Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
hej, a uz to tak beriem, ze aj keby sme rodili dnes, tak uz to zvladneme... celkom sa tesim, len to musi byt porod do 2 hodin 😀

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
rozmyslam nad nadst porodnou salou, co myslis? ale ak nebude vela zien rodit ako ja, mozno nie, ale ak by to bolo ako minule, tak by som radsej dalej od porodnych boxov :-/

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 mne rosakova vravela, ze su to vyhodene peniaze, skus sa jej opytat, ja ked som rodila, bola so posledna a mna to povzbudzovalo, ze v tom nie som sama, ale keby vas malo byt vela, tak asi by to bolo dobre

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
ved to, ze ak by sme boli 2-3 tak v poho, ale ked som rodila, bolo vsetko obsadene, porodne boxy aj tie postele v tej 1.onejporodu.... a tie kriky a vzdychy ma ubijali. do nadstand to tiez pocut, ale kedze je na opacnej strane, tak ovela menej.
napr vcera tam bola len jedna baba a to tusim len na tej 1. dobe porodnej ci ako sa tomu hovori, ani som ju nepocula, len presla raz okolo sa prejst na chodbu a sestr mi vravela, ze nikoho nemaju... v takom klude zvladnem normalny pordod box, ale to co min rok... tak asi by som sla na nadstandard. ja sa psychicky pripravujem, ze to rychlo zvladneme, mozno usetrime na epi, tak asi tak.

inac, nevies, ak nemas epi, davaju ti nieco na zasivanie ci nie? aby nebolelo

mimca20
23. jún 2011

Dnesny zazitok z monitoru. V Kosiciach poriadny lejak. No a ja som prave v tom case bola na monitore. Na zaciatku sestricka musela pokyvat s bruskom aby sa male prebralo, ze spinka. Potom isla na obed. Potom sa vratila sestricka a vravi, ze pani vy mate kontrakcie 🙂 a ja reku, parada tasku mame v aute, takze pohoda. Ale doktorka nakoniec utvrdila, ze boli len nepravidelne, nie sme este otvoreni. To maly sa vystrasil, lebo na monitore som prave v tej burke lezala pod oknom a bolo riadne hucanie 🙂.
Takze v sobotu ideme na dalsi monitor a kontrolu hihihi. A este sestricka dodala, ze pri chlapcoch je prenasanie normalne, im je v bruskach velmi dobre ze tak max. 10 dni mozem prenasat. No sranda, tak uvidime.
Takze Katka888 este sme stale domka asi cakame na teba hihihi.

sweetsuzi
23. jún 2011

@katka888 ak nemas epi, resp ak ti nezaberie - tak ako mne 😠 - pichnu ti lokalne umrtvenie, nesiju ta "zaziva" 😀 . No ale prijemne to nie je, mna napriklad sitie bolelo dost a bolo to urcite tak polhodiny kym ma zasila.
Drzim palce nech ti to vyjde tu sobotu, inak aj ja som rodila v sobotu a v Rosakovej sluzbe 😉 Nech ste zdravi a skoro doma.

katka888
23. jún 2011

@mimca20
ty brdo.... ked biol lejak si vravim , chudak ludia, co teraz nieco musia riesit... ja som tiez tak sla minule s viki z nemocnice v tom maximalnom lejaku.... ale dnes aj tie krupy....
takze sobota sa vidime, lebo to ja uz budem na 17tom 🙂
kedy ides na monitor v sobotu?
ale to budes asi n a16tom, ze...

mimca20
23. jún 2011

@katka888 Na monitor idem o 10:30 na ten prijmovu ambulanciu. A potom uvidime v akom sme stave. Ale teraz ked sme sa vracali z Presova (boli sme na dome) tak som citila take mensie kontrakcie, ziadne kopance len take mrvenie zo spodu. Ale nic viac prestalo to a hotovo.

katka888
23. jún 2011

@mimca20
ja dam vediet ako zajtra...... dnes vecer sa ale nic nedeje, tak uvidime, ale veeeelmi sa tesim na sobotu na porod 🙂

mimca20
23. jún 2011

@katka888 Tak radost z porodu pretrvava aj u mna, nejak sa na to tesim a pritom idem to zazit prvykrat... Tak uvidime. Len nech mame usmev, spokojnost a optimizmus v sebe hihihi.

dany1986
24. jún 2011

@mimca20 ahoj neviem ci ti vravela sestricka alebo lekarka alebo mozno vies budes platit 2 ecka 🙂)to len aby si vedela mi sme to nevedeli a ako naschval ani ja a ani mm pri sebe ziadne peniaze iba karty 😀

katka888
24. jún 2011

@dany1986
za co myslis 2 ecka poplatok? 2 ecka s aplati len za pohotovost, alebo sa mylim?

dany1986
24. jún 2011

@katka888 ano iba na pohotovosti ale tym padom ze tam ide v sobotu sa to berie ako pohotovost .. ja som tiez prv ostala pozerat ze ved doktor ma tak objednal na vikend preco mam plati.....ale sestricka mi povedala ze preto lebo som prisla vcase ked je pohotovost,,,

katka888
24. jún 2011

@dany1986
aha, takze si mam pripravit 2 ecka aj ja, kedze rano o 9tej ma pozrie doktorka a potom posle na prijem ..... akoze sila.
a pritom ked som bola raz v sobotu vecer na monitor, lebo sa maly nehybal, tak som 2 ecka samozrejme platila, ved som sla akoze na pohotovost, a ciganka, co sa dala priniest sanitkou neplatila nic, lebo nemala so sebou peniaze 😒 .... smutne

dany1986
24. jún 2011

@ katka88 pre istotu si priprav lebo neviem ako to je ked mas svoju lekarku a ona ta potom posle na prijem ci budes platit..ja som ostala v soku ked opytala 2 ecka nepovedala by som nic keby som tam isla z valstnej vole ale ked ma objedna na vikend ze mam prist na kontrolu myslim si zeby nemali pytat 2 ecka ..no ved to ze ciganky nemusia nic... oni ked nemaju ani plienky pre deti tak davaju ich respektive co usetria na niektorych mamickach 😠 a ja som mala malo mlieka tak som chodila pytat nech mi daju nutrilon na dokrmenie ta to jakeby som od nich pytala majetok ☹

lenka.s
24. jún 2011

@katka888 ked ides s tym, ze ostavas na hospitalizaciu, tak sa 2 eura pohotovostne neplatia ... ale teda, ked ta lekarka objedna na takyto termin, nemala by si platit vobec ....

svetlankat
24. jún 2011

@katka888 ako citam este si tu, takze ste v celku 🙂 nakoniec to fakt bude na moje narodky, s tesiiiiiiiiiiiiim

katka888
24. jún 2011

@svetlankat
asi ano, dnes rano oproti strede nebola ziadna zmena, takze ak ma nic nechyti dne,s zajtra o 9tej na 17tom a odtial na prijem....
asi rpedpokladam spravne, ze bude vyvolavat... sveti nevies naodou ako, ak dovod bude, ze este nie som otvorrena?

svetlankat
24. jún 2011

@katka888 myslim ze infuziou?

dany1986
24. jún 2011

@katka888 tak som nou co lezali tak maly obe vyvolany porod tak vraveli ze najprv davaju tabletku zo spodu a ked nic tak infuzka

katka888
24. jún 2011

@svetlankat
@dany1986
cize asi oxytocin.... ved uvidime, nerada by som mala vyvolavanie dva dni vkuse ☹
dnes nic sa nedeje... myslim, ziadny poslickovia , kontrakcie a tak ☹

mimca20
24. jún 2011

@dany1986 Dikes za info, viem o tom. Vcera na monitore ma na to upozornila sestricka a ze mam mat drobne. Ja by som to tiez nevedela, keby mi to ona nepovedala. DIKES

mimca20
24. jún 2011

@katka888 Ahojky. Tak to mas kludny dnik. A u mna ziadna zmena, az sa mi to zda divne divoke. Ozaj budem rarita a budem prenasat tych 10 dni, sranda. Len dufam, ze to vyjde na buduci tyzden volakedy, bo do 3.7. este som v kontakte s lekarom a potom on uz ide na dovolenku. Ta sranda, nakoniec ma bude rodit bohviekto hehe 🙂.
Uvidime zajtra, ale u nas ziadny poslickovia, sem tam miestami vecer a sem tam aj kontrakcie ale take zdialene ako Kosice od Bratislavy su 🙂.

mimca20
24. jún 2011

@katka888 A inak ma vies co napadlo?? Preco sa nam na ten svet tak nechce a nechce ist?? Lebo uz 3tyzdne mam zbalenu tasku (uz aj casopisy zostarli hihi)... Keby som nemala nic nachystane, tak by to prislo samo od seba a bol by frmol. Ale to je ta moja pedantnost, ked volakde sa chystam tak musim byt zbalena dopredu...

katka888
24. jún 2011

@mimca20
neboj, nenechaju ta tak dlho rpenasat, ved to nie je pre babo dobre.
ja som teda vela veci balila a riesila na poslednu chvilu, aj autosedacku mame este 100 km od domu.... ale podstatne je, aby to dobre dopadlo, a urcite sa o teba pstaraju 🙂
ja zajtra uz asi len sms

mimca20
24. jún 2011

@katka888 Tak to urcite ratam z tvojej strany uz len sms 🙂 a vecer dufam, ze budes v spolocnosti malickeho. Postiskaj ho za mna a pohladkaj, prosim... Ta dufam, ze sa rozhodnu co najskor u nas to ukoncit, aj zajtra by som brala.

katka888
24. jún 2011

@mimca20
tak ja uz trosku ani nie ze stresujem, ale uz sa obavam ze to bude dlhe.... ale aj tak sa tesim ... ved tych par hodin vydrzim..... dnes budem malemu vysvetlovat ze do 2 hodin aby bol vonku, ze sa na neho tesime 🙂

mimca20
24. jún 2011

@katka888 Neboj uz mas jeden porod za sebou a vybornu lekarku budes mat pri sebe. Ved uz si u nej rodila, takze myslim, ze pohodicka. Povedz malickemu ze asi aj zajtra v taky cas budete uz pri sebe 🙂.

mimca20
24. jún 2011

@katka888
A ako pises, tych par hodin clovek vydrzi, ked si uvedomi, ze na konci bude novy zivot novy cloviecik, tak to je radost. Mna len chyta trosku strach, aby sme stihli do buducej nedele, ked lekar odchadza prec. Aby ma nerodil dajaky neviem aky 🙂, ale vsetci su ze vraj v nemocnici OK pohode. No mam este v rezerve manzelovho spoluziaka zo ZS (ktory tam robi porodnika, ale jeho pri porode nechcem) tak nas odporuci k inemu doktorovi, keby sme toho nasho nestihli. Ale to nemyslim.... To je len uplne krajne riesenie.... Tak verime verime.

katka888
24. jún 2011

@mimca20
ano, je normalne, ze clovek ma obavy, ked je to tak blizko, ale uz s avelmi tesim.
ja mam v podstate len jendu obavu, aby ked bude treba vyvolavat, aby to netrvalo dlho.... ale zase som si ista, ze doktorka vie dobre aky sposob vyvolania treba, aby zabral k mojmu stavu,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre