Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zuzanka2911
1. dec 2011

ahoj dakna ja som teraz rodila malu v novej nemocnici ja osobne si myslim ze vsade je to rovnake ale j som aj pri prvom a aj teraz pri mlaej dost dlho lezala v nemocnini a co sa tyka starostlivosti ako sestricky vtedy a aj teraz boli uzasne doteraz sa s nimi stretavam a navsevujeme sa ale odkedy je tam novy primar tak si myslim ze to uz neni take ake to bolo vela zien sa stazuje na primara ako mozem ti povedat ze su tam dve nove mlade doktorky tie su uzasne hocico sa ich spytas a oni ti odpovediat su perfekne a aj pri porode su bajecne doktora som lala vybaveneho ale nie velmi som bola spokojna radsej ti odprucam tie dve malde doktorky alebo rosakovu pri nej som rodila synceka ja uzasna spolahliva ludska alebo este akmozem tak doktora murina.tak prajem ti pekny den a daj vediet ako si sa rozhodla ja na tvojom mieste rodim v novej uz len z jedneho dovodu ze ak by nieco bolo s malym co dufam ani nebude automaticky ho daavju do inkubatora v novej tal len preto daj vediet ako si as rozhodla a pri kom budes rodit paap pekny den zuzka

zuzanka2911
1. dec 2011

suhlasim s tebou ja som synceka pri nej rodila

haannka
1. dec 2011

ahojte, ja tam mam na novorodeneckom mamku, sestricku 😉

saaska
1. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci sa tu najde niekto, kto v poslednom case rodil v novej nemocnici bez toho, aby mal zazmluvneneho lekara. Neviem sa rozhodnut, ci zazmluvnovat alebo nie, ale skor som naklonena k tomu, ze nie. Ale zas mam aj strach, ci ma nenechaju napospas osudu, ak si nikoho nezazmluvnim. A prosim vas, kolko sa priplaca za nadstandardnu salu? Je velky rozdiel medzi tou nadstandardnou a standardnou?

zfidorka
1. dec 2011

@saaska nadstandardna por. sala stala 20 eur, ak si dobre pamatam... je to oddelena miestnost od ostatnych, mas tam uplne sukromie... je tam specialna polohovatelna postel... mne vyhovovala hlavne kvoli tomu sukromiu...
ja som nemala zazmluvnenho lekara (rodila som pred rokom a pol), ak mas nejake poziadavky na priebeh porodu, tak je podla mna lepsie si lekara zazmluvnit a dohodnut si svoje predstavy priamo s nim...

saaska
2. dec 2011

@zfidorka dakujem velmi pekne za tvoju odpoves!! mala si pocit, ze sa o teba nejako menej staraju, ked si nemala zazmluvneneho lekara? ja nemam nejake specialne poziadavky, len primeranu starostlivost.

zfidorka
2. dec 2011

@saaska starali sa normalne... mne osobne teda dost pomohlo ze tam bol so mnou manzel...

kvojtanikova
2. dec 2011

@saaska aj o mna sa starali normalne, rodila som sice pred 11 mesiacmi, ale mam z tohto porodu este lepsi zazitok ako z prveho, kde som zazmluvneneho lekara mala. Starostlivost bola primerana, lekarka co ma rodila dokonca bola sama pozriet na druhy den mna aj malu, hoci som s nou nebola nijako dohodnuta, bola velmi mila, aj sestricky na prijme a na sale boli v pohode, starali sa presne tak, ako mali. Tiez tam bol so mnou manzel, a je pravda ze cely porod u mna trval asi 2h aj s klystirom, sprchou atd. , takze nic dlhe, neviem ako by som to znasala ak by som sa tam mala trapit pol dna alebo aj dlhsie.

saaska
2. dec 2011

@zfidorka @kvojtanikova dakujem baby, manzela uz mam zabestelovaneho, tak dufam, ze to dobre dopadne 😉

katramau
2. dec 2011

@saaska Ahoj ja som rodila v novej tohto roku v auguste. Doktora som nemala zazmluvneneho a tak to aj dopadlo. Rodila som nekooonecneeee dlho. Od piatku noci som mala bolesti, v sobotu rano mi dali vyvolavacku,ktora mi kvapkala cely den a kedze som sa neotvarala tak ma odpojili. Kontrakcie nepresli. Tak som este do polnoci cakala a potom ma konecne zobrali na porodnu salu a v nedelu rano sa narodil nas drobcek. Tak si myslim,ze keby som mala svojho lekara tak by to urcite urychlil,alebo by indikoval cisarsky. Pocas celej tej doby sa o mna lekarka, ktora mala sluzbu velmi nestarala a pri samotnom porode mi pomohli mlade kocky porodne asistentky. Ja som si tiez myslela, ze ved odrodit ma niekto musi, ale oni su riadne ku... mozno keby to slo vsetko hladko tak by som to nelutovala,ze som si nikoho nezazmluvnila, ale takto ked sa pokaslalo vsetko co sa dalo to lutujem. A na druhej strane je mi to riadne proti srsti a teraz budu este strajkovat,lebo maju malo fuuuj. A ako baby pisu tak tie mlade doktorky su fajn Dr. Vatralova a Dr.Androvicova a este Dr. Molokac. Ak mas este nejake otazky kludne napis.

poleva
2. dec 2011

@katramau ja som zazmluv.mala Murína,veľmi pochvaľujem,+ Vatraľová mu asistovala
bola tam kopa báb,čo nemali a tak to aj vyzeralo,rodili aj celý víkend,,,trápili sa
ja som mala dvojičky,u mna bol lekár samozrejmosť
rodiť ešte raz,opäť Murín 😉

silvia.t
2. dec 2011

@saaska ja som rodila sice pred dvoma rokmi a nemala som nikoho zazmluvneneho,vsetci dr.boli fajn a spravali sa fakt vynikajuco aj sestricky...nemozem povedat ani jedno krive slovo,aj ked v tom case tam mali plno, a nestihali...starali sa dobre,prenasala som 2tyzdne a asi 1,5tyzdna som lezala v nemocke...nakoniec som rodila ked mal sluzbu dr.Matta (taky mlady,a dost kokce) no a musim povedat ze sa staral ukazkovo,aj pri porode mi pomohol...teraz to necham tiez na nahodu,nebudem si zazmluvnovat nikoho 😉

saaska
2. dec 2011

@katramau @poleva dakujem baby, teraz ste ma spochybnili....joj neviem sa rozhodnut, tiez mi to je proti srsti platit za nieco, co by malo byt samozrejmostou, ale zas mam strach aj o babo.....
@katramau a nebola ta lekarka co sa o teba nestarala rosakova? lebo uz keby som si zazmluvnovala tak mi odporucali prave ju
@silvia.t silvy len ty si mala prvy porod bezproblemovy, nevyplasili ta dva predosle prispevky? co ked sa to po....

poleva
2. dec 2011

@saaska murín je správny,milý,usmievavý,pohodák
budeš veľmi spokojnááááá

saaska
2. dec 2011

@poleva bola som unho na morfologickom utz a bol naozaj velmi mily 😉

silvia.t
2. dec 2011

@saaska ale bola som na rizikovom,mala som cystu 10x8cm a prenasala som 2tt uz som sa aj nervovala ze co so mnou nic nerobia ,ze ma nechaju tak dlho cakat,ale vysvetlili mi to tym ze proste babo vie kedy ma prist na svet a podla utz som mala placentu aj prietoky ok tak ma nechli vzdy tak,len ma kontrolovali,a potom sa to uz nejako samo rozbehlo odtiekla mi voda,a ked mi zacali kontrakcie zavolali dr.dali ma na kozu,vysetril ma ,potom mi povedal ze mi bude masirovat krcok ze to urychli porod ,ze sa nemam bat...bol fakt mily a tak do pol hodiny som porodila...este sa smial ze dalsie si uz odrodi otecko sam 😀

saaska
2. dec 2011

@silvia.t 😀 😀 tak takto si nejako porod predstavujem, ze ani na kozu nestihnem vyskocit....a nad nadstandarnou salou alebo izbou si rozmyslala?

silvia.t
2. dec 2011

@saaska mala som nadstandatrnu izbu,ale tu polo kde su na izbe 3baby ale mali sme vlastne wcko a sprchu a jedno nam nosili na izbu..to by som chcela aj teraz...salu nie,box bol v pohode

saaska
2. dec 2011

@silvia.t tak si to aj ja asi dam, dakujem 😉

zfidorka
2. dec 2011

@saaska ja som mala nadstandardnu izbu kde som bola sama, na 600nedeli mali plno, tak som bola na oddeleni oproti (rizikova gravidita), mne vyhovovalo byt na izbe sama 🙂 na izbe som mala sprchu, co bolo tiez super...

zuzky1104
6. dec 2011

@zuzanka2911 zuzka nestras, u primara sa chystam rodit ! v akom smere sa na nho baby stazuju?

zuzanka2911
6. dec 2011

no tak ja ti poviem len co miy zeny rozpravaliok napr.mne primar zakazal rodit a k tomu som bola dohodnuta s mojim doktorom a babo uz by v ziadnom pripade nic neohroziilo.on proste zeny nechava co najdlhsioe aby vydrzali ale nie vzdy je to dobre .ja neviem nechcem ist do detailom ked ides k nemu rodit to je tak niekto si ho chvali a niekto nanho nadava ale viem ze vela ludi sa stazuje na primara.tak sa rozhodni ale je dobry neboj sa vsetko bude dobre kazdy lekar robi chyby musis to brat tak.pekny den ti praje a daj veduiet aky bol porod a tak

1talizmanik1
6. dec 2011

@zuzanka2911 mas pravdu, tam cakat, kym daco odklepne primar......ja nemat zazmluvnenu lekarku, neiem,jak by to dopadlo...

ivettk
6. dec 2011

@katy2 ahoj nevieš nahodou ako to ide ak si zazmluvnim lekara v nemocnici plati sa alebo niečo ake to ma vyhody a nevyhody ak si ho zazmluvnim dakujem budem ti vdačna za odpoved

katy2
6. dec 2011

@ivettk ak si ho zazmluvnis, vie, ze ta ma odrodit on a to aj v pripade, ze budes rodit mimo jeho sluzby... Vyhody to ma tiez, ze vies dopredu u koho budes rodit, on ta spozna, dohodnete sa... Platis len vtedy, ak rpide mimo sluzby... Inak zazmluvnenie pada a neplatis nic. Ak nemas zazmluvnenie, bud odrodis u vybraneho lekara v case sluzby (co nie je iste, ze to tak vyjde 😝 ) alebo rodis u toho, kto ma prave sluzbu.... 🙂

ivettk
6. dec 2011

@katy2 a to sa kolko plati ked pride mimo služby a musi prisť či to sa snou dohodneš či ma prisť abo ne?

katy2
6. dec 2011

@ivettk ak ho zazmluvnis dopredu, mal by prist k porodu hocikedy - o tom to zazmluvnenie vlastne je.... Plati sa po porode - ale len v pripade, ze dr. prisiel mimo sluzby.... inak neplatis nic... Plati sa v pokladni, a je to 165.96 eur

zuzky1104
6. dec 2011

@zuzanka2911 no tak to si ma nepotesila, ale tak ako hovoris, kazdy mame nejaku skusenost s lekarom, a ja som prave nic zle doteraz na nho nepocula, ba prave naopak...tak dufam, ze to bude aj moj pripad...uff, napisem jasne potom, inak prve som rodila u dr.murina zazmluvneneho , ako v pohode porod nebol komplikovany , ale preco som sa musela trapit 22hodiiiin to neviem...?!

zuzanka2911
7. dec 2011

@1talizmanik1 no mojapresne tak ved to hovorim ze v dnesnej dobe ak nemasm penizae tak nikto o teba ani naezakopne je to strasne no

zuzanka2911
7. dec 2011

co to vazne 22 hodin to je strasne ako to nechapemmojazlata tak ti drzima palce aby bolporod rychly alahky daj mi potom vediet som zvedava ja sommal druhy porod dot tazky ale to asi p reto lebo mi ho vyvolavali a som sa vobec neottvarala teda bola som len na trio prsty a nic a potom az araz som sa otvorilaa to uz nestihali a bolo to dost konplikovane ja som druhe rodila 6 hodin a prve 5 hod t

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre