Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
29. jún 2011

@svetlankat
ta.... telka ma netrapila, skor to wc mi velmi chybalo.... dnes som niesla maleho na novorodenecke, aby som sa mohla ist....... vytoto 😒

svetlankat
29. jún 2011

@katka888 😉

stanka04
29. jún 2011

@katka888 Gratulujem a vela zdravicka vam prajem 🙂
Vycerpavajuca odpoved to bola 😀 To s nekupanim som pocula,celkom ma to tesi a este mam jednu info,ze neockuju automaticky proti tbc,co ma tiez tesi,takze uz nemam co rozmyslat nad porodnicou u nas 🙂 Este raz dakujem!

katka888
29. jún 2011

@stanka04
som zabudla napisat, pride dets lekarka s kartou kde ma peciatk ze ockovanie tbc ANO - NIE. ty sa rozhodnes, ona zaźnaci ANO alm NIE a podpises to. sama sa ta spyta ci ano alebo nie.
ty nechces dat?

stanka04
30. jún 2011

@katka888 Dik,proti tbc asi nie.V CZ je to zrusene,v inych krajinach tiez a nieje to proti,len zmiernuje priznaky v pripade nakazy.Zda sa mi to velka zataz na maly organizmus,ale este prehodnotim s pediatrickou 😉

katka888
30. jún 2011

@stanka04
my asi dame vzhladom k lokalite kde sme ... aj ked sa vravi, ze sa to prenesie len pri dlhodobejsom styku s chorym, ale kto vie s kym bude chodit do skolky, skoly, ak by bol nahodou v nemocke alebo pojdeme na dovolenku .... a ked teraz mnoho mamiciek nedava ockovat, co ak sa ich dieta niekde nakazi a kym sa na to pride bude chodit s mojim do triedy?

olifcek
30. jún 2011

@katka888 ockovanie nechrani, zmiernuje priznaky... vraj... pretoze nikdy nezisti suplnu pravdu, nakolko nikdy to iste dietatko, v tom isdotm veku nebude zaockovane i nezaockovane. ja, kebyze mam dalsie babo, proti TBC nedam urcite, ved v niektorych krajinach je zakazane, i u nas to zrusia od noveho roka...

o svoje dieta s aobavat nemusis, ved ked je to ocvkovanie take super, tak zaockovane sa nenakazi a neockovane sa nema odkial nakazit, chi...

naopak, poznam maminky, ktore dali zaockovat proti TBC a itak skoncili na plucnom..

olifcek
30. jún 2011

@katka888 inak.. vies, kto je skutocne hrozbou pre Tvoje dietatko? ucitelky. vies preco? lebo uz nemaju protilatky proti tbc... brm, brm.. ale ani inym, co nutia do nasich deti pichat... ale na to tu JE ina tema

GRATULKOOOOO K SYNCEKOVIIIII

katka888
30. jún 2011

@olifcek
ved to, nikdy nezistis kolko zaockovanych deti prislo s chorobou do styku a nedostalo ju. takze tazko hodnotit. samozrejme, ziadne ockovanie nie je 100%tne. ja som dala odklad a zvazim. a kuknem aj temu o ockovani

a tie ucitelky... o dovod viac dat ockovat 🙂

dakujeme ku gratulacii .-D

olifcek
30. jún 2011

@katka888 nie je to dovoddat viac zaockovat. Ty pichnes hlinik a ine gebudziny do dietatka, a ucitelka Ti dieta itak nakazi. a Ty nezistis, ci by to nakazenie znasalo rovnako i ako neockovane . ale, ked ma dieta dobru imunitu, ktore ockovanie kazi, tak je to v pohode.ale nebudem ja tu o tom.. hup ina tema, tam su odbornici.. ludia, co to uz roky studuju, citaju, zbieraju informacie...

katka888
30. jún 2011

@olifcek
kuknem aj tam... 🙂

mimca20
30. jún 2011

Caute ludkovia. To nase zdravotnictvo nemam slov na hlavu ci ako. Alebo to nase babo si robi posmechy z nas. Dnes ma pustili domov v kombinacii 2v1 (stale nezmenena situacia) a ze mame termin az dnes 30.6. a nie 22.6.. No trafeny svet nemam slov. Takze cakame kym sa priroda aj k nam dostavi a nespusti porod, len dufam ze.... Ale aspon som zmenila prostredie. A podla prednostu aj moze porod skor prist ako ked lezim v nemocke (papam, lezim spim, ziadna akvitita) v domacom prostredi. Tak uvidime... Ale uz ma to ozaj nebavi.
Tie nemocnice bleeee a ta strava fujjjjjjjj

katka888
30. jún 2011

@mimca20
velmi drzim palceky, nech to uz mas za sebou..... a doma je doma, ze? ovela lepsie... vela chod, sa prechadzaj, po nakupnych centrach, vonku..... malo by pomoct

mimca20
30. jún 2011

@katka888 No neboj, to aj budem robkat chodit robkat a tak. Nebudem sa nudit 🙂

svetlankat
30. jún 2011

@mimca20 ja som si myslela ze uz to mas za sebou, no zjavne som sa mylila,drzim palce.

adelaida33
2. júl 2011

@katka888 gratulujem k drobcekovi. som rada, ze si dala takyto popis "rezimu a zvykov" v Novej nem., potvrdila si moje skusenosti, ktore som popisala o cosi skor pred tebou. prajem vela zdravia a sily na dve deticky 😉 .

katka888
2. júl 2011

@mimca20
ako sa mas? nic nove? kedy mas kontrolu?

mimca20
2. júl 2011

@katka888 Ahojky Katka. Dakujem krasne krasne za t.c. na Rosakovu, stretli sme sa dnes, spravila ultrazvuk pozrela ma zo spodu. A tiez jej vysiel datum porodu 30.6. podla USG zaznamu z novembra. Moj gynekolog sa mal riadit tym a nie mojou menstruaciou. A inak som jej povedala, ze vcera mi navrhoval kvoli tvrdnutiu bruska znova Magne B6 ale odmietla som, tak sa zasmiala a povedala, ze mal asi zly den. V pondelok mam monitor o 10:30 a po nom jej mam zavolat, ked nebude dvihat tak jej mam volat vecer a dohodneme sa dalej. Bola strasne zlata, ustretova, ma toho dost ale vzala nas. Som rada. Vravela ze do tyzdna by sme aj mali porodit, aj ked zatial to nevyzera, malicke hlavickou naraza na spodok, ze budem chodit casto na WC - to je pravda. Tak uvidime ako pochodime, dame priebezne o sebe vediet. A ked uz budem pisat sms, tak to bude uz rovno z nemocky 🙂. A vy ako?? Domka zvykate si na domace prostredie s malym? Ako sa vola???
ESTE RAZ DAKUJEMMMMMM.Este dobre ze ma napadlo obratit sa na teba.

katka888
2. júl 2011

@mimca20
nedakuj 🙂, dolezite je, aby am to dobre dopadlo a verim, ze rosakova ti s tym urcite pomoze. a podstatne je, ze vie zhodnotit situaciu . urcite, ked sa bude dat, daj vediet, budem na vas mysliet
my sa mame dobre, maly Ondrejko je elmi dobrucky 🙂

mimca20
3. júl 2011

@katka888 🙂 Ved co je sranda, mam pocit ze vsetci lekari zacinajuci na M. isli spolu na dovolenku 🙂, lebo aj Rosakova vravela, ze ich je teraz menej na vsetko. Lebo chlapi si zmysleli volno, ta sranda. Aj Matta, Molokac aj Murin maju dovolenky asi uz maju dost nas zien hihihi. Vidiet na nej, ze vie zhodnotit situaciu to mas uplnu pravdu, profesional, keby chcela tak by nas odbila a nie vzala, aj ked nie som jej pacientkou od zaciatku.
Citila som sa tak divne, v strachu ako sa zachova, ked som k nej isla vcera. Lebo vies, ked nie si niekoho pacient, a v termine si hladas dalsieho ineho lekara, tak to mi pripada take divoke. Mozno ze ja som divoka, a niekto to berie ako samozrejmost. Dame o sebe vediet neboj. myslim aj ja na vas nech sa vam dari.

katka888
3. júl 2011

@mimca20
ale urcite chape, ze doki ti odisiel na dovolenku... 🙂 silno drzim palceky, aby sa ti podarilo odrodit pri nej, nespominala, ze kedy asi? asi v pondelok ti povie, ako to vidi... a ak bude vyvolavat ako u mna, urcite ta objedna na jej smenu

mimca20
3. júl 2011

@katka888 No aj ja si myslim, ze v pondelok mi povie co a jak. A ako pises vravela, ze sa uvidi co dalej...
Mam sa urcite ozvat, a este doobeda pojdem po to poucenie o epiduralke, vravela, ze nech to mam ako zadne dvierka. Tak skocim si po to. Aj tak krv mi brat nemusia, lebo mi to robili v nemocke, takze tak. Ze to je len formalita.

katka888
3. júl 2011

@mimca20
na poucenie urcite chod, je to 5 min, a mimochodom, ak by tam bolo viacero pacientov, citala som, ze mas prednostne pravo na vybavennie, aby si tam dlho necakala / to o tom prednost prave na vybavenie je na dverach na ult na 16 posch, ak by si to pri epi spominala a sa pytali, ze odkial to mas /
a mne tam krv nevrali, len kukla na daje v tehu knizke

svetlankat
3. júl 2011

@mimca20 ako @katka888 pisala, krv neberu, je to naozaj len formalita

svetlankat
4. júl 2011

@katka888 servus, no kde su fotocky maleho hm??? som nedockava 🙂

nika1987
4. júl 2011

Ahojte zienky🙂 Ma te niektora termin podobne ako ja? Ja mam 12.7. a budem rodit v novej. Neviete ako je to tam s nadstandard izbami teraz? Maju miesto? Dakujem

janina7911
4. júl 2011

Ahojte baby, tak trošku neskôr, ale nakoniec sa pridávam aj ja so svojimi skúsenosťami s pôrodom v novej nemocke, tak hádam aj moje postrehy niekomu pomôžu. 🙂
Malinká sa nám narodila 13.6.2011 o 10:50 plánovanou sekciou, s mierami 4020 g a 52 cm. Ráno ma prijímala dr. Zimová, o ktorej so toho čítala dosť negatívneho, ale ku mne bola veľmi milá, takže ja sa na ňu sťažovať nemôžem. Prvé, čo ma kus rozladilo bolo, že keď som nechala oblečenie na príjme v "šatni", tak sme na 17-te šli normálnym výťahom pre návštevy, čo mi bolo hodne nepríjemné, keďže košeľa nemala gombíky, bola veľká a ja som sa cítila ako nahá... Hore na 17-tom už boli všetci super, fakt nebol nikto, na koho by som mala zlé srdce... od sestričiek, ktoré ma chystali, až po ľudí na sále. Dr. Rošáková bola super, nikdy neoľutujem výber, asistoval jej dr. Knop, ten bol tiež fajn, dokonca si občas aj spieval. Sama sebe sa doteraz čudujem, aká som bola počas sekcie kľudná. Jediné negatívum na sekcii je to, že mi na maternici našli myóm, o ktorom som nevedela.
Z operačky som síce šla na nenadštandardnú 3-jku, ale do stredy som tam bola úplne sama, takže manžel bol so mnou stále. V stredu ku mne dali jednu babu, ale mňa o hodinu na to zase šupli na uvoľnenú nadštandardku za 10 € (izba č. 1), takže celý pobyt v nemocke som ležala sama na izbe, čo bolo super, lebo jednak som mala sama so sebou problémy a aj malá bola dosť plačlivá. Sestričky na oddelení super, lekári detto. Jediná vec, na čo mám veľmi ťažké srdce, sú sestričky z novorodeneckého, čo sa týka kojenia. Na tretí deň po sekcii sa mi hrozne naliali prsia a mlieko nešlo nijako von (mám vpáčené bradavky a malá sa na tie "kamene" nijak nevedela prisať, vytlačiť to nešlo). Chcela som použiť klobúčiky na kojenie, ale každá jedna sestra, že to vôbec nie, že len nech skúšame pekne prikladať. Takže sme dva dni prerevali s malou, plus keď som bola už na jednotke izbe, tak som nič iné nerobila, len sa snažila uvoľniť zápal obkladmi z vína, ktoré som striedala s masážami v sprche. Čiže som sa tri noci nevyspala, odhliadnuc od toho, že to nepomohlo. V sobotu, keď sme šli domov, prišla ale jedna sestra, že prečo nekojím a prečo ma doteraz nechali trápiť sa bez klobúčikov. Tak sme ich dali a malá sa konečne prisala a trošku mliečka si nacucala. Problémom je ale to, že mliečka je teraz hrozne málo, malá sama piť nechce, takže len odsávam (bohužiaľ max. cca 100 ml denne), vypije ho z fľaše a inak dávame iba nutrilon. Takže poučenie do budúcna: nepočúvať vo všetkom na slovo, ale občas dať aj na vlastný rozum. Teraz som bola prvorodička absolútne bez akýchkoľvek skúseností, ktorá sa snažila dodržiavať všetko, čo jej povedali...
Ale malinká je úžasná, krásna a nevymenili by sme ju za nič na svete. 🙂
Takže toľko moje postrehy a skúsenosti z novej nemocky. A chcem ešte raz poďakovať všetkým babám, ktoré mi tu radili ešte pred pôrodom, pomohlo a nešla som úplne do neznámeho. 😉

katka888
4. júl 2011

@svetlankat
nestiham 😀

@nika1987
nadstandard izby ti dopredu nikto nepovie aky je stav, meni sa to denne, cize az ked porodis tak ti povedia co je aktualne volne

nika1987
4. júl 2011

uff no tak len verit ze aspon nieco bude volne...zajtra idem na monitor tak by mi uz aj mohli povedat ze ostavam tam..chcela by som to mat uz za sebou,lebo sa uz aj troasku bojim,kedze neviem co ma caka 😝

svetlankat
4. júl 2011

@katka888 nadherny a uz aj dudluje? super
@janina7911 gratulujem k dcerke, ja mam rovnaku skusenost ako ty s kojenim, doporucujem si zavolat domov laktacnu poradkynu, ja som odsavala 4 mesiace, potom sa mala prisala a od vtedy sa kojime. este to nie je stratene, kazda kvapka materskeho mliecka sa pocita, cize ak by Simonka mala mm len raz denne aj to sa pocita. Ja som mala ploche bradavky a velke prsia, podla sestier z novorodeneckeho, ze vraj nikdy nebudem kojit s takymi bradavkami a div sa svete kojim. Drzim tebe a aj Simonke silno palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre