Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka2808
26. mar 2009

no, to je uz lepsie. 🙂

timulik
26. mar 2009

aj ja uz chodim len k porodnikovi, som si myslela, ze je to normal postup...

timulik
26. mar 2009

maminy, kt uz rodili v novej, mohli by ste nam aspon v skratke napisat, co vsetko si mame zo sebou zobrat... ci je mozne babo obliect do svojho obliecka, alebo ostava v nemocnicnom..atd

norik1
26. mar 2009

timulik ako chces... babo je automaticky v nemocnicnom, ak chces, mozes ho obliekat do svojho...my mse boli majovi, bolo teplo a obliekali mu len tu kosielku bavnenu a do perinky... potom sa mi pocikal pri prebalovani tak som ho obliekla do svojho pyzamka a uz bol vo svojom stale, takze u nas to bolo pol na pol...

ankam
26. mar 2009

timulik ako kde.Moja kamoska uz tiez chodi len k porodnikovi 🙂 tak neboj

baby ja myslim na toto:ked bude tehu-tak budem chodit na rizikove k nasmu primarovi do Vt a on ma ordinaciu v porodnici.No a ked mu poviem ze nebudem rodit u nas ale v KE.tak nezmeni pristup ku mne???A keby aj hej tak budem chodit do Ke na poradnu a hotovo 😀

timulik neviem s tym obleckom-moja bola v inkubatore tam ho nemala 😀

timulik
26. mar 2009

Ja poznam aj take baby, ktore od zaciatku tehu chodia na kontroly duplicitne - aj ku svojmu gynekologovi aj k porodnikovi.
No a ci zmeni pristup? tazko povedat, trebalo by mu asi na zaciatku povedat, ze vzhladom na predosle tehotenstvo a porod, chces rodit u porodnika, ktory sa o teba staral pri prvom porode

zajo510
26. mar 2009

norik šak my sme mali toho istého dr., či nie? ja som chodila do medicínskeho centra a som ich opustila 😝. je pravda, že ked som potrebovala výter ked som čakala alžbetku tak ma poslali z nemocnice ku vlastnému gynekologovi, že to nie je v kompetencii gynekol.ambulancie na centrálnom príjme, že doliečovať a riešiť nejaké zdravotné veci mi má môj gynekolog, ale do poradne ma už nevolal nikdy. a tá moja nová gynekologička si ma volá každý druhý týždeň. ešte ak neporodím na termín, tak k nej mám v deň termínu dôjsť na poradňu. akože mám dosť chodenia ☹

zajo510
26. mar 2009

nesťažujem si, len som prekvapená, že aká je pedantná, na rozdiel od môjho predošlého gynekologa.

ibinecka a čo si zobrať? pre bábo ti stačí plienky myslím 40 ks, urtierky a oblečko na domov, ja beriem aj pastu na riťku. a pre seba, hlavne pyžamo, župan, papuče, vložky a veľa, podložky na prebalovanie mimka - to budeš mať pod riťou po pôrode aby si si nezašpinila plachtu ked budeš krvácať - dosťať v lekárni aj hypermarketoch, vložky do podpiry, podprsenky na kojenie 1-2, príbor, pohár a hygienické veci pre seba, sobášny list a op aby si mimko vedela nahlásiť.

ale to je asi štandard vo všetkých nemocniciach. inak ja som rodila vo svojej nočnej košeli, to som bola prekvapená, že ked som sa mala obliekať tak sa ma v šatni pýtali či chcem erárnu košelu alebo chcem vlastnú.

ankam
26. mar 2009

timulik snad to pochopi kedze ma on pri prvom porode do Ke posielal 🙂

timulik
26. mar 2009

no este lepsie,ked Ta sam poslal... urcite to pochopi. Jasne,ze mas vacsiu doveru, v Dr., ktory Ti zachranil mimi, ako v niekom kto si s Tebou asi nevedel rady a poslal Ta ku skusenejsim...

zajo510 - tu podlozku mam pytat ako podlozku na prebalovanie babatka? tak sa to vola? Mozno ked to na mna pride skor alebo na Teba neskor, sa stretneme v porodnici 🙂 Ako ste vydrzali nevediet pohlavie 🙂

ankam
26. mar 2009

timulik ti epodlozky maju aj v Lidli a 10 ks myslim a lacnejsie ta to vyjde ako ked si kupis 1 ks v potrebach zdravotnych a tam jedna stoji 45 sk....a to je to iste.viem lebo to svagrina kupovala teraz

baby a naposledy ked som hovorila s DR Mikolajom tak mi vravel ze tam idu robit nove izby....neviete?

timulik
26. mar 2009

ankam diky za tip. Co sa tyka izieb, su tam nejake nadstandardne, jedna za 700 Sk a ostatne neviem, tusim 300 Sk, ale zatial som nevidela ani jednu z nich, v stredu pojdem kuknut.

ibinecka
26. mar 2009

zajo 510, ďakujem všetko už mám len som nevedela ako je to s pyžamom. Tie podložky som kúpila v zdravotníckych potrebách.

timulik, ja som včera bola pozrieť v nemocnici ale videla som len tú izbu za 700sk je fakt pekná ale je vraj väčšinou obsadená.

ankam
26. mar 2009

akoze 700sk na tyzden???a si tam sama?na ostatnych po viacej?

ibinecka
26. mar 2009

ankam, nie akože 700sk na jeden deň 🙂 je to nadštandard izba kde si úplne sama, je tam veľká posteľ, gavčovka, prebaľovací pult, telka ale hlavne sprcha a záchod.. Sú tam vraj ešte ďalšie 2 nadštandard izby - za 300sk/noc tam sú tuším dve alebo dvei ženy a majú WC a sprchu na chodbe ale s vlastným kľúčom a potom nejaká za 100sk/noc. ale skús pohľadať niekde tu je to podrobne rozpísané som to pred časom čítala. ak nájdem pošlem ti to 🙂

lovacka
26. mar 2009

ahojte
tak v novej nemocnici je len jedna izba za 700Sk a potom su tri jednopostelove po 300SK ale wc maju na chodbe a je spolocne pre tieto tri izby
potom tam je izba kde su dve na izbe a ta stoji tusim 200Sk a zachod je na chodbe
a jedna izba je kde su 3 na izbe a ta je za 100Sk a wc je na chodbe
klucik od wc mate na izbe kedze sa zamyka

timulik
26. mar 2009

ibinecka, ano viem,ze je vacsinou obsadena a neda sa ani rezervovat, tak uvidime co bude volne.

norik1
26. mar 2009

ja som to tak obsirne opisala ten nadstandard 😅 , kuk sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bolo to ale (presne) 10 mesiacov dozadu, ale co maminy pisu tak sa nezmenilo nic...

lalupa
26. mar 2009

nadstandardy su dve izby, c.4 a 5, stoji 700sk na den, c.1 nadst.ma len sprchovy kut, vecko na chodbe, stoji 300sk, c.2-3 nadst. maju spojenu kupelnu vecko aj sprcha, tusim 7.-8, pripadne 9. su 3 osoby na izbe, vecko, sprcha na chodbe, za 100 skk
stale sa nieco uvolnuje, tak sa pytajte a tlacte sa,ak niektoru vyslovene chcete... 😉

norik1
27. mar 2009

nadstandardy za 300 ma kazda svoju sprchu, neprerobenu, a zachod na chodbe, ale len pre tieto tri izby...ja som bola v strednej a nemali kupelne spolocne...
Myslim ze izba c.9 - za 100 ma spolocnu kupelnu s vedlajsiou izbou (pooperacna zobudzacia)...

timulik
27. mar 2009

inak to je sila, aspon na gynde by mohla mat kazda izba WC a nie kdesi na chodbe 😠

norik1
27. mar 2009

he he timulik, mas pravdu, ja som sa pristihla pri tom, ze som rada ze sa mozem aspon na chvilu niekam "prejst"... po cisaraku tych par metrov bola niekedy dost dlha prechadzka 😀 😀 😀

timulik
27. mar 2009

no mne tiez hrozi cisarak, lebo maly sa neotocil. Ako dlho si bola v nemocke po cisaraku? A s tou prechadzkou mozno aj mas pravdu... 🙂

norik1
27. mar 2009

ak je vsetko v poriadku tak na 7. den vyberaju stichy a pustaju ta domov... 😉

ibinecka
27. mar 2009

Mne včera povedal lekár že už len 5 dní sa ostáva po cisárskom. 🙂

norik1
27. mar 2009

hej? no super 😉
mne sa na piaty den este len mlieko zacalo spustat... 😔 a az na siesty som sa zacala citit v pohode. Este stvrty den som mala pichnutu epi, cez ktoru mi pichali oblbovaky... ale 5 dni je super, lepsie doma ako v nemocke 🙂

ibinecka
27. mar 2009

norik1, to tak dlho si bola mimo? mala si nejaký problém? ja som pri prvom síce tiež bola dosť dlho nemožná ale pri druhej dcérke ma už po pár hodinách vyhnali do sprchy a musela som fungovať 🙂 ale bolo to oveľa lepšie tak uvidíme teraz ako to dopadne 😉

timulik
27. mar 2009

kamoska mi rodila v novej minuly rok v marci a tiez ostavala 7 dni, uz to asi pomenili. Ale je pravda, ze doma je lepsie, pokial nie su ziadne problemy.

norik 1: a babo prvych 5 dni papalo co? Pre mna je to vsetko jedna velka neznama, kedze som prvorodicka a infos mam len od kamosiek abo netu, ale je to asi uplne ine ako nazivo 🙂

jaruskka
27. mar 2009

Ahojte babiky.
Tak ja mam termin 7.4., co je uz za dverami a tiez idem rodit do Novej nemocky. Uz som bola raz na ten monitor v poradni na CPO. K svojej gyndoske uz nechodim, vravela, ze uz netreba, ked budem chodit tam.
Ako neskusena prvorodicka, sa bojim asi vsetkeho. Porodnika nemam dohodnuteho ziadneho, lebo nikoho osobne nepoznam, tak to mam asi jedno. Neviem aky su ti lekari, bola som uz trikrat hore na USG, lebo mam vraj mensi plod. USG mi robili Beszermenyi, Murin, aj Knop (ten bol asi najviac v pohode). Lekar na prijme mi po vysetreni povedal, ze je mam do porodu este daleko. To som nepochopila, sak termin mam uz za chvilu. Ale aj moja mama mi hovori, ze mam velmi vysoko brucho. Tak ja uz neviem, co si o tom vsetkom mam mysliet....

jaruskka
27. mar 2009

A este mam dilemu, ci vobec budem vediet, kedy ist do porodnice. Brucho mi tvrdne uz niekolko mesiacov, takze kontrakcie si mozno ani nevsimnem, a ked mi odtecie plodova voda, nebude uz neskoro?

A neviete nahodou ako dlho cakaju po termine? Ak by som nahodou prenasala?

Zajo 510, my sa v porodnici mozno stretneme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre