Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

gabika7706
28. nov 2010

@andrea0903 vitaj, ak budes tlf s fecovou, ze drzime palce a pozdravujeme. A vy ako ? vsetko OK? Myslela som na vas velmi.

@smska1979 tie izby maju okrem toho, co pisala andrea este vlastnu sprchu a si na izbe sama, teda jedna je taka, kde su 3 mamicky, ta je najlacnejsia, potom su 3 izby jednopostelove so sprchou a tie dve "hotelove" (tak ich volam ja 😎 ). Tie jednotky a trojka maju spolocne WC na chodbe, kluc maju len tie izby, takze nechodia tam ostatne pacientky.

jantulka
28. nov 2010

@gabika7706 mozem otazku k tym izbam spolocne wc maju tie izby jednopostelove alebo aj ta s 3 mamickami?a ta s 3 mamickami je len jedna izba alebo je ich tam viacej??

andrea0903
28. nov 2010

@gabika7706 hej hej nastastie sme ok mala pekne papa spinka v noci ju kojim okolo jednej a pisnkame do rana do siedmej zatial je to fajn tak dufame ze jej to dlho takto vydrzi😀s Marcelou sa aj stretneme urcite lebo mam cestu do NN na ockovanie a to oni tam este budu koli antibiotikam co podavaju Deanke
@jantulka aj tie s 3mamickami ale poviem ti tak ze ja som lezala na 7izbe to je ta ktora sa neplati vobec a ma spolocnu sprchu s nadstandardkou a my tiez mame svoje vlastne WCko na klucik plus este novo urobene sprch.kuty ktore teraz vo stvrtok dokoncili takze moj nazor je ze ten nadstandard je zbytocny co je najlacnejsi a navyse teraz tioe jednotky su vkuse plne a je neskutocne dlhy zoznam na nich

jantulka
28. nov 2010

@andrea0903 a ta izba 7 je s 3 mamickami a za tu som pocula ze tiez sa plati ale len 3 eura ci tak nejako

andrea0903
28. nov 2010

@jantulka plati sa len za izby s cislom od 1 do 6 od cisla 7 po 9 sa neplati a su s troma mamickami s vlastnou sprchou klucikom od WC a izby cislo 10-11 su pre romky a tie maju svoj zachod a sprchu

jantulka
28. nov 2010

@andrea0903 aha a tie od 1-6 su po jednej a kolko sa za nu plati??

andrea0903
28. nov 2010

@jantulka za 5 sa plati nejakych 23,24eur to je ta najdrahsia, potom za 6 izbu kde su po tri sa plati 3,30 a za tie zvysne co su po samom sa plati 10eur

gabika7706
28. nov 2010

@jantulka tak ako pise andrea, 5 a este jedna su tie najdrahsie

@andrea0903 tak to spinkate dobre, nech jej to dlho vydrzi, uff moj martin jedol minimalne kazde dve hodiny, niekedy aj skor pytal, cez den, v noci, vsetko jedno 🙂 teraz sa budi v noci uz len 3x tak, co registrujem, spime spolu, tak to kojenie uz ani nevnimam v polospanku.

andrea0903
29. nov 2010

@gabika7706 no tak dnesna noc bola stylom kazde dve hodinky ale behom 10minut spala takze to boli take rychlovecky 😀 to sa este da tak som zvedava jak to s nami pojde dalej 😝 ale uz tak ci onak stoji mi to zato a manzel tiez vela pomaha tak clovek si aj oddychne nastastie to vsak nie je az take tragicke 😀 😀 😀

blazena2
14. dec 2010

Realita novej nemocnice co sa tyka nadstandardu je asi taka,
ze ta izba, ktora je na fotkach vsade rozvesana po oddeleni je JEDINA nadstandartna na 17tom poschodi, ostatne "nadstandarty "co ich tak nazyvaju vobec nemaju novy nabytok a televizor funguje asi tak ze tam ide stv1 aj to nie v kazdej izbe 😀
a na zachod aj tak chodite na chodbu 😀 jedina izba co sa fakt oplati si zaplatit je ta 20eurova z obrazku, ostatne su to iste ako neplatene len akurat ze vam nosia jedlo do izby lenze ked je clovek cely den v tej izbe tak mu aj dobre padne ist do jedalne, a aj ked nemate zaplatenu nadstandartku tak wc ani sprchu nemate spolocnu s romkami.mate kluc a zamyka sa to cize cisto tam je
co sa tyka personalu tak lezala som aj na 17A aj B no su tam naozaj zlate sestricky mlade,akurat na par vynimiek ale inak som bola spokojna, na neonatologii boli tiez niektore mile a niektore hrozne neochotne ale tak s nimi ani tak neprichadzate do styku
celkovy dojem z nemocnice hodnotim na stupnici od 1-10 cislom 8 😉
ak ma este niekto nejake otazky kludne sa pytajte 😉

watergeenie
14. dec 2010

@blazena2 Len mala oprava, tie super nadstandardne su tam 2, aspon v 2008, ked som tam bola,tak boli dve. A su fakt ako hotel 😉 Inak suhlasim vo vsetkom.

blazena2
14. dec 2010

@watergeenie vazne 2? jednopostelove?

watergeenie
14. dec 2010

@blazena2 Ano tie pekne, ja som bola v tej uplne na kraji a pred nou bola este jedna taka ista. Oproti bola obycajna, mozno preto sa ti zdalo, ze je len jedna. Ale za tie prachy to fakt stalo, postel ako doma, gaucovka, super kupelna a aj pristup bol iny, manzel tam so mnou travil cele popoludnia a vobec im to nevadilo 🙂 Takze urcite doporucujem.

blazena2
14. dec 2010

@watergeenie - no urcite sa to oplati, ale tamtie smiesne izby za 3 a 10eur ako v zivote by som nedala za staru osarpanu chyzu 😀

martinka17
14. dec 2010

@blazena2 ja som na tej smiešnej jednotke ležala...a poriadne som sa vyspala, žiadna chrápajúca sused (vedľa v izbe jedna tak chrápala, že som ju cez stenu skoro zaškrtila, mať ju na ozbe, asi spím na chodbe 😝 ), sprcha priamo na izbe, na WC len raz denne, jedlo som jedla kedy som mala hlad priamo pri malom, návšteva na izbe....vidno, že si sa na nadštandard nedostala😀 Je to na nezaplatenie

watergeenie
14. dec 2010

@blazena2 Noooo, ja som mala taky dojem, ze kazdy plati aspon tych 3 alebo 10 Eur, asi jedine izby za ktore sa neplati je ZOO pavilon pre ciganky, ci? 😉
Ale urcite si zaplatim aj pri dalsom porode tu VIP izbu, len aby sa nam to tentoraz podarilo.

cinamon7
14. dec 2010

takze aby ma nepoculi chrapat doporucujete nadstandard ? 😀

martinka17
14. dec 2010

@cinamon7 ja mám strašne ľahký spánok, budím sa aj na to, že sa malý otočí v postielke. Takže to chrápanie....rodila som od 22 do 18 a teda som bola príšerne unavená a pre tú babu som nedokázala spať a ráno som už mala chrústika na izbe....ešte že veľa spal a ja som spala počas dňa s ním, nikto ma nerušil, to bolo fakt super. O 6 budíček, lekárky, raňajky...a o 9 som už zase ležala a spala do obeda, niekedy aj hneď o14 som odkvecla ešte na hodinku.....to sa na izbe s viacej babami nedá. JEdiné mínus bolo, že občas mi tá samota liezla na nervy.....ale tak to bolo asi 2 krát, mala som knihu aj rádio, pohoda🙂 A malý sa opaľoval, tak som si raz dala 30 minútovu sprchu, to milujem, lebo na izbe bola kosa a toto ma postavilo na nohy 😀

cinamon7
14. dec 2010

@martinka17 pamatam pri prvom sme boli tri na izbe a veru vsetky sme chrapali, to brucho ma tazi aj teraz a este ked sa pridali 3 placuce babatka 😒 ja som sa nevyspala az dve noci, ani tlak mi uz sestricky nevedli namerat, taky som mala nizky, urcite ak bude nieco volne, tentokrat nadstandard beriem 😉

martinka17
14. dec 2010

@cinamon7 budem držať palce....mne aj tá smiešna vyhovovala, hlavne tá sprcha, to je na nezaplatenie, keď sa netrepeš pre každé cikanie do sprchy na chodbe, dokonca tam vraj zrušili v lete kľúče, len to neviem na 100%, musí napísať ten, kto teraz rodil.

cinamon7
14. dec 2010

@martinka17 dakujem a veru to by niekto mohol este napisat co a ako, to asi nikto sa do nemocnice netesi,keby som tam nesla pre babetko .... 😎

gabika7706
14. dec 2010

@blazena2 ano, tie hotelove izby su dve 😉 a keby sa mi nebola usla ta, bola by som brala hocaku, kde by som bola sama, to mi ver 😉 ja som ani samotu nepocitovala, bola som rada, ze kym sa maly "opaloval", mohla som sa vyspat, prip. ako @martinka17 pise, sprcha a oddych 🙂

martinka17
14. dec 2010

@gabika7706 😀 😀 😀

mireag
15. dec 2010

Ahojte, ja som tyzden pred porodom lezala na 17/A a nemam sa naco stazovat. Zhodou okolnosti mi pri tomto pobyte odtiekla plodova voda, cize som isla rovno na vzdycharen. Porod trval 17hod., lebo som sa neotrvarala, no nakoniec sa to rozbehlo. 😉 Mala som to stastie a z porodonej saly som isla rovno do jednopostelovej za 10e. Takisto sa nemozem na nic stazovat. Jedine, co ma rusilo, tak bola neustala premavka na izbe - upratovacky, cistenie octovou vodou, raz novorodenecke, raz gyndy... No nemala som si kedy pospat. Malinky bol vkuse so mnou, co bolo super.
Pristup personalu bol skvely. 🙂

andrea0903
16. dec 2010

@mireag pozeram ze sme rodili rovnako ibaze ja som porodila pred obedom 10,35 a lezala som na 7izbe 😀

martinka17
16. dec 2010

@andrea0903 ako sa máte? všetko OK?

andrea0903
16. dec 2010

@martinka17 cau moja no mame sa musime uz prikrmovat kedze moja produkcia sa nejako uz straca este aj kojim ale uz vecer som prazdna 😢 s malou sme sa tak trapili tri dni kym sme prisli na to ze sa mliecko zastavuje na noc.....ale uz dobre prekonali sme uz aj zelene sopliky a hrozny kasel malinka vazila na poslednej poradni 2300g a vyrastla 3cm cize ma 48cm..........inak ked je napapkana krasne spinka je kludnucka a my uz aj spime 😀 😀 😀 nemala som cas ani kuknut na konika aj deti boli chore tak som bola rada ze fungujem oci uz mam jak Derrick 😝 a vy ako sa pochval ...inak su tu nejake novinky lebo nejako nestiham citat tak neviem kto uz porodil a tak

martinka17
16. dec 2010

@andrea0903 to kojenie, škoda..ale iste sa to ešte rozbehne. Ja teraz odstavujem(už 2-hý mesiac 😅) a strácam tiež mlieko, až mi to niekedy chýba 😀
a chorá som ako pes, podkovy mám pod očami ako kôň, malý má celú moju imunitu, on soplil jeden deň, ja som od pondelka troska 😝

nani7278
16. dec 2010

@andrea0903 Ja by som rada trochu pomohla s tým kojením... Je normálne, že je večer menej mlieka, určite to nevzdávajte, bola by to škoda. Keď sa kojenie už raz rozbehne, dá sa všeličo zachrániť, len sa niekedy treba poradiť s niekým, kto vie, ako na to 😉 . Dávam teda do pozornosti webku www.mamila.sk, sú tam všelijaké užitočné rady aj kontakty na laktačné poradkyne, ak chcete, skúste sa na niekoho obrátiť, ozaj to môže pomôcť. Držím palce.

andrea0903
16. dec 2010

@nani7278 dakujem pekne urcite sa este poradime snazim sa kojit kym sa da predsa materske mliecko je najlepsie pre babo ja prikladam kym tecie kym malinka pyta davku davam zatial len jednu na noc ked to mliecko nie je a potom v noci ked sa zobudi este tak ju prikladam opät.....pri starsich dcerach som nekojila lebo nebolo a snazim sa teraz co najdlhsie to udrzat verim ze sa to obnovi 😀 😀 😀 a dakujem za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre