• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

11. januára 2017 
Po rokoch som sem nakukla.....a pozerám, že Suchánek ešte stále straší....aj ja som mala s ním zlú skúsenosť.....podobne ako Gabika....mne zas tvrdil, že je to mrtvé....prvorodičku to "poteší"(našťastie bolo všetko v poriadku a už skoro 5 rokov mám tu zdravučkú dcérku).....takže od neho na kilometre ďaleko.....ináč všetkým držím palce, nech ste Vy a Vaše deťúrence zdravučké..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. sep 2011 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nera Ako ja som tiez z neho mala zmiesane pocity, lebo meral meral, pozeral na mna pozeral na muza potom sa pytal na moju porodnu hmotnost a ked som mu povedala tak len povedal ..... a vasa mama ako vyzera? Neviem ci si ju predstavoval ako golema alebo co, nepochopila som tomu ale tak co uz.
4. sep 2011 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
on je divný.....vzorové protekčné decuľo...tatik je lekár tak aj ja budem lekár, len neviem prečo ho nedali na patologiu, tam by bolo po ňom menej škody a pacientov by tam tak nedeptal....aj keď... :wink: ktovie či by po jeho tvrdeniach aj neožili...
Ty sa nič neboj a povedz, že si nikoho iného pri sebe nepraješ...neboj všetko bude dobre a čoskoro budeš sa už tešiť z maličkého krásneho babätka..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. sep 2011 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nera bože ja mám tiež zlú skúsenosť so Suchánkom arogantný debil ja som pred 2 a pol rokom potratila spontálne veľmi som si to bábo želala oplakala som to veľmi. Mám diagnostikovanu Sclerosis Multiplex čo nieje prekážka v tehotenstve a on sa na mna vyvrieskal či som normálna choval sa ku mne ako ku poslednej prostitutke pred ostatnými pacientkami tak si viete predstaviť ako mi bolo. Tak som mu to vrátila na sále ked ma išli čistiť vyvrieskala som sa na neho že čo to má za chovanie a že nech ma vyčistí tak aby som ešte mala dieťa nebojte sa jak na neho zazerali všetci. potom sa dozvedel cez svoju ženu ktorá je sestra na gynde že mám na novorodeneckom známosti tak pri našom nasledujúcom stretnutí (kontrolne USG) sa so mnou bavil mi sme sa nevypiškali pred gynekologickým vyšetrením nebojte sa jak som odvrkla. Dokonca je to sused bývajú na jazere o pár brán ďalej ale často ho nevidieť to ma šťastie lebo môj muž nezabúda a ani ja. Ďalšie moje stretnutie s ním bolo v Galérii predstavte si gembloval si v kasíne automat pán doktor a to som tam bola zamestnaná tak som ho videla na vlastné oči!!!!! A dnes som tehotná a preto že on pracuje v novej nemocnici tam nechodím radšej šaca mám rizikové teh. musím ležať už 2x som bola hospitalizovaná ale radšej šaca i ked je dalej teraz sa len bojím aby sa malá nepýtala skôr von lebo do 32tt mi pomôžu len v novej ani nie tak mne ako malej na neonatologickom oddelení tak mi držte palčeky nech to zvládneme a nemusíme isť do novej do 32tt nám chýba ešte 6týždňov. Držím všetkým palce a prajem len dobre skúsenosti!!!!!!!
4. sep 2011 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip som rada, ze som potesila :slight_smile: ale mam pocit, ze inak pozeraju na prvorodicky a inak na druho- a viacrodicky... v kazdom pripade odporucam ozvat sa a necusat, ja som bola pri druhom radikalne proti dokrmovaniu UM - prvemu synovi par dni pred tym zistili alergiu na kravske mlieko - a laktacna sestra to pochopila a bola velmi ochotna, raz bol dokrmeny MM od inej mamicky. Hned na zaciatku som sa vypytovala, ci mu "nemuseli" dat UM a potom to uz bolo zapisane v karte, ze som proti UM, uz sa to tam pise, pred 4 rokmi to mali na haku, co si zela mamicka
4. sep 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja by som nedovolila dokrmovanie dieťaťa mliekom od cudzej mami v novej nemocnici sa stal prípad pred pár mesiacmi že dali mlieko cudzej mami inému dieťaťu tá matka mala v mlieku baktériu na ktoré jej vlastné dieťa bolo zvyknuté no to druhé nie pre to druhé dieťa bola tá baktéria smrteľná. Dieťa sa narodilo len o pár dni skôr ale bolo ok bolo v inkubátore pre žltačku už ho mali vybrať ale nestihli ešte babka dieťatka hovorila že sa jej nezdá pri návšteve odišli domov o pol hodinku im volali že je z bábom zle pokiaľ prišli tak už bolo neskoro dieťa nezachránili ďalší dôkaz toho že nova nemocnica nie nie nie. Vraj už kúpili pristroj ktorý mlieko od žien sterilizuje ale kde máte istotu že ho použijú a že dajú mlieko len vaše vášmu dieťatku ja tej nemocnici neverím!!!!!!!!!! A len sa modlím aby sme vydržali a nemusela som isť rodiť do novej nemocnice už len 6týždňov.
4. sep 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucytao ano, zial, stalo sa, tu mamicku poznam osobne, ale to sa moze stat hocikde, nielen v novej nemocnici...
Ja by som zas nesla ani za svet do Sace, mame v rodine velmi zle (tie najhorsie) skusenosti z inych odd a co mi kamosky hovorili, ako to tam je na novorodeneckom, no diky. Prvorodicke povedat, aby kazde druhe kojenie vynechala a dala malemu radsej pigi caj, lebo bude tucny (!!!) to uz co je... :grinning: alebo radsej :cry: lebo toto normalna sestricka povedat nemoze, kamoska cela vystresovana volala, ci to fakt tak ma urobit :zipper_mouth:
4. sep 2011 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@gabika7706 no neviem nehádam sa každý má svoje skúsenosti ja mám kamarátky a všetky boli v šaci a všetky su spokojné a tiež som tam sama ležala už 2x naposledy 2týždne dozadu a sestričky boli milé a v pohode. Na novú nemocnicu moje okolie nadáva a ja mám vlastnú zlú skúsenosť ako som spomínala s dr. Suchánkom tak aj toto ma odradilo. Vieš na novorodeneckom máme dokonca rodinu nebudem menovať aj tak sa mi to tam zhnusilo. A v šaci fungujú laktačné sestričky sú veľmi ochotné dokonca sú aj na telefóne stači cinknuť a prídu pomôžu ti. Ja šacu nikomu nevnucujem vyjadrujem len svoj názor ako iné tehotné a mamičky. Ale ďakujem za upozornenie dám si pozor :slight_smile: určite by som sa ozvala ako som to urobila aj v novej nemocnici.
4. sep 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nera svokor je patolog tak ked tak sa spytam ci mu nechce robit asistenta :D :D :D
4. sep 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucytao Nemozem s tebou suhlasit, urcite to nebolo tak ako pises. A dalsi fakt mlieko sa nesterilizuje .... najskor si zisti aka je pravda a ako veci funguju a potom tu pis taketo veci. A to nehovorim preto ze tam robim a viem ako to bolo ......
4. sep 2011 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip no takto to interpretovala babička ktorá chcela upozorniť moju mamku :slight_smile:
4. sep 2011 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A amte to jedno ci nova alebo stara nemocnica alebo saca, zalezi od toho na kaych ludi natrafite. Lebo kazdy ma s tym ci onym oddeleni bud pozitivnu alebo negativnu skusenost. Ono najlepsie je utvorit si vlastny nazor a nedat na reci ostatnych, to je to najhorsie co mozete urobit - nechat sa ovplyvnit. Ja som uz pocula vela negativ na kazdu nemocnicu takze keby mam dat na reci tak idem rodit asi na mars .....
4. sep 2011 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@lucytao jasne typicke babkovske reci ........ :slight_smile:
4. sep 2011 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucytao Odkaz babke ze mliecko sa pasterizuje :slight_smile: a ak sa to urobi spravne tak nehrozi ziadne riziko nakazenia.
4. sep 2011 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip súhlasím s tebou každý máme svoj názor :wink: ja mám len hrôzu dostať sa pod ruky Dr. Suchánka preto tam nechcem isť ale moju mamku operoval mala miom a tá si ho chváli vidíš a to sme mama a dcéra :grinning:
4. sep 2011 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip no ale vidíš neurobili to a boli z toho následky :frowning2:
4. sep 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucytao Ale co nebudeme predsa mysliet negativne, nase deticky sa predsa narodia zdrave a krasne .... juj az mi sem tam prebehne mraz po chrbte ked si predstavim ze zajtra o takomto case uz budem ozajstna mama :slight_smile:
4. sep 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucytao na take ani nemysli my budeme mat mliecka dost a ziadne ine nebude potrebne.
4. sep 2011 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moncicip jeeeeejjjjj super držte sa budem na vás myslieť držím palčeky žiadny negativizmus :slight_smile: mne ostáva 91dní a pevne verím že to vydržíme lebo mala sa pýta skor tak teraz len ležím. Veľa šťastíčka teším sa s tebou :slight_smile:
4. sep 2011 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucytao Mojej krsnej mamy nevesta tiez mala podobny problem vyse dva mesiace pred porodom sa maly pytal na svet tak ho udrziavali a tak ho udrzali az nakoniec doktorov prosila aby jej to vyvolali lebo prenasala 9 dni .... ved potom ked sa dam dokopy a vratim sa domov tak dam vediet ako som bola spokojna.
4. sep 2011 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moncicip - držím palce, aby to zajtra všetko prebehlo v poriadku a teraz hlavne mysli pozitívne...

@lucytao - je mi ľúto čo sa Ti stalo a aj ako s Tebou zaobchádzal....nemám na to slov....len kto to prežije vie aké to je....
Ináč ja som rodila obe v novej, aj napriek zlej skúsenosti so Suchánkom, vyriešila som to tak, že stále som upozornila, že k Suchánkovi nepôjdem aj keby motyky padali....pri druhom tehu som raz prišla naUSG a bol tam on, tak som sa vrátila a povedala, že nejdem, lebo on tam je....môj lekár sa len zasmial a išiel so mnou on...chápal to.
Ono tak to poviem, na každom oddelení(a v každej nemocnici) sa nájde nejaký blbec....bohužiaľ máte ich dosť, takže je dosť možné že naň natrafíte....ale máte aj ochotných ľudí, preto treba sa informovať a už od začiatku vyhľadávať tých správnych ľudí...Držím palce, aby ste stále natrafili na tých dobrých a kvalitných :dizzy_face:
5. sep 2011 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lucytao no si ma potesila ja by som u neho mala rodit tak som zvedava :frowning2: ale uz mam trochu nervy lebo ja som prvu mala velku 4150g a 52cm rodila som sice normalne ale bala som sa o nu a preto som zmenila nemocnicu lebo vtedy mi tiez doktor vravel ze nemusi byt zrela a bla bla bla a pritom bola narodila sa presne na termin a tak mi kamoska doporucila jeho ze je odbornik i ked som citala zle recenzie na neho ako na cloveka a zatial ma fakt poctivo prezeral len mi zacina ist na nervy ze ved velke deti sa prenasaju a pod . toto ja nechcem pocut vobec tak mm ide so mnou v piatok a povie mu ze ka ma necha prenasat tak ho menime ja sa o malu bojim aj ked moja starsia dcera bola presne na termin mala som zelenu vodu a brala som preto antibiotika (to preto lebo aj iny doktor si myslel ze nemusi byt zrela tak bola zrela az az)
6. sep 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka29 akonti prišli na to že máš želenú vodu a prečo sa to vlastne stáva??? dakujem
6. sep 2011 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucytao zelena pl.voda je ked uz prenasas,lebo placenta uz je dozreta a nema taku vyziv.funkciu,a zrejme jej spustali dr. pl.vodu tak videli ze je zelena
6. sep 2011 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby da sa aby bol otecko pri porode aj ked je planovana sekcia ? ja len tak zo zvedavosti moj manzel mi uz teraz jasne vysvetlil ze co by tam robil ze on radsej pocka na chodbe :slight_smile: posera :slight_smile: ale predsa len je to mozne alebo ma niekto skusenost ?
6. sep 2011 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@phillippa So mnou jedna lezala a mala tiez sekciu a ze mohol jej mm stat pri dverach blizsi nie,ale neviem ci to nebolo koli tomu ze mali zaplateneho dr, lebo kamoska vravela,ze musel cakat na chodbe
6. sep 2011 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dany1986 joooj tak to bude mat legalne vyhovorku ze nemohol nie ze nechcel :grinning:
6. sep 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@phillippa neviem, kde by tam pri Tebe sedel, lebo pri hlave mas anesteziologa s jeho sestrickou, resp. asistentkou, ci co ona je...a sediet musi, keby stal, asi by videl "operacne pole" a to asi nechcete :wink:
7. sep 2011 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabika7706 ja by som svojho manzela nechcela ani pri normalnom porode :grinning: to len tak ma napadlo ci je to mozne len vo filmoch alebo aj u nas. Ako ho poznam nezvlada ani ked mam chripku co by robil pri porode :slight_smile:
7. sep 2011 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zeny, prosim vas, poucenie o epi sa na kolke poschodie chodi podpisovat?
7. sep 2011 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok