Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

govinda
17. nov 2012

kočky, čo si vziať so sebou do pôrodnice? Budem mať cisársky rez a momentálne riešim dielmu sieťované nohavičky vs normálne, koľko nočných košieľ .... a čo pre mimčo?

katy2
18. nov 2012

@govinda do porodnice potrebujes vlozky - tie poporodne z lekarne, dobre je mat nepremokavu podlozku na postel (oni davaju, ale niekedy ju nevymenia hned ked potrebujes, tak som si ju menila aj sama), hyg. potreby, ja som mala tie sietovane nohavicky pri 1.SC a pri druhej som mala normalne, bolo to lepsie.... Pri prijme ti daju erarnu koselu a po SC ta nou prikryju, takze mas ich a potom, ked som sa postavila na vlastne nohy a osprchovala som sa, tak som si dala moju koselu.... Kosela je dobra s gombikmi vpredu, kvoli kojeniu.... Mala som v obehu 4 kosele.... Dobre je mat slapky do sprchy.... , podrprsenku na kojenie a tampony do nej....
Potrebujes osobne doklady kvoli rodnemu listu babetka....
Pre babo: jednorazove plienky, ja som mala aj dve normalne plienky, ked som mala deti pri sebe a grcli.... v zime asi aj deku, ja v oktobri som ju vyuzila, rukavicky aby sa neposkrabala, nejaky kremik na ritku... vlastne oblecenie som nepouzila ale mozes mat.... ale az ked ti malu nechaju s tebou, lebo inak sa strati....
Uz ma nic nenapada.... Ked mi napadne, dopisem 🙂

govinda
18. nov 2012

@katy2 juj, perfektne si mi to popísala moja 🙂 Ďakujem .Len som si už dávnejšie kúpila tie sieťované nohavičky a to som ešte nevedela, čo pôjdem na cisársky, tak preto ma to zaujímalo. V čom sú lepšie normálne ako tie sieťované?

katy2
19. nov 2012

@govinda ja som mala obycajne take bikinove, aby sa mi vetrala rana po SC... Zacala mi totiz mokvat, tak som si ju neprelepovala a nechavala som ju len tak volne... a do sietovanych by sa mi tie nitky zachytavali.... a pri 1.SC som z nich schytala neskutocne vyrazky..... Ale to je asi individualne....
jo, a este pohar, pribor, vodu neperlivu.... ak budes na nadstandarke zide sa ti aj nejaka miska do mikrovlnky, lebo nie vzdy stihas jest vtedy, ked ti donesu jedlo a mas to aspon do coho prelozit a neskor zohriat....

govinda
19. nov 2012

@katy2 no asi pre istotu zoberiem aj aj 😀 Už som šalená z toho všetkého 😀

ssussie
19. nov 2012

@govinda no ja som rodila sekciou v novej 1 jula - rodila ma Dr. Rosakova a starala sa o mna i pred i po porode. Je to super lekarka, skormna, ochotna a taka priatelska ... a samozrejme odbornicka - nic nezanedbala a vsetko pozorne sledovala. Jedine co je nevyhodou je, ze jedine ona je ochotna sluzit s doktorom B. a na neho natrafit, ked ides sekciou ... no ja keby ze nemam nohy v spinalke tak mu po sekcii rovno na sale "daco" rozkopem ... ale to je o inom. Ale aj Murin je fajn 🙂 Oni su taka zdrava dvojka v tej nemocnici 🙂 Co sa tyka veci - beri si poporodne vlozky, a gacoch nezalezi, lebo prve tri dni budes mat len vlozku sturenu medzi nohami a potom uz ta rana nebude az tak boliet - kludne mozes aj bavlnene nohavicky, len nech nie su s velmi nizkym sedom. Mimcu ber plienky - to budu chciet hned po porodea vlhke obrusky. Oblecenie je na tebe ci chces svoje alebo ti staci ich erarne. Sprvachovat sa normalnym sprchacom budes moct az tyzden po sekcii, takze ti ho ani netreba - max. na ruky. Slapky si ber dvoje - jedny na chodenie a druhe do sprchy. A hlavnu vec, na ktoru nesmies zabudnut je veeeelka davka pozitivnej energie. Lebo prostredie pripomina skor polnu nemocnicu a pristup personalu na poporodnom a novorodeneckom tiez . A vybav si vopred nadstandard, lebo po sekcii ta nedaju na JISku ale rovno na izbu - taka specialita - a mna supli ku trom mamkam - jedna sa balila, druha sa snazila kojit a tretej stale drobcek plakal - a ja tam s pipajucim monitorom ... hroza 😉 Ale co sa tyka starostlivosti o skor narodene deticky - je to azda najlepsia nemocnica na vychode - podla skusenosti inych mamiek 🙂 ... jaj a rada kamosky - ked na novorodeneckom budu arogantni, treba ich poslad hned do pekla, potom su uz slusnejsi 🙂

ssussie
19. nov 2012

@govinda jaj a pribor a pohar si vezmi a toaletak samozrejme ... a aj tie podlozky - zidu sa ti pre babo aj pod teba. No a este kedze ides rodit v zime tak aj deku pre mimco - nie vsetky izby su dost teple ... segrina skusenost.

katy2
19. nov 2012

@govinda jasne ze som zabudla toaletak a vlhcene obrusky pre babo, najlepsie bez prisad, teda natur. alebo sensitiv....
ja sa na personal stazovat nemozem... praveze z novorodeneckeho boli fajn.... a aj z gyndy, vodobyla som si, co som potrebovala....

govinda
19. nov 2012

@ssussie po cisárskm budem prvé 3 dni bez gatiek? 😕 To vstávať nebudem 3 dni? 😕
A ako je to s kojením po cisárskom, kedy mi maličké priložia?
Inak, vďaka za skúsenosti 😉

govinda
19. nov 2012

@katy2 vlhčené ešte len idem kupovať, ale určite tie sensitive. A to odovzdávam plienky aj utierky im?

katy2
19. nov 2012

@govinda pri porode manzel da plienky aj obrusky sestricke z novorodeneckeho, napisu na ne meno, a budu u nich a ked ti donesu babo na izbu, donesu ti aj tvoje plienky a obrusky....

katy2
19. nov 2012

@govinda ja som bola bez gatiek len kym som lezala, teda 24 hod... to ti vyberu kateter a vstavas... potom som gatky mala 😕 ved to je normalne... aj tak sa zo mna lialo miestami ako z krhly....

ssussie
19. nov 2012

@govinda hej aj ja som sa divila, ale tie hrube vlozky ked si das medzi nohy tak v pohode sa da tak aj chodit aj sediet aj normalne fungovat 🙂 drzi ti to medzi stehnami a nepada a kym stratia tvar a zacnu sa hybat uz aj tak bude na case sa prebalit 🙂

ssussie
19. nov 2012

@govinda jaj prilozia ti ho hned ako ta zasiju a odnesu na izbu - najprv na chvilku, potom ti stecu dve infuzky a potom ti ho donesu aj na dlhsie - budes ho mat pri sebe na posteli a potom ti zase vezmu, tak budes fungovat 24 hod. po porode 🙂

govinda
19. nov 2012

@katy2 @ssussie kočky, ja vám ďakujem za skúsenosti a postrehy 🙂 Vložky mám kúpené a aj tie sieťované nohavičky, tak som myslela, že použijem tie , aby som si nezničila tie klasické, lebo som rátala s tým, že tie sieťované aj tak potom vyhodím 🙂

ssussie
19. nov 2012

@govinda drzime palce 🙂

mimka011
21. nov 2012

Ahojte baby, nemá niekto skúsenosť s doktorkou Ivetou Rošákovou?..Kolko penazí by zobrala keby som ju chcela k porodu?. 🙂 ..nahodou kontakt na nu? 😉 dakujem

gabika7706
21. nov 2012

@govinda ja sa prihovaram urcite za sietovane nohavicky, daju sa vyprat, raz-dva su suche, ja som si za cely "pobyt" vystacila s tymi /aj pri prvom aj pri druhom/.

martina.hedmegova
22. nov 2012

@govinda da sa aj hned ked ta budu zasivat... treba si ziadat co chces... lekarom to nezavadzia a treba sa dohodnut aj s pediatrom lebo od mometu kedy je babo vonku tak ho osetruju pediatri... malinke ti mozu prilozit.. pozri tu... preco musis mat CS??? ! http://www.matervia.sk/odkazy-a-clanky/cisarsky...

martina.hedmegova
22. nov 2012

@bis alebo ambulantny porod.. po 24 hod. opustate nemocnicu...

bis
22. nov 2012
martina.hedmegova
22. nov 2012

pokial viem ano.. ak ste ty aj babo ok.. vravela mi to porodna asistentka.. podpises a ides.. nemocnice nie je vazenie ;)

govinda
22. nov 2012

@gabika7706 no tak ja plánujem zobrať hlavne tie a prípadne, keby mi nevyhovovali, tak mi mm donesie normálne nohavikčy 🙂
@martina.hedmegova stačí mi pred pôrodom povedať, že chcem, aby mi maličkú priložili ihneď ? Na cisársky idem kvôli oči očiam, kvôli dioptriám mi kontrolovali očné pozadie a na sietniciach mi zistili trhlinky, tak mi z tohto dôvodu očná dala odporúčanie na cisársky.

martina.hedmegova
22. nov 2012

@martina.hedmegova ono aj s tym reverzom je to tak, ze ho podpisat nemusis. reverz je len pre zdravotnikov, ale ani v pripade, ze to nepodpises, ta nemozu v nemocnici vaznit... no, chcelo by to tu nejaku pravnicku, ktora by to lepsie rozpitvala

ambulatny porod ale mozny je. je dobre mat pediatra, ktory dietatko prevezme do svojej starostlivosti hned po porode, zabezpecit si domace navstevy porodnej asistentky, ktora skontroluje teba i dieta. zabezpecit odber krvi z paticky, pripadne dalsie vysetrenia. mam vsak dojem, ze nic z toho poistovna nepreplaca, lebo to nema v tabulkach :evil: to je to, ze ambulatny porod na Slovensku neexistuje.

martina.hedmegova
22. nov 2012

@govinda aha jasne... no ano ale ja by som za pripravu - porodne prianie a diskusia s porodnikom a personalom bud vopred alebo ked prides rodit (co ale dost vyrusuje).. vtedy je dobre ak manzel vie co chces a argumentuje s lekarmi a ty mas pokoj... treba hlavne poznat svoje prava: charta prav pacienta EU, charta prav pacienta SR a minimalne dohovor o ludskych pravach a biomedicine ;) nenechat sa pohlatit komunistickym systemom a byt ako ovca.... ak ale ti je jedno ci ti prilozia ci nie a ci ho po CS budes mat az o 24 hod a pripadne preto nebudes vediet kojit.... treba sa informovat ale urcite to nie je problem ak chces a babo je po zakroku v poriadku... tvoje telo je lepsie ako termolozko a vazit a meraz ho mozu aj o 2 hodiny - to neschudne ani nenarastie 🙂

martina.hedmegova
22. nov 2012

@martina.hedmegova hoci je pravda ze babatka po CS maju obcas problem s dychanim co ale nemusi byt pravidlo!

govinda
22. nov 2012

@martina.hedmegova no určite im poviem, že bábo chcem priložiť aspoň na chvíľu, sesterka tak rodila, maličkého jej po cisárskom priložili aspoň na 15 minút a až potom ho brali, tak uvidím. Jasné, že to poviem aj lekárovi, že chcem maličkú čím skôr priložiť, lebo kojiť by som chcela a nie je mi jedno, ako sa laktácia rozbehne.

lussy83
22. nov 2012

@govinda kocka mne tiez zatial chcu riesit cisarsky,tiez kvoli ociam...tak potom daj vediet ako ti to dopadlo,ako spolupracovali lekari a tak veci okolo toho... 😉

martina.hedmegova
22. nov 2012

v novej
@govinda v novej je super laktacna a pre istotu si vezmi aj cislo na inu - z mamila.sk lebo ich laktacna - v nemocnici robi len do 15:00 a ak by si potrebovala nech mas komu volat ;)

govinda
22. nov 2012

@lussy83 určite dám vedieť skúsenosti 🙂
@martina.hedmegova ďakujem za tip, to by ma nenapadlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre