Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zfidorka
21. nov 2013

@evittah mozno myslela lozkovu cast rizikovej gravidity, tam su sprchy na kazdej izbe, resp. 2 izby maju spolocnu sprchu...

evittah
22. nov 2013

@zfidorka Nie, nie, urcite hovorila o porodnickom oddeleni, lebo hovorila, ze na rizikovom maju kazde dve izby spolocnu kupelnu a na porodnickom vraj kazda izba ma vlastnu kupelnu. No nic, urcite dam viac na skusenosti mamiciek, ktore tam nedavno rodili a nie na jej informacie 🙂

pasad
22. nov 2013

@evittah za malinko, drzim prsty s porodom.

emilia007
22. nov 2013

Ahojte, neviete mi povedat, ako sa vola doktorka v novej nemocnici? Je taka silnejsia a ma tmave dlhe vlasy. Rodila som u nej pred rokom, ale uz si nespomeniem na meno. Dakujem.

mimca20
22. nov 2013

@evittah tiez drzim palce pri porode. Vidim, ze mame "tesny termin" vedla seba. Ja som tam rodila v roku 2011 a teraz sa tam chystam znova. Chcela som nadstandard vtedy, ale bola plnka riadna 🙂, kopec rodiciek. Tak v piatok mi z izby odisli dve mamicky a ja som ostala do nedele sama 🙂 na izbe. Oproti izby som mala sprchu aj WC, kluc bol pri sestrickac ako ti baby pisali. Takze som uz nadstandard neriesila. Dalo sa to tam zvladnut aj v ramci normalnej izby.

evittah
24. nov 2013

@mimca20 Ja som tam rodila v r. 2009 a tiez bol problem s nadstandardom a vtedy celkovo aj s normalnymi izbami 😎 Jednu noc som bola na normalnej izbe, ale uz ako stvrta, cize dost testne tam bolo. Nastastie potom hned na druhy den poprepustali dost mamiciek, takze sa uvolnili aj nadstandardne izby a jedna sa usla aj mne 🙂 Myslim tie s najnizsim nadstandardom - vlastna sprcha, WC na klucik na chodbe.

denduska
24. nov 2013

@mimca20
@evittah ahojte baby, pozerám že sa možno vo februári vidíme 😀 ja som dve detičky rodila v úplne inom meste, kde som bola veľmi spokojná a nebolo treba žiaden nadštandard, tak som zvedavá ako to nakoniec dopadne tu..

mimca20
24. nov 2013

@denduska Jeeej a pozeram, ze mame zatial rovnaky termin 🙂 Ja nemam na plane ist na nadstandard, sak tam nejdem na tyzden 🙂

evittah
24. nov 2013

@denduska 😀 To by bola svanda, keby sme sa tam vazne stretli. Termin sice nic nezarucuje, ale ako sa hovori - nahoda je blbec 😀

denduska
24. nov 2013

@mimca20
@evittah noo, akurát jednu izbu vyplníme 😀 ozaj, nemáte náhodou už zoznam čo si treba doniesť so sebou, vďaka 🙂

mimca20
25. nov 2013

@denduska 🙂 🙂 vidis, ze zoznam. Hmmm ked si pametam, tak ked som chodila uz na kontroly do Nemocky posledne tyzdne - tak tam na dverach mali vylepeny zoznam. Ale priblizny aky taky zoznam - co pre seba, pre malicke mam tu od vo svojich spravach od jednej maminy. A ako byva pravidlom, clovek aj tak volaco zabudne 🙂. Ale uz mam zbalene nocne kosele, prebalovacie podlozky, jednorazove gate, ponozky 🙂 🙂. Drogeriu dam dokopy po sviatkoch.

carmen86
26. nov 2013

@mimca20 @denduska @evittah nezabudnite hlavne na porodnicke vlozky uplne obycajne nie kridelkove, toaletny papier, pribor a pohar, na to casto zabudaju zienky 😉

mimca20
26. nov 2013

@carmen86 presnee ja si take obycajne vlozky idem kupit do Tesca - mala som ich, su to take poporodne na detskom oddeleni. Fajnove 🙂

munlkak
26. nov 2013

@mimca20 ja len že tým si nemôžeš byť istá...my sme tiež už boli zbalení na štvrtý deň a zrazu bilirubín šup hore a ostali sme ďalšie tri dni 🙂...boli sme na nadštandardnej dvoj posteľovej a celkom fajn, predsa trochu kľudnejšie.. ..no ale samozrejme mali sme šťastie, že sa práve uvoľnila a myslím, že len 3,50 na deň 🙂

mimca20
26. nov 2013

@munlkak No ja som kvoli malemu (skomplikoval sa porod na konci) bola v porodnici 7 dni

denduska
26. nov 2013

@carmen86 no, to som aj myslela akurát ten pohár by mi určite nenapadol 😅

@mimca20 ja sa nejako neviem s tým rozhýbať, aj doma nás čaká ešte prerábka, ale minule som mala takú chvíľku paniky, že dievča pohni si, veď vôbec nič nemáš nachystané...ešte špekulujem nad takým ako lieh na pupček atď pre bábo? 😕 oblečko dávajú erárne predpokladám..

mimca20
26. nov 2013

@denduska No lieh na pupcek, v porodnici mi poradili nieco ine a pediatricka ine. Dala som na radu od pediatricky. Ja som pri malom cely tyzden dostavala erarne oblecko (kedze bol na tom mini Jiskovom oddeleni na 17.poschodi) a kamoska co pred mesiacom tam rodila, tak mala svoje oblecko. Tak toto tiez bude dilema 🙂

denduska
26. nov 2013

@mimca20 uhm..tak super 😀 nevadí, zistíme ešte dovtedy hádam. A pediatrička ti čo poradila na ten pupček, ak sa môžem opýtať 😅

mimca20
26. nov 2013

@denduska hmm bol to nejaky lieh (nejako par % to malo tusim) v takej zelenej umelej flasticke (nazov neviem) pred nedavnom som to vyhodila, viem ze som to kupila normalne v lekarni.

zfidorka
26. nov 2013

@mimca20 @denduska ja som mala aj nejake svoje oblecenie pre babatko, stalo sa, ze si grcla, tak som nemusela stale pytat od sestriciek (nie vzdy mali)...

mimca20
26. nov 2013

@zfidorka aj s tym sa kamoska teraz stretla tam, ze nemali dostatok oblecka pre deticky, tak uz potom mala svoje a nemusela ich otravovat.

evittah
26. nov 2013

@mimca20
@zfidorka
@denduska
Ked som rodila ja, nechceli, aby sme detickam davali vlastne vecicky. Maximalne ciapocku a ponozticky. Ale netusim, ako je to teraz ☹

evittah
26. nov 2013

@mimca20
@denduska
Podla najnovsich clankov, co som citala, sa uz vobec neodporuca lieh na pupcek. Staci len pri kupani omyt vodou a poriadne vysusit. Inak... ako som pisala v predchadzajucej reakcii, mala som skusenost, ze vecicky pre babetko som potrebovala az pri odchode domov. Dovtedy nic. Teda okrem plienok a vlhcenych obruskov samozrejme 🙂

nelinka158
27. nov 2013

Ahojte baby chcem sa Vás opytat na delenie izieb a cenu k nim Ďakujem

sviecka
27. nov 2013

@nelinka158 ahoj, su tam obycajne izby, kde ste po 3 mamicky. a potom su nadstandardne 2x kde si sama, mas vlastnu peknu kupelnu, telku, gauc, pekny nabytok... 24 eur noc, 3x obycajna izba so sprchou, klasicka nemocnicna, tiez si sama... 10 eur noc, a 1x kde ste dve mamicky, sprcha aj wc pre vasu izbu na chodbe...3,5 eur noc.

elisa111
1. dec 2013

Ahojte baby, mozno blba otazka,ale chcem sa opytat kedy sa vybavuje ta nadstandarna izba a kde ...aj doktora keby som si chcela konkretneho vybrat aky je postup pri tom...ist priamo za nim a sa ho opytat alebo ako....dik za odpovede...rodila som pred 13 rokmi a ako vidim vela sa toho zmenilo 🙂

katy2
1. dec 2013

@elisa111 nadstandardku az pri prijme na porod - hop alebo trop... vacsinou su vsetky obsadene, tak sa presuv az ked sa uvolni nejaka....
a porodnika vacsinou ked nie su ziadne komplikacie pocas tehu tak az po 34tt, ked sa uz chodi na poradne do porodnice.... ked mas niekoho konkretneho, mozes ho oslovit (napr. pri uzv) alebo za nim jednoducho zajst a spytat sa, ci ta odrodi....
ja som k svojmu chodila uz od 13tt pri oboch tehu... mala som tak vacsiu istotu....

e_z
2. dec 2013

Ahojte, o pôrodnici v novej nemocnici sa dočítate aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/porodnica-kosice-nova...

Baby, čo ste tam rodili, napíšte prosím svoje skúsenosti do Wiki dole pod článkom. Dik.
@zfidorka
@zuzu101
@dany1986
@munlkak
@evittah
@tinkacik31
@emily83
@ivannna85
@alohim
@katy2
@pasad

terezzka999
3. dec 2013

ahojte,chcela by som sa opytat ak sa tu niekto najde kto teraz niekedy rodil v novej nemocnici v ke ci je tam lepsie ako v starej...aspon tak som pocula ze personal je urcite lepsi..potrebujem si vziat aj veci pre babo pocas pobytu v nemocnici?alebo staci len to v com pojde domov?napiste ake mate skusenosti budem rada...neplanujem si zaplatit ani doktora ani epiduralku,,,moj doktor povedal ze sa nemam bat ak budu komplikacie okamzite idem na sekciu kedze prvu dcerku som mala cisarskym taze nebudem zbytocne platit epiduralku....a ako to je zo zariadenim?je tam cisto?
dakujem vam vopred 🙂 dufam ze aspon niekto odpise..... 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre