Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

dany1986
10. nov 2010

@gabika7706 ahojky pre mna asi zimova bola akoze 0 bodov dobre ze po celej chodbe nekricala ked mala nektora baba problem ,takze cele odd.vedelo ze sa nieco deje 😢 😢 to sa mi moc nepacilo u nej a fialova dalsi pripad ona len kazdu by prepustala bez ohladu na to ci jej este nieco je 😒 😒

dany1986
10. nov 2010

@vitezova nie uz nieje porodnik uz je iba na 16 pos. a na prijme 😉 😉

dany1986
10. nov 2010

@jantulka ahojky ja u nej nebudem rodit ale to neviem zase na 100% ci na nu nahodou nenatrafim ked bude mat sluzbu co by som bola aj rada 😀 😀 😀 ale nevibavujem si ju 😉 😉 velmi prijemna lekarka poznam ju sice iba co som lezala v nemocnici... ale ziadne neg.hodnotenie na nu nemam vela zien si ju tam chvalilo 🙂

dany1986
10. nov 2010

@fecova ahojky ty si z thc ????? lebo co mas foto teh.knizku tak som si vsimla meno lekara a on robi na poliklinike na tahanovciach ...ja som k nemu chcela chodit lebo byvam na thc ale ma odradil pristup sestricky 😢 😢 😢

fecova
10. nov 2010

@dany1986 som z thc a ktoru myslis sestricku? lebo ma ich tam viac, ja tiez jednu nemusim, tak chodim vtedy ked nerobi

fecova
10. nov 2010

@jantulka ja budem u nej rodit, lenze ma malo sluzieb na gynekologii teraz, lebo teraz ma sluzby na urologii, cize len sa dohodnut s nou treba, ja k nej uz chodim od 26tt a idem na sekciu, cize to sa da naplanovat a pozeram, ze cakas dievcatko a tiez Dianku, sranda.

dany1986
10. nov 2010

@fecova uz ani nepamätam je tomu uz viac ako rok ale zda sa mi ze bola taka starsia...

fecova
10. nov 2010

@dany1986 no ona uz odisla do dochodku, a naproti tym co su teraz bola ona celkom mila

jantulka
10. nov 2010

@fecova no ja tiez k nej chodim od 27tt a pocula som nieco take ze ona ked ma sluzbu a uz je vsetko v poriadku tak ten porod aj sama vyvola tak neviem co je na tom pravdy ja som prvorodicka a neviem ako to funguje na poradnu k nej idem buduci tyzden a chcem sa spytat ci je potrebne podpisat nejaku zmluvu v nemocnici ked chcem k porodu ju alebo ako to funguje ja by som radsej prirodzeny porod ako sekciu

jantulka
10. nov 2010

@dany1986 no to je pravda ze si ju chvalia tak aj preto som sa rozhodla pre nu ma taky ludsky pristup k mamickam

fecova
10. nov 2010

@jantulka tak ja na sekciu ist musim, cize vyberat si nemozem, ale to ti neviem povedat ohladom toho vyvolania, ale vacsinou sa dohodne s pacientkami na svoju smenu, myslim, ze iba v pripade keby si nestihla porodit dovtedy kym tam bude, si mas priplatit, ale neviem naisto, lebo ked som tam pred tyzdnom lezala, tak mala svoju pacientku a sluzbu mala do 15.00 lenze babatku sa nechcelo von, tak tam bola nejak do desiatej do vecera a vtedy myslim, ze platis, ale inak sa asi da s nou dohodnut. lebo kazdy lekar je tam skoro kazdy den do tretej.

jantulka
10. nov 2010

@fecova aha lenze ja ani sama neviem ci to mala vydrzi do terminu lebo je velmi nizko ale tak co uz ked sa mala vypyta na svet skor ked nebude mat dr.rosakova smenu tak budem rodit u ineho ved niektore mamicky si ani nevybavuju porodnika

jantulka
10. nov 2010

@fecova a mozem otazocku ohladom tej sekcie ze preco musis ist

fecova
10. nov 2010

@jantulka tak to potom musis asi s nou nejak vyriesit, ja idem tiez za nou ale az o dva tyzdne, no ako nizko je?

fecova
10. nov 2010

@jantulka prvy bol cisarsky , potom mi vyberali myom z maternice, cize mam jazvu rezanu uz dvakrat, a momentalne sa mi stensila na 3mm, cize aj kvoli hroziacemu prasknutiu, teda ked nastanu kontrakcie, moze sa nieco stat, teda prasknut maternica moze, alebo s malou nieco.

gabika7706
10. nov 2010

@dany1986 a to si predstav, ze Zimova je aj detska gynekologicka 🤐 chodila som s dcerou k inej Dr., ale ta ked nebola, bola tam Zimova a to teda bolo...este som sa dala nahovorit, ze laserom prelieci malej zapal, tak som (uz som bola tehu s Martinom) teda isla za nou (ordinuje aj na Juhu), no moja mala hysterka samozrejme, ze si to nechcela dat, no co ja som si od Zimovej vypocula, aka som to matka atd...a ked som lezala na rizikovom, zistili sme s babami na izbe, ze este ani nebola na vizite, no uz sme mali v dany den v kartach zapisane, ako sa mame, aku mame liecbu....No comment.

fecova
10. nov 2010

@gabika7706 ohladom tej vizity, to bolo bezne, najprv vypisane karty a az potom vizita

jantulka
10. nov 2010

@fecova tak asi pred mesiacom som bola v nemocnici na prijme na tom 2 poschodi a doktor mi vtedy povedal ze sa mi krcok skratil na 2 cm ale ze som este zatvorena potom som sla na poradnu asi o tyzden k rosakovej a ona povedala ze musim len lezat a byt v klude lebo hlavicka je velmi nizko nevedela ju ani zmerat a kazala mi zvysist davku magne b6 3x2tabletky ale teraz pred tyzdnom som tam bola zasa a nevravela mi nic ohladom toho to na tom ultrazvuku vidia aj krcok maternice kolko meria ci nie

fecova
10. nov 2010

@jantulka no na ultrazvuku asi nevidia podla mna krcok, to ta musi vysetrit, ja mam krcok 1,5cm, vcera som bola na kontrole.a nic mi ohladom toho nepovedali, tak neviem.ja sa do toho velmi nerozumiem ani neviem co znamena to cervikalne skore, ja to nikde v knizke nemam napisane.

gabika7706
10. nov 2010

@fecova ja som mala tiez jazvu na 3 mm a to 3 tyzdne pred terminom, potom mi sice zmenili termin podla velkosti plodu, ze neexistuje,ze som v takom tyzdni v akom som, tak hadam viem cca, kedy som otehotnela, ale tak co uz, primar rozhodol, tak bolo.
@jantulka s Dr. Rosakovou sa da dohodnut, keby si zacala rodit skor ako mas termin, ak ju budes mat zazmluvnenu, pride, keby nestihala dorazit,tak Ta odrodi sluzbukonajuci lekar a vtedy neplatis samozrejme nic.

fecova
10. nov 2010

@gabika7706 no len ja mam do terminu este mesiac, tak primar mi povedal, ze inak rodit ako sekciou nepojdem. a inak ma tiez presviedcaju ze mala je o dva tyzdne vacsia, lebo uz ma 2300g a to by mala mat v 35tt. a sekcia je zatial naplanovana na 7.12, lenze to mi podla poslednej menstruacie vychadza na 36tt

gabika7706
10. nov 2010

@fecova ozaj a Ty uz nie si v nemocnici? Vsetko OK? Mozno si pisala a nezachytila som...a co je s @andrea0903?

gabika7706
10. nov 2010

@fecova ja som mala prvy termin 7.12....Martin sa narodil 23.11.

fecova
10. nov 2010

@gabika7706 no ja som trosku poklamala, ze mi je ovela lepsie, lebo som uz chcela ist domov, ale neprehanam to teraz, vtedy to fakt bolo preto, ze som nosila tazke veci, stale dakde som behala a andrea0903 lezala na vedlajsej izbe a vcera ju pustili

jantulka
10. nov 2010

@fecova no ja len preto sa pytam lebo rosakova ma zospodu nevysetruje a tak dufam ze za ten mesiac sa vela toho s tym krckom nezmenilo

fecova
10. nov 2010

@gabika7706 no nestras, ze to uz o chvilu pojdem rodit? jeeejda, no ja mam termin 24.12 a pred dvoma tyzdnami mi ho zmenili na 16.12

fecova
10. nov 2010

@gabika7706 my s andreou asi pojdeme aj spolu rodit

jantulka
10. nov 2010

@gabika7706 dakujem za info ale ja by som bola radsej keby som ju stihla alebo lepsie povedane ona by stihla moj porod

gabika7706
10. nov 2010

@fecova no ja som musela cirkus narobit, aby ma pustili domov 🤐 najprv, ze nie, uz budem az do porodu v nemocnici, no potom ma primar pozrel a prepustil, musela som ale slubit, ze budem lezat atd...Hned som volala Dr. Rosakovej, tej sa velmi nepacilo, ze ma prepustili, ale chodila som kazdy druhy den na kontrolu (sledovala tu jazvu) a v piatok rozhodla, ze v pondelok aj s taskou nastup, ze je riskantne dlhsie cakat...

ale Tebe zelam, aby ste to vydrzali co najdlhsie 2v1 🙂

gabika7706
10. nov 2010

no a Martin mal, ked sa narodil 4370 g, neviem si predstavit, kolko by vazil, keby bol v brusku o 3 tyzdne dlhsie....a to oni odhadovali na usg, ze ma 3900 g.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre