazujem rodit u kocha termin mame na 7 marca. Snad aj my budeme spokojny 🙂

jarmila1
3. dec 2013

Ahojte, tiez som rodila 19. 11. u Kocha. Poradne som mala u Dr. Marcisovej, ktora je vazne skvela, ale cakaniu som sa nevyhla a 20 Eur za kazdu bolo celkom dost k tej sume za porod. Po porode som velmi chcela bonding, breast crawl a samoprisatie, s cim mi primarka novorodeneckeho suhlasila hned pri prvej poradni. Porodny plan kde som mala vsetko popisane som rozdal . Pristup, vzdycharen s manzelom, porodna asistentka Andrejka boli skvele. Nechcela som EPI prave preto, aby babo nebolo otupene a mohlo dojst ku krasnemu zazitku samoprisatia. O 22.00 som teda porodila druheho synceka spontanne, bez EPI a hoci mal omotanu snuru okolo krku, dali mi ho na brusko a s muzom sme sa mu zacali prihovarat. Sili ma len kratko. Zial, neonatologicka, ktorej neviem meno a ktoru som potom uz nevidela, nam kazila tuto chvilku "pokusmi o odnatie": Mozem si ho uz zobrat? A kedy asi? Musim ho vysetrit, lebo ma caka dalsie dieta. Az ked muz povedal, ze na to sme si zaplatili 1 200 Eur, aby sme dostali trocha iny pristup a az ked som ja povedala, ze podpiseme zodpovednost - co sme skutocne vzapati (s novorodencom na bruchu) obaja urobili, tak dala pokoj. Ale po hodine a pol od porodu uz si ho aj tak vydobila a odniesla mi ho. Nastastie napriek tejto hrozne dolezitej tabulkovej doktorke sa mi malinky sam prisal, bradavku tiez nasiel sam. Odvtedy sme praktikovali koza na kozu pocas skoro celeho pobytu v porodnici a doteraz sa krasne dojcime. Preco to tak muselo byt, ze sme s doktorkou a jej institucionalizacnym syndromom bojovali v minutke M napriek schvalenemu porodnemu planu? Skoda... K zvysnemu pobytu - izby a kupelne su nadherne ako v hoteli, stravu nosia na izbu (mne aj celkom chutila, mam rada slovensku kuchynu), navstevne hodiny vyborne, byt sama na izbe mi velmi vyhovovalo. Zial, nemocnicny rezim sa nepohol dalej od akejkolvek inej porodnice. 5.45 (ked mate za sebou 3 hodiny spanku, lebo babu sa az vtedy uracilo zaspat) sa musi merat tlak! 7.00 musite byt osprchovana a pripravena na vizitu - 6 cudzich ludi kuka na Vase najintimnejsie miesta ako kdekolvek inde. Novorodenecka vizita nedba na to, ze ste ho prave konecne uspali, berie ho z postielky, zazina silne svetlo, vyzlieka, vysetruje atd... Ked sa ranny "Vaclavak" utisi, tak sestra prinasa jedlo a nasledne odnasa tacku - a to 5x za den. Dospat sa cez den je nesplnenym snom... Neviem, ako by sa to dalo vyriesit, snad by sme si aj my za taku peknu sumicku mohli trocha riadit "rezim". Vzhladom na tie dve Antolsko-Kramarovske situacie (neonatologicka po porode + vizity v skore ranne hodiny) ani neviem, ci to stalo za to... Ale tam by to mozno bolo este horsie...

dadach84
3. dec 2013

@jarmila1 mna by zaujimalo, ze ci sa proste neda povedat ze si nezelam vizitu 6 ludi a odmietam sa tam vyzliekat pred 6 timi ludmi...co by urobili?

vierka84
3. dec 2013

@dadach84 Ja som na vizite nikdy nemala viac ako 2 ľudí (lekár a sestrička), aj keď bola veľká vizita, tak počas "okukávačky" boli dvere privreté a sestrička stála tak, že nebolo nič vidieť.

vierka84
3. dec 2013

@jarmila1 No cez deň som si ani ja nevedela pospať. Aj keď bolo všetko OK a bola som max. spokojná (inde by som rodiť neišla), tak som sa tešila domov, že si kľudne pospím a oddýchnem.

kikuleenka
3. dec 2013

@dadach84 myslim, ze vizity nie su na skodu a v Kochu nie su robene tak, ze by mala nejako utrpiet Tvoja dostojnost (aspon ja som mala ten pocit, ked to porovnavam s Antolskou). Pri vizite na izbe ziadne pozeranie medzi nohy , to ak bolo treba, spravili normalne vysetrenie na vysetrovni. Na vizite skor ustna vymena info, ze co a ako, pripadne po sekcii kontrola jazvy, ziadna kontrola vlozky alebo co (co teda na Antolskej robil pomaly cely regiment s primarom a upratovackou na cele 🙂) Ked jeden den u Kocha vizita nedosla, bola som sa sama pytat sestricky, ci na mna nezabudli :DDD o par minut uz lekar neklusal aj s ospravedlnenim 🙂

mimikas
3. dec 2013

@jarmila1 musim povedat ze tie vizity u mna neboli, 1 sestricka a jeden lekar, ked bola velka vizita tak ma Cupanik sam zakrival paplonom "ze mam si zachovat dostojnost", asi si mala neake stastie, ale tie ranne budicky si pamatam 😖

shania31
3. dec 2013

@jarmila1
Presne ako pisu ostatne maminky- tie tzv. velke vizity (pondelok, streda, piatok) nebolo nic strasne- len ustna vymena co a ako a ak bolo treba vysetrit, tak na vysetrovni na 2. poschodi. A co sa tyka tych budickov- isty rezim asi "musi" byt zachovany aj ked su sukromne sanatorium.

zuzulkaba
3. dec 2013

@jarmila1 na tie ranne budicky som sa pytala a musi to tak byt,lebo o siedmej sa meni zmena sestriciek a stara zmena musi vsetky udaje ponahadzovat,aby boli k dispozicii vizite + brat krv,infuzky a pod. Ale nic hrozne to nie je,ked porovnam s budickami na Kramaroch..

hanka787
3. dec 2013

resuada gratulujem k babetku a ku krasnemu zazitku 🙂)) Tie vizity som vobec ja tak nevnimala , rano prisla sestricka a lekar nic hrozne a na velkej vizite to bolo skor take pozdravenie a ci mi nieco nechyba , ziadne hromadne vizity sa nekonali. Rezim aj ked sme boli v sukromnou sanatoriu aj tak je to nemocnica baby musite s tym ratat.

matuskova003
3. dec 2013

Dnes som bola na pohotovosti v Kochu , bola som aj na oddelení kde mi robili Monitor ... ach tie izbičky...ach tie sestričky 🙂 už len rodiť tam 🙂 ♥ a malé plačúce bábätká 🙂 vyzerá to tam top !

zuzulkaba
3. dec 2013

@matuskova003 ja som tam uz bola na pohotovosti zopar krat a vzdy som si povedala to co ty 🙂

matuskova003
3. dec 2013

@zuzulkaba ako na pohotovsti som bola treti krát , ale na oddelení este nie 🙂 a tak, ja verím že tam budem rodit , strasne v to dufam že niekde tie peniažky zoženiem. urcite by som nelutovala ani euro a už nechcem opat rodit v nemocnici , kde o tu ženu nezakopne ani pes...

zuzulkaba
3. dec 2013

@matuskova003 doslova ani pes 🙂) ja tiez dufam,ze to dotiahnem aspon do 35 a budem tam moct rodit,ja uz som tam bola 4x hospitalizovana,tak dufam,ze dalsi krat tam pojdem az rodit 🙂 kde si rodila predtym?

matuskova003
3. dec 2013

@zuzulkaba V Lučenci. ako porod som mala dobry, ale ten prístup sestier, 0 bodov. na novorodeneckom obzvlášť ... čo už no ,dnes sa za comfort platí ...

resuada
3. dec 2013

Kočky - čo sa týka vizít, tak vždy prišla najskôr malá vizita - lekár a sestrička, ktorí skontrolovali šitie a krvácanie, spýtali sa na prípadné ťažkosti a pod. Následne prišla veľká vizita, cca 5-6 ľudí spolu s riaditeľom Cupaníkom - nikdy ma už neprezerali a ako písala @mimikas, tiež ma pán Cupaník prikryl perinou, dokonca ma aj pohladkal, vždy sa na mňa milo usmial. Lekár, ktorý bol na malej vizite, referoval p. Cupaníkovi ako sa hojí rana, aké mám iné prípadné ťažkosti.. Dokonca raz, keď prišla veľká vizita, som práve sedela za stolom a raňajkovala - hneď som chcela ísť do postele, no p. Cupaník povedal, nech kľudne sedím a nech sa nenechám rušiť, vizitu urobili pri stole s raňajkami. 🙂 Inak je pravda, že skoro ráno chodí sestrička merať tlak a teplotu. Raz som na ňu trošku zvýšila hlas, lebo prišla presne o 5,33 hod. (pritom krátko pred 5,00h sme so synčekom zaspali po náročnej noci) - vtrielila do izby a zapla to najsilnejšie svetlo - rázne som ju požiadala, aby zapla svetlo tlmené a že či to naozaj myslí vážne, že ma budí takto skoro ráno!? Či nemôže byť taká láskavá a chodiť neskôr. Bohužiaľ, nemohla - majú to tak nariadené. Je pravda, čo tu píšu maminy, že sa veľmi nenaspíte - stále vás chodí kde-kto kontrolovať, raz vás, raz bábätko, potom staničná prináša a odnáša jedlo, následne prichádza upratovačka umývať dlážku, vysypať smeti (niekoľkokrát som upratovačku požiadala, aby dlažbu nezmývala, ona vraj musí, lebo sa jej to následne pýtajú a chodia ju kontrolovať. Tak som jej povedala, že keby niečo, tak im poviem, že dlažbu umyla🙂 ). Ovšem, keď toto celé porovnám s Antolskou, tak KOCH so všetkými vizitami, sestričkami, upratovačkami je pohoda-jahoda - na Antolskej to bolo stokrát horšie.

miilada
3. dec 2013

@dadach84 Inak to preco chodia v skupinkach 6tich, ked uz prakticky o nic nejde? Iba kukaju, ako sa hoja rany. Nejak nechapem...

dadach84
4. dec 2013

@miilada no to ja neviem. ja som sa nato len pytala @jarmily1 , ale uz ma ostatne upokojili, ze to neni az take hrozne a rozhodne lepsie nez teda v normal nemocnici.
ja hlavne nad inym miestom pre porod ani nerozmyslam, jedine zeby som sa odvazila a sla do Hainburgu a riskla, ze snad sa nic nestane a nebude nutny prevoz do Viedne, kde by bolo treba potom vsetko platit cash, kedze nemam rakuske poistenie....

mimikas
4. dec 2013

@miilada je to dolezite na to aby videli pacientku a oboznamili sa z anamnezou, ak by bolo nieco treba urgentne riesit, aby mali aspon ako taky prehlad.

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre