Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lucna
12. feb 2007

Danka2, nič si z toho nerob, ze kojíš každú chvíľu. U mňa to bolo to isté a hlavne v noci. To malý bol na prsníku nonstop. Upravilo sa to asi po 4 týždňoch. Teraz má 3 mesiace a už sme v pohode.Kamoška mi radila, že to mám určite slabé mlieko a podobne, aby som ho dokrmila, ale nevzdala som sa a mlieka mám na rozdávanie a našťastie nepotrebujeme fľašu.Malá rastie ako z vody. 😉 Tak držím palce. Aké staré je tvoje bábo?

dankaa
autor
12. feb 2007

ahojte,idem si lahnut...

danka2
12. feb 2007

nera vdaka ja pijem ale malý na mne visí od rána nemože mat stále bradavku v puse, mliečko sa mi tvorí a robím všetko preto aby ho bolo vela ale ked malý stále papá to mlieko sa mi ani tvorit nestiha....a dokrmovat určite nechcem...vdaka lucna hádam sa to upraví aj nám 🙂 mal bude mat v stredu 3 týždne

zuzka111111
12. feb 2007

no mne epi pichla a este len chcela napichnutt a pichla mi do stavca poposuvali sa mi vsetky stavcea jeden mi vyskocil pol centimetra mimo chrbticu zeny to bola taka bolest ze kontakcie som ani necitila od tej bolesti som aj hned isla rodit len som kricala ze mam tlak na konecnik hrozni a to uz hlavicka sa tlacila len mi nohy priviazali a zvladla osm to aj bez epi a do teraz chdoim aj dnes idem na rehabilitaciu z chrbtom ☹

danka2
12. feb 2007

ahoj dankaa 🙂
inak lucna v noci celkom pekne spinká ale cez den je to horor....ale povzbudila si ma 🙂

danka2
12. feb 2007

zuzka a je to lepšie ? Pomáha ti dačo rehabilitácia?

lucna
12. feb 2007

Epi sa ani neoplati, ak pôrod prebieha rýchlo. Ja som rodila normálne ( 24 hodín), posledných 5 v poriadnych kontrakciách,a vôbec to nebolo také hrozné ako som počula. možno to záleží aj od toho ako sa k tomu žena postaví. Ja som sa na samotný pôrod tešila a každá kontrakcia ma posunula bližšie k vytúzenému dieťaťu.Kedykoľvek by som si to zopakovala, je to neopísatľný pocit, ak vám dieťa ešte spojené s vami pupočnou šnúrou položia na brucho. Nebojta sa pôrodu, ale tešte sa na neho a pôjde to ľahšie. 😉

monika1
12. feb 2007

zuzka boze tak to musel byt horor ale co to za amatera ti pichal epi 😕 mojej kamoske tiez zle pichli a mala potom tyzden vkuse migrenu ale ze nenormalnu 🙄

nera tak diky za info 😉 neviem ci to je ten Besermeny alebo jeho syn ale mna on porodil a mama na neho neda dopustit ako sa perfektne k nej v tej dobe spraval...ale to uz musi byt stary pan...

danka drzim ti palce nech sa to zlepsi a malicky si zvykne na nejaky rezim 😉

dankaa
autor
19. feb 2007

ahoojte,
takže po vcerajsku,mám nejaké info pre vás:každý pôrod je individuálny-takmer o všetkom sa rozhoduje v den porodu,aj EPI stačí nahlasiť v ten den,odber pupoc.krvi nie je problém,len treba "kricat",že je planovaný 🙂 Prvorodicky vacsinou siahaju po EPI,takže ako sa to vyvinie,no platí,že žena by mala byt otvorena aspon na 3/4 cm.Otecko môže byt pri porode-v prvej faze moze byt s rodickou celý cas-maju k dispozicii fit lopty-sprchy,cokolvek...Monitorovania je tiež individuálne..po porode babetko asi nebude so mnou hned,lebo planujeme odber pupoc.krvi a to babo musi podstupit speci vysetrenia.Planuju ponuknut nadstandardne izby-ceny zatial neviem,ale pravdupovediac momentálne mi je to jedno,no zakladna hygiena musí byť.

zatial tolko,papa 🙂

tinaa
19. feb 2007

Ahojte, som rada, že existuje táto diskusia. Bývam v BA, ale pôvodne som z KE a rodiť budem v Novej nemocnici u MUDr. Bozsormenyiho. Nedám na neho dopustiť. V BA navštevujem "ospevované Sanatórium Koch", ale nič sa nevyrovná tej istote a pokoji na duši keď ochádzam od Bozsormenyiho. Je to skvelý doktor. Začala som k nemu chodiť, lebo na začiatku tehotenstva som mala veľkú cystu, takže mi doporučili jeho, lebo je odborník na rizikové prípady. Teraz sme zistili, že naša malá je otočená panvovým koncom, takže keď sa neotočí, budem rodiť cisárskym. Ale s ním sa nebojím ničoho 🙂

dankaa
autor
19. feb 2007

ahooj tina,

aj nasa Nina bola KP,neboj este má cas sa otociť,ja som praktizovala aj "macaci chrbát"a dolu hlavickou bola už od 28 tt.inac ja chodím k Dr.Rošákovej.

tinaa
19. feb 2007

dankaa ahoj, jasne, dufam, ze sa mala pretoci, verim tomu, lebo to čo vyvádza v brušku je neuveriteľné a bol by v tom čert, keby ešte pár krát nezmenila polohu. Až na to, že má 2x obtočenú pupočnú šnúru okolo krku. O Dr. Rošákovej som čítala veeeeeľa pozitívnych vecí. Držím ti palce, už pomaly prichádzaš do cieľa, takže želám pôrod bez komplikácií.
P.S.: ešte sa chcem opýtať, či si navštevovala predpôrodný kurz a ako dlho trval. Tým, že žijem v BA, chcela by som prísť do KE tak cca 2-3 týždne pred pôrodom, tak neviem, či by som to stihla absolvovať.
Ďakujem, pekný večer

dankaa
autor
23. feb 2007

tinaa predprípravný kurz som neabsolvovala ani neplánujem,som na rizikovom tehu,takže velmi "pendlovať nemôžem" ☹ Ale určite ponúkajú v novej nemocnici nejaké...

eja28
25. feb 2007

ahoj, ja sice nejdem rodit do novej ale do starej Rastislavky, ale mozem povedat svoje skusenosti z rozhovoru s mojim porodnikom. Dost ma to sklamalo, lebo ten porod vobec nebude vyzerat tak ako som si ho vysnivala.
Problem je v tom, ze manzelov pustia iba na samotny porod, do vzdycharne nemozu, pretoze, mi dr povedal ze mam chapat ine zeny co chcu mat sukromie. Cize cely ten cas sa tam tie zeny trapia same, zatial co ich prtner trci cely nervozny na chodbe alebo doma. A potom ze otec pri porode. Takisto som sa pytala na nastrih. Povedal ze ho robi samozrejme, lebo je to lepsie nastrihnut pekne ako ked sa zena roztrha a potom je velka nepekna jazva a zle sa to sije. EPI ma tiez rad, lebo zena je uvolnenejsia. Cize ziaden prirodzeny porod na Rastislavke asi nezazijem. A ak chcete EPI a rodite v noci, musite si "vybavit" anesteziologa, teda pekne zaplatit, lebo ktory uz len pride k vam v noci za 600,- ????to mi bolo povedane....

julka.n
25. feb 2007

ahojte.iba by som chcela povedat k tomu co pise eje28 to vsetko co ti chyba v tejto nemocnici najdes v nemocnici saca.moj manzel bol pri mne celych 14-hodin na pôrodnej sale ktora stala 500skoplatilo sa zaplatit to pretoze cely ten priebeh bolesti bol pri mne a mne to veeelmi pomohlo.co sa tyka nastrihu tak je to pravda vecsia jazva je z roztrhnutia takze nastrih je dobryyyy ked by som ja mala odporucit nejakej babe porodnicu tak jednoznacne sacu. 🙂 😉 🙂 ale aj tak vam vsetkym ktore to caka prajeeem veeela sily a stastia. 🙂

eja28
25. feb 2007

na Sacu mam zle referencie, a staru mam 10 min. na peso. Nie kazda sa musi natrhnut, ide to aj bez toho, keby lekari mali viac trpezlivosti. Ale moj porodnik vravel ze teraz maju taku plnu nemocnicu, ze tie zeny lezia uz vsade kde je volne...takze casu nieto, a preto sa striha...ja asi ostanem doma co najdlhsie (teda nepojdem hned ako porodnik vravel ked budu kontrakcie kazdych 15-20 min.)

4a
25. feb 2007

Holky, je v nové nemocnici ještě Dr. Robert Dankovčík?

eja28
27. feb 2007

4a- on je v starej teda na Rastislavovej...

4a
27. feb 2007

eja dík. Ty ho znáš?

eja28
28. feb 2007

4a:Ano, robil mi USG cele tehotenstvo, a budem unho rodit. (teda dufam)

4a
28. feb 2007

Tak ho pozdravuj od Alice z Prahy. A ať dá našim o sobě vědět, ztratila jsem na něj kontakt.

4a
28. feb 2007

eja
jo, a neříkem mu Robertku, to nemá rád 😀

eja28
1. mar 2007

4a a nechces nanho mobil? ok, odovzdam.

dankaa
autor
1. mar 2007

eja a ako casto chodis na uzv do starej?

nisa
1. mar 2007

ahojte Košické rodičky 🙂
ja sa chystám rodiť do novej, mám to z Prešova kúsok a som v PO len 2 rok, tak ma to ťahá skôr do KE. Mám plánovaný cisársky a mala by som rodiť u Dr. Adama- máte niekto nejaké info?Robia aj celkovú anestézu alebo len spinál + epi, hm?

pierra
1. mar 2007

ahoj eja, je dankovcik dobry? pocula som zatial nanho same chvaly a je to moj sused ale hanbim sa ist za nim 😲

bubaczik
1. mar 2007

pierra dankovcik je super..ja som u nho rodila a bol strasne mily...podlamna sa nemusite obavat ke dr,su to dobry lekari,ja som v ke porodila tri deti..teraz som v tt,a tu je to strasne...a stara moyzeska ak este fungovala,tak to bola oproti trnavskej nem luxusna porodnica..

zuzka111111
1. mar 2007

tak na MUDr. Bozsormenyiho mam svoj nazor mala som tu cest pocas hospitalizacie v nemocnici ist par krat k nemu teda on kumne ma vysetrit kedze do kazdej vrta vzdy aj ked sommu X krat povedala ze mam svojho gynekologa a porodnika vybaveneho aby pochopil ze uz som niekomu nieco do vrecka dala aj napriek tomu ma vzdy bral na vysetrenie po kazdom vysetrenii som krvacala a na poslednom mi az natrhol tu hlienovu zatku no hruuuza aj pocas porodu vkuse tam domna sprtal pri tom som mala svojho porodnika uz som myslela ze mu da manzel jednu do zubov tak oproti mojmu doktorovy ktory je jemnucky neznucky milucky je on stary lekar ktory odrodil xy detiii a pripadala osm si pri nom a nie len ja aj ine zeny ako keby isel naplnit kurca tak do nas pchal ruky a surovo trvdo a bolestivo brrrr

dr adam je dobry lekar a fesaak 😉 ak si dobre pamatam ...zda sa mi ze yesno u neho teraz rodila cisarskym ..ale aj to viem ze je dobry ak mu das nejaku obalockuuuuu 😉

nisa
1. mar 2007

o obáločku nech sa nebojí 😉 u Besoša som bola aj ja 1x akože protekčne ale som povedala ďakujem neprosím si- 1x bol zlatý a fajn ale keď ma objednal na kontrolu tak som mu volala a n ma 3 x odbil, tak že som nevedela jak sa volám ani kde mám sever- tak som si povedalaže tudy cesta nevede a nechala som si poradiť kamoškami čo už rodili, tie mi doporučili Adama- je fešák- súhlas 🙂 a je milý aspoň zatiaľ som spokojná, uvidíme aké to bude na ostro 😅

dankaa
autor
1. mar 2007

zuzka yesno už porodila,to je mi novinka...a preco cisarak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre