Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mystery7
30. apr 2009

susan, ja som prave skoncil a36 tt a som 36+3 a nas maly ma 3200g 😅 takze pohodicka 😉

susan66
1. máj 2009

Hmm vraj je teraz v mode rodit velke deti, no tak sme moderne 🙂 Vidno,ze uz teraz sa o tie nase deticky dobre starame 😉

zuzanka111
2. máj 2009

Ahojte babenky,

tiez idem do novej.

Epidural odporucam. Manzel je anesteziolog, vela mi o tom porozpraval a lekari z ARO su tam vyborni odbornici. Drzim nam vsetkym palce.

Koho mate porodnika?
My sme sa rozhodli pre Dr. Rosakovu.

zuzanka111
2. máj 2009

Videli ste niektora nadstandardne izby? Boli ste spokojne?

silvia.t
2. máj 2009

ahojte baby tak ja uz lezim v nemocke,dnes ma tu nechali kvoli vysokemu tlaku,a na monitore som mala stahy...tak mozno o chvilu budem mat drobceka pri sebe ;)

zuzanka111
2. máj 2009

SIlvi, drzim Ti velmi palce. 🙂

Onedlho budes mat malickeho v naruci. My tiez cakame chlapceka a velmi sa tesime. Prajem Ti vsetko naj naj.

susan66
2. máj 2009

Drzim palce silvia, zuzi o nadstanardnych izbach tu bola bedata uz davnejsie, skus pozriet. Ja osobne som videla len tu nadstadnardnu co je za 100Sk, no a tam su normalne nemocnicne postele -3, 3 detske postielky, a je to tam trosku lepsie vymalovane. Ale pocula som ze momentalne je vela ludi v nemocke,takze sa ti kludne moze stat,ze si vyberies nadstandard a nakoniec sa tam ani nedostanes.

asparaguska
2. máj 2009

Silvi, držím veľmi, veľmi palce. Ináč, dík za radu v Tescu... 🙂

lovacka
2. máj 2009

baby mozem len potvrdit ze sa rodi ako na beziacom pase bola som tam mesiac a za ten mesiac lezali mamicky po porode aj na A oddeleni pretoze B oddelenie bolo maximalne plne a je pravda ze na nadstandart sa vobec nemusite dostat lebo sa tam caka ako na chleba na neho 😅

lovacka
2. máj 2009

a najnovsie info je ze vcera dokonca posielali zeny z novej nemocky do starej lebo uz ich nemali kam ukladat 😝 😅

katka2808
2. máj 2009

lovacka, coze??? to je teda situacia... 😕 takze o nadstandarde asi zbytocne snivat... ale ze posielaju dokonca do starej???

ahoj zuzanka111. asi blba otazka, ale po epiduralke mozem chodit, nie? aj ja si ju planujem dat. uvidim, podla bolesti a priebehu porodu. a nevies ci po infuzke s oxytocinom mi dovolia chodit?

zuzanka111
2. máj 2009

Katka 2808

To je teda fakt komplikovane. Ale su dobri, tak maju vela ludi. Okrem toho tam rodi vela rizikovych zo spadovych mensich okresov, pretoze je to vyborna klinika. Takze sa niet co cudovat.

Som hnusoba a spolahnem sa na manzela, ze mi nejako nadstandard pretlaci. Aj ked sa za take protekcie hanbim, ale co uz. Na mojom mieste by to vyuzila urcite kazda z nas. 😉

Po epiduralke fungujes absolutne normalne. Odoznieva do niekolkych minut. Dievcence si to niekedy pletu so spinalnou, ktora je znecitlivenim od pasa dole, tam je paralyza niekolko hodin.

Ano, po oxytocine sa chodit da. Vyvolava sa porod, zacinaju kontrakcie. Vsetko zalezi na tom, ako sa vyvinie Tvoj stav, teda ci sa otvoris. Po podani si sledovana. NIc neboj. 🙂

katka2808
2. máj 2009

no s tym nadstadardom... asi kazda z nas by urobila to iste... zvlast, ked tam mas manzela.

vdaka za info. ja som sa pytala na oxytocin, lebo mam vybaveneho lekara a ten mi navrhol planovany porod nech porodim pocas jeho smeny normalnej. mam z toho zmiesane pocity, dufam, ze sa nepredlzi porod... skor by som chcela opak 😅

zuzanka111
2. máj 2009

Hej, počula som o takomto pristupe.

Manzel mi to spominal. Aj moja lekarka to udajne takto robi. Takze to bude zrejme tiez planovane. Ubezpecil ma ale, ze sa nemam coho bat, ze sa to robi v temine a po dokladnych vysetreniach, ze je babatko pripravene na prichod k nam. Samozrejme mu doverujem, takze to neriesim. Oxytocin inak vyluci mamka sama, dostaneme ho teda skor z vonku. Nemalo by to narusit prirodzenost porodu.

Drzim Ti velmi prsty. 🙂

mauzos
2. máj 2009

Zuzi ja som rodila v novej pred necelym mesiacom. Tiez ma po sekcii supli na A, lebo B bolo cele plne ... ale mala som stastie a za 2 hodiny sa uvolnila nadstandartna izba za 300 a to som nemala ziadnu protekciu 😉 Je tam len jedna postel, skrina, nocny stolik a sprcha. WC je na chodbe spolocne pre tri jednopostelove izby. Mne to uplne vyhovovalo. Do tej za 100 by som nesla, nevidim rozdiel medzi nou a nenadstandartnou izbou. A ta za 700 je sice pekna, ma svoju sprchu aj WC, ale podla mna zbytocne draha. Maju fotky na ich stranke, mozes pozriet.

katka2808
2. máj 2009

zuzi, vdaka este raz. trochu si ma upokojila.

aj ja tebe, vsetko dobre. 😉

flyangel
3. máj 2009

Baby,oxytocín práveže je dobrym spustacom porodu 😉 podava sa na zrychlenie porodu a a podporu kontrakcii...silvia drzim palceky aby si mala bezproblemovy porod a zelam zdraveho drobca...drz sa 😉

silvia.t
3. máj 2009

ahojte baby,tak tu je riadne psycho...dnes ma prelozili na oddelenie a,ale su tu aj mamicky s babatkami...deti je okolo 42 a postielok 35...takze si asi viete predstavit ako to tu vyzera...moj maly drobcek sa zrejme vylakal,uz sa mu nechce von...tlak mam uz vyborny tak mozno v utorok sa vraciam domov,zatial sama :( ale na druhej strane som este len 38tt tak mam cas...inac maly ma 3200g takze ak potiahneme do 40tt bude to chlap jak buk

susan66
4. máj 2009

Tak vidis Silvi vybrali sme si plodny rok, ja som si polezala v nemocke este vo februari s vysokym tlakom a uz vtedy tam bolo plno aj ja som mala na izbe mamicku s drobcekom. Ale aj tak si myslim,ze je pre teba lepsie ak budes doma, predsa doma je doma, este vykrmis maleho valibuka a potom to pride. a mozno sa aj stretneme lebo mne zas lekar povedal,ze ta moja kocka sa zrejme bude pytat na svet skor 🙂

mystery7
4. máj 2009

ahojte kocky 🙂 tak nam bude v nemocke apson veselo.

Silvia, daj potom vediet kedy ta pustia domov, ja som opat objednana na monitor vo stvrtok na 12:30. dufam, ze vtedy uz budes doma 🙂

smudlinka19
6. máj 2009

čaute baby....chcela som sa Vás info či dávate odber pupočníkovej krvi...ja sa neviem rozhodnúť či ano alebo nie...

bene
6. máj 2009

ahoj smudlinka
ja by som chcela, ale tu anonymnu co sa neplati, len neviem sa rozhodnut. a hlavne musim sa spytat doktora ako to tam funguje

norik1
6. máj 2009

jejda baby tak to je uz taky plodny asi treti rok.... mamuse treaz maju problem dat deti do skolky lebo ich porusili a teraz niet miesta...
Pred rokom som si ja v utorok vyberala z troch volnych nadstandardiek a vo stvrtok uz maminy lezali aj na A oddeleni, tolko sa rodilo, sestry lietali jak namydlene blesky s tlakomermi a teplomermi.... no a vidim ze nic sa na tomto stave nemeni... 😒 Alebo len maj je taky plodny??? 😀

mauzos
7. máj 2009

Baby co ste rodili teraz nedavno v Novej, dostali ste Klinik box? Lebo ja nie 😠 A to som ich tam videla kopec. Bolo v nom nieco, za cim by mi malo byt luto? To uz len tak zo zvedavosti ma zaujima ...

kvila
7. máj 2009

Ahojte baby, tak uz sme doma z porodnice a konecne aj sedim - sice iba na nafukovacom kolese, ale SEDIM 😀

kvila
7. máj 2009

Ja som klinik box dostala, no... bolo tam fakt vela super veci, mauzos, na tvojom mieste si ho idem pytat, daju ti len papierik co vyplnis a mas to, ved musia vidiet, ze si nic nevyplnala 😉 Bolo tam: prasok na pranie Tide, dojcenska flasa Chicco, Gilette pre muzicka - holiaci strojcek, tampony do podprsenky 2 ks Chicco, vzorka kremu Sudocream, 2 detske vyzivy, voda Lucka, plienka Pampers, dajake letaky, knizocka o babatku po porode... a neviem, mozno som vymenovala vsetko

kvila
7. máj 2009

Inac, ja som lezala na nadstandarde za 100 Sk. Boli sme tam 3, ale bolo super, kedze som lezala najprv so svojou susedou, potom s kamoskou mojho muza a nakoniec som stretla Veland 🙂 tak bolo veselo. Rozdiel medzi nadstandardom pre 3 osoby a nenadstandardom je napriek tomu velky - jedlo na izbu, sprcha na izbe, vlastna sprcha a WC na chodbe IBA pre nasu izbu (klucik sme mali stale na izbe), navstevy (niekedy aj) mimo navstevnych hodin PRIAMO NA IZBE (na nenadstandarde nemozes mat vobec navstevy na izbe). Proste ja odporucam tuto izbu.

mauzos
7. máj 2009

kvila, tak to som sa teda nastvala, ze som ho nedostala 😠 ale teda nechce sa mi tam kvoli tomu ist 😝
A kto ti ho daval sestricky, alebo lekar? Lebo videla som ich tam na vysetrovni.
Nevedela som, ze na tej izbe je sprcha. Myslela som, ze je na chodbe. Videla som raz jednu babu tam ist v uteraku, tak som myslela ze zo sprchy....

norik1
7. máj 2009

mauzos a to si mala dostat dve, za kazde babetko jednu. Chod tam a pytaj si 😠

mauzos
7. máj 2009

neviem co z toho maju, ze to nedavaju kazdemu. No vies ako sa tam pri dvoch drobcoch dostanem 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre