Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
A neskusala si tie cviky, ktore pomahaju aby sa male otocilo? No to su skor asi polohy....

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 neviem ake su too...take polohy aby sa otocilo ?🙂

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
1. lezis na chrbte a panvu mas podlozenu vankusmi (aj 30 cm, ak sa da 😅 ) - asi na 15 min. (uz si presne nepamatam) - a ma sa to robit, ak je babatko akcne 😉 - vraj pomaha aj to, ked otecko pri tom rozprava otoceny k tomu miestu, kde chceme aby malicke malo hlavicku 😉
2. na podlahe na styroch
3. na podlahe na styroch, ale cele lakte su na zemi, cize hlavu mas nizsie ako zadok - samozrejme nohy trosku sirsie, aby sa brusko zmestilo

Treba skusit, mohlo by pomoct, samozrejme to nie je na 100%, citala som o tych polohach v knizke Prirodzeny porod (nejak tak sa to volalo) 😉 🙂 a este mas 4 tyzdne 😀

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 😀 😀 dakujem pekneee vyskusam hehe..no to moje je dost akcne..niekedy ma to az boliii 😅 😅

isiss
11. máj 2011

@dan_ka o prilozenie drobca ziadat netreba.. donesu ti ho hned ako ho daju do poriadku 🙂 teda skontroluju, pomeraju, umyju 🙂 chudacika maleho.. to je tak asi za 15 - 20 min. ja si asi tak pamätam... 🙂 a nechali mi ju tam asi hodinu, kym som tam lezala.. Mam pocit, ze na kazdej izbe mozes mat babo pri sebe.. ja som bola na nadstandardkach.. najprv na tej co su 3 baby za 10€ a potom na tej naj za 24€, lebo nebola hned volna. A tam sa nas ani neprisli opytat ci chceme babo k sebe na cely cas, alebo nie. Rodila som vecer, a doniesli mi ju na prilozenie okolo 1,00 asi tak na polhodinku a potom rano mi ju doniesli, ze uz ostava pri mne.. 🙂 Bola som najprv v stese, ze co ja s nou budem robit, ze nic neviem 🙂 ale v pohode..nakoniec som bola rada, lebo som sa vela naucila 🙂 Ale nepytali sa ma ci chcem alebo nie.. az na konci mi dali podpisat, ze suhlasim s tym, ze som mala dietatko na roomig.. Len tym babam, co rodili na cisarsky nedavali na stalo, lebo oni nevladali sa hned starat same.

dan_ka
11. máj 2011

Dakujem vám krasne za info!!! 🙂

isiss
11. máj 2011

@dan_ka nie je zaco .. keby ta este nieco zaujimalo, tak napis 🙂 drzim palce...

fecova
16. máj 2011

@katka888 no vzhladom k tomu, ze moja mala sa narodila o mesiac skor, bola na detskej jiske, cize na 16-tom poschodi, ale tie zeny, ktore boli so mnou na izbe, tak mali deti pri sebe
@mireag ja netvrdim, ze jednopostelove su zle, ja som len povedala svoj nazor, ze podla mna zbytocne vyhodene peniaze, ale niekto chce byt sam, niekto sa chce radsej rozpravat s niekym, takze to je kazdeho vec co preferuje.ja ti nazor neberiem

katka888
16. máj 2011

dievcata, ja uz nepamatam, kde sa chodi v novej na poucenie k EPI? viem ze do casti poliklinika, ale neviem ci 4te ci ktore poschodie.
diky

sisi0211
16. máj 2011

@katka888
Chodi sa na 4. posch., c. dv. (ak si dobre pamatam) 421. A mozes ist bez objednania kazdy den od PO do PIA doobedu.

katka888
16. máj 2011

baby, ktore ste rodili na nadstand porodnej sale, ake ma vyhody okrem sukromia? stoji za to? vazne nad nou uvazujem, ak by bola volna

katka888
24. máj 2011

baby, je tu niekto , kto rodi v novej koncom juna?
ja uz zacnem chodit na pasy.....

zfidorka
24. máj 2011

@katka888 mozes byt v 1 miestnosti cely cas, kreslo je sirsie a polohovatelne... sprcha je hned vedla... mne tieto dovody stacili a bolo som max. spokojna 🙂

katka888
24. máj 2011

@zfidorka
myslis tu sprchu kde je aj monitor?
ja som uz asi na 90% rozhodnuta, mne velmi vadili tie vykriky , ako chapem, ze to tak je pri porodoch, no rada by som bola od nich co najdalej , ale asi si zaplatime a s mm budeme sami. ved 20 eciek je uz nic oproti inym palkam co tam mozno nechame 🙂
diky

zuzanka1309
24. máj 2011

@katka888 ahoj, ja mám termín 25.6 keď vydržíme 🙂 a idem rodiť hore

zfidorka
24. máj 2011

@katka888 pokial viem sprcha je len v jednej miestnosti... ja som mala monitor na tom nadstandarde... v miestnosti so sprchami som mala uvodne vysetrenia...

katka888
24. máj 2011

@zfidorka
diky, cez vikend idem za porodnickou, tak sa jej na tu miestnost opytam, ale uz to vidim tak, ze ked bude volna a porod nebude stylom blesku tak ze tam s mm pojdeme.

zfidorka
24. máj 2011

@katka888 chod sa tam pozriet, ak tam nikto nebude, tak ta tam pustia... 🙂

mimca20
25. máj 2011

@katka888 No uz aj ja som dnes bola na pasy v Novej Nemocnici a buduci tyzden v pondelok znova.
Tiez mame termin koncom juna 22.6. 🙂, tak mozno sa stretneme.

katka888
25. máj 2011

@mimca20
a mas vybraneho porodnika? ja by som mala ist cez vkend za rosakovou a potom sa objednat na pasy prvykrat, tak uvidime kedy tam pojdem.
bola si v ambulancii na prizemi pri centr prijme? mari sa mi , ze niekto spominla, ze sa prestahovali inde

mimca20
26. máj 2011

@katka888 Mam vybraneho porodnika - doktora Molokaca. Zatial vyzera pohoda a taky ochotny, usmiaty. Az sa lepsie clovek citi. Ta ambulancia prijmova je na druhom poschodi, zdalo sa mi ze dost komplikovane sa tam dostanem, ale ked som isla podla sipok tak pohoda, uplne nestrati sa clovek. Maju navigaciu na stenach 🙂. V pondelok uz idem tam druhykrat. Tak daj vediet ako si tam pochodila.

zuzanka1309
26. máj 2011

@katka888 vraj sa presťahovali na druhé poschodie, tam vraj aj na príjem treba ísť

katka888
28. máj 2011

viete mi povedat aky je rózdiel medzi obycajnou nespoplatnenou izbou a nadstand izbou za 100 sk?

katy2
28. máj 2011

@katka888 uz sa tu o tom pisalo... zakladny rozdiel je v tom, ze je k nej sprcha (spolu s dalsou izbou), WC na chodbe je na kluc len pre tie izby a to, ze nechodis na stolovanie do jedalne ale mozes jest na izbe, takze nie je problem s babenkom a aj s tym, ze ak mas svoje riady, mozes si jedlo prelozit a zjest, kedy mas cas, nikto ta nenahana, ze uz ho beru a pod... ja som tu izbu mala a bola som spokojna....

katka888
28. máj 2011

@katy2
ja som bola na tej za 700, a urcite ak by slo, vybrala by som si ju zas. no zvazujem, ci ma zmysel ist na tu za 100 ak by bola volna iba ta......

katy2
28. máj 2011

@katka888 ja ju planujem vyuzit zasa.... urcite si radsej priplatim.... neskor sa uvolnili aj tie drahsie nadstandardy, ale uz som zostala na tej za 100... je podla mna lepsia ako obycajna... aspon kvoli tym vyhodam, co som pisala.... a ja mam rada spolocnost, aspon sme si mamicky postrazili babetka a pokecali trosku....

katka888
28. máj 2011

@katy2
ja mam zas rada sukromie 🙂 . mne ale najvacsim plusom bolo, ze som mala wc aj sprchu na izbe, to bolo na nezaplatenie....
a nevies, na tych obycajnych su aj deticky s mamickami nonstop?

katy2
28. máj 2011

@katka888 urcite su, pokial to stav deticiek a mamiciek dovoli...... 🙂

katka888
29. máj 2011

@mimca20
ja mam ist na stretko s dr rosakovou v utorok o jednej, som zvedava na kedy ma objednaju na pasy... tak hadam s amozno stretneme aj osobne do porodu

sweetsuzi
29. máj 2011

@katka888 ja som tiez rodila u Rosakovej 🙂 a po porode som bola na tej nadstandardke za 100, lebo bola jedina volna, vlastne som dostala uplne posledne volne miesto na poporodnom, len chcem povedat ze ja som nadstandard chcela a ostatne dve dievcata ktore boli so mnou na izbe ho nechceli, ale boli na tej izbe preto ze to boli jedine volne miesta. Ich by teda boli prestahovali na obycajnu izbu, ked sa uvolni, no lenze sa uvolnila den pred ich odchodom a tym padom uz nikam nesli, lebo by to bola len zbytocna praca pre sestricky - takze sme tam boli tyzden spolu na nadstandarde s tym rozdielom ze mna to stalo 600 a ich nic 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre