• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

5. marca 2017 
ahojte kočky,pridávam sa k novembrovkám2009,ja ešte stále nie som rozhodnutá medzi novou a rastislavkou :wink: stále mám pocit že mám ešte čas.
Môj prvý pôrod bol vyvolávaný ,potermínový 5 dní,naprv infúzia oxytocínu bez efektu,a potom prostaglandíny také tablety lokálne ,pôrod bol síce rýchly cca 4 hodiny ale ťažký,bolesti silné, ukončený kliešťami,malá mala pupočník okolo krku atvárovú polohu,ked som sa nato pýtala vraj to bolo aj kvôli vyvolávačke-malá nestihla dorotovať do správnej polohy a bola pred pôrodom vraj vysoko tak neviem :wink:
ale vyvolávačku jednoducho už museli dať bol najvysší čas,placenta už bola samý infarkt,takže som asi na výber nemala.
teraz sa už bojím druhého pôrodu a radšej nad týmani nerozmýšľam,ináč jani vidím že aj ty si mala kliešťový ako si natom psychicky? ideš rodiť prirodzene alebo sekciou?
14. sep 2009 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne viac vyhovovalo byt na izbe samej.hlavne ked som mala maleho 24 hod na infuziach.nosili mi ho len na kojenie a velmi som zle znasala ked mali maminky babetka na izbe a moje bolo odo mna prec :cry: spolubyvajuce som mala fajn na to sa ale stazovat nemozem.
14. sep 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, tak my to uz mame uspesne za sebou. s novou nemocnicou maximalna spokojnost, porod veeelmi rychly, na centralny prijem som dosla rano otvorena na 7 cm (kontrakcie som asi prespala), rychlo na sal a za necelu hodinku bol risko na svete, dr. murin nestihol dojst, kedze sa to zbehlo velmi rychlo a nebol v sluzbe, ale odrodila ma strasne prijemna doktorka mlada dr. daniskova. vymakla som volnu nadstandardnu izbu, bola som sama s riskom na izbe za 300 sk, sprcha bola na izbe, WC vonku, takze pohoda.
16. sep 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinaa a aké to bolo?
16. sep 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosicanka1 gratulujem, tak takto si aj ja predstavujem svoj druhy pôrod :slight_smile:

veronika60188 aj teraz by som chcela vyvolavacku, je to sice sila, tie kontrakcie, ale trvalo to necele 4 hodinky :slight_smile:
16. sep 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosicanka1 pridavam sa k tinke a gratulujem, tiez chcem takyto porod, a som rada, ze so bola spokojna, potesilo ma to a dodalo odvahu, uz dufam ze klieste nebude treba :sweat_smile:
17. sep 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani bol by v tom cert, keby si mala aj druhy pôrod taky komplikovany. Vsetko bude ok, neboj :slight_smile:
17. sep 2009 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, diky za gratulacie, prajem aj vam rychly porod a vsetko nech dobre dopadne.
jooj a este dodam, ze ked som odchadzala, sa zacalo rodit jedna radost, cele oddelenie bolo natrieskane, som sa pytala na novorodeneckom ze mali akurat 45 babetiek.
a k navstevam: na nadstandarde som mala neobmedzene navstevy, chodil manzel, rodina hocikedy, dokonca 2krat denne chodievala aj starsia dcerka, nikto nic neprotestoval.
17. sep 2009 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosicanka..aj ja by som brala taký porodík, ale to nie som jediná :slight_smile: , takže sa to už rozieha v nemke? dúfam, že sa nejaká posteľ ujde aj mne :confused: :slight_smile:
18. sep 2009 o 08:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosicanka1 gratulujeme a ako to zvládaš teraz :slight_smile:

no postupne nás to čaká všetky novembrovky riadne sa nám to kráti :slight_smile:
18. sep 2009 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janka, pozeram, ze medzi detickami budeme mat podobny vekovy rozdiel, zvladame to zatial v ramci moznosti riadeneho chaosu v domacnosti, ale je to niekedy o drzku, hlavne ked jednou rukou kojim riska, druhou krmim simonku, popripade presne vtedy si vypyta na nocnik... :grinning:
19. sep 2009 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,kosicanka si ma predbehla s tou izbou za 300,-. :unamused: Mne sa usla len za 100,-. :wink:
V porodnici som a videla,ale ja som bola po sekcii,takze som chodila malo co z izby von.Urcite si ma zaregistrovala,lebo som chodila zamaskovana ako Jackson s ruskom na tvari-kvoli herpesu.Ja som ta obcas zazrela prechadzat okolo.Inak s tymi navstevami nemam dobru skusenost,baba,co bola so mnou na izbe tam mala aj 10 ludi naraz.Ani sa nedalo pohnut a este k tomu sme mali strach o babatka,ved tolko ludi-kopec bacilov a ziadne sukromie.No hruuuza. :angry:
Ja som bola s nemocnicou vcelku spokojna,az na niektore "ochotne" sestricky.
21. sep 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlnka tak teda gratulujem k Dianke :slight_smile: AKo sa mate? Ako to prebiehalo? Dr. B. bol v pohode?
21. sep 2009 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlnka, suhlasim s tebou, ja som mala tiez taky naval na izbe-boli sme 3 a obe baby tam mali kazdy den asi pol dediny, nedalo sa tam ani pohnut. ja som velmi chcela nadstandard za 300 alebo 700 no v tom case tam bol poradovnik a izba sa uvolnila ked nas uz pustili domov.
21. sep 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :wink:
Viete mi niečo napísať k primárovi?Aký je a tak,chodieva ku pôrodom?
22. sep 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vie mi niekto napísať aké sú pôrodné asistentky na sále?
25. sep 2009 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala stastie na celkom fajna porodne asistntky ale ked som bola prvykrat tak tam bola taka dvojka ze som sa len modlila aby neboli v ten den ked ja budem rodit
26. sep 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,tinka porod prebiehal tak,ze mi ho vyvolavali asi 15 hodin a napriek tomu som bola otvorena len na 4 palce a mala nezostupovala hlavickou do porodneho kanalu,takze to museli ukoncit cisarskym,kvoli nepostupujucemu porodu.Dr.B bol super,velmi mily a vysetroval velmi citlivo.Je to fakt odbornik.Raz pocas porodu ma vysetrila aj hlavna sestra,ale videla som vsetky hviezdicky,tak necitlivo do mna tie prsty vrazila :frowning2:
Yoya pri mojom porode bol na chvilku aj primar,aj ma vysetroval...je celkom vpohode.Ale zdrzal sa len kratko,takze to je len moj prvy dojem.
27. sep 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlnka hlavne ze to mas za sebou, je mi luto, ze nastali komplikacie, ale bola si v rukach odbornika :slight_smile: Nahod fotecky, ak budes mat cas, drzim vam palceky :slight_smile:
27. sep 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak sa mi to kráti..takže si mám dávať pozor na por. asistentky? na ktoré, ako vyzerajú? :sweat_smile:
neviete ako je to teraz, či je moooc plno ???
27. sep 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimus to hadam ani nie je mozne ze 39tt :sweat_smile: tebe to fakt zbehlo raz tak rychlo ako mne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
a podla mna pr samotnom porode posledny koho budete vnimat bude nejaka asistentka.ja som tej mojej aj po rukach dala ked mi zatlacila na brucho :grinning: :grinning: po porode som sa len pozerala ci nema aj nejake monokle :grinning:
28. sep 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lovacka nezdáš saaa.. :grinning: joj veru rýchlo to zbehlo a bojím bojím :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
28. sep 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimus, drzim palce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a u koho budes rodit?
28. sep 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj katy...u dr. R, som fakt rada, asi by som pri iných ten pocit nemala, hoc je tam aj tak dosť dobrých dr...
potom vám poviem :slight_smile:
28. sep 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimus neboj 3 dni po porode si nebudes na nic pamatat len budesobkukavat too vasko krasavceka.a akakolvek bolest bude nic oproti tomu krasnemu babu :wink: :dizzy_face:
28. sep 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj yoya, k primarovi chodim aj ja, vcelku v pohode, o podrobnostiach sa budeme rozpravat asi o 2 tyzdne, este sa ma on rozhodnut ci sekcia alebo prirodzeny porod, takze neviem ako to je s jeho prichodom k pôrodu, ale ako človek sa mi vidi na druhé stretnutie fajn. bola som u neho na ultrazvuk teraz v sobotu, všetko mi pekne vysvetlil a poukazoval našu drobčulu. držím palce
29. sep 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimusa, to mas dobre :wink:
ja som dnes konecne bola na kontrole po sekcii u PB.... po takmer 4 mesiacoch od porodu.... bol zlaty, ani mi nenadaval, ze tak neskoro.... o rok mozeme pokusat o surodenca :slight_smile: a pochvalil malinku, ze je zlate a krasne babo.... :dizzy_face: ved on ju videl ako prvy a mal ju prvy na rukach :slight_smile:
29. sep 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy tak nech sa podarí braček na 1 šup :wink: :grinning: :dizzy_face:
30. sep 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
ďakujem všetkým za postrehy ... :slight_smile:
bola som na vyšetrení a zdá sa mi fajn, teda môj dojem na neho zostal nezmenený - zlatý a ochotný lekár.
ozaj, kým som tam čakala, tak viezli bábätka cez chodbu - také drobučké a chutnučké :grinning:
1. okt 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJ :slight_smile:
Ja sa chcem opytat na dr.mikolaja zatial k nemu chodime na ultrazvuk a asi pri nom budeme aj rodit...
:slight_smile: tak ak by mi niekto povedal dajaku tu skusenost??!!! na ultrazukoch bol vzdu mily a ochotne pomaly mi vsetko vysvetloval to sa nedalo ani porovnat z mojim neochotnym gynekologom....
vdaka
11. okt 2009 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok