Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lindsey
15. aug 2013

Skúsenosti s de.androvicovou a d.urdzikom? Vďaka

lussy83
17. aug 2013

baby co najcerstvejsie skusenosti s touto nemocnicou a doktormi?hm?dakujem 🙂

pasad
17. aug 2013

@lussy83 ahoj, co konkretne ta zaujima?

luna81
17. aug 2013

ahoj, rodila som v juni, porod nic moc po celodennom trapeni cisarsky. V tom obdobi rodilo vela zien tak som lezala na rizikovom aj po porode a potom nas prelozili na novorodenecke a tam to bola katastrofa. Ziadna lepsia izba (platena) sa vybavit (zaplatit) nedala tak sme boli 3 zeny a babatka na uzuckej izbe v ktorej sa nedalo ani okno otvorit a boli horucavy neskutocne . Nedalo sa tam ani pohnut a ani poriadne dychat ani vetrat len otvorenymi dverami a po chodbe prechadzalo tolko ludi ako po hlavnej, takze sukromie vobec ziadne. A najhorsie bolo spojena kupelna s vedlajsou izbou v ktorej boli pocernejsie obyvatelky. Takze o hygiene v sprchach a zachodoch ... som druhorodicka ale take WC (stajne) som uz dlho nezazila, verejne WC su oproti tomu luxus. Novorodenecke je miesto kde prezivaju deticky prve dni a mali by im byt zabezpecene urcite podmienky a aj hygienicke podmienky pre mamicky. Je fajn ak mas nadstandard, ale ked sa tam nedostanes pre vela pacientiek mozes mat penazi kolko chces. Co sa tyka laktacnej poradkyne, bola pri mne raz a potom som ziadnu nestretla aj ked som sa na ne pytala, asi mali dovolenku alebo su tam len niekedy. Takze aj to ma dost sklamalo.

luna81
17. aug 2013

Co sa tyka doktorov, pred prijmom ma prehanali na kontroly poslednych 5 dni som tam bola kazdy den, lebo sa nevedeli rozhodnut ci este mam ist domov alebo uz ma hospitalizuju, na ultrazvuku mi urcili zle tyzden v akom som bola, ubrali mi asi 5 tyzdnov ako som bola normalne, prestrasili s roznymi tvrdeniami ktore boli uplne bludy ako vaha dietata a rozmery... tak co si ma clovek o tych doktoroch mysliet? Vobec ziadne informovanie o dalsom postupe pri porode. Nezaplatila som si ziadneho doktora, lebo som ziadneho porodnika nepoznala a doktori maju svoju pracu robit vsetci dobre, ved je to ich praca.

matonka26
18. aug 2013

@lindsey androvicova sice mladucka ale velmi mila 🙂 mne asistovala pri sekcii,takze pocas prirodzeneho porodu neviem,ale celkovo na mna urobila dobry dojem 🙂

lindsey
18. aug 2013

@matonka26 mali ste ju pri pôrode? Vybavenu? Neviete náhodou ako sa s ňou spojim? Dik

matonka26
18. aug 2013

ja som ju mala len ako asistujucu, moj porodnik bol suchanek.a kontakt na nu vam neviem povedat resp. mozno vam ho zozeniem ale nic neslubujem 🙂

matonka26
18. aug 2013
kzuzik
18. aug 2013

Ahojte baby, tak idem vám dať aktuálne info, keďže som sa tu tiež chodila inšpirovať a mám už doma 18 dňového bobačika... Rodila som v Novej nemocnici sekciou so spinalom. Rodil ma Dr. Boszormenyi, s ktorym som bola dohodnuta na zazmluvneni, ale mala som nakoniec stastie, ze ked na mna prisli kontrakcie, tak mal vtedy sluzbu, takze som usetrila nejake peniazky. Co sa jeho tyka, mozem na 100% len odporucat. Postaral sa o mna nadstandardne, jazvu mam peknu a dobre sa hoji, operacia prebehla v poriadku a chodil sa na mna pozerat kazdy den ako sa mam! Super lekar! Dokonca prisiel mimo sluzby do nemocnice, len aby svojim pacientkam osobne vybral stehy a mne dokonca mimo sluzby robil ultrazvuk. A to co vas bude urcite zaujimat... nic sme mu neslubovali ani nedavali!!! Takze mozem ozaj len odporucat a nemozem povedat kriveho slova. Asistovala mu Dr. Androvicova, velmi prijemna mlada lekarka, uz som sa s nou predtym stretla a vzdy som z nej mala dobry pocit.
Co sa tyka izieb, na sestonedeli som bola najprv jeden den na klasickej izbe, kde sme boli tri - katastrofa, ziadne sukromie, ale mala som stastie, ze sa uvolnila na dalsi den nadstandardna izba - ta za 24 ecka, takze som isla potom tam a to bolo na nezaplatenie mat vlastnu sprchu a wecko, takze super. Sestricky na sestonedeli aj novoredeneckom boli niektore zlatucke a niektore otrasne, takze zavisi od konkretneho cloveka co mal sluzbu, ale to je asi vsade tak, ze jednoducho zavisi to od ludi... Inak som bola celkovo spokojna, ale je dost mozne, ze som uz velmi dobre vedela co mam cakat, kedze som bola pocas tehotenstva dvakrat hospitalizovana, takze som nemala velke oci a nerobila si falosne iluzie co sa niektorych veci tyka... takze tolko moja skusenost 😉
Drzim palce vsetkym babam, ktore to este len caka a nebojte sa... zvladnete to 😉

zuzu101
19. aug 2013

@kzuzik ja som mala rovnakú zostavu pri sekcii , jeden deň na obyčajnej izbe, ale ušla sa mi len 1 tka izba...snáď do tretice bude aj tá najlepšia 😀 .

lussy83
19. aug 2013

@kzuzik presne takuto istu skusenost som mala aj ja vo februari tohoto roka...🙂 len neviem ta mlada doktorka co mu asistovala ako sa volala...a tomu mudr.boszormenyimu mozem ruky nohy bozkavat za to co pre mna spravil a chcem tam ist rodit znova...🙂

kzuzik
19. aug 2013

zuzu101 Tak ja som bola rada, ze sa mi usla vobec nejaka nadstandardna izba, lebo ked som porodila, nebolo vobec nic volne... takze z pekla stastie 😀
lussy83 Ja tiez urcite pojdem za nim, ked budeme mat druhe babo. Dufam, ze tam potom este stale bude 🙂

zuzu101
19. aug 2013

@kzuzik napodobne, keď som rodila ja, tak sme išli ako na páse.ja som bola 4tá sekcia a to bol ešte len obed, po mne ešte nejaké boli a ešte nermálne pôrody 😀 .no čo už, každý si sprijemňuje zimné večeri a potom totak v lete vyzerá 😀 😀 😀 .

kzuzik
20. aug 2013

😀 no asi tak 😀 ale som hovorila muzovi, ze pri druhom to musime inak naplanovat, lebo rodit v dovolenkovom obdobi to bol des... este ze Boszormenyi nemal dovolenku vtedy... o horucave na izbe ani nehovoriac 😖

kvaka
20. aug 2013

@kzuzik
@zuzu101
@lussy83 mam uplne rovnaku skusenost a rovnaku zostavu pri sekcii.... nemozem si vynachvalit.... a to som mala u dr. B. dve sekcie a obe super.... Perfektny lekar, i ked tu na neho citam vacsinou negativne reakcie.... Viem, ze ked budem cokovek potrebovat, obratim sa len a len na neho 🙂

mimca20
21. aug 2013

@lindsey asi neskoro odpisujem 🙂, androvicovu som mala pri prirodzenom porode - mala vtedy sluzbu. Mladunka a pohodicke, snazili sa cim skor dostat maleho z bruska ako sa len dalo. Hlavne pomahali sestricky tlacit na brusko.

pasad
22. aug 2013

ahojte baby. pridavam svoju cerstvu skusenost. 2.8.2013 sa nam narodila nadherna a zdrava dcerka. sekciu v spinalnej anesteze mi robil dr. peter boszormenyi a asistoval mu dr. dudic. sestricky na porodnych salach boli uzasne, srandovali so mnou a tak som bola vdaka nim tak uvolnena a bez stresu, ze som tomu sama neverila. na operacnej sale bol cely personal opat vyborny. na oddeleni sestonedelia aj na novorodeneckom bol opat personal neskutocne mily a ochotny. proste na par vynimiek, ktore sa najdu vsade (mozno mali len zly den, ved aj to ma kazdy z nas obcas a zazila som ich len raz), boli vsetky sestricky aj lekari velmi zlati. fakt nelutujem a odporucam kazdemu tuto nemocnicu. keby kohokolvek zaujimali podrobnosti, kludne piste. drzim prsty vsetkym mamickam i tym buducim.

matonka26
22. aug 2013

@pasad ahojky gratulujem k dcerke 🙂 a chcem sa opytat co je zac ten dudic? mlady? este som o nom nepocula 🙂

pasad
22. aug 2013

@matonka26 dakujeme. dr. dudic je taky sympaticky mlady muz. podla mna nema ani 30. pokial viem, on je take nieco ako interny doktorant, alebo nieco take. ked som prisla na porodnu salu a bola som na monitore, tak on mi kladol vsetky tie vstupne otazky a zapisoval ich do pocitaca. potom som ho videla priebezne ma kontrolovat na porodnej sale, ked uz som lezala a tiekli mi nejake infuzky. a potom uz na porodnej sale, ked uz bol prezleceny a asistoval.

zuzu101
22. aug 2013

@pasad
@matonka26 doktor dudic má 25, alebo 26 rokov, je po škole...počas 2 týždňovej hospitalizácie na rizikovom ma prekladali na sálu vkuse a raz ma aj vyšetril, no od vtedy ma každé jedno vyšetrenie neskutočne bolí...

lussy83
26. aug 2013

kocky mna tera napadlo,ze mne pri cisaraku vo februari tr mudr.bozsermenyimu asistovala mudr.fialkovicova ci tak nejako sa vola.a uz ju v zivote nechcem ani vidiet.take tintilitko nech ide predavat domy nie robit gynekologicku a pri porode byt.viem ze dalsi cisarsky mi bude robit ten isty doktor,caka ma to tiez vo februari buduceho roka ale hentu mladu doktorku tam uz nechcem ani za svet.

matonka26
26. aug 2013

@lussy83 si mohla konkretnejsie napisat preco sa ti nepozdava 🙂

lussy83
26. aug 2013

@matonka26 no ked ma prijmala v nedelu tak bola doslova hnusna,strucna,vkuse mi vypravala ako mozem mat bolesti,ked nemam silne kontrakcie a ze naco si chytam brusko a podobne dristy..a potom asistovala mudr.bozsermenyimu pri porode a to ci komplikovanom cisarskom a nevladala mi vobec malu vytlacit,tak von mi ju davali aj vdaka nej 20minut!!!!lebo ona tapa chuda nevladze mi skocit na zaludok,nastastie tam bola taka starsia pevnejsia sestricka ktora ju doslova odstrkla ze nech ide na bok,lebo stratia nas obe a ze ja im vykrvacam a doslova mi ta pani skocila na brusko a mala doslova vyletela doktorovi rovno do ruk...nemam s nou dobre skusenosti a nechcem ju pri sebe ani vidiet uz...

pasad
26. aug 2013

@zuzu101 ahoj. jej, to fakt je taky mladunky? 🙂 mrzi ma tvoja skusenost. mna nevysetroval zo spodu, takze neviem posudit. ja len viem, ze som pekne zahojena po tej sekcii a ze sme s malou boli od zaciatku a chvalabohu stale sme bez akychkolvek komplikacii, cize beriem to tak, ze si tam jednoducho vsetci odviedli skvelu pracu, za co im budem navzdy vdacna.
@lussy83 @matonka26 ahojte. len fyi, pokial viem, ziadna mudr. fialkovicova tam momentalne nerobi. co ja viem, robi tam s podobnym menom dr. fialova a ona je uz tak po 40tke by som povedala...kazdopadne dr. bosz. je podla mna ta najlepsia volba, drzim ti lussy prsty pocas tehu a aj pocas porodu potom.

zuzu101
26. aug 2013

@pasad dr. fialkovičová tam pracuje, ona je tiež taká mladá.bola pár krát na vizitách a tiež mi mala asistovať pri sekcii, ale nemohla tak bola dr. androvičová.

pasad
26. aug 2013

@zuzu101 dakujem, za info. je to divne, lebo na strankach nemocnice nie je uvedena. na tej stranke maju byt vsetci lekari, co tam pracuju (mimo doktorantov a podobne) http://www.unlp.sk/index.php?option=com_content... . preto som si myslela, ci si ju lusy nahodou nepomylila s fialovovu bozenou. prepac @lussy83. nasla som ju medzi internymi doktorantami prave (tam, kde aj dr. dudica) http://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/kliniky-lf/... .

lussy83
31. aug 2013

@pasad nevadi ze si ju nenasla..neviem preco nie je na stranke no robi tam..🙂 a ako vraivm ja uz ju nechcem pri sebe mat ani za nic...

mimca20
5. sep 2013

@lussy83 takze vo februari tvoje aj moje cesty vedu do Novej Nemocnice. Dufam a verim, ze obe budeme mat vsetko pekne bez komplikacii a co v najlepsom poriadku.

tanickaskorokubikova
5. sep 2013

@lindsey ja som dnes bola u Urdzíka a pôvodne som chcela u neho rodiť ale po dnešnej skúsenosti ani náhodou!!! za celé vyšetrenie ani slovo, mala som pocit že ho otravujem proste celé zle....vlastne ani neviem ako to vyšetrenie dopadlo lebo nič nepovedal len mi strčil papier do ruky a dovi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre