Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

matonka26
30. dec 2013

@mimca20 a preco si znova nezajednas Molokaca,ked si s nim bola spokojna? vedela by si na com si 🙂

mimca20
30. dec 2013

@matonka26 No premyslam nad nim, ale pri porode mi nebol, ale co som citala ohlasy nanho len pozitiva. Bola som pod jeho dohladom taky mesiac aj nieco - vsetko suprovo vysvetlil stale. Mna odrodila nakoniec sluzbukonajuca Androvicova. Mam aj t.c. na Molokaca - tak sa rozhodnem teraz pocas tych par dni.

matonka26
31. dec 2013

@mimca20 ja som mala androvicovu na prijme aj ked som mala zazmluvneneho iného dr-ona mu asistovala pri sekcii a celkovo na mna urobila dobry dojem 🙂 ale ak uz poznas molokaca a bola si s nim ty osobne spokojna, tak preco nie? 🙂 pre pokoj na dusi teda 🙂 snad sa mu teraz nebude krizovat dovca s termínom porodu 🙂

zapka21
5. jan 2014

@alohim Ahoj, aj ja chcem VBAC, casovy rozdiel medzi porodmi bude zhruba 2r a 2mes. Chcem ist do Novej a uvazujem nad Molokacom, u koho si nakoniec rodila ty? A ako to prebehlo? Podarilo sa ti prirodzene?

mimca20
6. jan 2014

@zapka21 Nado mnou posledny mesiac aj nieco dozeral Molokac, ale krizoval sa nam termin porodu s jeho dovolenkou 🙂 🙂. Jeho pristup pri kazdom vysetreni suprovy, pre kazdy pripad stale bol na mobile ak sa dalo. Vysvetlil vsetko.

mimca20
8. jan 2014

Baby blba otazka - je v Novej Nemocnici wifi??? 🙂, aby som mohla byt v akom takom kontakte s par ludmi 🙂. diiik

zfidorka
8. jan 2014

@mimca20 pred rokom sa dalo wifi chytit, ale strasne slabe :-/

zuzu101
9. jan 2014

@mimca20 ja som sa tam nenapojila na wifi keď som chodila na kontroly, tak pred nástupom do nemocnice som si dala net do mobilu s tým, že po mesiaci sa dal zrušiť.

terezzka999
9. jan 2014

No baby...tak uz som po porode.termin bol8.1. ale podarilo sa to na stedry den 24.12 a to som sa modila aby maly Vydrzal aspon do vecera.ale nevydrzal,,,nevadi som rada ze vsetko dopadlo nad moje ocakavania,aj ked sekciou ale zvolila som si ju sama koli uz prvej sekcii a hroziacej rupture maternice naco ma upozornila pani dr..androvicova,bolavelmi mila ako aj ostatny personal aj pocas porodu aj pocas hospitalizacie.vsetky sestry boli mile aj z novorodeneckeho,nemozem povedat ani jedno krive slovo,ked som nieco potrebovala boli ochotni,tak nelutujem ze som sa rozhodla rodit v novej,mozem len odporucit...

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak môžte, zahlasujte, akú ste mali skúsenosť: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

hviezda21
12. jan 2014

ahojte baby.prosim Vas po prijme to prebieha ako?ten sa urobi na 2.posch.? teda berme situaciu ze som schopna chodit po svojich. a kosele ste mali svoje pocas prvej d.por.alebo ich? a po porode uz na izbach ste boli v com? viem ze blbost ale uz teraz mam plny kufor a nemozem sa spoliehat ze mi obratom donesu dalsie veci.dakujem.

katy2
13. jan 2014

@hviezda21 ja som sice rodila sekciou, ale vela sa nemeni.... hlasis sa na 2.p., odtial pojdes do "filtra" sa prezliect - daju ti erarnu koselu a ides na 17.p. Tam s tebou spisu prijimaciu spravu.... Je dobre mat dve tasky zbalene - jednu velku a jednu mensiu - na porod.... Tam si zbal vlozky, toaletny papier, uteraky, par plienok pre babo a vlhcene obrusky....
Je dobre mat erarnu koselu a prezliect si ju az na izbe do svojej....

hviezda21
14. jan 2014

@katy2
dobre rano. cize po porode mozes byt vo svojej koseli? ci mi daju aj erarnu keby som chcela?v starej sme mali my aj deticky len ich veci a pocas 1.d.porodnej som mala osobne veci vsetky so sebou -tu po prijme idem na svoju izbu odniest osobne veci a ostavaju tam kym nepridem??? dakujem

katy2
14. jan 2014

@hviezda21 ked uz budes na izbe po porode a pojdes sa osprchovat, mozes sa prezliect do svojej kosele (ale mozes si vyziadat aj erarnu - ako chces) Pocas porodu mas vsetky veci so sebou, ale preto prirucna taska, aby si mala vsetko najnutnejsie pokope a nemusela hladat vo velkej taske - tu velku tasku nechas u manzela s ostatnymi vecami..... Na izbu sa dostanes az po porode

hviezda21
14. jan 2014

@katy2 uz mi je to jasneee 😎 sa mi zdalo divne ze kdesi budu moje veci...proste postup ako v starej aj ked tam si vsetko vypytali az na novorodeneckom. hmmm manzel pride tak 50 na 50 preto som potrebovala vediet ako sa zariadit ked budem sama. 😖 este raz vdaka

eeffka
14. jan 2014

@hviezda21 ja som rodila o polnoci a sme prisli o 1 na prijem, tam ma pozreli, vyhodnotili ze nesimulujem 😀 , navliekli ma do erárnej kosele, nalozili na kolieskove kreslo a s cestovnou taskou na kolenach odviezli na 14te, manzel cupkal pri mne. Hore ma napojili na monitor, muza poslali na kavu kym ma zuraduju, taska bola v prijímacej miestnosti, odtiekla mi voda, vysupli ma na kozu, manzel dobehol a tasku som mala potom vlastne pri sebe aj s muzom, potom ma prelozili na postel a odviezli na izbu, muz s taskou so mnou. asi o 4hod som sa otrepala, prezliekla namalovala a cakala na ranajky 😀
Cez den neviem, lebo ku mne doviezli len sekcie tie vyzerali ze do rana nedoziju. Uff aj som sa bala, ale su kocky v pohode

ja som rodila v noci a sama, a taktiez vsade som za zdrzalatakych 30min takze ja som nemala cas riesit prezliekanie a po porode som ani nebola spinava, neviem akym zázrakom som bola uplne cista ale vyzerala som v tom ako totalna chudera, ja velkost S a kosela tak XXXXL , no cenkovej decko

hviezda21
14. jan 2014

@eeffka ahoj, zlata ze si to takto pekne popisala 😀 ide o to ze ja sa musim zariadit tak ze tam budem sama / prve dieta som rodila starej n./ , obavam sa ze muzik nestihne dobehnut zo sluzobky a vyvolavat porod len kvoli nemu neplanujem - staci ze to 9mes. nosim 😅 nech sa vypyta samo a ako rychlo bude chciet. ich kosele mi nevadia priam vyhovuju lebo kto bude 3x denne prat svoje a nosit mi nahradne.....a ako som vyzerala po porode neviem len som nemohla spat celu noc a cez den som bola rozbita na mraky, ale to uz som mala babo pri sebe tak tie emocie to prevalcovali.

este mi povedz brala si sobasny list original so sebou ci len OP? dnes mi na posch. nevedeli povedat.....

katy2
15. jan 2014

@hviezda21 treba aj sobasny list aj oba obciankse

eeffka
15. jan 2014

@hviezda21 OP aj sobasny som mala ale realne ho trebalo az pri odchode v podstate, az ked isiel muz z novorodeneckého dole na 2. hlasit na matriku narodenie, ci co.... ani neviem
ak budes sama tak si vezmi velku cestovnu tasku kde si vtrepes aj cizmy a bundu ak ides rodit teraz, lebo ako ma dole na prijme vyzliekli do kosele, muzovi dali daky papierik do "nemocnicnej satne" tam mi mal odniest bundu aj topanky a ked budes sama nebude ti mat kto, neviem preco asi hygiena a male skrinky?

takze mna vo februari ( pocas kalamity, vonku -20) viezli v zabkach a tej erárnej koseli o polnoci po tych tmavých chodbách, nikde nikto.... naozaj som myslela ze ma uz nikto zivu neuvidi 😀 😀 😀

reni1512
23. jan 2014

Ahojte maminy, chcela som uz davnejsie napisat, rodila som v juli 2013 v novej, tie ktore ste slobodne a chcete priatelove priezvisko pre mimino, nepotrebujete papier z matriky, bola som tam 3x si to vybavovat a nakoniec ze vraj to netreba..🙂

simonne1
26. jan 2014

V novej nemocnici som rodila v januari 2014, urcite odporucam po cisarskom reze sa snazit dostat na nadstandardnu izbu, kde je sprcha aspon na izbe. Inac som mala problem sa tesne po porode dostat na wc a do sprchy,ktora bola spolocna a na chodbe. Ked uz je zena schopna lepsie chodit tak to nevadi, ale zo zaciatku to bol velky problem, ked som sa dotrepala k sprche a ona bola obsadena, zamknuta...
Po sekcii aj po prirodz. porode donesu mamicke dieta na izbu, aby sa prisalo. Podla mna bolo dost chladno na izbe, tak urcite treba zobrat pre babatko ciapocku a deku. Strava bola vo vacsine pripadoch strasna, lepsie je ked je to mozne poziadat niekoho z rodiny nech vam donesu nieco ine. Mikrovlnka je k dispozicii a tiez chladnicka v jedalni. Caj bol len k ranajkam a veceri, takze vlastna voda je nevyhnutna. Sestricky boli v pohode nemala som negativnu skusenost. V poslednom case je v novej nemocnici viac sekcii ako prirodzenych porodov (okrem spoluobcaniek), takze na oddeleni sestonedelia to vyzera skor ako na pooperacnom.

strakula666
6. feb 2014

Ahojte mamičky. Pridavam čerstvu skusenosť s pôrodom v novej nemocnici. Išlo o prirodzeny pôrod bez epiduralky. Max. spokojnosť do nemocnice ma prijali 7:15 a malinka sa za pomoci užasneho lekara MUDr. Murin narodila o 8:20 skoro bezbolestny pôrod. Keďže starostlivosť môžem porovnat s inymi nemocnicami vôbec nelutujem že som si vybrala teraz prave túto. Ochotny personal a fakt starostlivy občas som mala až pocit že to prehaňaju. Jedine čo ma možno mrzí že laktačna poradkyňa mala toho vela a nestihala a teraz mame problem s kojenim.
Mamičky držim vam všetkym palce ktore to ešte len čaka je to najkrajšia bolesť na svete. Dôležite je pozitívne myslieť počas kontrakcií nemyslieť na bolest ale na to klbko krasne a ako sa na neho tešite. Počuvať lekara a hlavne mu dôverovať a všetko pojde tak ako ma.

cory
10. feb 2014

Ahojte mamicky, chcem sa opytat na zoznam, co vziat do Novej nemocnice na porod pre seba a babätko. Dakujem 🙂

ajik24
11. feb 2014

ahojte baby, chcela by som rodit tiez v novej nemocnici, kedze stara ma ovela viac negativnych ohlasov. Mam sa objednat na prietoky, ale od mojej dr. mam cislo len na staru, kedze som myslela, ze najprv pojdem tam. Nemate niektora prosim vas cislo do ambulancie? A este by ma zaujimalo na ktorom poschodi je vlastne ten ultrazvuk...dakujem 🙂

evittah
11. feb 2014

@cory Pre babetko potrebujes len jednorazove plienky a vlhcene obrusky, prip. ak chces tak zo 2 bavlnene plienky, ciapocku, krem na zadocek. Ine oblecenie az ked pojdete domov. Ty budes potrebovat kojenecke podprsenky, nocne kosele v predu na rozopinanie, toaletny papier, hygienicke potreby, uteraky, jednorazove (prebalovacie) podlozky, vlozky, tampony do podprsenky, prezuvky, slapky do sprchy, doklady, zupan, pribor, pohar a hadam som na nic nezabudla 🙂

evittah
11. feb 2014

@ajik24 Nasla som na ich stranke cislo na prijimaciu ambulanciu, tak skus tam - 640 3131. Ta ambulancia je na 2. poschodi. USG robia na 16.-tom poschodi, ale tam ta v pripade potreby poslu z tej prijimacej ambulancie. USG totiz nerobia standardne na kazdej poradni v nemocnici.

ajik24
11. feb 2014

dakujem evittah za info, tiez som to nasla na ich stranke alebo som planovala zavolat rovno na to 16. poschodie, uvidime, zajtra zavolam 🙂

cory
11. feb 2014

@evittah dakujem za odpoved, a ake doklady potrebujem? len obciansky a sobasny list alebo?

evittah
11. feb 2014

@cory OP, tehotensky preukaz (prip. ine spravy od lekarov, ak si pocas tehu chodila aj inde), karticku poistenca a sobasny list (aj ked ten podla mna bude potrebovat az otecko, ked pojde nahlasit narodenie dietatka na prizemi nemocnice).

cory
11. feb 2014

@evittah dakujem este raz velmi pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre