Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

nisa
1. mar 2007

myslim, že yesno rodila v starej, obe máme Adama ale ona spomínala toho v starej, keď si správne spomínam.

dankaa
autor
1. mar 2007

ano nisa yesno rodila v starej,ale Ty sa chystás ist do novej?Nie je nahodou Dr.Adam vysoký a štihly muž?

nisa
1. mar 2007

No štíhly je a vysoký moc nie, asi tak do 1,80 m v opätkoch sme rovnako vysoký takže na muža moc dlhán nie je. Má cca 37 rokov, tmavé krátke vlasy,usmievavý a má zlatú takú dosť hrubú reťaz okolo krku. Poznáš ho?

dankaa
autor
1. mar 2007

asi to nebol on.My chodíme do novej k mudr.rošákovej a sem tam sa mihnú rozny doktori...

nathalinocka
1. mar 2007

nisa.adam je velmi sympatak. a ta jeho zlata hruba retaz okolo krku mi zostala az do dnes v pameti. hlavne ze je velmi milucky, no nemam z neho vobec strach.vystupuje velmi kludne. a ked mi na ultrazvuku oznamil ze babo sa nevyvija a treba ist na cistenie, tak to bral so sucitom a s pochopenim, ja som hned zacala plakat vela som z toho nepochopila co mi vravel, v pohode mi to radsej napisal na papier co mam robit. este ze tam bol so mnou manzel.
vies pred niektorymi dr. mam strach este aj ceknut nieze este plakat, beru to ze je to normalka. fakt je dobry.

eja28
1. mar 2007

dankaa: na usg som bola v starej asi 6x kedze zo zaciatku som mala podozrenie na toxo. Inak ten Besermeny si ako , byva odomna asi 3 domy. V stredu bude pri dolezitej operacii mojej susedky....nepoznam ho inak, iba tak ze kazde rano ked som sla do prace, siel aj on. A vecne parkuje svoju oktavku krizom cez chodnik, ze tam je ledva meter miesta....
pierra: co ja viem ci dobry, zatial mi robil len ultrazvuky, rodit by som mala az 30.3. tak uvidim aky bude, teda ak to nebude skor, lebo do 22.3. nie je v KE.

dankaa
autor
1. mar 2007

eja tak to Ti teda držím prsty!besermeny je velmi dobrý na rizikové tehu,je to odborník,ja budem rodiť u dr.rosakovej-momentálne má ruku v sadre,tak som zvedava kto bude tahat malicku von 😀

nisa
2. mar 2007

ahoj baby, dnes nemáme spania ☹

nathalinocka:
a to čistenie, ako to dopadlo, všetko o.k?

Dnes ideme za Adamom pokontrolovať maličkú, stále keď tam idem mám blbý pocit,že si ma tam už nechajú ako sa mi postupne blíži termín. Inak keď tam vidím baby v županoch ešte s bruškami zrejme rizikové maminky, ako sa chúlia na chodbe k mužíkom, mám sto chutí utiecť

zuzka111111
2. mar 2007

no tak to uz stale radsej chod s taskou a cisarskysa robi o 2 t dopredu nie??

megustas
2. mar 2007

ahojte,mne bessi velmi pomohol,nezdalo sa mi ze bol hruby pri vysetreni...ja naopak som videla hviezdicky ked ma prezeral primar 😵

dankaa
autor
2. mar 2007

nisa ako si dopadla?aj ja mam taký divný pocit,ked ideme do nemocnice na uzv...môj manžel neznasa nemocnice,ale predsa mi bude oporou pri porode 🙂

nathalinocka
2. mar 2007

nisa ahoj ako dopadla navsteva u adama?
ja som po cisteni 3mesiace, mala som druhu mrchu a som v pohode.planujeme tak o dva tyzde snazilkovat. no ale sa aj bojim.
to cistenie v pohode spravil to dobre, potom prisiel na izbu sa opytat ako sa mam naordinoval mi inekciu proti bolesti a tak. potom som prisla na kontrolny uzv a tiez to bolo ok. no zatial je fajn doky.ale ak chces ist na cisarak tak ti ho moze spravit aj skor. to je pravda.a vies podla mna ak doktor to je jedno ktory, sa viac snazi ak od pacienky dostane flasku a potom vie ze moze cakat este nieco viac.

dankaa
autor
9. mar 2007

nathalinocka držím vám prsteky!vsetko bude dobre 😉

damalu
16. mar 2007

ahojky,
náhodou som natrafila na túto tému... no a aj ja som pred troma rokmi rodila v Novej nemocnici. Tak akko tu už bolo spomenuté, nie luxus ale to všetko okolo je dôležité a s tým som sa stretla. Som veľmi rada, že som sa tam stretla so šikovnými lekármi a sestričkami. Vďaka nim som svojho synčeka kojila krásnych 20 mesiacov. Mali úžasný prístup a trpezlivosť ako to mamičky naučiť. A tie ktoré chceli sa aj naučili. Veľa vecí sa tam určite zmenilo. Za mojich čias tam bola iba jedna nadštandardná izba a aj tá už bola obsadená. Ale tej mamičke tam bolo smutno a vždy sa prišla porozprávať. Krásna izba... ale sama na nej... My sme boli 3 baby a bolo to super. 3 ženy, 3 deti... rôzne príbehy. Síce im vypadlo kúrenie (v januári) a nešiel ani výťah, takže chudák návštevy 🙂)), jedlo bolo mňam ale jedli sme radšej na izbe keďže tam bolo veľa našich spoluobčaniek... ale toto je aj tak nič ak žena prežíva najkrajšie obdobie života. Držím všetkým palce!!!!! pa pa

majkac5
25. mar 2007

Caute zienky,ja som rodila v novej nemocnici a bola som spokojna.Manzel hoci nestihol ☹ byt pri pôrode sestricka ho pustila ku mne na tie dve hodinky co som bola po pôrode na sala a bola taka zlata ze sla s nim na novorodenecke oddelenie a ukazala mu synceka.Bola som na normalnej izbe no nemenila by som.Syncek mal zltacku 5 dni.Nosili mi ho len na papanie.Neviem si predstavit zeby som cely ten cas bola sama.

dankaa
autor
21. jún 2007

takže pisem vám moje skúsenosti:

rodila som v 37 tt u p.Dr.Rosakovej-výborná porodnicka.Podstupila som klasicke veci pred porodom ako je kystýr atd.Jednoducho to patri k tomu a vobec to nie je také strasne ako sa pise ci hovori.Sestricky boli velmi milé aj po porode mi zodpovedali vsetky moje zvedavé otazky.Izby boli o.k.

Ubehlo to strasne rýchlo.Sice este stale na to myslim,ale som rada že máme krásnu dcéru a vám buduce mamicky držím prsty!

milliigoret
21. jún 2007

ahojte baby.ak mozem pridam aj ja svoj zazitok z novej nemocnice.mala sa narodila 8.6.2007,takze sme si cerstve.rodit som isla planovane prirodzenou cestou,ale nakoniec nastali komplikacie a mala prisla na svet sekciou.lekar bol pocas celeho mojho trapenia pri mne.bol velmi zlaty,povzbudzoval ma,ked som este nemala silne bolesti tak sme dokonca zartovali.na sale som bola od 14,30 az do 23,00.vtedy sa to vsetko uz naozaj nedalo vydrzat,a kedze som nebola otvorena ani na 2 palce,museli ma zobrat na operacny sal.ale nevadilo mi to,islo mi hlavne o to aby bola mala v poriadku,samozrejme aj lekarovi.po porode:izby celkom ok az na to teplo,sestricky super,aj nase aj z novorodeneckeho.bola som spokojna,dokonca nad moje ocakavania.takze asi tolko moj zazitok z Novej nemocnice v Kosiciach.

kevama
26. jún 2007

dankaa
Ja sice nemam skusenosti s novou nemocnicou ako pacient, ale bola som tam dost dlho na to ,aby som to vedela posudit.
V novej nemocnici, maju uz krasne nadstardantne izby,ktore si treba samozrejme priplatit, otecko tam ma navstevy ak je vsetko v poriadku kedykolvek.
A co sa tyka porodu, vacsina lekarov a lekariek su mili a ohladuplni ak rodis prvy raz, a manzela pustia na cely cas k porodu,ved je to zaplatena sluzba,cize nemusis sa bat.
Novorodenecke oddelenie maju naozaj vybavene spickovo a kebyze sa nahodou nieco stalo, o poschodie nizsie maju JIS, kde su spickove sestry.
Akurat sestricky nemaju radi ak sa pri kojeni tak na druhy den alebo v den porodu zucastnuje cela rodina..
Predsa len to babetko je haklive a moze hoc co dostat od pribuznych..
A co sa tyka ci sama alebo s niekym na izbe...
Podla mna ak rodis prirodzene tak asi s niekym.Ved manzel tam nebude cely cas a postupne ti bude smutno aj ked mas sukromie..A ked mas niekoho na izbe, hned je veselsie, jedna druhej si pomozete, pokecate a rychlejsie to ubehne..Deticky su s vami, kedze tam maju rooming in, takze kojite podla potrieb babetka

bibianka
27. mar 2008

Ahoj, mate niekto skusenosti s MUDr. Posluchom?

mirka8429
28. mar 2008

bibianka...ahoj aj ja budem rodit v novej nemocnici...skusenosti az tak nemam ale ked som tam lezala na rizikovom tak ma parkrat vysetroval..myslim ze ako odbornik je dobry...pozeram ze rodis v juli...ja uz teraz v aprili...chces rodit u neho?

junovka
28. mar 2008

Posluch????? 😝 😝 😝 nikdy viac!!!

bibianka
28. mar 2008

Mirka,
je taká možnosť, preto sa pýtam

Junovka,
prečo? Ak nechceš verejne, pošli mi IP, prosím?

junovka
28. mar 2008

proste, len vysetrovanie pri kontrakciach na sale....katastrofa 😝 😝 asi si ma zmylili s neakou kravou 😠 vysetroval akokeby nebol lekar cloveka, ale dobytka ☹

bibianka
28. mar 2008

Junovka, a aj ťa odrodil?

junovka
28. mar 2008

chvalabohu nie 😎

bibianka
28. mar 2008

Ja som teda ešte nerodila, tak to neviem posúdiť. Bol nejaký surový pri vyšetrení, že to bolelo?

A je tu niekto, koho odrodil?

livka299
28. mar 2008

Ja som v novej len lezala, a pri primarovych vysetreniach mi do smiechu nebolo 😠 😠 😠 😠

junovka
28. mar 2008

suhlasim s Livkou .Az som sa rozplakala vtedy ☹

bibianka
28. mar 2008

No nepotešili ste ma ☹

junovka
28. mar 2008

mas ho vybaveneho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre