Skúsenosti s Dr. Marekom Drábom?

adulik16
17. mar 2008

Prosim Vas, mate niektora skusenosti s Dr. Drabom, ambulanciu ma v Ivanke pri Dunaji a rodi v Ruzinove. Som v 9 tt a chcem zmenit doktora, k nemu by som chcela chodit cele tehotenstvo a aj rodit, len neviem, ako ma vybavenu ambulanciu, ci sa vsetko absolvuje u neho alebo posiela do Ruzinova.

mahu74
18. nov 2014

@margarita Vďaka za info 🙂

matken
24. nov 2014

@mahmulienka ahoj ja mam skúsenosť. Prve prirodzene a druhe akútnou sekciou. Nebyť jeho tak to nedopadne dobre. Prišiel v noci, zobral ma zo vzdycharne (kde ma plánovali sledovať do rana, ze vsak aj tak sa nic mic u mna nedeje) na pôrodnicu a sledoval. Ked nastali komplikácie, neotalal, rýchlo jednal a naštastie vsetko dobre dopadlo. Po operácii ma chodil pozerat, vsetko vysvetlil. Ak sa da ja tiez založim jeho fanklub 😝.

matken
24. nov 2014

@mahmulienka ahoj ja mam skúsenosť. Prve prirodzene a druhe akútnou sekciou. Nebyť jeho tak to nedopadne dobre. Prišiel v noci, zobral ma zo vzdycharne (kde ma plánovali sledovať do rana, ze vsak aj tak sa nic mic u mna nedeje) na pôrodnicu a sledoval. Ked nastali komplikácie, neotalal, rýchlo jednal a naštastie vsetko dobre dopadlo. Po operácii ma chodil pozerat, vsetko vysvetlil. Ak sa da ja tiez založim jeho fanklub 😝.

@evka4 ja by som to zhodnotila tak, ze je uzasny, ale taktiez limitovaný možnosťami pôrodnice. Ale robi vsetko s najlepším vedomim a svedomím. Ide mu vždy o to, aby bolo vsetko v poriadku, za zdravie mamičky a bábätka bojuje ako lev a ked mu povieš aké mas predstavy a bude na to možnosť urcite ti ich splní.

magimary
24. nov 2014

mne napríklad splnil predstavy (umožnil mi bonding celý čas po pôrode 😵, nakázal sestričkám, aby mi malého vobec nebrali) aj bez toho, aby o nich vedel,
skrátka vytušil, že to bude presne to, čo ma postaví na nohy-po ťažko a náročnom pôrode

beruschkam
8. dec 2014

ahojte dievcata, nemate niektora skusenosti s tym, aky ma pan doktor postoj k dojceniu pocas tehotenstva?

matken
28. apr 2015

@beruschkam neviem ci je to este aktuálne, ale mne odporučil nekojit. Otehotnela som, ked dcérka mala 7mes, ale kojila som este do 10mes. Ked som mu povedala, ze prevažne kojim v noci a rano povedal ok. Ale ak si v poriadku nemal by mat nic proti.

aandl
4. máj 2015

Mudr Draba rozhodne neodporucam ak nie ste veriaca ci slobodna mamina (teda nie vo zvazku manzelskom). Nechapala som dlho preco pri prvom stretnuti bol na mna mily a potom zrazu otocka. Zistil asi, ze nemam manzela ale partnera. Myslim, ze viera do mediciny nepatri. Ak ma vyhradu svedomia nech to nerobi alebo nech si to vylepi na ambulanciu. Nie ze ma oznaci za hysterku, ked som mala obavu zo zlych vysledkov krvi a ze nemam stresovat lebo budem mat take aj decko. Takto sa sprava porodnik k tehotnej zene???? Jeho do toho nic preco este nie som vydata a ci chodim do kostola. Chcela som si ho napriek tomu zazmluvnit, lebo som pocula, ze je dobry odbornik. V 37tt mi povedal, ze na zazmluvnenie je skoro a potom mi ani neprisiel na poradne. Na konci 39tt som mu volala a on mi povedal, ze by mal stihnut poradnu v 40tt...toto je co za seriozne spravanie??? AK ma nechcel rodit mal mi to povedat. Este stastie ze som situaciu hned riesila a nasla si ineho porodnika lebo najblizsiu poradnu, cuduj sa svete, by som uz nestihla, kedze som porodila. Tiez zanedbal sono, vychadzali mu vysoke hdonoty povedal, ze premeriame a samozrejme nic z toho. Preto som ako prvo rodicka porodila vaginalne dieta s hmotnostou 4230gr a mali sme stastie, ze malu nemuseli tahat kliestami ci vakuovou pumpou. Vdaka tomuto lekarovi som mala totalny stres posledne dni pred porodom. Dakujem pekne!!!!

kitty27
22. máj 2015

@aandl Ahoj. Tiež plánujem začať chodiť k nemu a som rozvedená. To myslíš vážne, že diskriminuje nevydaté ženy? To je vôbec možné?

aandl
22. máj 2015

@kitty27 ahojky, hej to myslim uplne vazne. Ako fakt som bola velmi nestastna, ze preco sa ku mne takto sprava, hladala som v sebe chybu. Lebo vela som len dobreho nanho citala. A ako ja si myslim, ze nie com vobec konfliktny typ cloveka. Pracujem s ludmi a vracaju sa ku mne, denne mi ich presla okolo stovka. Cize myslim, ze sa viem spravat a mam dobre komunikacne schopnosti. Ale toto by som fakt nikomu niepriala, ked clovek chce istotu pred prvym porodom a nakoniec ma vacsi stres z lekara ako zo samotneho porodu. Je to smutne....no este som nasla, ze zalozil nejaku organizaciu pri salezianoch family garden, kde davaju nejake prednasky o planovanom rodicovstve a manzelstve a pod....sak mrkni si to. Neviem mozno ked si teraz vydata to nemusi zistit, ze si bola rozvedena. Len u mna sa to lahko identifikovalo, ze som slobodna. Tiez som pocula, co sa tu pise vyssie, ze nepredpisuju ani antikoncepciu. Jednej znamej nechcel pomoct pri umelom oplodneni aj ked sa uz velmi dlho snazia a nedari sa. Dalsia znama tiez dlhodobe problemy s cyklom. Jeho jedine riesenie, ze ma otehotniet pricom ona uz nechce. Tak ju nijako neriesil, sa pytala na anitku a vedel, ze ma v rodine zdravotnika tak jej povedal, ze nech jej nejaku preda ani jej neporadil ci nespravil testy ci ma v pohode hormony a pod...Cize ked nesplnas nejake jeho prefstavy tak na teba kasle...

margarita
22. máj 2015

@aandl
nemyslim si, ze nesplnas nejake jeho predstavy, on je skratka hlboko veriaci gynekolog, a preto sa rozhodol neasistovat pri UPT, nepredpisovat HAK a ine s tym suvisiace veci.
vsetci to o nom vedia, ak to niekomu vadi, a ma s tym problem, Dr.Drab nie je jediny gynekolog v tejto galaxii a na Mliecnej drahe, takze ja osobne s tym nemam problem.
okrem ineho, existuje zakon o vyhrade svedomia, napr. tu si o tom najdes viac, ak Ta to zaujima...

http://www.pravo-medicina.sk/aktuality/614/vyhr...
Právo zdravotníckeho pracovníka uplatniť výhradu vo svedomí je explicitne upravené v Etickom kódexe zdravotníckeho pracovníka, ktorý tvorí Príloh č. 2 zákona o PZS a to v časti týkajúcej sa výkonu jeho povolania. Zákonodarca ho upravil takto (cit.): „Od zdravotníckeho pracovníka nemožno vyžadovať taký výkon alebo spoluúčasť na ňom, ktorý odporuje jeho svedomiu okrem prípadov bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia osôb. Ak zdravotnícky pracovník uplatní výhradu svedomia, je povinný o tejto skutočnosti informovať svojho zamestnávateľa a pri uplatnení výhrady svedomia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti aj svojich pacientov.“ Zákon o ZS upravuje aj otázky právnych vzťahov vznikajúcich pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a práve v časti týkajúcej sa dohôd o poskytovaní zdravotnej starostlivosti upravuje situácie (viď § 12 ods. 2 a nasl.) v ktorých poskytovateľ nemusí uzatvoriť dohodu s pacientom. Jedná sa o tieto prípady (cit):
„a) by uzatvorením takejto dohody prekročil svoje únosné pracovné zaťaženie,
b) osobný vzťah zdravotníckeho pracovníka k osobe, ktorej sa má zdravotnú starostlivosť poskytovať, alebo k jej zákonnému zástupcovi nezaručuje objektívne hodnotenie jej zdravotného stavu alebo
c) poskytovaniu zdravotnej starostlivosti bráni osobné presvedčenie zdravotníckeho pracovníka, ktorý má zdravotnú starostlivosť poskytovať.“
Ako ďalej vysvetľuje ods. 3, výnimka uvedená v písm. c) sa týka len umelého prerušenia tehotenstva, sterilizácie a asistovanej reprodukcie.

Ak sa pozorne zahľadíme na vybrané časti oboch citovaných predpisov zistíme že:

- výhrada vo svedomí a jej aplikácia je upravená v zákone o ZS a v zákone o PZS. Jej formulácia je však vo viacerých rovinách nejasná a umožňuje vznik konfliktných situácií
- právo odmietnuť zdravotnícky výkon je naviazané na zdravotníckeho pracovníka
- právo odmietnuť uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je naviazané na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti (pozor – nie na zdravotníckeho pracovníka), no týka sa len taxatívne menovaných prípadov.

aandl
22. máj 2015

@margarita toto vsetko co si napisala je sice pekne, no myslim, ze som to uviedla vyssie. Mal by mat predovsetkym profesionalny pristup a slusnost kaze, ze mi mal povedat, ze si uplatnuje vyhradu svedomia a teda nech si najdem radsej ineho lekara. Sme dospeli a inteligenti ludia, keby mi to slusne oznamil ja by som sa vobec neurazila a nasla by som si ineho lekara. O jeho vyhrade svedomia som netusila a teda nemala som cas studovat fora na nete, ktore samozrejme mozu byt aj casto zavadzajuce. Dala som na jeho povest a dobru mienku, ktora koluje o jeho profesionalite. Zial on ma natahoval a preto som ja musela prezit posledne tyzdne tehu v strese a tiez by som mohla napisat, ze ohrozil mna aj dieta. Tym, ze nespravil kontrolne sono dietata, kde vychadzali zvlastne udaje. Povedal mi, ze sono je naplanovane na 40tt...ako dobre tu vsetky vieme od 38tt moze zena kedykolvek rodit. Ak by sa dieta zaseklo v porodnych cestach je to ohrozenie oboch ak by dieta museli tahat zvonom ci kliestami je to ohrozenie dietata.
A on nie je pan boh aby vykonaval tresty. Ak je tak veriaci musi verit tomu, ze kto spachal hriech bude za to potrestany.
Ja by som tiez mohla robit vo svojom povolani take veci, ze veriacich neobsluzim a poviem im nech si prejdu do radu k druhemu okienku. Keby sme si vsetci uplatnovali vyhradu svedomia tymto sposobom ako by to asi vyzeralo????
To, ze nechce robit potraty je jedna vec, ale ze nechce pisat antikoncepciu ci sa sprava neprimerane k pacientom je vec druha a nepatri do spravania medicinskeho profesionala. Bud si mal zvolit iny odbor alebo vobec neist studovat medicinu.

beruschkam
22. máj 2015

@matken prepac, trosku oneskorene; vdaka za odpoved!

margarita
22. máj 2015

"O jeho vyhrade svedomia som netusila a teda nemala som cas studovat fora na nete, ktore samozrejme mozu byt aj casto zavadzajuce. Dala som na jeho povest a dobru mienku, ktora koluje o jeho profesionalite."
...pre mna to, ze je veriaci, patri k jeho povesti, prekvapuje ma, ze si to nevedela, ale on asi aj preto nema potrebu to oznamovat zenam, ktore chcu byt pacientkami, lebo vopred predpoklada,ze to musia vediet od tych,ktore im ho odporucili.

tiez si zistim, aky je lekar, ku ktoremu chcem ist, a keby mi povedali napr. ze berie uplatky, necakam na to, ze si to vylepi na dvere ambulancie....

"Ja by som tiez mohla robit vo svojom povolani take veci, ze veriacich neobsluzim a poviem im nech si prejdu do radu k druhemu okienku. Keby sme si vsetci uplatnovali vyhradu svedomia tymto sposobom ako by to asi vyzeralo????"
...prestuduj si ten zakon, asi mas tiez na to pravo....
😉

margarita
22. máj 2015

@aandl
prepac, ale tejto vete asi nechapem
"A on nie je pan boh aby vykonaval tresty. Ak je tak veriaci musi verit tomu, ze kto spachal hriech bude za to potrestany."
ake tresty vykonava? to, ze nechce predpisat HAK alebo stimulovat zenu na UO, je nejaky trest?
Myslim, ze ked nie si veriaca, tazko sa vyjadrovat k tomu, comu my veriaci "musime verit".

Boh nie je vesmirny policajt, ze bum tak tu mas, udrie do Teba blesk, lebo si uzila antikoncepciu alebo co...
mrzi ma, ak to vidis takto, potom jasne ze nepochopis ani Dr.Draba ani mna.

aandl
22. máj 2015

No neviem ale asi si ani ty dobre necitala ten zakon. Lebo on, ked mal vyhradu vo svedomi mi to oznamit a nezobrat ma do starostlivosti. A tiez ho to neopravnuje rozdelovat ludi podla nabozenstva. Preto som napisala, ze keby ho to opravnovalo a spravali by sme sa takto vsetci ako by to asi vyzeralo.
Mam velku rodinu a polovicu silno veriacu cize o nabozenstve nieco viem. A tym trestom som myslela umyselne zanedbanie starostlivosti, ktore mohlo viest k poskodeniu mojmu ci dietata.
Nehovorim, ze ma nabadat zeny na HAK ci UO to som nikde nenapisala. Ma im pomahat ako profesional. Ty si stastna mamicka, predstav si ze by si nemohla mat deti? Co brala by si to ako bozie rozhodnutie ze to tak ma byt? Pricom by si vedela, ze inym sa to nakoniec vdaka UO podarilo?
A naozaj som nevedela ci je veriaci a nie som nikde zo zakona povinna si studovat profily lekarov. Keby to mal vylepene na ambulancii tak tam v zivote nevkrocim. Teda pred touto skusenostou by som to tak nebala, sak kazdy mame pravo na svoju vieru. No po tomto co som zazila asi budem hladat lekarov ateistov, aby som nahodou nemala problem. Tiez moja najlepsia kamaratka k nemu chodi. Porodil jej dve deti a tiez netusila, ze on je veriaci. Ona s nim problem nemala tiez je veriaca. Tak asi nie som jedina, ktora to o nom nevie.
A asi radsej nechcem pochopit veriacich ak sa spravaju ako rasisti doslova. Hodnotia ludi len podla vyznania. Ja som slusny clovek, vo svojom zivote sa nemam za co hambit. A to ze nie som vydata nie je jeho vec.

margarita
23. máj 2015

@aandl
"No neviem ale asi si ani ty dobre necitala ten zakon."
....citala, to mi ver. Pises, ze "Nie ze ma oznaci za hysterku, ked som mala obavu zo zlych vysledkov krvi a ze nemam stresovat lebo budem mat take aj decko. " ak tomuto hovoris "umyselne zanedbanie starostlivosti, ktore mohlo viest k poskodeniu mojmu ci dietata", tak to je asi debata na ine forum....preco nedas podnet na Urad pre dohlad, ak Ti jeho mozno trochu odmerany a nie podla Tvojich predstav pristup tak vadi, ved ak si naozaj v prave, vysudis si pekne odskodnenie... 🙂

"Mam velku rodinu a polovicu silno veriacu cize o nabozenstve nieco viem."
Ty sama si si studovala co? Bibliu, katechizmus, aku nabozensku literaturu?
prepac ale tento argument mi pride asi ako, ze ja mam tetu kucharku v skolke, takze viem strasne dobre varit 😉 neber to v zlom, ale strasne generalizujes.

"Ty si stastna mamicka, predstav si ze by si nemohla mat deti? "
nemusim si to predtsavovat, ano v profile mam 3 deti, ale co tam nemam, ze mam 2 geneticke diagnozy, 3x som spontanne potratila, a prave Dr.Drab bol ten co ma velmi podporoval aj psychicky, kedze pri vsetkych tehotenstvach som spinila cely prvy trimester a mala kopec inych komplikacii a pod.
neriesim inych, riesim seba. ak by som dospela do bodu, ze by som vazne zvazovala UO, Dr.Drab aj tak nie je Centrum asistovanej reprodukcie, cize v tomto pripade by som skoncila niekde inde.

"A asi radsej nechcem pochopit veriacich ak sa spravaju ako rasisti doslova. Hodnotia ludi len podla vyznania. Ja som slusny clovek, vo svojom zivote sa nemam za co hambit. A to ze nie som vydata nie je jeho vec. "
este raz opakujem, ak mas pocit, ze Ta podla Tvojich slov diskriminoval ako nevydatu zenu, dokaz to, daj podnet, bran sa zakonnym sposobom, na to pravo mas, bez ohladu na vyznanie.

neviem uz co Ti na to odpisat, aby si ma pochopila.
inak ani ja som z Dr. nemala idealny prvy dojem, takmer ma rozplakal, ale to beriem ze bolo ovplyvnene mojimi depresiami po 2.potrate a hormonalnymi vykyvmi tehotenej zeny a ustrachanej prvorodicky. dokazem si to priznat a nebudem ho tu kvoli tomu osocovat na fore, aj ked aj mne, na prvej navsteve pri prvom kontakte akoze "stupil na otlak".

😉

margarita
23. máj 2015

@aandl
posledna otazka z mojej strany, mas kopiu Zmluvy o poskytovani zdravotnej starostlivosti s nim?
odporucam si ju pozriet, je dost mozne, ze to tam uvadza, ja som jeho pacientkou uz davno, este pred ucinnostou tohto zakona, takze to tam uvedene nie je.
Nemusi to mat vylepene na dverach vedla oznamu, ze kluce od wc su u sestricky, 😀
ale ak si to zakonne uplatnuje, verim tomu, ze to je v zmluve s pacientkou.
ale nie vsetky si citaju podrobne, co podpisuju.

Fakt Ti uprimne zelam vela stastia v zivote, a menej predsudkov voci veriacim a veriacim lekarom.
Ja osobne, ak mam pravdu povedat, nechodim k lekarom podla vyznania, a je mi jedno, ci je moj zubar napr. moslim, jehovista alebo bahajista, ide mi najma o odbornost a pristup.
A tu je Dr.Drab pre mnohych nasich gynekologov podla mna svetlym prikladom.
za tym si stojim.

kitty27
23. máj 2015

Ahoj. Nie, ja nie som znova vydata. Nehodlam to lekarovi ani oznamovat, myslim, ze do toho ho nic nie je. Nepoznam tohto lekara, ale mam ho rovno pod nosom a moj povodny lekar sa odstahoval daleko, cize pre mna je to z cisto logistickych dovodov. Moc som vyhradu svedomia necitala, ale myslim, ze tam nespada vyhrada neosetrit nevydate pacientky. Risknem to, dam vediet, ako to dopadlo. Ja nie som vobec veriaca, antikoncepciu roky neberiem, chcela by som dalsie babetko, tak dufam, ze nespadam do ziadnej jeho "vyhrady" 😀

aandl
23. máj 2015

@margarita myslim ze tato diskusia k nicomu nevedie. Ja som sem prispevok pridala, aby som upozornila ine zeny, ze sa mozu / nemusia / s takymto pristupom stretnut. A uz nech sa kazdy rozhodne sam. Ja som zial mala smolu a nenatrafila som na tento nazor a preto vzniklo nedorozumenie. Ktore si vsak myslim, ze sa medzi dvoma inteligentnymi ludmi dalo aj inak riesit
Podnet mozno podam, mozno sa vdaka mne odhodla aj viac zien, ktore sa citia poskodene a verim, ze ked nanho obdrzia viac podnetov. A budem verit, ze sa aj ked mozno za par vela rokov zacne troska aj zakon upravovat tak, aby nikto nemohol byt poskodeny. Lebo tiez si nemyslim, ze vyhrada by mala ovplyvnovat spravanie lekara.
Ja tiez pracujem v zdravotnicve a neprenasam svoje osobne veci do prace. Tiez, ked robi s tehotnymi mal by byt empaticky. To, ze niektore zeny su mozno citlivejsie v tehu ho este neopravnuje nazyvat ich hysterkami. Mne ked pride onkologicky pacient a zacne na mna kricat, nevratit mu to kricanim ale budem sa snazit pochopit jeho situaciu a ukludnit ho. No to je o cloveku....

aandl
23. máj 2015

@kitty27 jasne chapem a drzim palec, mozno nic z tohto ta nepostretne ale zas keby nieco aspon budes vediet, ze ty si ok a ze proste si mas hladat ineho lekara a bude. Ja som zial mala uz malo casu, hlavne upozornim, lekari maju este jedno take nepisane pravidlo, ked zacne k niekomu chodit do poradne do nemocnice...to je tusim od 36tt tak tam uz je troska problem to zmenit. Vraj z kolegiality nechcu preberat pacientky. Preto som sa riadne zapotila na konci 39tt ale vdaka vykutranym znamostiam sa mi to podarilo a obe sme zdrave 🙂

nata308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikagam
3. sep 2015

Tomu neverím ze sa choval odmerane len preto ze nieste veriaca a ze nieste zobrati s partnerom,
Chodím k nemu uz dlho a manžela mam len dva roky a dokonca som bola aj tehotná len som spontánne potratila a neboli sme zobrati este vtedy, choval sa ku mne velmi ľudsky a nemohol vediet ci som alebo niesom veriaca a choval sa ku mne ako ku pacientke, velmi profesionálne.
A poznám ženy co k nemu chodia a tiez mali skôr deti ako sa zobrali a nikdy s ním nemali problémy.
Nepoznám okolnosti, nechcem súdiť, možno sa naozaj nezachoval pekne k vam ale to sa mi zdá trosku moc tu tvrdiť ze to bolo preto ze ste neboli zobrati s partnerom ked z vlastnej skúsenosti viem ze to tak nieje.
Podla mna je výborný odborník, ľudsky prístup, som rada ze je môj lekár a nikdy by som ho nemenila, vďaka nemu mam len pozitívne spomienky na porod

dagmar_snake
12. okt 2015

Draba urcite neodporucam. Komunikacia 0-ova. Problemy v mojom tehotenstve zanedbal,absolutne nepocuval co mu vravim, jedine co dokaze je kukat do pristroja to co mu niekto vravi o priznakoch ma v zadku. Niektore poradne ok, ine poradne arogantny. Beriem od neho kartu. Myslim,ze mat ineho gynekologa usetrim si kopec stresov v tehotenstve a mohlo to prebehnut ovela pokojnejsie a krajsie a nie pravidelnymi navstevami pohotovosti. Manzel so mnou chodil na vsetky poradne, tiez pozeral, co si to dovoluje na tych co sme boli naposledy. Ked mu niekto nesadne asi ma pocit,ze sa moze spravat ako debil....Ja som vydata, HAK nepouzivam, jeho moralne zabrany mi vobec nevadia, lebo si myslim, ze HAK je nezdrava. Proste sa sprava neprofesionalne,ked mu niekto nesadne.

nattulka
16. mar 2016

neviete nikto ci pan doktor ordinuje aj v ruzinovskej nemocnici??

margarita
16. mar 2016

@nattulka
byva tam na rizikovej poradni pre tehulky po 36tt, prizemie poliklinickej casti, c.dv. 41.
ale tam sa objednava na presny cas, takze ho tam mozes akurat tak vidiet utorky a stvrtky doobeda.

ja sa tam chystam zajtra.

inak len stupava a ivanka ordinacia.

permanentka
20. apr 2016

Ake su prosim poplatky u p. Draba ak chcete prejst k nemu do ambulancie? viem ze za ultrazvuk sa plati vzdy 8,- ale nejaky vstupny poplatok alebo tak, dakujem 🙂

nata308
20. apr 2016

Vstupny poplatok nie je, akurát keď tam chceš ísť na vyšetrenie ešte skôr ako dorazí karta, tak sa platí tuším 23 eur. Ja som tak platila, hoci predtým u gynekologa to tak nebolo...

permanentka
21. apr 2016

@nata308 no presne toto sa mi prave stalo 🙂 28,- 🙂 lenze kartu by mala poslat doporucene do tyzdna a na vysetrenie idem o 2 tyzdne, tak snad 🙂 sestricka mi napisala ze 1.vysetrenie pre neregistrovanych je 28,- to znamena ze ak stihne dorazit karta tak nebudem platit? 🙂

nata308
24. apr 2016

@permanentka mne dáva logika, že ak dôjde karta , tak si registrovaná, a teda nemas co platiť tých 28€ . Ja som prechádzala od svojho starého najprv do KOCHu a iba sa ma opýtali od koho berú kartu, neplatila som nič. Je pravda ze tam sa cvaka tehotensky poplatok, možno preto nepytali... A potom som odtiaľ išla k drabovi, ale vysetrena som chcela byť hneď prvýkrát keď som tam prišla, to ešte nemali kartu, a teda som platila 28€

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre