Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

campinka7
2. júl 2016

@peteraluciagecei mala sa nevedela prisat a tak mi boli odporucane klobuciky...super vec inak a ked mala sluzbu ta laktacna ma zdrbala ze mam kojit bez a ze nebudem dlho kojit ked kojim cez klobuciky...odpovedala som jej ze budem dlho kojit tak isto ako moja sestra kojila cez klobuciky...potom uz na mna ani nepozrela. vytocila som ju 😀DD do konca hospitalizacie ma obchadzala.ale iba ta jedna bola des a hruza...

campinka7
10. aug 2016

@peteraluciagecei zacala som kojit cez klobuciky kedze 2dni o mna ani nezakopla...tak ma zdrbala a odisla a potom uz na mna ani nepozrela...strasna osoba

tokarcikovci
12. sep 2016

Nezvyknem prispievat, no po vcerajsej skusenosti i ked nie z porodu musim. Prvy porod v novej nemocnici v 37 tt spontanne. Nemala som vybaveneho lekara co bola asi chyba (ked clovek nema komplikacie tak to nevadi, ale to nikdy nevies ci sa nieco neskomplikuje). Plodova voda mi odtiekla v sobotu (den predtym som bola na moniture, kde zistili ze mam slabe kontrakcie a maly mal zle ozvy, nasledoval ultrazvuk a tam zistili obtocenie pupocnou snurou 2x. Aj napriek tomu ma poslali domov, ze mozno sa rozrodim mozno nie. A rozrodila som sa). Porodila som az v pondelok, cely cas na antibiotikach, kedze som nemala plodovu vodu a kontrakcie iba sem tam, cakali kym budem v 37 tt (to bol ten pondelok) Cely cas ma vysetroval niekto iny co je normalne ale kazdy na mne nieco skusal ine. Musim podotknut ze najhorsie skusenosti mam s dr. Mattom. Nakoniec ma rodil dr. dudic doktor s velkym D a sestricky Petruchova bola super vdaka nej som to zvladla celkom fajn. Nehodnotim nemocnicu zle, lebo pristup vacsinu bol super, zalezi na koho natrafite...
Druha skusenost zo vcera opat spominany pan dr. Mam od mojho lekara diagnostikovane ze mi hrozi predcasny porod kedze som otvorena na 2 cm, mala som divne bolesti tak som isla na pohotovost (som len v 24 tt). A asi som ich zobudila, lebo sestriska rovno pri dverach co chcem som jej vysvetlila a ona vybrechla na mna, ze odkial to ja mam ze som otvorena ( ta som sa sama vysetrila zo spodu som jej chcela povedat, no kedze chcem rodit v novej kvoli novorodeneckemu oddelenie, keby som porodila predcasne, som si kusla do jazyka). Cely cas len stekala po mne ako po decku. Potom prisiel spominany pan DR. a ten zase len stekal, arogantne sa spraval, po vysetreni mi oznamil ze co to trepem ze vobec nie som otvorena Ked som sa ho opytala ze ako to je mozne ved to mam diagnostikovane od mojho obvodneho ( mam dobreho obvodneho vela k nemu prechadza, kvoli odbornosti) a on ze tak asi zle meral a sestricka utrusila ze bolesti mam lebo sa rastie babo a zvacsuje brucho, hodil do mna papiere zdvihol sa a odisiel. Tak taky moj zazitok. Nie je to hodnotenie na nemocnicu ale skor na pristup niektorych Na druhy porod si lekara urcite vybavim 😀

pininka
1. okt 2016

Ja som prve rodila v starej nemocke a nebola som nejako extra spokojna, dost zle to tam maju vyriesene pre zeny po cisarskom,teda pre 9 timi rokmi mali. Druhe v novej a bola som spokojna hlavne preto,ze maly zacal mat po porode problemy a skoncil na jiske,kebyze rodim inde,tak by ho aj tak preniesli do novej a ja by som ho nevidela kym by ma neprepustili. Takto som za nim chodila o poschodie nizsie a vsetko bolo ok. Bola som velmi spokojna a teraz sa tam tiez chystam rodit. Podla mna hlavne treba mysliet na to,ze sme tam len obmedzeny cas, porodit,dat sa dokopy a ist domov, ja som sa nezaoberala somarinami,je to nemocnica, vsetko nemoze byt super.

rubinka
21. okt 2016

Baby ako je to s prietokmi, stači iba prisť alebo sa objednat? A kde najdem ordinačne a že kde isť? Ďakujem

campinka7
21. okt 2016

@rubinka objednať sa treba na prvý termín potom už tam na ďalšie objednajú.od 8hod sú tam...respektíve to je 24h služba vždy sa dovolate

rubinka
21. okt 2016

@campinka7 - dáte mi čisielko? A kde treba ist?

moncinka82
24. okt 2016

Telefonicky neobjednavaju, treba ist osobne na 2.posch ako je centralny prijem

campinka7
24. okt 2016

@rubinka číslo už nemám ale na stránke nemocnice nájdete.zavoláte bsi a všetko vám povie sestrička.

rubinka
24. okt 2016

@moncinka82
@campinka7 - volala som, sestrička tvrdila že možem prisť hocikedy s listkom od gynekologa.

aduuus
24. okt 2016

Dr.Matta ma rodil a nikdy viac...

larra6
5. nov 2016

Mamicky neviete nieco o tom, ze sa preraba sestonedelie v novej?? jedna mamicka spominala u gynekologa, ze bude viac nadstandartnych izieb. viete o tom niekto nieco??

moncinka82
5. nov 2016

@larra6 ano, momentálne su vsetky nadštandardné izby v rekonštrukcii. Kolko ich tam bude to neviem. Teraz je tam tým padom celkom plno a davaju aj na 16 poschodie po pôrode

larra6
6. nov 2016

@moncinka82 aha no supis a neviete kedy asi dokoncia??

rfvghj
7. nov 2016

@rubinka 055 640 3131

rubinka
7. nov 2016

@moncinka82 - akože nadštandard teraz neni k dispozicii?

rubinka
9. nov 2016

Holky informujte jak je to s tymi nadštandardmi v nemocke.

moncinka82
9. nov 2016

@rubinka aspon pred 2 tyzdnami nebol, vsetky prerabaju

moncinka82
9. nov 2016

@larra6 to netuším, bude sa treba informovat

kacicqa
9. nov 2016

Skvele..pred tromi rikmi.bol taky naprask, ze som dve noci po sekcii lezala na 16stke, potom som ju jednu noc uzila na 1tke nadstand. a napokon sa ma prisli spytat, ze ci by so m nexcela ist domov;)
Tak som zvedava, co ma v decembri caka ;)

mirka8866
2. jan 2017

Ja som tam rodila v novembri..personal pri porode fajn,mali sme nadstandardnu PS,ale druha doba uz bola na obycajnej,mne to nevadilo,mali tam vsetko vybavenie atd..rodila som pri mladom lekarovi Dr. Dudic,v pohode,aj ked porod bol podla mna dost tazky..oddelenie sestonedelia hm..nie velmi ochotne sestry,takisto novorodenecke,hlavne starsie..mlade sestricky super,starostlivosť o babatko primerana..druhýkrát by som tam sla asi opäť, no len kvoli tomu ze to mame z domu 5 minut..

sunflower01
10. jan 2017

Ahojte, chcem rodit v novej nemocnici, len riesim dilemu, ci si zazmluvnit porodnika alebo nie....a ak ano tak koho? Co som citala, dobre referencie ma Dudic, Molokac, Androvicova. Ake mate skusenosti? Dakujem

mirka8866
11. jan 2017

My sme rodili u Dudica. Je to spoluziak mojho muza, takze to bolo fajn, i ked to bola nahoda, nemali sme ho zazmluvneneho. Bol ok, vsetko vysvetlil, pytal sa, ci suhlasime s podavanymi liekmi a vykonmi...po porode za mnou prisiel asi 3x kym som este lezala na sale a potom este asi 2x na izbu. Velmi ustretovy, prijemny a profesionalny. Ja len odporucam.

neneszabo
5. mar 2017

Zdravim zienky.....tie co ste rodili v Novej teraz nedavno....ako je to s izbami? Vraj mali robit rekonstrukciu tak ma zaujima ci sa konala. Neviete aky pocet maju nadstandard jednotky....pripadne dvojky....a ci maju soc.zariadenie

three
3. aug 2017

Ja mam otazku..ako tam prebieha prva doba porodna - ci vas nutia byt fixovane na monitore alebo sa mozete volne pohybovat a menit polohy? Moze tam byt pocas 1.doby s vami manzel? Resp je to dovolene ak mate objednanu nadstandardnu porodnu salu? Dakujem 🙂

pininka
4. aug 2017

@three ja som sice mala cisarak, ale kym ma pripravili lezala som pri babach co uz tam vzdychali a praveze ich sestricky posielali chodit, len ked chceli skontrolovat ako to ide tak ich napojili. Nadstandardna porodna sala je az na porod a tam pustia aj muza. Dovtedy jedine ze s tebou bude na chodbe. Ale mozno ine baby maju ine skusenosti.

mirka8866
4. aug 2017

My sme boli v noci,takze tam nikto nebol..sestricky a doktor mi povedali ze mam stale chodiť alebo byt v sprche alebo na lopte..ja sama by som nelezala stacil mi jeden 20min monitor,to mi riadne spomalilo porod...mali sme nadstandardnu a boli sme tam s muzom celý cas az po 2.dobu,to sme sli na obyc salu.no nevadilo mi to,kedze tam bol len porodnik a 2 sestricky..

three
4. aug 2017

Dakujem baby ;)

zuzkoch
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lana11
29. sep 2018

Dievčatá chodíte tu ešte,? Ktorý pôrodník v novej nemocnici v Košiciach je najlepší?? Prosím potrebujem počuť vaše názory.Budem mať sekciu, kvôli očiam.Alebo si mám vybrať inú nemocnicu??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre