Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

susan66
11. máj 2009

Edusik nechcem ta nejako ovplyvnovat napisem ti co viem, podla mamiciek je ta doktorka dobra, mila a tak, ale zase na druhej strane som pocula od kamosky ktora studuje medinu a uz aj absolvovala prax v novej,ze nie je bohvie aka odbornicka. Tak neviem kde je pravda, osovnu skusenost nemam tak to nemozem objektivne posudit, ale radsej este pozistuj aj s inych zdrojov pre istotu.

silvia.t
11. máj 2009

Ahojte mate niekto skusenosti s Oberleovou??? Pocula som na nu aj zle aj dobre...mne ju odporucila moja gyn.ktora s nou robila este na mojzeske,vraj je dobra hoci vyzera hrozivo 😅

milliigoret
11. máj 2009

silvia.t. Oberleova je v pohode,jej spravanie asi podla pocasia,moze mat podla mna okolo 45(mozno len tak vyzera),bola mi 4 krat na vyzite aj mi pisala prepustaciu spravu.ine skusenosti s nou nemam ,ale podla mna je v novej nemocnici dost dobry vyber...,skus preciitat par stran dozadu,kazda baba ma skusenost s nejakym inym lekarom 😉 drzim palce

lovacka
11. máj 2009

no dr oberlejova moze mat okolo 60 tky 😀 urcite nie 45
a dr Rosakova je odbornicka a mozem vam povedat ze mne zachranila babo v 17tt keby ma nebola vysetrila asi by sme o babo prisli takze ja na nu nedam dopustit 🙂

milliigoret
11. máj 2009

lovacka 😀 to bol tipos ,ze 45,nechcela som jej pridavat 😀 proste uz neni najmladsia,ale ked si to tak vezmem, tak ma urcite viac, pretoze vyzera urcite starsie ako moja mama 😀 😀
no a rosakova sa mi tiez zda v pohode,ja som bola na jednej sale a na druhej bola ona so svojou pacientkou,chodila aj ku mne ,aj moj doki isiel k jej pacientke 🙂 ,no a potom ako som bola na izbe s jednou kockou co tiez rodila u nej,tak ta si ju velmi chvalila 😉 ale tiez osobnu skusenost nemam 😉

katka2808
11. máj 2009

kočky, a ako je to s tymi kontrolami v poslednych tyzdnoch v nemocnici? teda, ja som v 37. a doteraz mi dvakrat robili CTG v porodnici. a jedna baba mi pisala, ze co by som tak este viac chcela... 😕 ale ona chodi az do konca k svojmu gynekologovi. ja nie.
tak ja teda nemam pocit, ze by som chcela nieco specialne. ved okrem CTG existuje ultrazvuk, kontrola mocu, vysetrenie zospodu a podobne... nemam pocit, ze 2-3 tyzdne pred porodom su toto zbytocnosti a staci len CTG. no, neviem, nemam skusenosti... co si myslite?

mauzos
11. máj 2009

katka ja som mala sekciu. Nemala som ho oficialne zazmluvneneho, dohodli sme si termin na jeho sluzbu. Sam mi to navrhol, mozno aj s tebou sa tak dohodne.
Ja som k nemu zacala chodit asi mesiac pred porodom raz tyzdenne a posledny tyzden dvakrat. Stale mi urobil CTG, USG a vysetril ma zospodu. Chodila som za nim na 17. poschodie.

katka2808
11. máj 2009

mauzos, vdaka. tak mne sekcia zatial nehrozi. a to znamena, ze si neplatila ten poplatok, co sa plati nemocnici a zaroven aj doktorovi, vsak? nejakych 5 tisic to vychadza tusim.
mne on navrhol vyvolany porod v ramci jeho sluzby, ale ja s vyvolavackou nesuhlasim (aj ked vraj to nie je proti prirode)... takze zatial k nemu chodim a potom sa uvidi. ja tiez chodim na 17. poschodie, no uvidim, zajtra sa mi snad uz povenuje viac.
vdaka za odpoved 😉

mauzos
11. máj 2009

nie neplatila som nemocnici nic. Takze aj tebe navrhol v podstate to iste 😉 A nepyta sa Ta stale, ze kedy si mala naposledy robeny USG? Mna sa stale spytal a stale mi urobil.

katka2808
11. máj 2009

nie, nepyta, zatial. ale zajtra mozno urobi, za minuly tyzden vedel, ze som bola este na poslednej poradni. zatial to tam bolo take velmi rychle, posledne tyzdne maju asi straaaaaaaaaaasne vela pacientiek, lebo mam pocit, ze ti doktori nevedia, co skor. aj v tejto teme som citala, ze je to take psycho dost 😕 kolko je pacientok...

milliigoret
11. máj 2009

no katka ani ja nemam pocit,ze by si chcela vela od neho 😕 ved ja som zacala chodit,za mojim na 17 uz od 32 tt.nikdy sa nestalo aby ma nevysetril,a to som k nemu chodila cca kazdy tyzden-tak si ma volal,a to som nemala vobec ziadne komplikacie,v 36tt som isla pesi na17,lebo bohuzial vytahy prepchate 😵 aj vtedy tam mali dost plnku ale svoju robotu si urobil.aj monitor aj moc,usg ani nehovorim 😉 .a nikde som nikdy nic neplatila 😉 je to urcite aj o ochote toho ktoreho lekara,a taktiez kazdy ma inu skusenost 😉 co sa tebe moze zdat normal,niekomu sa zda nadstandard... 😅 takze ja si nemyslim,ze chces vela,ale vysetrit by ta predsa mal.

milliigoret
11. máj 2009

inac mauzos mate krasne miminka 😵 😵 😵 ja videla nazivo v galerii 😵 😵

katka2808
11. máj 2009

ahoj milligoret, dakujem. 🙂 takze to nie je ja som cudna..
to fakt si sla pesi az na 17. poschodie v poslednych tyzdnoch tehotenstva??? 😕 to by som nezvadla, asi by som porodila rovno tam pocas cesty 😀 no akoze, tie vytahy radsej ani nehodnotim, lebo sa len rozculim. ani to, ktory blb vymyslel dat take oddelenie uplne hore... mne vacsinou pride v tom vytahu zle. hlavne ked k tomu zacitim "viacpocetnych spoluobcanov"... take oddelenie by malo byt na prvom poschodi...

mauzos
12. máj 2009

milliigoret 🙂 dakujeme.
katka samozrejme ze nie si cudna, ved ide o tvoje babo. Daj vediet ako si dnes dopadla.
Velmi pekne meno ste vybrali pre synceka, nas Tomasko ma take druhe meno 😵

smudlinka19
12. máj 2009

Katka ahoj no čo sa týka tých výtahov tak to je čistý horor ked sa dostanem hore vypijem pol litra vody aby som neodpadla, ale je taká príhoda prečo je to na 17.poschodi: Aby bocian ked ti prinesie babo trafil, ťažko sa pristáva na prvom 😀 😀 😀
no a čo čítam ohladom tých vyšetrení, tak určite nechceš veľa podľa mna musí tak kontrolovať z každej strany a stále.

edusik
12. máj 2009

susan66, dakujem. nejak ma viac taha k Rosakovej, aj ked som nikdy predtym k zenam lekarkam nejako neinklinovala... neviem preco.

edusik
12. máj 2009

Dievcata, chcem sa este opytat - kto pri sekcii dava epi resp. spinal - anesteziolog alebo sestricka, dava sa aj kanila, a ako rychlo to vie urobit? mam z toho strasny strach, pri odbere krvi automaticky sa pytam lahnut, tak neviem ako zvladnem toho

zuzanka111
12. máj 2009

Edusik, Susan 66,

musim oponovat.

Manzel pracuje vo fakultnej nemocnici ako anesteziolog.

Jednym z najlepsich a najskusenejsich odbornikov je pani Dr. Rosakova.

Malo kto ma za sebou tolko porodov a sekcii ako ona. A navyse, je velmi ludska, co sa v takych chvilach ceni dvojnasobne.

Su tam aj ini skveli lekari, mozno niektori aj horsi, ale pani Dr. Rosakova patri urcite medzi spicku. Manzel bol pri xy porodoch a sekciach a plne doverujem jeho nazoru. Dozvie sa a vidi omnoho viac a odbornejsie ako my, laicke rodicky.

Edusik, plne odporucam.

Ja pri nej budem rodit tiez.

zuzanka111
12. máj 2009

Edusik,

Epidural a Spinal su dve uplne odlisne veci.
Obe aplikuje VYLUCNE anesteziolog, ktory ma vysoku odbornost. Inak povedane, nerobia to novacikovia, musi to byt dvojatestvovany intenzivista a anesteziolog.

Nemusis sa toho vobec bat. Trva to par sekund. 🙂 Naozaj sa nemusis bat. 🙂
Neviem, co chces konkretne vediet, kedze ako som spominala, PEDA (epi) a spinal su dve veci, aplikuju sa jedna pri prirodzenom porode (vynimocne pri sekcii) a druha pri sekcii a ucinkuju rozdielne.

lovacka
12. máj 2009

a kde sa vybavuje v novej ta epi?

edusik
12. máj 2009

zuzanka111, spinal je na sekciu a je dlhodobejsie a netreba to doplnat ako epi? alebo to mam manakane zle? aj mne sa dr. Rosakova zda byt super, len povodne som mala (este mam) dr. Adama, a kamosky ma nahovaraju aby som pri nom ostala, ale lepsi pocit mam z nej. Hlavne teraz vytiahli tu kauzu okolo nej... Ale mne nejak ta kauza nevadi, ved mozu obvinit kazdeho..

zuzanka111
12. máj 2009

Naozaj za to nemohla. Toto by sa stalo uplne kazdemu, kto by mal v ten vecer sluzbu.

Samozrejme, rozhodni sa sama, len som chcela nesuhlasit so Susan, pretoze je naozaj skvela odbornicka.

PEDA (epi) sa vybavuje pred porodom na 1.KAIM (klinika anesteziologie a intenzivnej medicin) na prvom poschodi. Tam sa aj uhradza. Anesteziolog urobi vysetrenia a podpisete papiere.

Spinal je znecitlivenie tela od pasa dole. Odoznieva az o niekolko hodin. PEDA je kratkodoba, podla potreby sa anestetikum dodava aj priebezne dalej.

edusik
12. máj 2009

zuzi, takze som to dobre pochopila, ze ja na sekcii budem mat spinal a nebude treba zavadzat kanilu na jeho doplnenie? dakujem za usmernenie 😉

zuzanka111
12. máj 2009

Moze byt spinal samostatny, alebo kombinovany s PEDOU.
Ak je kombinovany, epiduralne anestetikum sa doplna po porode proti bolestiam, kedze je to jedine analgetikum (liek na tisenie bolesti), ktory je dovoleny. Inak nic, v krajnom pripade iba paralen kvoli mliecku. A ten rez zrejme dost boli. Tato kombinacia sa ale robi dost zriedka a zda sa mi, ze je asi spoplatnovana. Mozem sa opytat muza, ked pride domov.

edusik
12. máj 2009

🙂 no nieco na ten rez by sa zrejme zislo... uvidime co mi povie dr. ked sa na to budem pytat.

edusik
12. máj 2009

Zuzi, skor sa spytaj muzicka ako anesteziologa, ako je to so spinalom keby som bola nachladena, ci to nejako vadi, alebo je to jedno. Momentalne sa neviem dostat z riadnej nadchy od piatka, porod je sice este daleko ale aj tak.. Vlastne este ani neviem ci pre moju diagnozu je vobec mozny spinal, aj to si musim zistit, lebo pred 3 rokmi som bola operovana na AV malformaciu na mozgu, a preto musim na sekciu - tak sa skor opytaj na to prosim pekne

stanulka25
12. máj 2009

Ahojte, som tu prvykrat.
Prave sa obzeram po nejakom porodnikovi, ale uz dvaja mi vypadli koli dovolenke.
Vie mi niekto poskytnut kontakt na dr Rosakovu, alebo dr Adama, resp. ako sa k nim mozem dostat? vdaka

susan66
12. máj 2009

K tej doktorke Rosakovej ja som pisala,ze som len pocula to a tamto a ak to nie je pravda, tak beriem spet. Zuzi ak tam tvoj muz pracuje tak urcite mas lepsi zdroj informacii ako ja. Ties som sama zvedava co mi moj doki zajtra povie a u koho nakoniec skoncim 🙂

katka2808
12. máj 2009

ahoj kočky,

mauzos, no dnes nic nove, lebo ma doktor nezobral, snad az vo stvrtok, este mu mam zavolat, tak dufam, ze si tolko casu najde. ☹

smudlinka, no veru, ja uz si budem nosit so sebou vzdy vodu do novej nemocnice a ked sa bude dat, pojdem inym vytahom, ak to bude mozne a zoberie ma hore nejaky pracovnik nemocnice... v Novych Zamkoch je porodnica na prvom a pritom je to velmi vysoka budova a podla mna tak by to malo byt vsade. bocian tam nosi deti asi potom cez balkon 😕 tu je to na 17. poschodi, lebo to urcite navrhoval chlap, inac to tak nemoze byt...

katka2808
12. máj 2009

mauzos, som rada, ze meno sa ti paci. hlavne kvoli tomu, ze mojmu drahemu sa vobec nepaci a on chce len Michala. ale Michal to nebude...
vdaka za podporu 🙂 lebo aj rodina mi to meno kritizuje... teda, cast rodiny...
ale koniec koncov, ja si to dieta porodim, vytrpim a potom ja ho budem oslovovat cele dni... nie oni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre