Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mimca20
20. sep 2011

@1talizmanik1 Ja som nanho tiez natrafila, ked som rodila. Jedna baba so mnou z izby bola na utrazvuku - jej povedal, ci ma rozum v 30 rokov mat tretie dieta, ci nechcela ho radsej dat prec... Mal blbu naladu, lebo aj sestricky z oddelenia (volali ze mame tam obed) tak ich poslal kade lahsie... Nemam slov, ked nanho clovek natrafi len raz a v zlej nalade ta fasa.

1talizmanik1
20. sep 2011

@mapa on je primitiv.....

1talizmanik1
20. sep 2011

@mimca20 skoda reci...tam ich je viac takych, ako su aj dorbi lekari tam, murin, rosakova, vatralova, ale on je debil...

suem
20. sep 2011

@1talizmanik1 Na vypasenost on upozornuje takmer kazdu, no tehotne vacsinou nie su akurat modelkovske postavy vsakze. Aj ked je pravda, ze je este kopa tehotnych, ktore jedia za dvoch a podla toho aj vyzeraju. Robit sekciu alebo UTZ cez 10cm sadlo nie je nic moc. Ale to nie je tvoj pripad .. a ze do toho plietol manzela - no comment.

suem
20. sep 2011

@1talizmanik1 Murin je super aj ultrazvukar, myslim ze bude B. nastupca.

dany1986
20. sep 2011

Tak to som asi 1zo100 ku kt.sa spraval normalne ked som bola na utz. vysvetlim mi vsetko pokecali sme a zasmiali sme sa a to som nan mala stastie 3krat..a nebola som jeho pacientka a ani ziadna znama iba obyc.tehula 😀 ja vseobecne na novuN mam dobre spomienky ci z 2pos.16 a 17pos.🙂A dr.kanaba velmi mili clovek ale iba na 16posch.na prijme mi pride dost neprijemny

1talizmanik1
20. sep 2011

@suem jeho zaujima kolko mu kvapne a ked nic, tak sa aj tak chova.....a murin je fantasticky, on mi od zaciatku daval bacha na maleho,lebo vkuse boli problemy a on vzdy vsetko kontroloval,,nebyt problemov s babom, tak som uz davno v saci odrodena aserem celu novu nemocnicu

dany1986
20. sep 2011

@1talizmanik1 urcite by si v saci mala aj svojho dr.luptaka co vsetko vie o tvojom tehu,tak teraz uz by si bola doma s tobiaskom 😀

1talizmanik1
20. sep 2011

@dany1986 no ved akurat k nemu idem, bo vcera pan dokonaly mi taky utz urobil, ze srdiecko,pluca a oblicku ani nekukol a s tym sme mali problemy a aj vyter mi treba urobit..

suem
20. sep 2011

@dany1986 Mne on vyhovuje maximalne, ale tazko sa obhajuje jeho konane podla niektorych opisov. 😖

@1talizmanik1 Ty si uz 39tt? Ved ked mas problem len ty a maly je OK, preco nejdes do Sace? Som to zle pochopila, myslela som ze problem s oblickou ma maly, ze preto Nova. Aspon si si mohla zazmluvnit Murina, predsa len je skusenejsi ...

dany1986
20. sep 2011

@1talizmanik1 Tak myslim ze tvoj doky bude "prestastny "aky maju pristup

1talizmanik1
20. sep 2011

@suem ja ma v riti oblicku a pecen a malemu nerastlo srdiecko, pluca a oblicka tak ako malo a na cas, ked bol planovany cisarak mal byt murin prec.......

@dany1986 hej, nemal slov, :D

gabika7706
20. sep 2011

juj baby, aj som sa pobavila, aj zaspominala, aj zhrozila....Mudr. B. mal sluzbu v tu noc, ked ma zobudili strasne bolesti, chrbat, brucho, bola som 6 tt pred terminom, no tak som letela do nemocnice, lebo som bola na rizikovom a zlakla som sa...Z prijmu ma poslali na17te, tam sa mi venovali sestricky (por. asistenky) asi takym stylom, ze lezte rovno! ale nemohla som, nevladala som ani dychat, ked som mala byt rovno, tak som bola v takom polosede a tak mi tocili monitor. Medzitym som 2x vracala, co tiez bolo pekne okomentovane, ale ja som v podstate skoro cely den nic nejedla 😖 (celkovo som pocas tehu jedla malo, pribrala som len 8 kg, z toho maly mal 4370g...) Asi 3x niekam volali, potom ma odpojili ze pojdete na 16te na ultrazvuk, tak ma tam odtlacili, po nejakej chvili prisiel pan doktor, pozrel na mna a ze "no co, pojedli sme cez den vsetko co sme videli?" V prvom momente sok...Ale kedze som ho uz poznala (nelezala som tam prvy krat...), brala som to s rezervou. Mal este zopar poznamok, ze sa dost tazko robi ultrazvuk cez take tucne brucho, ale to ok, mal pravdu. Nakoniec ma upokojil, ze babo je ok, ale ostavam na sledovani...do rana ma ale bol este 2x pozriet ako sa mam...Lezala som potom s jeho pacientkou na izbe, Cely tyzden ju nechal rodit, teda na 3x jej vyvolavali porod a nic, tak isla potom v piatok na cisarsky...doteraz som ten postup nepochopila, malinkej vraj nebolo dnu uz dobre, ale monitorovali, cakali...skusali, ci sa "sama" - s ich pomocou - ...nerozhodne. To keby som si platila dr vopred, toto by so mnou urcite nerobil, vsak to uz mne vadilo, co s nou robi, nieze jej, ale ona napriek tomu, aky to je super doktor a je rada, ze jeho si vybrala.

1talizmanik1
20. sep 2011

@gabika7706 mne vcera urobil utz za pol minuty,nepomeral nic, kvoli comu som v etjto nemocnici, lebo pani primarka dosla,nie a hadam ona cakat nebude, tak dnes mi moj urobil norlmalny atd,...ako ja nanho nemam slov...a vdaka nemu kamoska celu noc bola v kontrakciach v malou dole ritou, bo nechcel cisarak jej dovolit, hoci jej ho mali robit uz vcera rano, nakoniec jej ho moja lekarka aj tak urobila....

dany1986
20. sep 2011

@1talizmanik1 a preco nechcel ved v takych pripadok sa robi ci???? tak chudatko sa musela potrapit ☹cudujem sa ze nechcel povolit somnou lezala jedna ja som uz bola po a ona cakala a bola na utz a mal sluzbu on a hned nakazal cisarsky lebo ze je mala a nevytlacila by dieta ale nebola to jeho pacientka
a vysku mala 164cm a povedal jej na utz ze dieta bude mat cez 3,5kg ze to nevytlaci a nakoniec jej mala mala3280g 😵 tak on asi nakazuje tam cisarsky kde netreba ved aj ja mam vysku 164cm a maly mal 3420g

1talizmanik1
20. sep 2011

@dany1986 aj ja som nizka, ja mam cca 162 ,ale ako to nema vyznam riesit...viem svoj 🙂

1talizmanik1
20. sep 2011

@gabika7706 to kde bolo to tucne brucho, ked si pribrala 8 a maly mal cez 4 + voda a placenta?

gabika7706
20. sep 2011

@1talizmanik1 tak ja som chuda nikdy nejako extra nebola, 2 mes pred porodom som mala take brucho...

moncicip
20. sep 2011

Ahojte 🙂
Tak pridavam aj ja svoj zazitok z porodu v novej nemocnici. 5.9. o 14:10 sa nam narodil krasny syncek Risko. Porod nebol lahky hlavne po psychickej stranke, ale to sa uz davno zabudlo. Tesim sa ze je maly v poriadku. Rodila som sekciou pri dvoch uzasnych doktoroch Molokac a Murin. Vsetci ci uz na sale alebo potom na porodnici boli zlati, sestricky uzasne ochotne a mile. A s novorodeneckym som bola tiez spokojna. Takze ak nahodou raz niekedy v buducnosti bude druhe tak tam urcite rada pojdem znova.

1talizmanik1
20. sep 2011

@moncicip murin je skvely 🙂 a blahozelam .)

1talizmanik1
20. sep 2011

@gabika7706 keby cital moj spis, by vedel, co sa dej, ale nekomentujem :D

moncicip
21. sep 2011

@1talizmanik1 Dakujem aj ja som sa potesila ked som videla ze bude pri tom. Dokonca aj ked ma prepustali tka mi robil posledny ultrazvuk.

1talizmanik1
21. sep 2011

@moncicip ja tam uz chodim jak na koni 🙂, kazdy den 🙂, dnes zas mi treba ist.....

moncicip
21. sep 2011

@1talizmanik1 Ved ja tiez tak 8 a pol mesiaca klud a posledne dva tyzdne som bola v nemocnici tiez pomaly kazdy bozi den. Ty ides kedy rodit? A uz vies aj ako?

1talizmanik1
21. sep 2011

@moncicip idem v pondelok na vyvolavacku 🙂

moncicip
21. sep 2011

@1talizmanik1 Uff tak to drzim prsty. A mas aj lekara vybaveneho?

1talizmanik1
21. sep 2011

@moncicip mam, k androvicovej chodim 🙂

moncicip
22. sep 2011

@1talizmanik1 Ona je sice mlada ale podla mna velmi mila a sikovna. Aspon ja som z nej mala ten dojem.

1talizmanik1
22. sep 2011

@moncicip hej je 🙂

moncicip
22. sep 2011

@1talizmanik1 Ona este aj s takou druhou mladou myslim ze Vatralova alebo tka podobne sa vola tak ony dve ma v podstate na sale zachranili ked sa na mna primar vykaslal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre