Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kmkke
17. sep 2012

@lublanka Áno, keď ideš do poradne do nemocnice tak na druhé poschodie. Najjednoduchšie je prísť na Centrálny príjem, hneď napravo je výťah, a odviezť sa na druhé poschodie. Keď budeš už rodiť, tak zase na druhé poschodie, oni ťa vyšetria a podľa toho buď pošlú domov alebo ťa sestrička odvezie na prízemie, kde sa prezlečieš do nemocničnej košele a odvezie ťa na 17 na pôrodné sály. My keď sme prišli s manželom o pol 6 ráno, tak na centrálnou príjme len vykukla z kanclu a rovno ukázala palcom hore 🙂
Netreba sa báť, ja som sa tiež bála, že čo to bude, či som vybrala dobre, či som si nemala napísať pôrodný plán, či som si nemala predsa len vybaviť lekára, či som nemala hľadať známosti po sestričkách...a nakoniec bolo všetko super a nepotrebovala som nikoho, všetci boli milí, starali sa a nemali problém niečo vysvetliť. Len sa treba pýtať, nemému ani vlastná mať nerozumie 😀

lublanka
17. sep 2012

@kmkke ďakujem ..super si mi poradila..už som chvalabohu v obraze 🙂 si zlatá 🙂...

lucianak
18. sep 2012

@kmkke Ahoj, ja síce ešte mám trocha času, ale aj tak sa opýtam. Spomínate tu druhé poschodie... To riadne cez ten vchod do nemocky (okolo bufetu) ako keby som šla niekoho navštíviť? Alebo niektorý vchod zboku? Lebo ja som v špitáli nikdy neležala. Neviem sa tam orientovať, aj keď som tam praxovala zo školy 😅

zfidorka
18. sep 2012

@lucianak ide sa cez centralny prijem, cize zboku...

kmkke
18. sep 2012

@lucianak Keď vojdeš do nemocnice zboku, od vrátnika ktorý púšta autá, ideš rovno po chodníku a na pravej strane stoja sanitky, tak tam je centrálny príjem. Zľava zboku sú otváracie dvere, vojdeš dnu a hneď po pravej strane je výťah. Nastúpiš do neho a stlačíš dvojku. Bacha, nezľaknite sa, dvere z výťahu sú na 2.poschodí na opačnej strane (ja som stála jak puk dobrú minútu oproti betónovej stene a kukala som že kde v riti som 😀 )

lucianak
19. sep 2012

@kmkke Noooo, to som si už mohla všimnúť, keďže tam dozadu chodím na hematologiu 😅 Ale tak isto by ma na vrátnici usmernili, keby som sa opýtala. No vďaka za upozornenie na ten výťah, ja tiež isto budem stáť ako trubka, že kde to som, lebo moju orientáciu môžem prirovnať k nule 😀
Ale ak budem chodiť zatiaľ na kontroly-poradne, tak priamo na 16. či 17.posch. alebo tiež tak zboku na druhé?

kmkke
19. sep 2012

@lucianak Aj do poradne na druhé, aj keď budeš rodiť tak najprv na druhé. Na 16 a 17 sa chodí len vtedy, keď ideš niekoho navštíviť, alebo ťa výslovne pošlú z druhého, napr. na Usg sa chodí na 16, ale to ťa najprv musia poslať na druhom a s výsledkom sa vrátiš zase na druhé.

lucianak
19. sep 2012

@kmkke Takže proste stále zboku a na druhé, aj keby čo bolo, jo? Ak bude treba, oni ma vyšlú hore... 🙂

kmkke
19. sep 2012

@lucianak Tak tak 😀

ivulik21
20. sep 2012

No, pokial nemáš vybaveného porodníka... Ak ho máš vybaveného, tak chodíš hore na 16-te a na 2-he len keď ťa pošle na CTG

ivulik21
20. sep 2012

Lebo mám posunutú pánvu, už od detstva a mohlo by to veľmi skomplikovať porod. Na jednu stranu som rada, že to budem mať rýchlo za sebou, no na druhú stranu to zotavovanie po sekcii musí byť asi hroza.

ivulik21
20. sep 2012

@kmkke No prave. Ja som si uz tiez myslela, ze je to ono, ale tak isto nic. Tak len cakam. No snad sa mi to v najblizsich dnoch nerozbehne, lebo som prave ochorela jak pes, mam naasadene ATB a neviem si predstavit teraz taka chora rodit ☹

kmkke
20. sep 2012

@ivulik21 Neboj sa, sekcia vôbec nie je taká hrozná 🙂 Ja keď som čítala všetky tie hororové scénare a ako mi bude zle a všetko ma bude bolieť a nič nebudem môcť robiť, tak som sa zaprisahávala, že ja teda budem rodiť normálne aj keby sa všetci na hlavu postavili, a nakoniec to skončilo po 14 hodinách na pôrodnej sále pre nepostupujúci pôrod (otvorená na 4cm a nič) sekciou. Tých 24 hodín sa poležiačky dá vydržať, ono keď ležíš a nenaťahuješ brucho tak ťa nič nebolí, na záchod netreba ísť, hlad ani necítiš, tak je to super. A ak náhodou začne bolieť, tak ti hneď dajú infúzku alebo čípok a zase nič nebolí 😀 Potom ťa sestrička postaví, odprevadí do sprchy a umyješ sa. Pre mňa to bol najkrajší zážitok - bolo 30 stupňov, potila som sa jak kôň a nevedela som sa nabažiť teplej vody. To rozbiehanie a vstávanie z postele je prvé 3 dni nič moc, ale ja som väčšinu dňa sedela na kraji postele, alebo opretá o stenu a keď sa trebalo postaviť alebo niekde ísť, až sa sestričky čudovali že som taká mobilná. Možno keby som ležala, tak by som mala problém to tak skoro rozchodiť. A od 4 dňa všetko bez problémov, trochu ma ťahali boky jazvy, ale akonáhle mi vybrali na 7 deň stehy, ani neviem že pod bruchom niečo mám. Nebolí, neťahá, dokonca sama nosím kočiar po schodoch (máme výťah na medziposchodí tak čo už) a nič mi nie je. Normálne rozmýšľam, že až budem mať druhé dieťa, tak si zaplatím sekciu a kašlem na všetky tie bolesti a tlačenie 🙂))

moncicip
21. sep 2012

@ivulik21 Presne ako pise @kmkke Sekcia nieje taka horzostrasna ako sa niekde pise. Jasne ze zotavovanie po nej trva trosku dlhsie ako po klasickom porode ale da sa to prezit. J

moncicip
21. sep 2012

@kmkke Dovolim si s tebou nesuhlasit v tom ze ked si musela po sekcii 24hodin lezat nemal by ti kto vodu naliat alebo podat. Ja sama som bola po sekcii a toto vsetko som sa asi v priebhu dvoch hodin naucila zvladnut aj sama. Jedine ak mi blo treba otvorit novu flasu tak som zazvonila a hned mi niekto prisiel a pomohl, takze ani s tymto som ja nemala problem. A mne zas vyhovovalo ze som mohla byt sama, lebo u mna nastali ine komplikacie, ale to je vedlajsie. Kazdy sme iny a kazdemu ine vyhovuje. Dolezite je ze drobci su zdravi.

zuzky1104
22. sep 2012

Sekcia nie je taka hrozna ...to je pravda...s odstupom casu, rovnako ako 22 hodinovy spontanny porod s odstupom casu...kedze som si skusila oboje, rozhodne za seba mozem povedat, ze sekcia bola pre mna horsia a sklamanim....

slniecko510
23. sep 2012

@kveronika je rec o mladom ci starom Krausovi?

kveronika
23. sep 2012

@slniecko510 starom. Ale uz nerobi, vyhodili ho, lebo nafukal v praci. Od neho radsej na kilometre daleko 😠 Mlady robi v starej nemocnici, vraj je dobry, svagrina pri nom rodila.

slniecko510
23. sep 2012

@kveronika som sa bala ze o mladom 🙂 viem ze mlady robi v starej,tiez som tam rodila,ale u Urdzika.

jaruska118
24. sep 2012

ahoj nejake skusenosti s Dr. Murinom? chcela by som ho za porodnika tak by som prijala nejake obsiahlejsie info 🙂 dakujem :D

moira16
24. sep 2012

@jaruska118 Obe dcerky sme rodili pri nom 🙂 Pytaj sa, ake konkretne veci ta zaujimaju. Mozes do internej posty 🙂

lucianak
25. sep 2012

@ivulik21 Nemám vybaveného nikoho, nechám to na náhodu. Dúfam, že sa ma ujme niekto ľudský 🙂

Inak doktorka mi už dala papier, že od 36tt mám chodiť do nemocky. To sa tam treba nejako vopred ohlásiť alebo priamo môžem ísť?

kmkke
27. sep 2012

@lucianak Musíš ísť na druhé poschodie, ohlásiť sa u sestričky a oni ťa objednajú na určitý deň a hodinu.

lucianak
27. sep 2012

@kmkke Ehmmm, chapandos, takže prvýkrát sa tam prídem len objednať. Dokina mi napísala, že od 36tt. A to sa myslí 36+0, alebo od 35+...? Lebo toto počíta každý inak, tak aby som nedošla neskoro...
A ako dlho trvá to ctg?

kmkke
27. sep 2012

Ja som bola prvýkrát 35/4 a objednala ma o týždeň neskôr. Monitor trvá 30 minút, potom ťa prehliadne doktor, alebo doktorka a buď ťa pošle ešte hore na 16 na USG, alebo ťa zase objednajú o týždeň. Mňa poslali hore len dvakrát - v 38 a v 40 týždni.

lucianak
29. sep 2012

@kmkke Zistila som si číslo, tak tam skúsim v pondelok zavolať a uvidím, čo mi povedia.
Ja mám pocit, že ma pošlú aj na usg, lebo na posledných 2 poradniach u svojej dr. som mala dosť brutálne vysoký tlak, tak by mohli skontrolovať aj malého, či prospieva ako má.
Jeeeminky, to aj zospodu budú kontrolovať, čo? Keby aspoň stále ten istý dr., ale ak sa tam striedajú, tak teda... do kelu 😀

kmkke
29. sep 2012

@lucianak No na poradňach som stále schytala len jedného a toho istého doktora, doktorka tam bola ráno o pol 5 keď som išla rodiť, tak možno je tam len jeden 🙂

zfidorka
30. sep 2012

@lucianak v nemocnici na kontrole sa striedaju 2 lekari, zo spodu ma vysetrovali asi kazdu 2. poradnu, urcite nie kazdu...

lucianak
30. sep 2012

@kmkke Tak to si mala teda šťastie. A ten doki je v pohodke?? A dokinu by si vedela zhodnotiť, či ani nie, keď to už pred pôrodom tam bola?

@zfidorka Fuuu, tak to aj celkom stačí 🙂 Dúfam, že to ešte ten mesiac potiahnem,pokiaľ porodím...

lucianak
30. sep 2012

A ešte by som sa chcela opýtať, či na pôrod mi dajú nejakú ich nemocničkú košeľu allebo si doniesť svoju?
A pre bábo stačia plienky a vlhčené obrúsky? Alebo čo ešte?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre