Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

adelaida33
28. jún 2011

@stanka04 Pokial viem, ked rodis spontanne, babo ti donesu na izbu asi o 4hod., tak to neviem, ci pytaju plienky, ale ja som mala sekciu, a to davaju babo do plnej starostlivosti az na 3.den, takze dovtedy sa on viac-menej staraju sestricky, takze: v den porodu (alebo na druhy den rano) prisla sestricka z novorodeneckeho a opytala pre maleho plienky (mala som 1 balik Pampers Newborn) a vlhcene obrusky. Ked mi ho potom doniesli uz na izbu, priniesli s nim aj tie zvysne plienky a obrusky. Mne osobne sa zdalo, ze z nich ubudlo praveze velmi malo, tak som neriesila, ci mi nejake vzali pre ine dieta (osobne by mi to neprekazalo, kedze ja sama som v den porodu plienky nemala a muz ich doniesol az na druhy den, takze tiez malemu dali plienku ineho baba alebo nejaku erarnu 😔 ) . Ked prides na prijem, tam ti daju erarnu koselu vymenou za tvoje oblecenie, a v den prepustenia im ju musis vratit (kto by ju chcel 😀 ) a len tak ti oni vydaju tvoje saty. O zupane nebolo ani reci. Pocas porodu je dobre mat ich koselu, lebo by si si zbytocne zababrala svoju, ale potom, ked uz sa budes schopna sprchnut, tak si oblecies svoju, aj zupan, jasnacka 😉 , tak sme to urobili vsetky. Tiez nie je odveci, vziat si so sebou aj take nepresakujuce podlozky. Urcite ich vyuzijes na izbe a mozno uz aj pocas porodu (1.doba), pri odtekani plodovej vody. Drzim palce.

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 ja som mala ich nocnu koselu, presne ako @gabika7706 pise, radsej spinit ich, ale zupan som mala svoj, mala som aj oblecko pre malu, ale vobec som ho nepouzila, akurat som pouzila rukavicky take tenucke, lebo sa mala dost skrabala. Plienocky budes mat u seba a ked ti budu brat babo, napr. na kupkanie tak si setricka vezme plienocku a aj vlhcene ale tie ti vratia hned po pouziti, cize ja mam s plienkami len dobru skusenost. dokonca aj s vlozkami pre mna mam dobru skusenost, na porodnej sale mi dali oni, ale napr. niektore baby museli pouzit svoje.

adelaida33
28. jún 2011

@stanka04 A este som zabudla - co sa tyka oblecenia, decky a perinky ci zavinovacky, maju toho dost, nic nepytali, ale ked mi maleho doniesli uz do plnej starostlivosti, ja som sa opytala, ci mu mozem obliect uz nase vecicky aj perinku a sestricka povedala, ze jasne, ze ked ho prezleciem, nech im ich saticky donesiem. Nastastie som mala so sebou aj ortopedicke nohavicky, takze uz na treti den bol maly komplet vo svojom . Inak, pokial ja viem, babätka teraz v nemocniciach vraj nekupu, robia im len tzv. ocistu - poutieraju ich... 😕 😒

gabika7706
28. jún 2011

@adelaida33 no ved to staci, my sme doma tiez nekupali babo kazdy den 😉 ved pri prebalovani islo zakazdym pod tecucu vodu, vecer trosku poutierat zahyby pod krkom a pod...

@svetlankat ja som tiez mala podlozky z domu, ale ani jednu som nepouzila, dali mi vzdy oni

stanka04
28. jún 2011

@gabika7706
@adelaida33
@svetlankat Dakujem za info,celkom ste ma potesili.Z toho,co ste napisali,vyzeraju byt aj sestricky zlate 🙂 Aspon mam trosku prehlad,co si nachystat.

svetlankat
28. jún 2011

@gabika7706 aj mne dali podlozky vzdy oni. ja som pisala o vlozkach

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 sestricky su zlate, ja som mala vlastnu deku pre malu, ale dala sa aj pozicat, mne to vyhovovalo, ze mam vlastnu, aj som si mohla malu podlozit do vyvysenej poholy ked bolo treba s tou dekou. Ja som rodila vo februari a to bola ina zima

gabika7706
28. jún 2011

@svetlankat jaj no, ja som si to prelozila ako podlozka 😎 , aj vlozky mi oni davali zo zaciatku, prvy den (sekcia) som mala tie ich.

svetlankat
28. jún 2011

@gabika7706 ved to, aj mne davali, ale napr. maminka co lezala so mnou, tak ona si este aj na porodnej musela vyberat svoje, rodili sme spontanne. A nevadi, stava sa, podlozky sestricka da aj na poziadanie

stanka04
28. jún 2011

Ja nejake podlozky mam pre istotu,ale daju sa pouzit aj ako prebalovaky,takze skodovat nebudem 😀 A da sa tam ist pozriet vopred? Izby a nastand.salu by som si pozrela....

gabika7706
28. jún 2011

@stanka04 urcite sa tam da ist pozriet aj vopred, aj porodna sala, aj izby 😉

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 urcite sa da, su v tomto dost ochotni, ja urcite doporucujem nadstandard. izbu

stanka04
28. jún 2011

@svetlankat To ja urcite chcem 😀 Ale aj salu,sak nerodim vela krat za zivot 😝

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 mne rosakova vravela, ked ja som sa informovala o nads. salu, ze su to vyhodene peniaze. Ja ked som rodila boli sme len tri, cize som bola cely cas na sale, nie na vzdycharni, ono sa to oplati ale iba ked je vela rodiciek naraz, inac nie, ale ved sa skus popytat

adelaida33
28. jún 2011

@gabika7706 to ano, nepochybujem, ze doma mame kazda svoje hygienicke navyky premakane 😉 . mne to nekupanie len trosku prekazalo, kedze sme tam boli 5 dni a bolo dost horuco...

stanka04
28. jún 2011

@svetlankat 20EUR ma uz nezabije,neriskujem,ze by poslali manzela na chodbu a pustili ho az ku koze... Nechcem sa nikoho dotknut,ale ked chcem zaplatit,tak by ma nemal odhovarat nik,jedine,ze by to bola starost naviac,chodit do dvoch miestnosti....Ale to potom nemusim ist do Novej 😉

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 ja som len pisala svoju skusenost, urob ako myslis, moj mm bol pri mne nonstop a nikto ho nevyhadzoval.

stanka04
28. jún 2011

@svetlankat To je dobre,si mala stastie,ze vas bolo malo 😉 Tak by som si to tiez priala,len to sa neda naplanovat 😝
Preto ma to napadlo,lebo nedavno to urobili kamoske,ale v Saci..

svetlankat
28. jún 2011

@stanka04 ono stale zalezi od ludi pri porode, ale za to, ze je mm pri porode tiez platis, takze by ho nemali poslat prec, ked si za to platis. Pokial budes mat lepsi pocit a hlavne psychicku pohodu na nads. sale, tak si ju urcite treba zaplatit.

sweetsuzi
28. jún 2011

@stanka04 oni v Novej nezvyknu posielat prec, lebo tam nemaju kvoli comu - v porodnom boxe si sama, ine zeny nie su na dohlad, takze manzel moze byt stale s tebou. Mojho poslali von raz - ked prisla anesteziologicka pichnut epi do chrbtice a povedala nech radsej ide von, lebo minule im tam jeden otecko skolaboval. Nedala sa presvedcit ze jemu to nevadi, takze kym pichli bol vonku - asi 5 minut a inak stale pri mne. No a rodila som v sobotu vecer, este s jednou pacientkou, takze sme mali pomerne sukromie - bohuzial najviac bolo pocut mna 😅 , takze som nadstandarnu salu nezvazovala - pravda ak by boli zlava, sprava vresky, tak by som nad tym asi porozmyslala, takze tak 😉

katka888
29. jún 2011

@dany1986
mna to vobec nebolelo, resp. tak ako ine vysetrenia, ze citila som, ze sa nieco deje, ale bolest to nebola.ten hamilton 😉

katka888
29. jún 2011

@stanka04
najnovsue info:
dole na centr plrijme nechas jeden kus oblecenia za ich erarnu koselu. dostanes len tu koselu, zupan nie.
na sale od mm pytali moje vlozky, min roku nepytali, asi to zavisi od sestriciek. mm bol stale pritomny na porod sale, raz ho poslali von, ked mi prepischovali plod vodu, ked mi davali epi min roku, bol pri mne, toho roku ho sestricka posielala von, ale anesteziol povedal, ze kludne moze ostat, pomohol pri tom, ze ma drzal.
min roku sme rodili ako na pase, vsetko plne tak som chcela toho roku nadst por salu, ale kedze som rodila o 18tej ako 3tia v ten den, na vzdycharni som nevidela nikoho a tusim asi 3 hodky predomnou ci kedy rodila jedna vo ved boxe, tak som nadst prodnu nebralla, lebo sukromia sme mali azaz.
maleho mi dali po porode ski to skin, papal hodku a pol na mne, kym som lezala, to min roku nebolo, to mi len babo doniesli uz oblecene, no a rodila som o 18teja o 22 mi doniesli maleho na izbu do 23:30. nech papka. rano mi ho doniesli o 5:45 sestricka povedala, ze si mam doniest nase oblecko pre maleho, mm ho doniesol a vecer sa ma ina sestricka pytala, ci mi ma doniest pre maleho novu kosielku, tak vravim, ze rano sestricka nakazala doniest nase a ona, ze to vobec netreba, ze maju. ked maly prepisal zavinovacku a plienky bavlnene co ma pod hlaickou a okolo noziek, tak som si opytala erarne nahradne a doniesli.
pytala som si podlozku podomna, lebo som si nedoniesla, tu nepremokavu, ale sestricka mi akosi zabudla doniest a to mi ich mm doniesol kvoli rpebalovaniu maleho poobede. vlozky vlastne, toalteak tiez, koselu erarnu mi vymenili za erarnu po prvom sprchovani co ides pod dozorom sestricky, potom uz nie. uz som mala svoje. joj a plienky, min roku pytala sestricka hned po prode a doniesla potom aj s babom nespotrebovane, viki mi dali az od druheho dna / eden cely den a noc bola na noorodeneckom /, teraz nepytali a ked som sa pytal ana kupkanie, tak ze maju nove nariadenie, nekupu, aj vanicky im vraj vzali, ale tusim po 2 dn och vzali maleho na prevazenie a brali aj plienku, ze mu idu poumyvvat zaroven aj zadocek a tak.
a neviem co si sa este pytala 🙂

katka888
29. jún 2011

@1talizmanik1
murin mi robil mofologa, ak ta ma pod dohladom, sla by som knemu. ked uz ma o babatku prehlad 🙂 nebude to zla volba 🙂

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 takze uz doma, sa tesim

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 pridaj si maleho, aby kazdy videl, ze uz double mother

katka888
29. jún 2011

@svetlankat
cakam kedy mm stiahne do kompu foto

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 hned je to krajsie ked to tam uz svieti, ze 4 dni, boze, uz sa tesim na fotos

katka888
29. jún 2011

@svetlankat
inac, min roku som bola na tej za 24 , teraz na tej za 10 a brat ked vide izbu teraz, akoze je rozdiel nie v tej za 24 a za 10, tak skonstatoval, ze pri tretom uz budem s cigankami / ze mi ondrej neda badzet na izbu, ze teraz somm v horsej, ze uz na mne setri /
😀 😀 😀 😀

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 😀 😀 😀 😀 ale ved si rozdiel ani nepocitila, ci? akurat ze si nemala telku

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 a ako strava? aspon trosku sa zlepsili? inac s tym kupanim si ma prekvapila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre