Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

phillippa
31. aug 2011

mohla by mi niektora mammina co rodila planovanou sekciou napisat ako to prebiehalo ? Viem ze do nemocky idem vecer vopred a chcela by som vediet co nasleduje, ci su tam este nejake vysetrenia alebo procedury ako napr klystir a pod. a tiez ci hned po prijati mozem ziadat o nadstandard alebo az po porode a aky dlhy cas posekcii ste boli bez babenka a kedy mohol prist k vam manzel po porode. Budem velmi vdacna ak niektora napisete IP dakujem velmi pekne 🙂

moncicip
1. sep 2011

@phillippa Ja ti mozme len na polovicu otazok odpovedat. Ak sa vie ze sa planuje sekcia tak si musis sama vybavit interne predoperacne co zahrna odber krvi plus ekg, tlak a vysetrenie na internej ambulancii. Odbery ti moze urobit aj tvoj gynekolog. A nadstandard sa neda rezervovat dopredu, ale kedp rides na prijem a povies ze chces nadstandard a prave aj nahodou nemaju volne tak ta tam daju hend ako sa uvolni.

elannor
2. sep 2011

pripájam už aj osobnú skúsenosť s Novou nemocnicou... odležala som si tam 5 dní na odd. rizikovej gravidity, lebo malý sa trošku tlačil von (dnes ma pustili)... To je oddelenie, kde sú hneď vedľa aj pôrodné sály, takže som mala tú česť vidieť aj prípravu aj prechádzajúce sa nastávajúce mamičky na chodbe aj oteckov...
A som už definitívne rozhodnutá pre túto nemocnicu... Personál milý, ústretový a prítomnosť oteckov pri prvej dobe pôrodnej podľa mamičiek nenahraditeľná...

gabika7706
2. sep 2011

@phillippa mam za sebou dva planovane cisarske, v oboch pripadoch som bola prijata v den cisarskeho, nie den vopred..ale bola som nalacno, klistir bol v oboch pripadoch. Musis mat so sebou, ako uz moncicip pisala, predoperacne vysetrenia - vysledky a popis od internistu, ale to asi vies, ked mas planovanu sekciu. Po vypisani prijimacich papierov ma napojili na infuziu, pri dcere aj na monitor, pri synovi uz nie, cievkovanie a sup na salu 🙂 Tam mi pichli spinal a za par minut bolo babo vonku, sitie potom trvalo trosku dlhsie. Po oboch cisarskych som mala vysoke horucky, takze deticky som si hned neuzila (pri prvom som na to vobec ani nepomyslela, mala som taku triasku, ze som mala co robit sama so sebou...a nepomahali ani tie paplony a deky navyse, co mi sestricky priniesli, vysvetlili mi to tak, ze stres,kt. sa nahromadil sa teraz akoby vyplavuje ci co 😀 ), ale teraz pri synovi to bolo v pohode, hned na druhy den mi ho rano priniesla laktacna sestra a polozila mi ho naheho na hrudnik a on sa pritiahol sam az k prsniku 😵 Potom mi ho uz nosili cez den na kojenie a na dalsi den som sa uz snazila zliezt co najcastejsie z postele, do sprchy a hybat sa, kolko to slo. Standardne, ak je mamicka po sekcii v poriadku, na 3. den dostava babo k sebe na izbu.
O nadstandard ziadas az po porode, ak je miesto, odvezu Ta mozno rovno tam, ak nie, tak najprv na pooperacnu a potom podla situacie a obsadenosti porodnice...

mimca20
2. sep 2011

@moncicip Tak drzim palce a pozdravujem Molokaca, aj ked sme unho nestihli rodit ale ako gynekolog porodnik super pristup.

moncicip
2. sep 2011

@mimca20 Dakujem ano on je velmi prijemny a mily a vsetko vysvetli.

mimca20
2. sep 2011

@moncicip Nemas za co. Perfektny clovek a odbornik v jednom. Mne viac vyhovuje ked je lekar ludsky a to o Molokacovi sa da potvrdit. Tak drzim palce potom daj vediet ako. My uz tento pondelok budeme mat 2 mesiace a vsetko je zatial ukazkove. Akeho mas termin nech myslim na teba??? A ak sa ti bude dat maj manzela, priatela pri porode, aspon mne manzel pomohol neskutocne velmi a za to mu dakujem. Keby som bola tam sama, tak by to zle dopadlo.... To viem isto.

moncicip
2. sep 2011

@mimca20 Ano toto sa aj mne na nom paci ze s tebo ujedna ako so seberovnou.
A termin mam v pondelok a vtedy aj sekcia bude. Skoda ze to s prirodzenym vnevyslo ale pre drobca to bude najlepsei reisenie tka ja sa branit nebudem a anoi nechcem.

mimca20
2. sep 2011

@moncicip Tak to sa drzkajte obaja. A myslim, ze to super dopadne. Jedna moja znama robi na sekcii sestricku a viem ze je tam fajn personal. Uvidis uz to budete mat za sebou a drobca pri sebe.

martini
2. sep 2011

Ahojte. Ja mám do pôrodu ešte nejakú tú chvíľku, ale už sa tým začínam zaoberať...veď to poznáte. Rodiť budem tiež v Novej nemocnici. A rozmýšlali ste niektorá aj nad dulou? Ako ich berie personál resp. samotní lekári?

moncicip
3. sep 2011

@mimca20 Ja ich tam tiez poznam ale nie vsetkych tka snad budu na mna mili v pondelok.

moncicip
3. sep 2011

@martini Ja som mala aj dulu zabezpecenu ale musim jej zavolat ze ked sekcia tak nic z toho. A myslim ze v novej s tym nemaju problem. Aspon ona tak hovorila.

mimca20
3. sep 2011

@moncicip Budu mili, to mi ver. A hlavne sa domahaj informacii co najviac, niekedy ti povedia niekedy nie... Ale su vsetci ustretovi, pohodovi.

moncicip
3. sep 2011

@mimca20 Ved ja aj budem ziadat vela ..... nie preto ze som sama zdravotnik ale preto ze to tak budem chciet a budem chciet vediet vsetko, az im tam na nervy liezt budem.

phillippa
3. sep 2011

@gabika7706
@moncicip dakujem velmi pekne za info 🙂 pomohli ste uz mam aspon predstavu co ma caka 🙂 dakujem

moncicip
4. sep 2011

@phillippa Neni zac. Ono je niekedy lepsie aj nevediet co ta caka ...... Ja som si najskro myslela ze ake je to super vediet kedy porodim ale v piatok som zistila ze to az take super nieje a povedala som si ze sladka nevedomost .......

martinkah
4. sep 2011

@phillippa aj ja mam za sebou dve planovane sekcie v tejto nemocnici, k tomu co pisala gabika len dodavam, ze pri druhom drobcovi mi ho doniesli na izbu asi po dvoch hodinach od porodu ( po dojceni odniesli) a hned prvy vecer mi ho nechali az do polnoci - len si uz nepamatam od ktorej 🙂 (narodil sa o 14.50), ked som po 24 hod vstala (nevedela som sa tej chvile dockat), tak uz som ho mala pri sebe skoro stale, len aj tu druhu noc siel na novorodenecke, lebo v izbach bolo neskutocne horuco a mal z toho, aj kvoli tomu, ze stale lezkal prituleny pri mne, trosku zvysenu teplotu... ak sa budes na to citit, treba sa ozvat, ked ti povedia, ze babo davaju mamickam po cisarskom na izbu napr. az na treti den a ty ho zvladnes skor, nemaju pravo ti v tom branit, ty si mama 🙂

moncicip
4. sep 2011

@martinkah Ani nevies ako si ma touto spravou potesila 🙂 Lebo som myslela ze aj ked sa ozvem ezto zvladnem tak nic z toho . Dakujem

gabika7706
4. sep 2011

@phillippa za malo, ak este potrebujes nieco vediet, kludne sa pytaj 😉
@martinkah u nas to vtedy nebolo mozne, aby mi ho priniesli po 2 hod po cisarskom, lebo v porodnici bola taka plnka, ze som lezala najprv dole na 16tom na pooperacnom, popoludni ma previezli hore, ale rodilo sa jedno dieta za druhym, sestricky jednoducho nestihali 😒 tak ci onak, mala som nieco cez 39 horucky, takze som bola rada, ze som rada, aj ked maleho by som, samozrejme, bola chcela mat co najviac pri sebe, ale niekedy sa to jednoducho neda. A ano, @moncicip ked si ho babo budes pytat, daju Ti ho, ja som to tak pri prvej dcere urobila, hned mi aj povedali, ze keby som sa na to necitila a pod., nech ju v noci prinesiem k nim...Ja mam alergiu skoro na vsetky analgetika, takze s bolestou som bojovala trosku dlhsie, nez ostatne mamicky po sekciach, ale teraz pri synovi som uz vedela co ma caka (a neminie 😎 ) tak to uz bolo pocitovo ovela lepsie.

katy2
4. sep 2011

Ahojte 🙂
Aj mna caka druha planovana sekcia v novej nemocke... Uz sa na to fyzicky aj psychicky pripravujem. Po prvej nebolo miesto na 17.p, tak som bola 24 h. na 16.p. pooperacnom a potom sa uvolnila trojka nadstandardka.... Teraz som strasne zvedava ako to bude prebiehat... je fakt ine, ze viem, co ma caka, bude to zasa so spinalom... tak uvidime.... Maly je uz velmi velky, uz vazi takmer 3 kg (v utorok mal 2800g), tak sa aj na to psychicky pripravujem, ze to bude fuska vybrat ho.... Ved ma este mesiac a pol..... Bude mat vyse 4 kg.....
Vsetkym, co sa chystaju rodit predo mnou drzim palce 😵

moncicip
4. sep 2011

@gabika7706 Uvidim ako na tom budem ja, lebo stres urcite vo mne je tak dufam ez sa nebude vyplavovat cez horcuky .....

gabika7706
4. sep 2011

@katy2 moj Martin mal pri narodeni 4370 g a to mi robili sekciu 2 tyzdne pred terminom, lebo jazva po prvom cisarskom uz bola velmi tenucka...takze keby tam bol este chvilku dlhsie, ma hadam aj 4,5 kg. Ked viezli deticky na tom voziku z novorodeneckeho k mamickam, uz z dialky som vedela,kt. je moje 🙂

gabika7706
4. sep 2011

@moncicip urcite nie, drzim palce 🙂

moncicip
4. sep 2011

@gabika7706 Dakujem. Som zvedava akeho "obrika" tam mam ja lebo v kazdom papieri mam napisane velky plod .... bude sranda ak nebude mat ani 4kila.

gabika7706
4. sep 2011

@moncicip to sa kludne moze stat, aj ked mne ho Dr Rosakova 3 dni pred zmerala skoro presne

moncicip
4. sep 2011

@gabika7706 Mne ho v piatok meral Suchanek s Molokacom a namerali 4046g maximalnu hmotnost .... ale BPD namerali 10cm tak vraj hlavne pre to bude sekcia lebo Suchanek povedal ze to by bol zazrak keby to porodim normalne.

gabika7706
4. sep 2011

@moncicip tak Dr Suchanek ma chcel 13.4.2009 cistit, lebo "tam nic nie je" (ked som krvacala) a to nic malo pri porode v novembri 2009 4370 g ... ja len tolko k Suchankovi a zazrakom 🤐

moncicip
4. sep 2011

@gabika7706 On ma rodit nebude ..... ale moj doktor chcel aby to pomeral niekto iny ze ci nameria tolko isto ccca.

gabika7706
4. sep 2011

@moncicip chapem 🙂 idem uz od PC, keby sme sa dnes uz nevideli, tak drzim na zajtra (ale ja na cely buduci tyzden) palce 🙂

moncicip
4. sep 2011

@gabika7706 Dakujem. Ked pridem domov tak sa urcite podelim z dojami z porodu .... dufam ze len dobru skusenost budem mat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre