Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lenja123
18. nov 2015

@lucassia otca dieťaťa uvedieš pri pôrode a všetci ho budú brať rovnako ako manžela. Nikdy nerobia rozdiely, či ste zosobášení alebo nie. Akurát pri nahlasovaní dieťaťa je lepšie, ak to ide vybaviť otec dieťaťa - ale to sa robí priamo v nemocke.

campinka7
19. nov 2015

@lucassia mna sa len pytala sestra nech uvediem kontakt ktory sa bude kontaktovat keby daco...dala som manzela ale myslim, že by nemali problem akceptovat osobu, ktoru uvedies....

slivocka4
30. nov 2015

Ahojte 🙂 Nerodila niektora z Vas nahodou u dr.Sovovej??? Alebo nechodite niekto ku nej ako ku gynekologicke? Nikde nijaku konkretnu skusenost neviem najst 😒 Neviem ci je lepsie si niekoho na porod dohadovat alebo nie...

rfvghj
30. nov 2015

@slivocka4 Sovova už nepracuje v nemocnici, má len gyn. ambulanciu

slivocka4
1. dec 2015

aha cize ona uz vobec porody nerobi... tak aspon tie co k nej chodia do ambulancie alebo poradne ci su spokojne... 🙂

dellisa3
9. dec 2015

@slivocka4 Ahooj ja chodim k nej kedze nahradila Kanabovu a som zatial spokojna🙂

slivocka4
10. dec 2015

@dellisa3 ahoj, aj na tehotenske prehliadky ci len preventivne? 🙂

dellisa3
10. dec 2015

@slivocka4 aj na tehotenske kedze cakame babo🙂

campinka7
13. dec 2015

caute baby, tak ja som uz po porode v novej nemocnici...musim povedat ze aj ked porod som mala tazky /rodila som 17 hodina nakoniec sme skoncili sekciou/ som bola spokojna ... jasne ze zariadenia nebolo nove a moderne ale nesla som do hiltonu takze toto bolo pre mna nepodstatne a neriesila som. porodnika som nemala vybaveneho. rodil ma mlady doktor Dudic. ktorý mal službu, vrelo ho odporucam. snazil sa aby som porodila normalne ale ale nakoniec sme to vzdali pretoze som sa neotvarala a mala sa nezosuvala.do porodu som mu vobec nezasahovala...sestricky na sale aj na sestonedeli boli velmi mile a ustretove. laktacne boli zlate az na jednu ktoru som hned nahnevala tak uz na mna ani nepozrela 😀 takze celkovy pristup personalu a starostlivost hodnoditim na 1.

dudiva
28. dec 2015

Ahojte kocky 🙂 niečo aktualne o novej nemocnici... Izby, foto, nadstandard, ceny, otecko pri porode, vzdycharen, ktory lekar, aky je, podanie peda a všetko ostatne. Chystá sa tam niekto rodiť január/2016? Ďakujem za každý príspevok. Oproti Saci je tu na koniku menej info o novej, tak všetko poteší.

alohim
11. jan 2016

Kamoška teraz dala na sociálne siete fotky nadštandardu, je to verejný album, tak mrknite: https://www.facebook.com/alena.haluskova.1/medi... je to ten nadštandar za 10EUR, izba kde je pacientka sama.

hanushka
20. jan 2016

ahojte, ja som rodila v novej v auguste, nemala som zazmluvneneho lekara, pri porode bola mudr. androvicova, musim povedat ze top ultra super klasa! vyborna mila profesionalna lekarka!
no a inac velmi dobry pristup od vsetkych co tam boli, samozrejme boli aj vynimky ale velmi zriedkave. mudr. novysedlakova super detska lekarka, laktacne tiez napomocne. isla by som aj nabuduce. 🙂

hanushka
20. jan 2016

@alohim ano tieto izby vyzeraju strasne, ja som bola na nadstandarde za 3,50 kde sme boli 2 mamicky, sprcha aj ostatne veci vyzerali OVELA lepsie ako tie na fotkach.

lucassia
21. jan 2016

3.50 sa plati za nadstandart? v novej nemocnici?

hanushka
22. jan 2016

@lucassia ano v jednej izbe kde su 2 mamicky. celkom fajn izba to bola 🙂

lucassia
23. jan 2016

to je fajn a treba si to dopredu rezervovat?

hanushka
23. jan 2016

nedaju sa rezervovat lebo nevies kedy budes rodit a ani ci ta do nej niekto nepredbehne. teoreticky sa da u sestricky na oddeleni, aj si ta moze napisat, ale prakticky to velmi nefunguje :(

lucassia
25. jan 2016

aha.. dakujem

campinka7
28. jan 2016

ja som bola zapisana v poradovniku na nadstandard a ked sa izba uvolnila tak sestricka prisla za mnou ci este chcem izbu lebo sa nejake uvolnili. skus sa ist zapisat na oddelenie a ked sa nieco uvolni tak ta prestahuju. a ja som rodila v novembri.

venividivikinka
29. mar 2016

@campinka7 a kedy si sa zapisovala do poradovnika na nadstandard? uz pred porodom, ci ako si prisla rodit?

mamicky, ako je to s tym nadstandardom vlastne... tie fotky na internete su strasne, ale potom clovek kukne toto: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... (celkom dole su foto z nadstandardu) a je si isty, ze to su rozdielne miestnosti, dokonca v skupine nova nemocnica baby postovali fotky z nadstandardu a vyzera to tam ako na tychto peknych foteckach... tak kde je pravda? a kolko je vlastne tych nadstandardov? a to je akoze aj nejaky, kde mozu byt dve, aj nejaky, kde je samostatne zena?? nikde ziadne info online...

dudiva
29. mar 2016

@venividivikinka nadstandardov je tam viac druhov. Najlacnejsi nadstandard je 1x,kde su dve zeny. potom 3x je nadstandard, kde si sama len so starou sprchou 🙂 a potom myslim 2x, co je ten najdrahsi nadstandard, kde to mas prerobene a aj wc na izbe (to su tie foto). 🙂

venividivikinka
29. mar 2016

@dudiva vdaka! tak to vyzera, ze sa na ten nadstandard (aspon nejaky) aj bude dat dostat, ked je ich tolko druhov, ci? v starej je jeden a vraj je permanentne obsadeny pre primarove pacientky... da sa tam na to ist pozriet? je nejaka predporodna priprava alebo len tak nieco? alebo aspon aktualny cennik s oficialnymi informaciami? a treba nadstandard objednavat vopred ako v starej?

dandarik126
29. mar 2016

Da sa ist pozriet ... v novej nemocnici Vam vsetko vysvetli vrchna sestra Demeterova... je mila a velmi ochotna :D

dudiva
30. mar 2016

@venividivikinka áno,dá sa ísť pozrieť. To budeš mať najlepšie. Urobíš si o izbách svoj obraz,povedia ti aktuálne ceny a budeš vedieť do čoho ideš. Držím palce.

lucassia
31. mar 2016

kedy tam môžme s isť pozrieť? už keď tam budem chodiť do poradne alebo aj skôr?

campinka7
17. apr 2016

@venividivikinka před porodem som sa napisala ked som bola na ultrazvuku na 16poschodi

venividivikinka
19. apr 2016

a ako je to s objednavanim na poradne v nemocnici? citala som strasne staznosti mamiciek, ze aj 4-6 hodin cakali... dokonca objednat sa treba prist osobne, volala som, ale ze len osobne - no to uz co je? v starej v pohode objednaju telefonicky a vezmu na cas :/
chcela by som si zazmluvnit lekarku a chodit rovno k nej aj na tie poradne, ale za nic na svete neviem najst na nu kontakt (ak mate, napiste spravu, budem nesmierneeee vdacna - MuDr. Maňková). myslim, ze aj tie poradne by boli asi znesitelnejsie, kebyze uz som "dakoho", ci? mate daktora skusenost?

slivocka4
7. máj 2016

Tak som cerstvo po porode (velmi dlhom a tazkom) a Novu nemocnicu chvalim. Na cely pristup nemozem povedat jedno zle slovo, chodila som pravidelne k Mudr. Rosakovej na kontroly od 36 tt, vyborna ludska pani doktorka, starala sa o nas, chcela som ju aj k porodu no nemohla prist, ale prisla sa potom namna pozriet a spytat sa ako bolo 🙂 Nakoniec som rodila u Doktorky Lojovej - takisto vyyyborna, spravila hadam vsetko co sa dalo, aby som po 2 dnoch a 2 nociach porodila spontanne a vdacim jej, ze vsetko dobre dopadlo, za vsetko. Kludne by som si zazmluvnila aj ju. Mala som strasne bolesti tak mi ku koncu pichli epiduralku - dalsia skvela pani anesteziologicka, urobila to fakt super a vdaka epiduralu som porodila spontanne a nie cisarskym, ktory mi hrozil, lebo som sa dostatocne neotvarala. Otec mohol byt pri porode v podstate neobmedzene, mal aj pristup do izby pre oteckov a vsetko co sa deje mu vysvetlovali. Poradovnik na izby je dlhy, prisli mi oznamit ze sa uvolnila ta najdrahsia nadstandardna - tusim 24 eur za noc, tak sme ju zobrali, a nelutujem, to sukromie za to stoji po porode... hlavne pre tych, co az tak nepotrebuju v tom case spolocnost. Wc a kupelna na izbe, dobra vanickova postielka, gauc, skrinky, lepsia moznost navstev, (telka - na ktoru som sa ani vypnutu nepozrela 😀 ) vonku staci ist len pre jedlo.. malicku mi nosili pravidelne na kojenie lebo sa dva dni ziarila, a kazdy den ma informovali ake vysetrenia a co vsetko jej robili. Sestricky aj lekari na novorodeneckom tiez super, aj laktacna poradkyna za ktorou sa oplati najprv ist a az potom zacat dojcit, ak neviete ako nato... Takze my sme boli velmi spokojni, mali sme stastie a jedno velke dakujem vsetkym co nam pomahali 🙂

kvojtanikova
12. máj 2016

aj ja sa pridam s prispevkom cerstvo po porode - ja som sice oxytocin doslova pytala lebo som vedela po predchadzajucich porodoch ze mi ho bude treba aby to islo, lebo inak som sa iba velmi pomaly otvarala, v podstate som nemala takmer ziadne bolesti az dokym mi ho nedali a potom bolo za 25 minut uz aj po porode. Ja som nemala nikoho zazmluvneneho, natrafila som na doktora Dudica a bol super, aj vsetok ostatny personal na porodnej sale aj potom na sestonedeli aj detskom oddeleni, ozaj nemam nic negativne co by som povedala, prave naopak, podpora ci zo strany sestriciek, lekarov ci laktacnych poradkyn, proste super. Je pravdou ze u mna to bol uz treti porod a nepotrebovala som az tak vela pomahat ale mala som na izbe prvorodicky a videla som ze aj im sa naozaj venuju a odpovedaju im na vsetky otazky. Takze ja tiez dakujem vsetkym za prijemny zazitok.

peteraluciagecei
2. júl 2016

@campinka7 a čím si ju nahnevala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre