Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
16. jún 2011

@svetlankat
jednoznacne ta za 700 🙂 to wc a sprcha na izbe bola na nezaplatenie a je pravda, ze ja som radsej sama, ako s niekym na izbe.
asi som ti este nepisala, ale mozno si to tu citala, je dost mozne , ze v stredu ak by boli podmienky, tak rodime....

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 ano ano citala, ja budem urcite na teba mysliet a mozno ta aj trosku telefonicky otravovat 🙂, inac ja som mojmu mm vravela, ze keby som sla rodit druhy krat, tak jednoznacne beriem jednotku izbu, ono to nebolo zle, tri na izbe, len clovek je omnoho viac nervozny, ked babatko place a nechce vyrusovat tie ostatne dve. Cize super volba, ale ty to vies, mas to odskusane 🙂

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 Inac ja mam narodky 25teho, ale do vtedy to asi tahat nebudes 😀 😀 😀

katka888
16. jún 2011

@svetlankat
ved to, ze ak by neboli babatka na izbe, tak nech je nas aj 10, ale asi to sukromie, aj ten nocny "odpocinok" a celkovo, no ja si neveim vynachvalit najma to wc a sprchu na izbe. ved aj mm od zaciatku tehu ze ideme "setrit" na porod, nech mame na tu izbu a na zazmluvnenie

vobec sa neotvaram, a rosakova ma sluzbu 22.6. / oficialny termin mame 23.6. / tak spominala, ze ma skontroluje, aj ult a ked som sa pytala, ze ako s porodom, tak ze na tych 80% sa mame pripravit, ze ostanem v nemocke, ale jasne, ze za tyzden sa toho pomeni.
ja som teda pochopila, ze ak budu podmienky na porod, ze budeme rodit v jej sluzbe. sice neviem ci by riesila vyvolavacku, ci by to malo zmysel, prdsa len, by som bola radsej nech babo samo rozhodne, ale ja jej plne doverujem a verim, ze urcite by nerobila nieco co nema zmysel a nie je potrebne. takze asi to mam chapat tak, ze ak sa nebudem otvarat ani o tyzden, tak nic a ak uz budem otvorena, tak uz asi ten porod by aj tak siel, maly je hrooozne nizucko, mozno aj to pomoze... uvidime... takze este by som toho 25teho nezavrhovala 😀

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 Kati asi urobi hemiltonov hmat a mas odrodene, ona je v tomto proficka, cize ked povie, ze 22heho tak to tak bude, a aku ma sluzbu? dennu ci nocnu? A ked bude rodit v jej sluzbe tak naco si ju budes zazmluvnovat, das len jej peniaze aj keby to bolo mimo jej sluzbu, ci? a usetrite aj vy a aj ona bude mat viac

katka888
16. jún 2011

@svetlankat
mam jej v utorok volat a sa dohodneme ze kedy.
myslis, ze to tak bude? ked ja neviem ci je to spravne "urychlit" porod, ale na strane druhej ona nema dovod robit nieco neopodstatnene.
takze neviem..... myslis, ze ked sa budem otvarat, tak sa posnazi ma v smene odrodit?

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 urcite ano, som o tom presvedcena, ona je velka odbornicka, ja som sa tiez neotvarala a vten den som aj rodila a bola to rychlovka

katka888
16. jún 2011

@svetlankat
takze asi balim veci 😀
ale ako som pisala, ja jej maximalne doverujem. len nech je to rychlo a bezbolestne hahahahaha 😀 😀 😀
a 22.6.2011 je pekny datum, viki je 16.2. cize tiez dvojy a sestky 😉

sweetsuzi
16. jún 2011

@katka888 Katka ja som tiez tak rodila, ona je v tomto super. Ja som vobec nebola otvorena, hrozil mi cisarsky ak neporodim spontanne, lebo vyvolavacku som nemohla a uz som mala zle prietoky. O 12 ma vysetrila, urobila Hamiltonov hmat, o 3 zacali kontrakcie a o 8,45 bol maly na svete. No a tym ze cakas druhe babo, predpokladam ze to pojde rychlejsie. Drzim palce, a jej urcite mozes verit, ona vie co robi, porod by zbytocne neurychlovala 😉

katka888
20. jún 2011

@mimca20
ako dopadol vcerajsi ult?

zuzu101
20. jún 2011

Ahojte.prepáčte, že vám tu vstupujem do diskusie, ale neviete náhodou ktorý z lekárov majú teraz dovolenku???

mimca20
20. jún 2011

@katka888 Ahojky. No dopadlo to uplne fajn. Len to, ze sme dve hodinky cakali na porodnika poobede, lebo mali vaznu necakanu operaciu (ani nie cisarsky, ani porod) 2hodinovu. Riadny zaberak, lebo ked sme sa stretli s doktorom asi pol hodinu po, tak bol vystaveny, dalo im to zabrat. Tak vravel, ze placenta uz je dozreta, malo plodovej vody uz je, neotvaram sa. Ze sme uz prichystani na porod. Mam mu zavolat ked to na nas pride a on "doleti" na porod. Nakoniec si jeho nechavam, aj znama co robi na porodnej sale v Novej Nem. sestricku, mi tiez vravela, ze ho mam volat, je lepsie mat volakoho zajednaneho. A ze to vyslo tak ako vyslo nam, ze platime 166eur, tak co uz. Pre babo spravim vsetko, len nech dopadne vsetko OK. Zajtra nas caka o 11:30 monitor, tak uvidime.
Inak ty ako??? Ako sa citis? Ja docela fajn, len teraz ked bol ten spln v noci, tak nemozem spat, zaspim pred polnocou a okolo poldruhej rano sa zobudim a zaspim o 5tej. A male vystraja a vystraja v brusku, sranda.

mimca20
20. jún 2011

@zuzu101 Ahojcek. Nevstupujes do diskusie, prave ze naopak. Je to tu na podavanie informacii 🙂, takze si tu spravne. Ja viem len o jednom doktorovi Molokac ma cca od 4.jula dovolenku. On my bude pri porode. O inych nemam informacie.

katka888
20. jún 2011

@mimca20
no dnes ze je to ako minulu stredu, neotvarame sa, ziadne kontrakcie, v stredu idem za rosakovou, spravi ult a uidime.
ale hadam, ak v stredu to bude ako dnes, ze nic sa nedeje, tak nebudeme nejak vyvolavat.....

lenka.s
20. jún 2011

@zuzu101 teraz urcite bude dlhsiu dobu mimo mudr. murin tento tyzden ma nieco a potom od 4.7 ma dovolenku

mimca20
20. jún 2011

@katka888 No aj u nas je to tak ako u teba, neotvarame sa, ziadne kontrakcie, citim sa ako keby som bola este len v 8mesiaci 🙂. Tak uvidime kedy to pride. Ako vravel lekar, zavisi to tiez aj od psychiky maminy kedy sa to spusti. Tak keby to na tom zalezalo, tak ja este nosim babo take dalsie 2 mesiace 🙂, citim sa velmi pozitivne naladena, usmiata a spokojna.

adelaida33
21. jún 2011

Ahoj, chcem pridat svoju skusenost s porodom v Novej nemocnici. Takmer vsetci pracovnici, od upratovaciek cez sestricky az po lekarov, s kt. som sa tam stretla, boli mili a ustretovi, az na vynimky, ktore boli kyslejsie, ale v pohode 😖 . Rodila som v termine, no plodova voda mi predcasne odtiekla, neotvarala som sa a malemu zacali zlyhavat ozvy, a napriek snahe vsetkych, som po 15-tich hodinach kontrakcii kazdych 5 min. 😔 musela podstupit sekciu. Sluzbu mala Mudr.Rosakova a bola super ako aj ostatni. Bola som 5 noci na nadst.izbe za 24€/1noc, ale nelutujem ani euro (sporila som si uz pocas tehu). Sukromie, sprcha a vecko na izbe su pre mna na nezaplatenie. Prajem vsetkym tehulkam vela zdravia a stastny a rychly porod (bez bolesti to nebude, ale prezijete, ked som ja prezila 😉 )

katka888
21. jún 2011

@mimca20
no mne sa este rodit nechce 🙂 mozno rpeto to maly nejak neurychluje, zajtra idem na ult o 12:30, som zvedava, ako dopadne.
ja mam len jednu obavu, aby mi nevyvolavali porod , ak na to nie je extra dovod, ale hadam nebudu.... ved prenasat 1,2,3 dni to nie je nic, termin mam vo stvrtok, maly je trosku pozadu, asi este potrebuej papat a rast v brusku
ako po dnesnej kontrole u teba?

nattalie
21. jún 2011

ahojte tehulky, ja mam termin 9. jula a dufam ze budem rodit u dr.Rosakovej, chodievam k nej na kontroly a je skvela zena.dufam ze neplanuje dovolenku. ) aj ja mam obavy aby som nemala vyvolavany porod ale prirodzeny nakolk som prvorodicka chcem mat spontanny p. a vam tym co mate termin drzim palce aby vsetko dobre dopadlo...

mimca20
21. jún 2011

@katka888 Ahojky. No my mame dnes za sebou monitor, a vo stvrtok mame ist znova, ze vzhladom na to, ze zajtra mame termin uz musime chodit byt pozorovany castejsie. No aj nam sa dajak rodit nechce, nie si jedina. Inak som si vsimla na nastenke, ze tento tyzden ma dost casto sluzbu na sale Rosakova, takze mas stastie 🙂, mozes hocikedy hihihi.

mimca20
21. jún 2011

@nattalie Tak to mas este cas, hlavne aby ti to fajn dopadlo to je hlavne. Ja mam termin zajtra, ale nic nic nic sa u nas nedeje.

nattalie
21. jún 2011

noo to mam, ale tak je tam vela muzov porodnikov a ja k muzom nepocitujem az take empatie lebo zena najlepsie vie co ta druha preziva. ale aj to ze ona cez vikendy je vacsinou mimo KE vravela, tak aj tu vznikaju obavy z toho (

svetlankat
21. jún 2011

@nattalie ked budes u Rosakovej vyvolavacku urcite nebudes mat, inac vobec sa neobavaj sa jej na dovolenku opytat, ci nahodou neplanuje, aspon budes vediet. Ona je velmi ludska

katy2
21. jún 2011

Ahojte 🙂
Chcem sa spytat, neviete nahodou, ci je v novej nemocnici mozne rodit sekciou s epiduralom a nie so spinalom? Prvu som mala tiez SC ale nikto mi nedal na vyber a bola so spinalom. Dnes na poradni som sa dozvedela, ze je to ovela lepsie s epiduralom. Zasa ma caka SC.... nemate nejake skusenosti? Dakujem

loopyloo
22. jún 2011

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat ako ste sa nakontaktovali na MUDr. Rosakovu. Ja volam do nemocnice uz 3 dni a stale mi nikto nedviha. Neviem ani ci mi dali tu spravnu klapku. Uz som z toho ☹ . Poradte prosim.

gabika7706
22. jún 2011

@loopyloo v pripade, ze na nu nemas mobilne cislo, mala by si ju urcite zastihnut kazdy pondelok od 13,00-14,30 hod na tomto cisle 055/ 640 2718 - je to cislo do amb. na 2. poschodi v monobloku, kde sa striedaju lekari podla toho, aku maju poradnu

gabika7706
22. jún 2011

@loopyloo a tu su cisla aj na oddelenie, 17A 055/ 640 3620 a 17B 055/ 640 3621 ak to dvihne sestricka, aspon Ti mozno povie, kedy ju tam zastihnes....
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

katka888
22. jún 2011

@mimca20
tak hlavicku ma borec skoro az vonku, krcok makne, zatial nic, ale mam ist o 18tej na kontrolu a uidime. ze nemam ist na prijem, ale je mozne, ze ma vecer po kontrole nan posle. ak nic, tak v sobotu urcite rodime

katka888
22. jún 2011

@svetlankat
sveti, takze mozno stihame aj tvoje narodky oslavit porodom 😀 😀

katka888
22. jún 2011

@loopyloo
rosakovej sa takto tazko dovolas, ta ma roboty nad hlavu, ak mas zaujem, poslem ti do IP kontakt na nu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre