Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mauzos
2. apr 2009

aj mne sa Adam v tom paci, ze nic nechce urychlit. Mojim sa tiez nechce ist von, vsetko drzi pokope a tak sa mu tam chodim ukazovat kazdy tyzden. Ved kazdy den v brusku je k dobru.
neviem este aku budem mat izbu, co bude volne, ale chcela by som tu za 300, ak by bola volna. Predsalen s dvoma detmi byt viac bab na izbe by bolo asi tazke, aj pre nas aj pre tie ostatne baby. A ty? Uz si sa na to pytala? Neviem kedy sa to vybavuje, asi az pri prijme?

no veru kvila spanie je uz dost tazke a hlavne to otacanie v posteli 😠 hruuza. Dakujem za drzanie prstov, dufam ze v pondelok uz bude den D.

timulik
3. apr 2009

kocky, ja mam prist tiez v pondelok sa ukazat a zrejme budem rodit 10.4 , tiez mam naplanovanu sekciu, tak v pondelok sa uvidi.

mauzos
3. apr 2009

kocky co ste rodili v novej, este mi poradte ci treba brat do nemocky take veci, ako pribor, pohar, toaletak ...
a kolko asi jednorazovych plienok? Neviem ci sa to tu uz nepreberalo, tak ak ano, dopredu sa ospravedlnujem 😉

timulik, tak sa tam mozno stretneme 🙂 kvoli comu mas sekciu? maly sa nechce otocit? Moji obidvaja su priecne, pekne si lezkaju nad sebou, takze u mna preto ☹

timulik
3. apr 2009

moj si zasa sedi na zadocku, nie a nie sa otocit. Takze Ty mozno rodis uz v pondelok al. utorok...? Pokial mi v pondelok potvrdia termion 10-teho, tak sa urcite stretneme 🙂

mauzos
3. apr 2009

no dufam ze v pondelok, ked mi kazal doniest tasku. Akurat volam Dr., ze na ktoru mam prist a nedviha mi 😲

Tak tebe sa este stale moze maly otocit, jednej babe tu z konika sa maly otocil v den porodu a to cakala tiez dvojky. Ale moji dvaja su uz bez sance, obidvaja sa urcite neotocia 😒
Takze 10. ta cakam? Kedy mas TP, toho 16.4. ako ti ukazuje?

ankam
3. apr 2009

ibinecka bolo to super.aj na dalsiu sa uz tesim a inac by som ani nechcela len so spinalom 😉 🙂

mauzos ake jednorazove plienky na co?pre deticky?to som mala cely balik 🙂

timulik
3. apr 2009

ano TP mam 16.4, tak uvidime co povie doki v pondelok, ak to bude 10/teho tak potom vyhladam maminu s dvojickami 🙂

inak ankam, chcela som Mikolaja od Teba pozdravit, len tento tyzden som sa k nemu vobec nedostala, lebo v ten den ked som sla na kontrolu ho seklo v krizoch a prave bol napojeny na infuziu, tak mi len robili monitor a odniesli mu ho ukazat.tak snad v pondelok 🙂

timulik
3. apr 2009

ano aj ja som pocula,ze babo sa moze otocit aj v den porodu, tak uvidime, no zatial sa k tomu nema.

mauzos
3. apr 2009

ano ankam pre babatka som samozrejme myslela tie plienky. Nie pre mna 😀 😀
Po akej dobe si sa mohla posadit a postavit po spinali? A asi ako dlho boli rez?

ja uz som sa mojmu Dr. dovolala, takze mam sa hlasit v pondelok na 8,00 a okolo obeda mi bude robit sekciu. Uff bojiiim. Ale strasne sa tesim na krpcov, tak aby to uz bolo za sebou.

timulik tak to by som skor mala ja vyhladat Teba, ja uz by som mala byt 10. mobilna ... ale ked mas taku malinku fotku, ze ta nespoznam 😒

ankam
3. apr 2009

jeeeeej timulik dakujem ze si nezabudla.ale urcite si ma nebude pametat 😒
ale ked mas babo otocene tak to bude sekcia nie?nic sa neboj

mauzos ty teda ak budes mat dvojicky tak neviem kolko plienok,hmmm mne z toho balenia este zvysili enjake,ale tebe asi bude treba 2 balenia 🙂 ja som myslela ci nejake nove jednorazovky niesu pre zeny namiesto vlozky 😀 😀 😀
ja si moc nepametam ale viem ze som vstavala na 3alebo 4den.a neviem koli comu mala som aj vysoky tlak tak mozno preto........a rez ma bolel .......cca 3 tyzdne.Mozno az tak nie ale citila som ho

timulik
3. apr 2009

ja som si myslela, ze je potrebne ist den vopred do nemocnice pred sekciou. a predoperacne Ti uz robili? alebo Ti budu robit tiez v pondelok?
Idem najst vacsiu fotku 🙂

mauzos
3. apr 2009

ankam dakujem za odpovede. Jasne ze si to zdvojnasobim 🙂 Len nerozumiem, ze ci sa cely cas pouzivaju moje, alebo len kym su u mna izbe? No ved neva, MM donesie, ked dojdu zasoby 😉

timulik ja mam uz predoperacne vybehane, tebe Dr. nekazal si vybavit? Dnes mi sice nieco rozpraval do telefonu, ze mi v pondelok doobedu urobia predoperacne, ale ked som mu povedala, ze mam, tak ze OK. No tak mi ich snad nebudu robit druhy krat 😝

timulik
3. apr 2009

min tyzden povedal,ze este mame cas a tento tyzden som s nim osobne nehovorila, iba mi robili monitor, jeho totiz seklo v krizoch, tak mam prist v pondelok.
Co spada vlastne pod predoperacne? krv, moc, Ekg...? da sa to vybavit za jeden den?

mauzos
3. apr 2009

teraz som pozerala cennik Novej nemocnice a bolo tam, ze za epiduralku sa plati 2200 Sk. Neviete, to sa plati aj pri sekcii, ci len ked si ju baba vyziada pri prirodzenom porode?

mauzos
3. apr 2009

mne zobrala sestricka na gynde krv a dala mi vymenny listok na interne. Tam mi urobili Ekg, Dr. ma popocuval, zmeral tlak, popytal sa na choroby a to bolo vsetko. Dal mi spravu plus prilozil to Ekg. Tak neviem, ci im to bude stacit, snad ano 😉

timulik
3. apr 2009

hmm, o tom poplatku ani neviem. podla mna sa to plati, iba ked si epidural mamina vyziada pri normal porode...myslim...

ankam
3. apr 2009

ja som pri spinali nic neplatila,ale asi preto ze mi oni navrhli.....hmmmmmmm
aj plienky od zaciatku si pytali moje

timulik mozno aj v nemocke ti urobia predoperacne.....ja som ich nemala-cize mi ich asi robili tam

timulik
3. apr 2009

je pravda,ze mam vymenny listok od svojho gynekologa, kt mi ho dal este v 34 tyzdni, ale pytala som sa min tyzden porodnika, ci tam mam ist a povedal,ze este netreba, tak v pondelok budem mudrejsia.

mauzos
3. apr 2009

no mne najprv porodnik kazal, ze si mam zatial vybavit predoperacne a dnes mi povedal, ze mi ich v pondelok urobia 😉 Asi by som si ich na tvojom mieste vybavila dopredu, aby si nahodou kvoli tomu nemusela byt o den skor v nemocnici.
a este mam jednu intimnu otazku 😀 Treba sa pred sekciou uplne vyholit? Nechcem aby ma tam dorezali. Ci len pri prirodzenom sa holi? 😀

Timulik co s tou fotkou, nenasla si? 😀 😀

timulik
3. apr 2009

no nejaka je rozmazana, ale snad ma spoznas...bo Ty tiez nemas najvacsiu fotku 🙂 🙂 🙂 takze ja Teba vobec... 🙂
no a s holenim, nech nam poradia ostatne maminy, bo ja nemam sajn., ale asi ano,.

mauzos
3. apr 2009

dobra fotka, snad spoznam 🙂 ja mam fotky v albume, mrkni ...

timulik
3. apr 2009

aha jasne, uz som kukla. ake to je peknucke, dve rovnake vecicky pri sebe, zlatucke vecicky ste nakupili 🙂 drobcovia budu mat radost 🙂

mauzos
3. apr 2009

dakujem 🙂 tych rovnakych veciciek nemame vela, podostavali sme skoro vsetko od kamosiek po synoch, takze sme kupili uz len par veci pre potesenie 😉
a toho 10.4. uz snad nebudem taka velryba, tak si par kil z tych fotiek odmysli 😀 😀

dufam, ze s tym holenim mi niekto do pondelka poradi 😒

ibinecka
3. apr 2009

čaute kočky, no čítam že už idete na to škoda že sa asi nestretneme keď ja idem toho 13teho 🙂 Ja som sa nikdy neholila oni mi len oholili to miesto kadiaľ ide rez a to bolo raz-dva lebo keby som si to mala robiť sama tak si odfiknem pipinu 😀 😀

norik1
3. apr 2009

Ahojte, stesa tu posnazili dnes🙂

Ja som dostavala normalne epidural, este ked sme dufali, ze budem rodit normalne. Doki z ARO oddelenia - anesteziologicka ma poucila pocas podavania a povedala, ze ak by som nahodou skoncila na sekcii, tak za epidural neplatim, pretoze sa to chape ako sucast operacie a tym padom to preplaca poistovna. Takze som za pichnuty epidural neplatila nic 😉

norik1
3. apr 2009

Aj mne holili len to miesto kadial isiel rez 😉

ibinecka
3. apr 2009

norik, práve sa pýtam dievčat že aké to je byť pri vedomí celý čas. ja som z toho nejak nervózna neviem si to predstaviť aj keď som o tom čítala tu na MK už veľmi veľa 🙂

mauzos
3. apr 2009

tak fajn, tak oholime len ofinku 😀 😀
ja mam z toho tiez taky divny pocit, ze budem pri vedomi, aj sa tesim aj sa toho desim. Neviem si to predstavit 😉

ibinecka
3. apr 2009

mauzos, asi keď pôjdem 9teho na kontrolu tak ťa navštívim a podáš mi kompletné čerstvé informácie že ako to prebiehalo 😀 Len ma nesmieš veľmi vystrašiť aby som si to nerozmyslela 🙂

mauzos
3. apr 2009

budem rada 🙂
a ako si to chces rozmysliet? neporodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre