Skúsenosti s Dr. Marekom Drábom?

adulik16
17. mar 2008

Prosim Vas, mate niektora skusenosti s Dr. Drabom, ambulanciu ma v Ivanke pri Dunaji a rodi v Ruzinove. Som v 9 tt a chcem zmenit doktora, k nemu by som chcela chodit cele tehotenstvo a aj rodit, len neviem, ako ma vybavenu ambulanciu, ci sa vsetko absolvuje u neho alebo posiela do Ruzinova.

marijka1104
14. okt 2011

Milý, mladý, ochotný, citlivý, trpezlivý, skvely odborník, príjemný clovek ...Chodím k Dr. Drabovi do ambulancie v Ivanke par rokov. Pred nim som mala roznych lekarov, no vzdy som mala stres z navstevy gyn.ambulancie. A teraz musim povedať že k nemu sa "teším". Máme 3 deti, Ani raz som si neplatila porodnika, no pri 3tej dcere mal pan doktor sluzbu. Staral sa o mna, aj ked nemusel. Ked ma Dr. Drab vysetroval pocas kontrakcie, povedal mi: Viem, ze je to velmi neprijemne a bolestive, ale chytte ma za ruku a stisnite tak silno ako chcete. Ak mam pravdu povedat, v tej chvili som ho nechcela pustit kym sa babtko nenarodi. No, naozaj anjel. Keby boli vsetci lekari ako on. Aj v ambulancii - no skratka, taky slovnik samých pozitív este snad ani nevymysleli co by som tu napisala. Odporúcam!!! A samozrejme nemozem zabudnut na pani sestricku. taktiez velmi ochotna a milá zena .

jajuju
30. nov 2011

Hm... citam ze referencie su rozne - ako aj moje skusenosti s nim. Tiez chodim do jeho ambulancie v Ivanke. Je to velmi prijemny clovek. Chodila som k nemu aj pocas tehu - pri porode som ho ale nemala - nemohol prist. Podla mojho nazoru je to velmi doby odbornik, mily, citlivy a zodpovedny clovek, vzdy sa k nemu tesim...
Sice asi dvakrat pocas tehu som ho zazila aj dost neprijemneho a mrzuteho, ale v oboch pripadoch to bolo ked som bola na vysetreni v ruzinove. Ale zase povedzme si uprimne, kazdy ma obcas blby den... mozno bol po nocnej, mozno bol unaveny, mozno ho niekto poredomnou nastval... jasne, najprv sa ma to dotklo ale potom som to uz nebrala osobne.
V kazdom pripade by som ho vsak nemenila a stale ho povazujem za velmi dobreho lekara aj cloveka. Odporucam!

matken
5. jan 2012

Ahojte dievcata, tiez som prekvapena z negativnych reakcii na Dr. Draba. Chodim ku gynekologom od 16tich ako na husle, on je asi moj 7my, ale lepsieho gynekologa a vlastne doktora som nestretla. Pocas celeho tehu uzasny pristup, porod na 1 s hviezdickou a poporodna starostlivost k nezaplateniu. Ziadny iny doktor nechodil za pacientkami ako on. Tiez som ho 2x zazila, ze nemal svoj den, ale prejavilo sa to akurat tak, ze bol menej zhovorcivy 🙂 aj aj po po 6nedeli sa s nim dalo uzasne pokecat, nakolko sme tiez veriaci a riesila som s nim ako si mame davat pozor, ked nechcem byt hned tehu.
Tod moja skusenost 🙂

lea1333
14. jan 2012

no pan doktor je zlaty ale kto sa k nemu chysta a snazi sa o dieta alebo proste len nie je veriaci tak pozor na to co rozpravate preto ze dr sa vie otocit o 180 stupnou!ja k nemu chodim a som spokojna len niekedy ma dokaze prekvapit svojou reakciou a ked ostanem tehotna lebo s me v stadiu snazenia chcem ho aj k porodu lebo je velmi pokojny a mili a po porode prechadzam inde preto ze pan doktor nepredpisuje antikoncepciu ma vyhradu vo svedomi 😉 ale inak fajn dr uvidime ako bude dalej 😉

martinex
14. jan 2012

@lea1333 ja som od neho odisla pocas tehu,teda ho vobec neodporucam...zanedbal starostlivost a ja som skoncila na liekoch v nemocnici..... ak chces zmenu,radsej teraz kym bude neskoro

lea1333
14. jan 2012

@martinex no nechcela som to sem pisat ale napisem ja som s nim bola spokojna do tej doby pokial nezistil ze fajcim ☹ a ked sa to dozvedel strasne sa zmenil a myslim ze uz nebude ku mne taky mili uvidim teraz idem k nemu akurat ma vytaca ze mi slubil este v otobri ze mi spravi folikulometriu a je januar a nic lebo ja som v marci potratila a od vtedy sa nam nedari a on ma nazor ze koli cigaretam ale ako moze odsudit cloveka koli cigaretam?ja som mu nepovedala ze nechcem prestat fajcit a ze budem fajcit ked budem tehotna! ☹

martinex
14. jan 2012

@lea1333 on je celkovo veelmi divny,ja som od neho isla rychlo prec....ja som tiez fajcila,pocas tehotenstva som teda prestala,ale 2 mesiace po porode som zase zacala....ale to nie je jeho vec,on je lekar a mal by sa spravat profesionalne... ja som mala problemy s tlakom,opuchy,bolesti lonovej kosti...a on,ze ten tlak nic neznamena a lonova kost-ze mam drzat nohy spolu!! to co je za pristup? nakoniec som skoncila s neskorou gestozou v nemocnici kvoli stabilizacii stavu....
ja na neho nemam dobre spomienky a kedze som byvala roky v Ivanke kde ma ordinaciu poznam niekolko kamosiek,co tiez od neho odisli nespokojne ale nastastie zdrave

lea1333
14. jan 2012

@martinex no aj ja byvam v ivanke tak ze mi bolpo ruke teraz chcem prejst na antolsku.najprv som chodila k harbulakovej a u nej zase bolo vsetko normalne ked som bola tehotna...a zacala som spinit tak som jej volala a on ze to sa stava to je v pohode a potom sme sa stretli v nemocnici a uz som bohuzial potratila...

martinex
14. jan 2012

@lea1333 k nej som aj ja chodila....
ja som presla do prosanusu na daxnerove v BA,k dr. Durechovej..je to uzasna zena a aj ked som platila rocny poplatok u nich,nemenila by som za nic na svete..taka starostlivost,musim povedat ze nad ramec jej povinnosti...fakt.

lea1333
14. jan 2012

@martinex ja neviem uz kam mam ist vsade mi nieco vadi ja neviem ci ja som taka narocna alebo co ...?a tebe tiez nadaval za fajcenie?

martinex
14. jan 2012

@lea1333 fuha,to si nepamatam ci mi zato nadaval...asi nie..ale mozno to zo mna citil a preto bol taky "prijemny"
skus tu BA,fakt to stoji zato....

lea1333
14. jan 2012

@martinex no len ja nemam auto a ono to je zlozoite ked budem musiet chodit aj na folikulometriu a tak no musim pohladat niekoho!

martinex
14. jan 2012

@lea1333 tak drzim palce nech to nejak poriesis,hlavne nech to dobre dopadne 😉

lea1333
14. jan 2012

@martinex dakujem ti si zlata

ayente
14. jan 2012

Ahojte. Ešte by som sa chcela opýtať na pána doktora Drába. Je to súkromník, alebo nie? Prípadne aké poplatky sa u neho uhrádzajú? A berie ešte nové pacientky?

matken
22. jan 2012

@ayente Ahojky. Neviem či berie ešte pacientky, ale podľa mna áno. Z poplatkov okolo 7€ za ult a pár centov za fotku babatka. Ale ten ult v stupave má taky superny, že je na ňom vidieť lepšie ako na 3d. Ine si nepamätám. Možno ešte nejaky ročný poplatok. Zajtra k nemu idem, tak uvidím, či budu niečo pýtať 🙂

matken
23. jan 2012

@ayente ahoj tak okrem ult 8€ som neplatia nic.

ayente
23. jan 2012

to Matken: diky moc za infošky ;)

kamila.k.
24. jan 2012

ahojte. Ja mam s nim velmi dobre skusenosti.Je velmi milý, príjemný, ochotný, necaka sa u neho dlho.

a to, že niekomu vytíkal fajčenie sa vobec necudujem. Ved to velmi skodi zdraviu aj babetku a on ako lekar, s tym nemoze vobec suhlasit. A keby sa tvaril akoze nic, asi by to bolo proti jeho svedomiu. 😒

margarita
25. jan 2012

podla mna je skvely doktor aj clovek, rodila som u neho, teraz to mam opat v plane 😉 , medzitym som opakovane potratila, a poslal ma na vsemozne vysetrenia, aby sa prislo na moznu pricinu.
ale jasne, ze aj ja som ho uz zazila vytoceneho a mrzuteho, no nikdy nie kvoli mne, vzdy tam boli ine dovody a okolnosti, unava, choroba a pod.
No nefajcim ani HA nepotrebujem, takze v tomto som u neho "nenarazila" 🙂

ja vrelo odporucam, no ma kvantum pacientiek, takze ked k nemu pridete v ten den uz 25.ta, asi nebude najukecanejsi 😀

lucetta
1. feb 2012

Ahojte, no ak mozem aj ja pridat svoj nazor, po tom vsetkom co som si u roznych gynekologov zazila a nielen v Bratislave , ale takmer po celom SR, mozem len dr.Draba odporucit. Po vsetkych strankach. Je odbornik, ma uzasne ludsky pristup, bojuje s nami. Isteze respektujem aj vase nazory a aj ine skusenosti, ale myslim, ze mat "vyhradu vo svedomi " nie je zlocin. Ak je to jeho presvedcenie, tak som stastna, ze mam takeho dr., ktory ked povie "A" tak aj "A" spravi a nemota sa dokola ako ostatni, pre kt. ste len pokusnym kralikom a len super biznis pre ivf odvetvie. Verte, viem co hovorim...majte sa krasne 🙂

marrion22
8. mar 2012

Doktora Draba naozaj odporucam, rodila som u neho pred 3 tyzdnami a chodila som k nemu aj do ambulancie. Uzasny ludsky pristup.

andrea_stella
6. apr 2012

@lea1333 no ja k nemu chodim uz dlho a antikoncepciu mi vzdy predpisal 😉

andrea_stella
6. apr 2012

@margarita ja chodim vzdy k nemu medzi prvymi a vzdy je super som zvedava ked ma objedna niekedy na vecer 😀

magimary
13. máj 2012

Môžem sa spýtať, kedy (v aké dni a v akom čase) ambuluje dr. Dráb v Stupave a kedy v Ivanke? Ďakujem za odpoveď.
Viem, že sa k nemu treba najprv objednať, ale my to máme vzdialenostne rovnako, tak by sme si vybrali podľa ordinačných hodín tam alebo tam.

magimary
13. máj 2012

otázka napr. na @margarita , či @marion22 , alebo aj iné babuľky 😉

margarita
13. máj 2012

@magimary
ja chodim do Stupavy, a tam byva uz len PONDELKY 15,00 - 19,00.
ine dni su tam ini doktori.

objednat sa musis na gynekologiastupava(zavinac)gmail.com
alebo u sestricky na tel. 0904 864 371 denne medzi 7,30 - 9,00

kedy je v Ivanke, netusim....

magimary
13. máj 2012

@margarita veľmi ďakujem (a prajem šťastný pôrod 😉, "vidávala" som ťa medzi VS, ešte v čase, keď bola len verejná téma 😉)
ešte by som poprosila aj údaje z Ivanky 🙂
ďakujem!

margarita
14. máj 2012

@magimary
nemas za co, a dakujem 🙂 aj ja si Ta samozrejme pamatam 😎

magimary
14. máj 2012

@margarita 😅 tak máš super pamäť 😅 😉 😎
počuj a môžem ešte otázočku?
koľko sa u dr. Dr. platí? napríklad jedno vyšetrenie, či poradňa? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre