Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

carmen86
14. mar 2013

@emily83 nie nemusis ist este raz a tie papiere su dvojmo lebo ak ti daju Pedu tak potom si kopiu beru aristi a druhy papier ostava v porodopise...

emily83
15. mar 2013

@carmen86 dakujem velmi pekne!!! 😉

1diamond1
19. mar 2013

Pozor na ,,doktora,,Suchaneka z novej nemocnice,nielenze je neschopny lekar ,ale su na neho same staznosti.Posobi sice milo,ale opak je pravdou.Na pacientkach si vybija naladu,,,no otras

gabika7706
19. mar 2013

@emily83 mimo temu, ale nemas ziadne hodnotenia ;) 0 inzerátov • 0 hodnotení od kupujúcich • 0 hodnotení od predajcov
Ked si kliknes na Moj bazar, tam mas aj hodnotenia

emily83
19. mar 2013

@gabika7706 ahoj, ja som ten prispevok sem dala omylom, ospravedlnujem sa 😉 Mala som mensi tech.problem, ale uz je to ok 😉 (bola som registrovana na cz stranke)

dulkagabulka
20. mar 2013

príbeh z Liptovského Mikuláša- aj takto sa da na Slovensku porodiť , želám aj vám taký pekný zážitok

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

sunny15
23. mar 2013

@missy5 Ahoj,vobec ti ho neodporucam,vyber si ineho dr.k porodu...jednej znamej zomrelo bábätko co ju rodil... ☹

sunny15
23. mar 2013

@bettypo ahoj moja,to kto ta rodil a koho si mala dohodnuteho?

rfvghj
24. mar 2013

@carmen86 tetuška si dobrá edukátorka

katy2
24. mar 2013

@1diamond1 na mna ani milo neposobil... obycajny arogantny, nafukany a podrazdeny frajer....

eeffka
25. mar 2013

@1diamond1 mily ???? ani omylom, ako prve sked som vliezla do FNsp som sa uistila ze Suchanek ani Bosorak nemaju sluzbu. mne stacili ich debilny pristup, k odbornosti som sa ani nedostala...

lussy83
25. mar 2013

baby ake mate skusenosti s Mudr.Suchankom a Mudr.Bozsormenyim?ale pravdu...dakujem za kazdu odpoved

eeffka
25. mar 2013

@lussy83 suchanem ma odmietol pozriet na USG lebo on "uz mal dnes toho dost" bolo 11,00 dopoludnia a ja na rizikovom doma co som ani chodit nemala som jak taka rura cakala na chodbe vyse hodiny a uprimne ja ho serem ze robil celu noc ak ma mat ambulanciu do 13,00 a Bosorak sa ku mne aj k dalsim 3 zenam spraval ako k idiotkam z osady. cize "fakt prijemni" obaja pani.

1diamond1
25. mar 2013

Odporucam staru nemocnicu na porod a nie novu,so Suchanekom sa stretnem este na sude za zanedbanie starostlivosti ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uz sa tesim.A ked ma raz zena cystu a bolesti a este aj endometriozu a ma naplanovanu operaciu neposlem ju domov!!!!!!!!!!!!!!!!!a este po pacientke vrieskam.Sa liec Suchanek!!!!!!!!!!!!!

katy2
25. mar 2013

@lussy83 na Suchanka vid nazor vyssie a na PB iny ako ma vacsina zien tu.... Odrodila som u neho obe deti, staral sa o mna aj pocas tehu... pri 1. tehu ma nadherne psychicky podrzal, ked som v 13tt krvacala a lezala v nemocnici... odvtedy som chodila za nim pravidelne... Vie byt aj velmi ludsky, empaticky, mily a starostlivy.... A o jeho odbornosti viem tiez svoje... Takze ja ho mozem len a len odporucit.... Viem, ze ked budem mat akykolvek problem, viem na koho sa obratit.... 😵 Som mu velmi vdacna....

pasad
26. mar 2013

@lussy83 ked som lezala v novej, zachranka doviezla jednu mladu kocku s velkou bolestou. zistili jej skaredu cystu na vajecniku. urobili jej usg, rozne vysetrenia vratane predoperacneho, dali lieky proti bolesti. dr. suchanek ju bol hned vecer pozriet na izbe, vysvetlil jej, co jej budu robit, naplanovali ju hned na rano na laparoskopicku operaciu. pocas operacie sa vyskytol problem a museli ju otvorit. ked ju doviezli spat, bol ju viackrat skontrolovat na izbe, ako je na tom. ked sa uz prebrala, zasa si s nou sadol a vysvetlil jej, co sa skomplikovalo a preco museli ju otvorit nakoniec. cize z mojho pohladu sa javil, ako starostlivy lekar.
mne osobne robil suchanek len raz usg, ked sa z pohotovosti rozhodli ma nepustit domov, ale hospitalizovat ma kvoli krvacaniu v 2. mesiaci tehotenstva. mal vtedy nocnu, tak mi robil usg. bol v pohode.
tolko moje skusenosti s nim.

pasad
26. mar 2013

@lussy83 co sa tyka dr. bosz. spoznala som ho pocas usg vysetreni, ked som bola v novej hospitalizovana, vid moj prispevok hore. mne sa pacil jeho sposob, pretoze vo mne nevzbudzoval zbytocne nadeje, ale povedal na rovinu, ake su sance vzhladom na moj vek, stav a dlhorocnu diagnozu. povedal mi rizika, ale aj moznosti. ja takyto pristup ocenujem, pretoze som chcela vediet, co mozem ocakavat. nepotrebovala som rozpravky, ale pravdu. ked som stastne ukoncila prvy trimester, rozhodla som sa mu zavolat, ci by som k nemu mohla chodit na usg kontroly a on suhlasil. takze k nemu chodievam teraz pravidelne kazde 3 tyzdne. som spokojna, som vzdy podrobne informovana o svojom stave i o stave babatka a co mam aktualne robit, kedze nemam bezproblemoveho tehotenstvo. ak bude este robit v lete, planujem si ho zazmluvnit. vela sa o nom pise. viacmenej mu dookola vycitaju jeho chovanie, nie vsak jeho odbornost. ja s jeho sposobom komunikacie problem nemam, respektujem ho ako sucast jeho osobnosti. takze tolko moj nazor. snad ti posluzi na to, co potrebujes. pa

kacenocka
28. mar 2013

@lussy83 MUDr.Bozsormenyi mi odrodil zdravú dcéru v 35.tt., správal sa slušne, profesionálne, staral sa a zaujímal. Ak raz budem znovu tehotná, chcela by som rodiť zas u neho.

dan_ka
24. apr 2013

Ahojte 🙂 Chcela by som sa vás opýtať, aké máte skúsenosti s rešpektovaním pôrodných prianí v Novej nemocnici? Hlavne ohľadne priloženia dieťata hneď po pôrode na aspoň na tie 2 hodiny a tiež či ho rovno môžem dostať na izbu? (Samozrejme že medzitým musia vykonať potrebné úkony - meranie, váženie a pod.). Prvé dieťa som porodila predčasne a vzali mi ho rovno (hoc nemuseli), tak tentokrát by som to chcela celé inak 😉 Len neviem či sa mám pripraviť na veľké boje či to už začínajú brať ako samozrejmosť.. Ďakujem

zfidorka
24. apr 2013

@dan_ka ked to je mozne (personal z novorodeneckeho oddelenie stiha, nie je vela porodov naraz), tak ti po 10-15 min. dietatko donesu na tie cca 2 hodky... mne malu potom chceli zobrat, ze mi ju donesu az rano, bolo 20.00, tak som im povedala ze by som ju mala rada na izbe, tak ked ma previezli na izbu, mi ju doniesli a na moje poziadanie mi ju nechali celu noc a potom uz stale...

dan_ka
25. apr 2013

@zfidorka takto som dúfala že by to mohlo prebiehať. Som rada že s tým nemajú problém... Teda dúfam že nie len tá služba čo si ju vystihla ty bola taká ústretová ;)

zfidorka
25. apr 2013

@dan_ka ked si babatko vyziadas, tak ti ho musia dat, samozrejme ak to jeho a tvoj zdravotny stav dovoluje 🙂 niektore veci mozno nerobia automaticky, ale ked povies, co si prajes, tak ti to splnia...

alohim
6. máj 2013

@dan_ka ja som síce rodila cisárskym, ale malého mi priložili, síce až po hodine od operácie na polhodinku (ale po pôrode mi ho ukázali 2x na chvíľku) u, no snažili sa nosiť ho často na prikladanie a dojčenie, lebo som chcela, aby sa mliečko dobre naštartovalo. Na druhý deň, keď som už vstala z postele a dali mi preč katéter, som ho už mala na izbe. Po prirodzenom pôrode podľa mňa ešte viac v pohode. Musíš si pýtať a bude;)

martini
6. máj 2013

MUDr.Bozsormenyi - ja som tiež u neho rodila a ani jedno krivé slovo nemôžem povedať, aj keď porod bol nekonečne dlhý a vyčerpavajúci (21 hodín). Nechcem takto už druhýkrát rodiť, opakovať tento zážitok nechcem a budem rodiť šup šup ;) ale to pravdaže nebola chyba lekára. Najprv to nechával dosť dlho, nech sa to prirodzene samo rozbehne, potom povedal, že mu až to príliš vyčerpáva a navrhol mi oxytocín, ale nejak extra mi to porod nerozbehlo a epiduralka mi ho takmer zastavila a tak som od epiduralky porodila o 5 hodín a to už vyzeralo, že už ideme do cieľa...ale to všetko pripisujem tomu, že moje telo takto reagovalo, nie porodníkovi. Staral sa o mňa fakt ukážkovo, bol takmer celý porod pri mne. A to najhlavnejšie obaja (ja aj syn) sme to zvládli v zdraví. Sestričky na novorodeneckom sa chovali veľmi milo, aj keď s odstupom času ich správanie hodnotím ako dosť účelové. Druhýkrát budem mudrejšia a asertívnejšia. Neskutočná výhoda novej nemocnice je, že tam majú aj detsku JISKu, to bol pre mňa bod jedna pri rozhodovaní.

tulipan555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacoorka
6. máj 2013

nova nemocnica nieeeeeeeee ani keby som mala na poli rodit,prisla som tam o babatko, vsetko zamaskovali aby sa im to prepieklo,iny lekari ma potom davali do kopy, k tomu zena na porodnej sale a lekar povie sestricke odrodte to je mrtve ja idem pozerat futbal stoji za zalobu a nie odporucanie, nebudem konkretizovat lekarov ale tot moja skusenost, jedniny kto bol fakt super boli sestricky

alohim
6. máj 2013

@kacoorka je mi to velmi luto, co sa ti stalo ☹ no tak to si mala skor smolu na lekara ako "cloveka", ze sa tak nepekne zachoval, no nemocnica ako celok je ok. Ja som bola spokojna.

reni1512
6. máj 2013

Ahojte baby... ja som prave rozpravala s dr. Rosakovou a presne vtedy bude mat dovolenku 😔 az som sa rozplakala, prislo mi to luto, lebo fakt neviem ze co teraz, ku komu, alebo co. Je to najmilsia osobka na gynekologii. Mam ist este k nej na USG tak aspon sa s nou porozpravam..
Co sa tyka lekarov, ja som tam prisla z takym nalezom, ze ma rozoberalo cele oddelenie, nakoniec ma operoval Anton MIKOLAJ, mala som obrovsky nador, nemam uz ani vajecnik, este k tomu endometriozu, hystologia bola na hrane s rakovinou atd, no on je vyborny operater, najlepsi tam hore, aj zasiva pekne, nasi viem, ze mu vtedy nieco davali, ale on si uplatok nepytal, bral ma ako dceru, jedina vyhrada voci nemu, chladnejsi pristup v tom, ze sa ho trebalo vsetko pytat a po operacii za mnou nebol ani raz, ale nemam ani pol slova na neho zleho. Boszormeyni mal velmi profesionalny prisup ked ma vysetroval, snazil sa mi vsetko povedat na rovinu, bez okolkov ale velmi sa mi pacil ten jeho pristup. Suchanek operoval moju kolegynu na izbe, skoro vykrvacala, babatko jej neprezilo, chodil na nu pozerat este aj z domu ako sa ma, cize som nezazila, aby mal neludsky pristup. Kamoska zase rodila pri dr. Mattovi a bola velmi spokojna. Sestricky sa najdu aj take, aj take, ale to asi vsade. Toť moja skusenost lepsia. Zla a pre mna velmi deprimujuca v tom obdobi bola skusenost s este byvalym prednostom Krausom. Este som taky hnusny pristup nezazila, to co sa mi stalo zvalil na mna, ale bez komentara..neprijemny clovek..
No rodit som rozhodnuta do novej nemocnice... tak uvidime, co sa zmeni 🙂 potom hodim prispevok, ake to bolo 🙂

rubinka
6. máj 2013

@reni1512 - ja odporucam doktorku Lazorčakovú je to hotovy anjel taka milá uplne mladučká doktorka, ale šikovna ja by som uz pri nikom inom rodit nechcela.

reni1512
6. máj 2013

@rubinka v novej nemocnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre