Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kosicanka1
11. júl 2009

ahoj mati, tu dr. sovovu nepoznam, ale dr. csicaiova je zlata, ona ma aj ambulanciu pre detsku gynekologiu. raz sme u nej boli na prehliadku, sa mi zdalo, ze po bazene mala simonka podrazdenu pisulku, tak nas nasa obvodna poslala k nej ukazat, nastastie to nebolo nic, ale neodporucala nam pre male deticky ziadne kupaliska, ze ma plnu ambulanciu babetiek dievcatiek, co vselico pochytali z toho baby-plavania a tak...

suem
12. júl 2009

Dievcata, bavili ste sa o malovanie v Saci. Tak dnes som sa dozvedela ze to bude v 2.polovici augusta, ako dlho predtym to budu vypratavat bohuzial neviem. V Novej by teda teraz nemal byt az taky naprask. Drzte sa 😎 🙂

kosicanka1
12. júl 2009

suem, do kelu, najhorsia sprava dna ☹ mne to vychadza na koniec augusta, tak som dufala, ze tam nebude natresk, a oni tam vtedy este prestahuju sacu ??? do kelu...

bianocka
13. júl 2009

Saca sa preraba uz dva tyzdne a malo by to trvat asi este dva tyzdne. Preco by koncom augusta mali stahovat Sacu do Novej? Pokial viem, tak prave teraz je v Saci taky nastresk, ze niektore zeny a deticky musia stahovat do Novej.

suem
13. júl 2009

Bianocka ja mam info od majitela firmy co tam bude robit malovanie a ostatne stavebne upravy. Je pravda , ze Saca nie je len gyn. odd. ale aj ine, tak mozno sa gynda robi teraz, ja to nepopieram. Len som mala dojem ze ked sa oddelenie maluje a opravuje, tak kompletne nefunguje, kvoli hygiene, nie ze niektore tam rodia a dalsie poslu inde...

bianocka
13. júl 2009

Preraba sa novorodenecke oddelenie, gynekologia je vo vysokej budove, takze ked tam budu prerabat, nemaju dovod stahovat mamicky, tie lezia na sestonedeli pri novorodeneckom. Ja myslim, ze v auguste uz bude po vsetkom (co sa tyka mamiciek a deticiek), aspon Vam to teda prajem 🙂 Ja som rodila v Saci a tesne ma to "lizlo" 🙂 Akurat zacali prerabat, ked som tam lezala.

kosicanka1
13. júl 2009

bianocka, tak to je dobra sprava, diky za info, takze v auguste by to malo byt OK, to by mali byt vsetky mamicky vo svojej vybratej porodnici.

norik1
20. júl 2009

Dr. Sovova mala sluzbu ked som bola na vzdycharni a napriek tomu, ze som mala svojho dokiho, ktory mal prist neskor, bola mila, privetiva a pri vysetrovani jemna....tot moja skusenost s nou, ja som mala pocit ze z nej vyzaruje nieco silne pozitivne, neviem to ani pomenovat...

kosicanka1
21. júl 2009

baby, aka je tam teraz situacia, vela rodiciek? su volne este nejake fleky, ci budeme rodit na chodbe ? 😀 o nadstandarde asi iba snivat, co? a navstevy uz pustaju?, sice este mam casu, ale sondujem co a ako.

vlnka
21. júl 2009

ahojte,ja budem tiez rodit v novej nemocnici a dufam,ze to s tou sacou nie je pravda.
Kosicanka tiez mam termin v druhej polovici augusta a podla toho co viem,momentalne je tam dost natresk.Ze tam teraz maju po 40 novorodencov a izby su obsadene,takze sa velmi vyberat neda.Po sekciach pustaju uz dobre ze nie na 3 den a este k tomu dovolenkove obdobie,mame sa na co tesit. 🙂
Norik aj som ti zabudla podakovat za IP,ktoru si mi uz davnejsie poslala ohladom MUDr.Bozsormeniho.Nakoniec to tak vyzera,ze ma od 14.8. dva tyz. dovolenku,takze vraj,ak to potiahnem do septembra,ta ma odrodi.Teraz neviem,co robit,ci si vybavovat niekoho ineho,alebo co.Nerada by som sa dostala do ruk hoci komu.

kosicanka1
22. júl 2009

inac ked pustaju tak skoro, nie je to sranda, ja som simonku rodila v stredu, v pondelok rano nas prepustali, ked sa dr. daco nezdalo, urobili odber a buch velke hodnoty zltacky. takze sme tam ostali este do stvrtka rana. inac nam dr. povedala, ze sme mali stastie, ze nam urobili pred odchodom odber, inac keby sa to prejavilo doma, tak nas naspat neprijmu, ideme lezat do normalka nemocnice na infekcne a pod. a tam je predsa iny rezim...
takze prepustat na 3.den je dost brutal, asi, ne?
no neviem...

vlnka
23. júl 2009

kosicanka nemyslela som to doslova,ale vraj tam proste mamicky drzia kratsie ako by mali..inak neviem,neviem ako to bude s tou sacou,lebo moj dr. mal mat dovcu druhu polku augusta,dnes som mu volala a cerpa ju uz teraz.To je zahada,zeby kvoli tomu,ze v auguste ocakavaju naval??? 😒
a u koho chces rodit,mas vybaveneho nejakeho lekara?

kosicanka1
23. júl 2009

ahoj vlnka, simonku som rodila u dr. murina, aj teraz uz chodim k nemu a budeme pri nom rodit. sice teraz prave ma dovolenku do piatku. a berie aj v auguste jeden tyzden, ale to bude v kosiciach, ze odbehne keby trebalo. pri simonke som ho tiez musela stiahnut z dovolenky, bol na chate, som mu rano volala, ze mi odchadza plodova voda a za hodinku sme sa uz stretli na porodnej sale 😀

vlnka
23. júl 2009

Na Murina som pocula len same chvaly,vraj je velmi zlaty 🙂
Ja este nemam doktora,lebo s tym Bozsormenim sa pre zanepaznenost neda normalne ani porozpravat.Uz teraz mam z porodu nocne mory,chcela by som rodit cisarsky,lebo mala ma cely cas pupocnik pred krkom,ale uvidime...co na to lekari.

simona1906
25. júl 2009

Ahojte buduce maminky. Pridavam vlastnu skusenost s touto nemocnicou. Rodila som pred 2 tyzdnami spontanne v 40tt u Dr.Dianiskovej. Tiez som mala tu cest s doktorom Boszorm. (mal tiez sluzbu). Ma taky svojsky pristup presne ako tu uz baby pisaly ale mne sa skor rata ze je to odbornik a nepotrebujem nejake poklonkovanie, ale kto je slabsej povahy asi by som volila niekoho ineho. Porod celkom v pohode, mala som PEDU (odporucam, mne to velmi pomohlo), cele to trvalo od cca 22.00 do 3.30 takze nie az take zle. Co sa pristupu personalu tyka, vsetci boli fantasticky (lekara som nemala vybaveneho), zo zaciatku sme boli len 2 ale do rana sa im to tam nazbieralo. Ale aj napriek tomu boli vsetci mili. No na poporodnom odd bol riadny natresk, o nadstandarde len snivat, bol tam poradovnik kde sa trebalo zapisat a cakat co sa uvolni ale za taku kratku dobu to uz nestihnete (nas pustili domov na 4.den, Emmka nemala zltacku). Aj tam vsak boli sestricky mile aj ked bolo vidno, ze nestihaju, mali tam 40 zien a plne oddelenie babatiek. Je smutne, ze kapacitne to asi ani jedna porodnica v Kosiciach nezvlada (ak je vela rodiciek) a umiestnit ich na chodbe nie je riesenie, ale to uz do inej temy...Tot moja skusenost, zatial to vsak nemam s cim porovnat (myslim so Sacou alebo starou nemoc.) kedze to bol moj 1.porod. Prajem vam rychli a bezbolestny porod...

vlnka
25. júl 2009

Ahoj simonka,o MUDr.Bozs. viem,je velmi svojsky a hoci som dost citliva povaha,vybrala som si ho prave preto,ze je odbornik.Kaslem na to ako sa vie arogantne spravat,vie byt aj mily 🙂
Len ma mrzi,ze by som sa chcela s nim dohodnut na porode a on ma nejako nepocuva,teda aspon mam ten pocit. ☹
Tak neviem,dufam,ze pri najblizsej prehliadke sa dohodneme,ved uz je pomaly cas. 🙂
A este by ma zaujimalo co je to PEDU?

kosicanka1
25. júl 2009

ahoj simonka, tak si ma nepotesila s tym natreskom a nadstandardom, ale dalo sa to cakat. to este prerabaju asi tu sacu ? no nic, snad sa to do augusta trosku vyprazdni, ja by som bola straaaasne rada sama na izbe, pri prvom porode som bola veeelmi spokojna.
vlnka, PEDA je epiduralna analgezia. tiez som ju mala a teraz tiez planujem.

monikabe
25. júl 2009

Ahojte buduce mamicky, ja som rodila pred 2 tyzdnami, spontanne, bola som velmi spokojna s personalom, ale natresk tam teda fakt bol. Ale celkovo som s vyberom nemocnice bola spokojna

vlnka
25. júl 2009

To som rada dievcata,ze mate dobre skusenosti s personalom,ja som pocula,ze sestricky su v novej nemocke hrozne.Ale to asi zavisi od osobneho nazoru jednotlivca.Snad aj my budeme mat stastie.Inak ten natresk nemusi suvisiet so sacou,celkovo je teraz vraj taky Baby-boom,ze kazda porodnica ma full house 🙂

simona1906
26. júl 2009

vlnka, ono to zavisi od momentalnej situacie, ak maju toho vela tak su viac nervozne lebo nestihaju...

lovacka
26. júl 2009

ja som bola spokojna so sestrickami na 17B oddeleni a aj z novorodeneckeho boli sestricky dobre.asi jedna alebo dve su na novorodeneckom take svojske ale inac sa nemozem fakt stazovat.

mili1
26. júl 2009

Ahojte - ja pridavam moju skusenost - tak ako pise lovacka , vsetky sestricky boli mile a tiez sa mi zdalo ze na novorodeneckom boli asi dve namyslene, inac s touto nemocnicou aj lekarmi som bola spokojna,
Vlnka aj mne sa zdal Bozs. taky svojsky, ale ked mal dobru naladu bol zlaty, a je vraj dobry odbornik 😉
A ked chces PEDA musis ist na pripravu - aby si potom nemala problem ze ti ju nebudu chciet pichnut.
Mne PEDA pomohla - bola to taka ulava ......odporucam ...

katy2
26. júl 2009

Ja som tiez bola spokojna s personalom... a rodila som u dr. Bosz. a nelutujem, vybrala som si ho ako odbornika a pri porode bol super... Ked bude dalsie, tak len u neho.... 😉 😵 Rodila som v juni a natres bol aj vtedy riadny... Rodila som sekciou a prvy den som bola na 16B.... Az potom sa uvolnila nadstandardka za 100....

vlnka
27. júl 2009

Ked vas tak citam,vsetky ste to zvladli v pohode a ja sa tu trasiem od strachu 😒
Bozsormeni ma este tento tyzden dovcu a potom idem k nemu na vysetrenie...ved som uz nebola pomaly mesiac.Najprv mi povedal,ze zavolajte o 2 tyz. a ked som volala mi oznamil,ze 2 tyz.cerpa dovolenku.Ale radsej tak a v polovici augusta nech je pekne tam,aby stihol moj porod. 🙂
Baby,ako to funguje ta predpriprava na PEDU?To mu mam povedat este teraz,ze ju chcem,alebo staci pred porodom,ked pridem do nemocnice?

monikabe
27. júl 2009

vlnka.....musis ist na poucenie na ARO, normalne prides pred ambulanciu, tam ti daju precitat poucenie, potom absolvujes pohovor s lekarom a tvojich chorobach a alergiach a potom ti daju papier, ktory odovzdas pred porordom. 😉

janka1874
27. júl 2009

no teda ako tak čítam tak sa nič valné v novej nemení
a dr. Murín by už mal od zajtra pracovať to len pre info 🙂

janka1874
27. júl 2009

ja som u neho rodila malú a dúfam, že aj teraz budem mať to štastie a budem rodiť u neho

suem
29. júl 2009

vlnka ved sa Dr.B. normalne opytaj ci bude suhlasit aby si si ho zazmluvnila k porodu ci uz oficialne alebo neoficialne. Myslim ze s nim treba jednat priamo, nie take povedacky a naznacovanie.
Nic sa neboj, si v dobrych rukach 😉 .
Drzim palec.

katy2
29. júl 2009

ja som sa dr. B. tiez priamo raz po uzv opytala, ci mozem u neho rodit a on ma rovno poslal vypisat zmluvu.... Vobec nemal problem.... 🙂

vlnka
30. júl 2009

Buduci tyzden by som mala volat,tak pri najblizsej navsteve si to snad ujasnime..ved uz to pride co nevidiet.Mam strach,ale to ma asi kazda prvorodicka,ktora nevie co ju caka.Viem,ze on je dobry lekar,preto budem spokojnejsia,ked mi potvrdi,ze ma bude rodit....keby ze bude chciet este cerpat dovcu,je tam este Celovsky nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre