Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kathka0022
9. júl 2012

@janage Ved taky rychli porod najlepsi 😉dufam,ze ten moj nebude x-hodinovy ale aspon tak rychli ako ten tvoj no len prv nech to stihnem do nemocky 😀

mimca20
10. júl 2012

@dellisa3 Mne ho odporucil jeho kolega, nakoniec nas ani Molokac neodrodil pred rokom - isiel par dni pred porodom na dovolenku. Ale pri 6 stretnutiach bol suprovy, vsetko perfektne vysvetlil. Urcite ked budem rodit druhykrat tak smer Kosice Nova nemocnica - Molokac, Androvicova je tam na vyber z dobrych lekarov dostatok.

janage
11. júl 2012

@kathka0022 no najlepšia bola hlaska zachranarov: no pani vy druhorodicka a nevedeli ste ze rodite 🙂 🙂 🙂 a to som sa este z "mudrou knizkou" radila a kým som sa rozkývala, že ideme tak bolo po 🙂 pri prvej dcére bola vyvolávačka a iný priebeh - akurát som zmenila názor na to , že za dve hodiny sa rodí len v amerických filmoch 🙂 🙂 🙂 ale potrhaná som bola ako po prvom: tam pre veľké bábo - teraz pre veľmi rýchli priebeh. Hlavne, že malá je OK. Prajem všetko nech je ako má byť a ste obaja zdraví.

mata1976
12. júl 2012

@janage a nemala si problemy po porode, ked si sa tak velmi potrhala? Ja som mala velmi rychly druhy porod (45min 🙂 ) a maly bol tiez velky (4.5kg) a teraz mi hrozi plastika lebo sa mi rozpadlo sitie...

dulkagabulka
14. júl 2012

aj takto sa da porodit v novej nemocnici v Košiciach

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

alohim
15. júl 2012

@dulkagabulka veľmi pekný príbeh a som prekvapená, že sa udial práve v tejto nemocnici...no žiaľ táto pani musela mať tvrdé lakte, aby jej prianiam vyhoveli. Inak by to asi bolo iné..
Ja som žiaľ nemala to šťastie rodiť takto a prirodzene, no aj po cisárskom sme si aj tak s malým vytvorili pekné puto a dojčenie sa krásne rozbehlo. Mrzí ma len jedno - že po SC nedajú počas šitia rezu bábätko na hrudník taktiež manžel nie je veľmi vítaný (nezavolali ho ani na moju žiadosť k ošetreniu malého, chudák čakal na chodbe). Mali by aj v tejto nemocnici samozrejme ponúkať možnosť priloženia bábätka po sekcii a prítomnosť otca. Mne ho doniesli po 3 hod. a medzitým bol v inkubátore, lebo vraj bol studený. Myslím, že za ten čas by mu bolo s mnou lepšie a teplúčko a ja by som menej vnímala pooperačné bolesti po doznievaní spinálky. Našťastie mi ho priložili nahého na hrudník a bol to nádherný pocit, sme sa túlili a zohrievali, no naštvala ma poznámka jednej sestričky, že "prečo nie je v perinke" 😒

alohim
15. júl 2012
gelifil
16. júl 2012

@alohim a kto ti ho tam prilozil naheho?ci zavisi od sestricky?jedna to urobi, druha nie?

strasska
17. júl 2012

ahojte zienky, sem-tam to tu citam a chcem pridat aj ja svoju skusenost, a dufam, ze niektore buduce rodicky povzbudim 😉
Rodila som tyzden po termine podla MS, porod sa rozbehol prirodzene, v sobotu vecer mi zacala odchadzat hlienova zatka a v nedelu ma cely den mierne prehanalo ... v nedelu vecer mi zacali kontrakcie a do 1 rano som driemala a striedavo predychavala. Nakoniec ma MM presvedcil, ze ideme do porodky, ked som mala kontrakcie kazdych 10 minut ... prisli sme asi o 2. rano, na prijme som bola otvorena uz na 5cm a kym som sa vyviezla na 17. poschodie a predychala som na monitore este 2 kontrakcie bolo z toho 8 cm, takze ma minul aj klystir a isla som rovno na salu. Jurko na 3 zatlacenia vonku, bez nastrihu aj natrhnutia, vdaka Dr. ktory mi masiroval hradzu a riadil moje tlacenie 😵 Zial uz som mala nazelenalu plodovu vodu, takze maleho hned odniesli poodsavat ☹ uplne najkrajsie vsak bolo, ze mi ho vzapati doniesli naheho na hrudnik a takto sme si tam vsetci 3 lebedili skoro dve hodky. A aj cestu k mliecku si nasiel sam, takze uzasny zazitok 😵 😵 😵 😵
Viem, ze by sa niektore veci dali este vylepsit, ale musim nemocnicu pochvalit, ze badam od mojho 1 porodu velke pokroky 😀
Drzim palce vsetkym maminkam a chcem pochvalit vsetky, ktore sa vedia ozvat, lebo vdaka nim su veci na dobrej ceste 🙂

gelifil
17. júl 2012

@strasska Jaaaaaj, tak ty si cerstva mamina, geatulujem.A ktory dr. bol taky mily?

strasska
17. júl 2012

@gelifil Dr. Matta, odrodil aj moju "spolubyvajucu" a tiez to bolo bez nastrihu 😉

mimca20
17. júl 2012

@strasska Taky sikovny je ten spoluziak mojho manzela hej??? 🙂 Uci sa chalanisko len tak dalej. Nech sa pekne uci, zdokonaluje mozno o necele dva rocky nas odrodi 🙂 🙂

jk77
23. júl 2012

Ahojte zienky.Mozte mi niektora napisat, co potrebujem pre drobca do porodnice?Ci aj nejake oblecko, alebo vsetko daju oni?Uz som nejako zabudla , co som mala pred tromi rokmi 😀 .A neviete, maju to tam narvane, ci nebude problem s nadstandardom? Dakujem, prajem pekny den. 🙂

jaruskka
23. júl 2012

@jk77 Ahoj,pre mimčo potrebuješ len plienky a vlhké utierky,ostatné dajú. nadštandard je plný stále, ale lekári skôr prepúšťajú.

kathka0022
23. júl 2012

@jk77 pre babo potrebujes len to co ti pisala @jaruskka pre istotu si zober este bavlnenu plienku 🙂) tak nastandart je stale plny 😎 ja som rodila pred tyz. a prv som lezala na normal.izbe ale to netrvalo ani 24hod.🙂 hned ako sa uvolnilo prisla po mna sestricka a uz som sa stahovala 🙂))

jk77
23. júl 2012

@jaruskka
@kathka0022 Dakujem Vam velmi pekne, verim, ze nadstandard bude volny, ak nie, tak chvilku pockam.. 🙂 Prejem pekny den ,blahozelam k babatkam, zelam hlavne vela zdravicka... 🙂

matonka26
25. júl 2012

@kathka0022 ahojky..blahozelam k malickej 🙂 sa poxval ako prebiehal porod? a kto ta rodil?

kathka0022
25. júl 2012

@matonka26 Dakujem 🙂porod bol v pohodicke,od prichodu do nemocky to vsetko trvalo 3hod15min 🙂)nastastie som nemala silne bolesti takze zvladla som to aj bez epi 😀no ale najhorsie bolo poslednych 20min.po prepichnuti vody,vtedy prisli naozajstne bolesti no myslela som si ze uz zomieram 😀sice bolo to len 20min ale prislo mi to ako vecnost 🙂)a sitie bolo tak tiez pohoda kedze to boli 3stychy 🙂 a rodil ma dr.beszi. 😀

matonka26
25. júl 2012

@kathka0022 fiiha ta to ti mozeme len zavidiet taky super porod 🙂 paraaada 🙂

kathka0022
25. júl 2012

@matonka26 No nastastie mne bohate stacilo 20min v bolestiach a ked si mam predstavit v takych bolestiach x-hod.tak uz ma teraz vsetko boli 😀

matonka26
25. júl 2012

@kathka0022 😎 ja som mala sekciu tak ja som asi tiez tak dlho trpela v bolestiax ako ty..a aka je mala zatial?

kathka0022
25. júl 2012

@matonka26 Malinka je zlatucka len papa a spinka..niekedy sa citim,ze nemame doma ziadne babo 🙂)

janka29
27. júl 2012

@janage nerodila si 15.9.? nahodou? 🙂

janage
28. júl 2012

@janka29 ano 🙂 🙂

janka29
29. júl 2012

@janage to ani pravda nie je ze uz 10 mesiacov ubehlo teda 10 a pol. 🙂. akoby to vcera bolo a mna to zas caka v decembri uz som dufala ze som tam uz posledny krat na porodnej sale len dufam ze pri tretom stihnem dojst xi xi 😀.

janka29
29. júl 2012

@dulkagabulka akoze mne to pride ze trochu aj vymyslala ta pani pri porode ze bez nastrihu a pod. somariny. a bez epi ja som epi nemala dobre som znasala bolest ale keby bola silna veru ze si dam a nevidim na tom nic zle aj porodnu asistentku si neviem predstavit pri mne . 2x bol pri mne manzel bude aj teraz a je to uplne super blizky clovek co vas pozna a tak aj tak bolesti si kazda pretrpi sama aj porod. mna pri prvej nastrihli a ani som necitila a pri druhej nestihli pri rychlych tlakoch. myslim si ze v nemocniciach musia mat "radost" ked maju zeny porodne plany mne je z toho smiesne lebo mozte mat X porodnych planov a kazdy porod je iny. ale super v tej nemocnici bolo ze malu som mala hned po porode 2 hodiny na sebe a to bolo uzasne. myslim ze doktori vedia co robia ja som mala aj oxitocin a uplna pohoda. a rodit v lahu neviem ja som ledva dobehla na stol od toalety a uz mala sa tlacila von a bolo jej jedno ci som v podrepe nestihli mi nohy priviazat a ani ma nastrihnut pri druhej. a pri prvej som na sale tlacila 2 hodiny a nesla museli mi pomahat cize 2 porody uplne ine takze porodne plany su uplne nanic podla mna.

dancsa
29. júl 2012

čiastočne súhlasím s janka29. V polovici júla som porodila tretie dieťatko, každý pôrod bol úplne iný a ani raz som nemala pôr.plán . Prvý bol pred 6-timi rokmi : prvorodička (neviem do čoho idem 😕 ), nedohodnutý lekár, iné oše.štandardy v pôrodnictve,na oddelení žiaden nadštandard (ale zato pohodička madzi mamičkami), z lekára čo ma rodil bol ešte cítiť školsky vzduch ( dnes už je to veľmi šikovný mladý muž, myslím že s dobrou karierou pred sebou 🙂 ). Další pôrod 2/2012 : manžel pri porode, vybavená lekárka a vďaka tomu aj rýchlejší a príjemnejší priebeh pôrodu (podávané lieky ..oxytocín,liky na zmekčenie hrdla maternice... ale hlavne pocit že niekomu záleží na mne a mojom dieťatku), priloženie babetka na prsník. A posledný: manžel, tá istá dohodnutá doktorka (veľká výhoda), nový pôrodný stôl ( bol super pohodlný,praktický a polohovateľný do polosedu - lepšie sa mi tlačilo) bábetko ešte s pupočníkom na bruchu a po ošetrení asi hodinka na hrudníku - nádhera. Podľa mojho názoru sú pôrodné plány vhodné skôr pre prvorodičky, ale aj s dohodnutým lekárom ktorý vysvetlí rodičke čo sa dá zrealizovať a čo nie. Napr. po sekcii má rodička ma hrudníku monitorovacie zvody na EKG takže neviem si predstaviť ako tam také ešte vlhké bábo ležká na tých kábloch. No na druhej strane plne súhlasím aj s tým že vidieť po rokoch veľkú pozitívnu zmenu v prístupe personálu, vybavení oddelenia...Myslím že tieto veci boli zrealizované nielen vďaka štandardom vo svete, ale aj vďaka ženám ktoré sa nehanbili vytrvalo o ne žiadať, niekedy aj napríklad pôrodným planom. Aj keď vo väčšine prípadov má asi plán skôr psychickú podporu 🙂 pre rodičku. No všetko čo môže rodičke pomôcť je vítané aby nebola zbytočne vo väčšom strese 🙂 🙂

dulkagabulka
29. júl 2012

@janka29
@dancsa
príbeh nie je vymysleny...byt bez nastihu je podla teba somarina???
tak si skus prečitat toto:
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...

podla mna je, prepač, somarina , si mysliet, , napriklad, ked si matka mysli, ze ked dostane pri fyziologickom porode oxytocin, tak je to pohoda, pripadne , ak si mysli, ze to je dokonca prejav toho, že niekomu na dietatku ZALEZI..

od roku 1992 , kedy u nas bol pomer autistov 1:2000 a kedy ženy pri porode nedostavli paušalne oxytocin, (spytajte sa svojich mam, s najvačšou pravededobnostou vam bolo umoznene narodit sa bez vplyvu umeleho oxytocinu)- aspon ja som fyziologicky rodila bez neho).... sa situacia postupne menila...dnes je už pomer autistov 1:100, najnovšie som počula neoverenu spravu, že je to pomer 1:80..to znamena, že je u nas viac ako jedno percento deti autisticke (rozne formy autizmu- aspergerov syndrom a pod)...je to už niečo ako epidemia..čitala som na nete vysledok študie, ktora vravela, že najviac autistov je medzi detmi, ktorych matky dostali pri proode oxytocin...
fakt neviem pochopit, ako je to možne, že ked som rodila ja, dalo sa uplne v pohode porodit bez oxytocinu, a dnes o takom porode musime pisat članky, lebo je to na Slovensku ZAZRAK...na druhej strane mi je smutno, ked čitam prispevky mamičiek, ktore jeho podanie pri zdravom porode považuju za privilegium

janka29
29. júl 2012

@dulkagabulka ja nevravim ze somarina ale ze vymyslat je blbost podla mna doktor musi vediet kedy je to nevynutne a kedy nie. ti poviem prva moja mala cez 4kg a si neviem predstavit ako by ma dotrhala kedze mala aj vacsiu hlavicku aj to ma sili hodinu a druha ako som spominala nestihli lebo naraz prisli take tlaky ze sa doktor nestihal prezliect som sa roztrhla sama ale ta bola mensia len 3750g ale mala podstatne mensiu hlavinu takze aj zopar stehov. akoze ked sa da pomasirovat hrazda a babo je mensie prosim bez nastrihnutia ak sa da ale ak nie tak preco za kazdu cenu ze nie. ja si myslim len tolko ze ked doktor povie to a to treba tak asi treba pocuvnut ved vedia co robia co ja im tam mam vymyslat toto nechcem a pod. v provom rade je bezpecnost babatka a to ci ja budem sita tak ci tak prezijem. aj klystir niektore vymyslaju ze nechcu a podla mna je to super lebo po porode ist na wcko nie je ziadna radost a si neviem predstavit ze porodim a spolu aj s ... . akoze jasne ked sa nestiha sa nestiha. k oxitocinu sa ja vyjadrit neviem viem ze mi dali aj pri prvej ale uz nezabral tesne pred porodom ziadne kontrakcie a tlac 4kg dieta ako prvorodicka - inac je to krasne na svoj vek az velmi mudre dievcatko a to nehovorim pre to ze je moja to povedia vsetci co ju poznaju a druha ma 10 mesiacov a je sikovna chodi uz uplne sama, komunikuje neviem ci to suvisi s autizmom ale nehadam sa. akoze ja som si ho nepytala ani neodmietala. ja sa nechcem ani hadat ani nic ved urcite kazda si zvazi aky chce porod pre mna za mna nech si pisu aj dlhe porodne plany. jasne prvorodicka nevie do coho ide a kym to nezazije ani nebude vediet a ako hovorim mam 2 deti zatial a uplne ine porody uplne. zas niektori tvrdia ze ockovania maju vplyv na deti neockovat a odmietat ockovania. ja som mladsiu zvazovala ci zaockovat proti tuberkuloze a moja detska dotkorka ze tu je tolk ciganov si odpluju a pod. viete ako mozu dostat tuberu tak sme dali nastastie nemala ani reakciu zlu proste ked mne doktor povie to a to ja sa nehadam a ja verim ze napr. detsku doktorku mam vybornu nedava antibiotika hned a pod. ale kazdopadne kazdej mamine prajem co najlepsi porod bez nastrihu nech pride a ide na sal tlacit krasne zdrave babatko. 🙂
tema tu je nova porodnica - ja som rodila na nadstandardnom sale bola som maximalne spokojna aj na nadstandardnej izbe som bola co su dve a tiez. aj s doktorom mala som vybaveneho aj s celym personalom. pre mna bolo to super ze celu dobu mohol byt manzel pri mne a hned po porode s nami nasa druha dcerka 2 hodiny co nam v starej neumoznili. jedine co fakt som chcela mat jeho pri porode celu dobu je to uzasne ked manzel chce a je pri tom porode (nasilu netreba nutit su taki co nechcu) a malu po porode dlhsie a to sa mi splnilo nic viac som nechcela ci chcela.

dulkagabulka
30. júl 2012

@janka29 prosim prečitaj si tie odkazy čo som pridala a potom si možno urobiš sama nazor na to, či naši lekari vedia, či je nevyhnutne strihat, alebo strihaju rutinne, resp. liberalne...poznam ženy,ktore porodili deti vačsie ako 4 kg a bez nastrihu a bez poranenia...ale nie na Slovensku..pozri si tie čisla prosim...to,či sa žena porani, nezavisi od velkosti babatka
ano, v prvom rade je bezpečnost babatka (ale aj matky)
si si ista svojim tvrdenim,ze tym, že sa urobi nastrih, sa dietatku pomaha?? ja nie som si až taka ista,že je to naozaj tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre