Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

bene
17. apr 2009

ahojte, tak nakoniec to zavisi asi od porodnice.
no ja si epidural dam kaslat tyc 2200sk co uz kazda sranda nieco stoji a zase taka hrdinka nie som aby som trpela 😝

katka2808
17. apr 2009

bene, presne. ved uz tych 3-4 tisic hore dole... minuli by sa na nieco ine. a zvlast ked porod bude dlhy.

norik1
17. apr 2009

baby presne tak... ja som po tych nekonecnych hodinach kontrakcii uvitala epidural ako maslo na chlieb 😀 a ak nahodou skoncite na cisarsky, tak ten epidural sa neplati, je to sucast operacie a plati ho poistovna 😉

Zmluvu som s dokim tiez podpisala a nic som neplatila a kedze som sla na sekciu v case smeny, neplatila som vobec nic. Dokonca ani moj doki nemal svoju smenu, on prisiel na telefon a sestricka co mi davala papiere na zaplatenie mi vravela ze sa to neplati, lebo smena je od 7.00 do 15.00 ci tak nejak...ked som sa pytala ze doki predsa nemal svoju smenu hovorila ze to je jedno, ze ten porod musi byt v tom doobednom case a vtedy sa to chape ako "pocas sluzby"... tak teda neviem, riesila som to potom rovno s dokim 😉

ketina
17. apr 2009

kocky,ak niektora z vas pracuje v Novej nemocke tak ma epidural zdarma.nemocnica to cele preplaca.

mystery7
17. apr 2009

ja zatail epidural nechcem, snad to zvladnem aj bez neho. nie vsetko kocky s nim maju dobru skusenost 😒

lovacka
18. apr 2009

mystery kedy ides na kontrolu k dr?ja tu uz lezim 2tt ze ci ta nahodou neuvidim 😀

timulik
18. apr 2009

ahojte, tak uz sme domka od utorka. Vsetko sme zvladli a mame krasneho synceka. V nemocnici vsetko prebiehalo v poriadku az na to ze kedze bola prave Velka noc, bola ako vymreta 🙂 co sa tyka doktorov a sestriciek ale naopak rodiciek bolo neurekom...
Ja som rodila u Mikolaja - baby ktore rodite u neho nemate sa coho bat, je super, sice toho vela nenarozprava ale je to odbornik - ja som rodila cisarskym kvoli KP.
Boli sme s Ibineckou na jednej izbe prvy den a potom sme mali kazda nadstandard.

Drzim palce vsetkym ,ktore to maju este len pred sebou a tie ktore ste prvorodicky a neviete co vas caka - hlavne sa teste na uzasny pocit ked prvykrat zbadate svoje babo... 😉

bene
18. apr 2009

timulik jeeee super tak to maaas uz za sebou tak gratulujeeeeeem
super teraz sa mozes uz len tesit so synceka

mystery7
18. apr 2009

timulik: gratulujem a dakujem za povzbudenie - som prvorodicka 😅

smudlinka19
19. apr 2009

ahojte, no čo sa týka epi tak si ho dávam aj na odporučanie Dr.Murína....on povedal, že porod je lahší hlavne pre prvorodičky a prečo sa trápiť ked nemusíme no nie,,,,,no na druhej strane niektoré baby potom nadávali, že mali velké bolesti v krížoch, ale asi si to musí každá sama odskušať... 😎

kvila
19. apr 2009

ahojte, timulik, gratulujem aj ja, dufam, ze ta budem coskoro nasledovat 🙂 mystery, neboj, pojde to ako po masle 😀 Verit tomu je polovica uspechu

kvila
19. apr 2009

ja idem tiez bez epi, pocula som kadejake veci o tom, ako to moze nepriaznivo ovplyvnit babo, tak naco vymyslat, ked som to uz raz prezila bez tisenia bolesti. 🙂 A hlavne, ked kazdy druhy lekar ma o tom uplne iny nazor a mamicky maju tiez velmi rozne skusenosti 😖

mystery7
19. apr 2009

kvila: beriem to tak, ze som optimista, nejako to zvladnem 😉

kvila
19. apr 2009

mystery, velmi spravne 😀

bene
19. apr 2009

no baby obdivujem vas, ja som tiez bola hrdinka, ale kazda kamoska co rodila my povedala ze boli hlupe ze si to nedali, ze nech nevymyslam a nejako somsa s tym uz stotoznila

kvila
20. apr 2009

bene, ja som to nemala a som velmi rada. Hned po porode som sa citila super (az na bolesti po siti - ale to je tiez individualne). A aj ked viem, ze urcite pride aspon chvilka, ked budem tuzit po hocicom proti bolesti, nedam si to ani teraz 😀

norik1
20. apr 2009

ved sa nic nedeje, mozte si ju v pripade strasnej bolesti at aj pocas porodu... ja vas tiez obdivujem baby, ktore ste uz rodili bez epi - fakt klobuk dole... mne dobre padlo po 25 hodinach kontrakcii ze som si mohla aspon na 3 hodiny oddychnut a zvladnut nejaky ten mikrospanok pred sekciou... 😨
Inak velmi zalezi aj od toho kto ju pichne a hlavne kedy a ako ju pichne.... Ak sa pichne neskoro, tak uz vobec nema ucinok...

katy2
20. apr 2009

ahojte 🙂
timulik, gratulujem 😵 😵 😵

babenky, nie je tento clanok o Dr. Rosakovej? 😕
http://krimi.cas.sk/clanok/113636/umrtie-rodick...

mystery7
20. apr 2009

uff katy nestras ma 🙄 🙄 🙄 chcem u nej rodit

bene
20. apr 2009

noooo katy dobryyy postreh neviem ako sa rosakova vola prvyyym

mystery7
20. apr 2009

vola sa iveta

norik1
20. apr 2009

hej je to ona, ale nemam pocit ze by to bola jej chyba... ved to bolo take haloooo v novinach ked sa to stalo... ufff nezavidim doktorke... oni su vlastne stale jednou nohou v base....

katka2808
20. apr 2009

ahojte dievcata. chcela by som poprosit o radu. kolko vloziek, pripadne baleni poporodnych vloziek si mam vziat do porodnice? davaju tam nejake vlozky, ci nie? tiez neviem, kolko plienok mam vziat babatku. a je pravda, ze tam uz nepoziaciavaju odsavacku? dakujem vopred...

a este som chcela... ma niekto skusenosti s Dr. Adamom?

norik1
20. apr 2009

Katka, potrebujes cca dve balenia porodnych vloziek na samotny porod (musis mat, nie su radi ked nemas) a jedno balenie na potom... neviem ako u vaginalnych porodov, po sekcii asi dva dni vlozky davaju, potom si davas sama...
Plienky pre babo - ja som brala to 43-kusove balenie Pampers 2-5 kg, bola som tam tyzden a zvysilo sa mi ich ozaj len par kusov.... zasa je individualne, kto je ako dlho v porodke. Vezmi si pol balenia, aspon takych 15 ks a zvysok potom donesie manzel. Len mu ich nachystaj 😉

mystery7
21. apr 2009

ja si kupim asi 2 balenia poorodnych vloziek + mam 2 baliky plienok pre najmensich. ale nekupila som pampersky, lebo vraj ma z nich vela deti zapalenu ritku. tak som zvedava ci to bude ok.

kupuju sa do novej aj tie podlozky do postele?

norik1
21. apr 2009

ano kupuju, takych 5 ks staci....

S plienkami to je tak - kazdej ritke vyhovuje nieco ine....mozno vyskusate 5 roznych druhov kym vam niektore "sadnu" 😀 Ja som niekde citala ze nie je dobre menit znacku plienok podla akcie v obchode 😀 ze aj to je pricinou castych zaparenin kvoli latkam ktore su v plienkach.... my sme zacali pampersmi a zatial som ich nemenila, uz mal ritku zaparenu, ale bolo to obruskami, nie plienkou... inac obrusky su najväcsie svinstvo na ritku... pouzivam ich len na cestach, inak stale len voda a mydlo 😉

katy2
21. apr 2009

ahojte 🙂
tak dnes som bola zasa na pravidelnej kontrole v nemocke, velmi pravdepodobne, takmer isto to bude sekcia.... neviem, ci sa mam bat alebo tesit.... a bude len so spinalkou? ked bude planovana? a kolko asi pred terminom sa robi? na dalsiu kontrolu idem o 2tt...

mystery7
21. apr 2009

norik: to vazne? tie obrusky su take blbe? co to do nich davaju? moja mama mi ich nakupila niekolko balikov, lebo boli v akcii 😅 ale my casto behame hore dole, tak ich na cestach popouzivame

katy: neviem poradit. Ale mas este cas, nic neboj

timulik
21. apr 2009

dievcata,dakujem za gratulacie.

katy, ja som tiez vedela dost dopredu,ze to bude sekcia a nejak som sa na to aj psychicky pripravila. ja to sice neviem porovnat s klasickym porodom, ale sekcia nie je az taka hrozna... A ci bude len so spinalkou si mozes vybrat... ja som mala len so spinalkou a bolo to v pohode, akurat mi zaviedli aj taku hadicku do chrbta, kde mi potom este vpichovali injekcie proti bolesti, hned na druhy den mi to urobilo super, bolesti som necitila, ale na treti den mi to urobilo strasne zle, bolesti hlavy, pocit zvracania... 😒 takze to je tiez individualne, ale tie najvacsie bolesti mi to pomohlo prekonat. Mne robili sekciu v 38 tt, kvoli tomu,ze som mala uz malo plodovej vody, takze to je tiez individualne ale zvykne to byt skor ako riadny termin.

co sa tyka obruskov malemu zle urobila Nivea, pouzivame Pampers a zatial pohodicka.

katy2
21. apr 2009

timulik, este raz gratulujem k Riskovi 😵
pri spinalke si necitila bolest pri sekcii? ja mam trochu obavy z toho, ze to budem citit a je to taky blby pocit....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre