Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

fecova
17. dec 2010

@andrea0903 moja netrap sa, nas trapia koliky, a zachvaty placu, no co narobime, chceli sme babatka, nie? aj mne sa zda ze mam menej mlieka, ale lekarka ju vazila v stredu tak uz ma 2900g, tak vraj pribera az velmi,. uvidime dokedy to bude takto trvat, lebo potom ju fakt odstavim a budeme tiez prikrmovat.

martinka17
17. dec 2010

@fecova blahoželám, som ani nevedela, že už ste 4.-)
ináč som nepochopila, prečo odstaviť? Ako rýchlo priberáš, tak že z UM bude pomalšie? alebo pre tie koliky?

andrea0903
17. dec 2010

@fecova cau draha my sme aj pomalsie naberali ☹ skus malej kupit kvapky sab simplex to zabranuje kolikam das pred kazdym kojenim 15kvapiek malej a uvidis ze jej to zaberie a nabrala pekne to fakt my ideme do poradne az 22, tak uvidime kolko nabrala zabka......dufam ze vam to s mlieckom vydrzi co najdlhsie a koliky vas prestanu trapit 😀

fecova
17. dec 2010

@andrea0903 no my momentalne berieme ten sab simplex uz druhy den, aj kvapky bio gaia inak ako cena zabita bola, ze 10 eura., cize zatial je to tak ze este placeme, ale dnes je nejaky velky klud, tak zeby ju prestalo boliet brusko? no ved uvidime vecer, lebo vecer mame orchester, my ideme do poradne 23.12, tak som zvedava.
@martinka17 no neviem, tak z coho ma tie koliky? nie z mojho mlieka? ale ako sa snazim jest take veci, aby ju brusko nebolelo, teda odvcera som poriadne ani nejedla, lebo mi nejak nechutilo, a sa to trosku zlepsilo z jej bruskom, tak neviem, ale myslim, ze mlieko mam dobre, len je ho trosku pomenej, a ja viem, ze ked budeme dokrmovat, tak bude viac priberat, velmi nechcem prikrmovat, ale ked nebude ina moznost, tak preco nie.

nani7278
17. dec 2010

@fecova Ja by som netvrdila, že mliečka je menej, keď tak krásne priberáte 🙂 , niekedy je problém, aj keď je mliečka veľa a rýchlo tečie, kolika môže byť aj z toho a je škoda dávať umelé mlieko, môže to byť ešte horšie. Kojené bábo má úplne iné rastové krivky ako "sunarové", na začiatku je normálne, že priberá viac a potom sa to spomalí, netreba to nejako veľmi riešiť.

martinka17
18. dec 2010

@fecova môj chrústik takto reval asi 10 týždňov, posledné 3 mal už diagnostikovaný slabinový pruh, ja viem ako sa cítiš, ale @nani7278 má asi pravdu, aj mne striekalo mlieko ako divé a vtedy som nevedela, že treba odsať a bude dobre. Teraz už viem. Ináč ja som po pôrode schudla o 5 kg pod normál, mala som asi 46 kg, lebo som príííísne dietovala,jedla som strááááášne veľa, mama sa smiala, že to príšerné-ako baník sa obžieraš, ale aj tak to nepomohlo 😝 . skús odsať pred kojením mliečko a tak ju prilož, či nepomôže 😉

fecova
18. dec 2010

presne mate pravdu, az normalne pocujem ako hlta mliecko, skusim to tak, lebo presne tak som robila v nemocnici, a nemali sme problem, ze najprv som odsala a tak som jej dala, jezisi to ma ani nenapadlo, vdaka baby, hej ja uz mam tiez svoju povodnu vahu, ale ja niekedy nieze nestiham jest, ale nemam ani chut.

andrea0903
18. dec 2010

@fecova no moja odsavam to predne mliecko tiez lebo my sme este v nemocnici s tym mali problem a este vtedy mi ta mlada lekarka povedala ze to mam odstriekat a bude dobre odvtedy sme tiez ok a kamoska ten sab simplex podavala takmer do pol roka 😀 a tu bio gayu poznam moja starsia dcera to brala tiez s potom nam na gastre dali duphalac sirupcek a krasne sa kakanie urpavilo a bolesti prestali....inak ked tak sa stav budeme doma

fecova
18. dec 2010

@andrea0903 juuuj moja, asi tak aj spravim, len ja debilek som ta nevies, ved aj ja som tak v nemocnici robila a nebol problem, ta neviem co mi teraz harasi, no a rada by som sa stavila, ale neviem ci pojdem s kajom alebo s otcom, lebo ked pojdem s kajom, tak mozme prist na kavu, ale s otcom nepridem nie? no a my este sme ani vonku neboli, lebo mala dajak zacala kaslat a kychat, ta neviem ci vsetci certi na nu sadli ci co.

andrea0903
18. dec 2010

@fecova no inak pocuvaj dojdi aj s otcom bude sranda 😀 a debilek som aj ja nic si z toho nerob to bude tou nemocnicou a jej pozostatkami.......kup malej Libenar do nosa stoji 4,58e ale sa oplati mne mala tak kychala a kaslala jak stary tuberak toto som jej davala trikrat denne tri kvapky potom som jej to hned s vysavacaom odsala a do 5dni sme boli fit bez vselijakych tych sirupov a robenych kvapiek mne to odporucila pediatricka a fakt zabralo tak skus a bude ok..........to bude tou zmenou prostredia

fecova
18. dec 2010

@andrea0903 ale aj mna trosku akoze boli hrdlo, tak neviem ci som ju nenakazila, tak radsej by som prisla s kajom, ked budes mat aj muza doma a kde to vlastne byvas? alebo mi napis na facebook

andrea0903
18. dec 2010

@fecova aj mna bolelo a v pohode aj tak by malej teraz nic ine doktorka neda i ked Antonyova je ina 😀 inak aj Zuzka ku nej chodi a tiez prikrmuje ale Bebou bo Nutrilon ryhala mala

nani7278
18. dec 2010

@andrea0903 Ked som sa uz tak pustila do toho kojenia, tak mi napada este jedna vec. Odsat mliecko pred kojenim, ked su plne prsia je fajn, ale ked je uz mliecka menej, tak netreba. Nech mala dostane vsetko, co v prsniku je. 🙂

andrea0903
18. dec 2010

@nani7278 no lenze potom mala place jak besna a preleti to jej traviacim traktom rychlostou blesku ma zelenu kakanicu a v jednom kuse je hladna...........ael dakujem za vsetky rady 😝

nani7278
18. dec 2010

@andrea0903 Tak v tom prípade to naozaj vidím už iba na osobnú návštevu laktačnej poradkyne z mamily čo najskôr. Bolo by fajn skontrolovať dojčenie ako také a vidieť, čo sa dá ešte vylepšiť. Ešte možno stláčanie prsníka počas kojenia... asi ste to už skúšali... tak by vyprázdnila celý prsník s predným aj zadným mliečkom, ale ozaj to treba vidieť. Ak by ste chceli, ozaj dobrá je Majka Krupová, číslo má na webke, ale v podstate ktokoľvek, kto vie prísť domov a skontrolovať, čo treba. Držím palce.

andrea0903
18. dec 2010

@nani7278 u nas s tym bol problem aj v nemocnici bola aj laktacna aj detska lekarka aj stlacanie sme skusali vsetko kojila som aj cez bolestive bradavky nevzdavala som to vobec a tak to robim aj teraz stale to nevzdavam a snazim sa maximalne kojit malu len zial potom mam uz miesto prsnikov spongie ked taha vkuse a je nervna lebo uz nejde potom nic a nevie poriadne uz ani chytit je to blby a zlozity problem zial

nani7278
18. dec 2010

@andrea0903 A ešte chcete niečo iné skúsiť, alebo to mám nechať tak? Ešte by sa dalo cielene zvyšovať tvorbu mlieka napríklad homeopatikami alebo bylinkami.

andrea0903
18. dec 2010

@nani7278 o tom som ani nepocula a to funguje?

gabika7706
18. dec 2010

@andrea0903 jasne, ze to funguje, senovka grecka a benedikt lekarsky su najucinnejsie, z homeo Ricinus communis 5ch, mam s tym velmi dobre skusenosti, hlavne s tymi bylinami. Ozvi sa Majke Krupovej, poradi, pomoze, pride ak bude treba 😉
a tiez citaj napr. tu http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...

andrea0903
18. dec 2010

@gabika7706 vdaka tak skusime teda a to v lekarni dostat ci len niekde v speci obchodikoch?

gabika7706
18. dec 2010

@andrea0903 na Hrnciarskej v Bylinkarni, senovku ako prach a benedikt lekarsky tinktura, treba to uzivat spolu, senovka nie je ziadna lahodka, ale da sa 😉

nani7278
19. dec 2010

@andrea0903 Ak by ste potrebovali presné dávkovanie, dajte vedieť. Ale aj tak by som bola za stretnutie s Majkou 😉

svetlankat
21. dec 2010

@andrea0903 drzim ti palce a chcem ta len povzbudit, ja som kojila malu mesiac, mala som bolestive bradavky az take ze som mala normalne odpor ku kojeniu, ked sa blizil cas kojenia bola som zufala z tej bolesti, Uz som to nezvladala, tak som odsavala a krmila z flase. Bolo to o hubu, Hlavne v noci, kym som malu nakrmila odsala tak som mohla krmit opat a takto dookola. Ked nam vysiel prvy zubok, mala mala styrimesiace, tak sa mi zazrakom prisalana prsnik a od vtedy sa kojime.Nikdy sme neochutnali umele mlieko. Urob vsetko preto aby si mliecko mala, poviem ti, ze na zaciatku som si myslela, ze kojenie je ta najzlozitejsia vec na svete, ale ver mi , nie je, teraz je to parada, je to liek na vsetko na udretu hlavku, ci na vychazdajuci zubok a je to jednoduchsie ako davat flasku. Jasne ze ked sa neda tak sa neda. Ale z vlastnej skusenosti, netreba to vzdat a treba skusat, ono sa ti to urcite neskor vrati a budes si to uzivat. Drzim ti silno palce

terina25
21. dec 2010

@martinka17 máš pravdu Maťka,kľúče od WC a sprchy zrušili 😖 neraz sa stalo,že som prišla dnu a bola tam cigánka.alebo som ,,sedela,,na záchode a doslova mi tam vtrhla a keď som jej povedala,že obsadené,tak jej to bolo jedno a ostala tam 😠

nani7278
23. dec 2010

Maminy, prajem krásne, pohodové a Láskou naplnené Vianoce aj celý nový rok 🙂 .

kvojtanikova
7. jan 2011

baby mam super skusenost s MUDr. Vatralovou, mozem len odporucit, fakt mila kocka, taka mlada nema este ani 30 ale ten porod s nou bol uplne rozpravkovy... Barborka sa nam narodila 3.1. 3470g a 51 cm a mam zazitok na cely zivot. Citila som sa na sale ako s najlepsou priatelkou.

gabika7706
7. jan 2011

@kvojtanikova blahozelam, k Barborke i pohodovemu porodu 🙂

andrea0903
7. jan 2011

@kvojtanikova tak blahozelame aj my a vsetko dobre prajeme malickej do zivota ....Vatralova ano je zlata 😀

lenochka
8. jan 2011

@kvojtanikova gratulujeme k Barborke 🙂

kvojtanikova
8. jan 2011

dakujem vsetkym za gratulky, snazime sa zvykat si na domov, no nic moc zatial... A to som v nemocnici mala nervy ze spi 5 hodin v kuse, som sa bala ci je OK, a teraz doma co by som za to dala🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre