Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

nell201
11. jan 2010

Blumka aj ja som mala nejake problemy abola som zaciatkom decembra v nemocnici tyzden.Od 30.11 do 6.12..Kedy si bola ty?

blumka
11. jan 2010

nell, ja od 8.12 do 21.12 😀 sme sa tesne minuli 😉

svetlankat
11. jan 2010

Caute baby, ja mam termin podla USG 15.02. a podla poslednej menstruacie 21.02., nastastie som nemusela byt hospitalizovana, aj ked som stale na nejakych liekoch, ale doma je predsa len doma. Veci uz mam prichystane aj pobalene, asi som chora. No co uz. Tak sa drzte, nech to ma co najhladsi priebeh. My sme zatial otoceni nozickami nadol, tak hadam sa umudrime, este mame par tyzdnov.

strasska
11. jan 2010

Ahoj, apropo Rosakova a bosorka. Skvela zena a aj porodnicka. Mne pri kazdej kontrole vravela, taaaaaaak najneskor o 2 dni Vas tu mame a nakoniec sme to potiahli este skoro tri tyzdne... a mozno by sme to zvladli aj trochu dlhsie, ale rozhodla sa drobca posteklit. Velmi sa mi to nepacilo, ale nakoniec som jej bola vdacna, lebo plodova voda uz nebola cira. Nastastie maly bol v poriadku.
Vrelo odporucam ako porodnicku.

veronika60188
11. jan 2010

Ahojte,ja som rodila nedávno a neplánovane sa moj porod skončil nakoniec u dr.Rošákovej.porodila som do 1.5hod potom, čo prebrala starostlivost o mňa, ale za celý ten čas sa tak pozorne starala nielen o mňa , ale aj o manžela 🙂), že sme z toho hotoví ešte dodnes a druhýkrát by som určite šla zas za ňou.predsa len, žena sa asi do nás vie viac vcítiť.Keď sme tam potom leželi ešte 2 hod, rodil dr.B. a bol tiež bohovský.

sabiatko
12. jan 2010

ahojte 🙂

povodne som planovala rodit v saci, ale okolnosti to zariadili tak, ze to vyzera skor na novu nemocnicu. este o nej nemam ziadne info, ani adresu neviem. neviete nahodou ich webovu stranku? nie som z kosic, takze by som si ju rada najprv omrkla na nete, dik. inak pozeram, ze dr. rosakova je tu pomerne oblubena 🙂 ale ako je to s ostatnymi porodnikmi? aki su? ja si zazmluvnovanie nebudem moct dovolit, tak keby som sa dostala do ruk niekomu inemu, bude to ok? tiez by ma zaujimalo ako je to s tymi uz spominanymi "spoluobcanmi", ci maju zvlast izby, alebo sa moze stat, ze budem s nimi na izbe. tiez by ma zaujimalo, za co vsetko sa tam plati. tak dakujem za info a drzim vsetkym nastavajucim maminkam palce na bezproblemovy porod 🙂

svetlankat
12. jan 2010

Ahoj Sabiatko, ww stranka je http://www.fnlp.sk/. Podla mojho nazoru su v novej nemocnici kvalifikovani a dobri lekari, spoluobcanky zvyknu davat spolu na izby a ostatne zvlast na izby. Aspon ja mam take info. Ako pozeram termin mas v marci, ja mam vo februari tak ti potom dam info. Inac mozes sa tam ist aj pozriet, poukazuju ti porodne salu vzdycharen. Drzim palce

blumka
12. jan 2010

sabiatko, ja som lezala v nemocke dva tyzdne na rizikovom..spoluobcanky boli v osobitnej izbe, nemiesali ich s ostatnymi, mysli ze tak je to aj na novorodeneckom. co sa tyka lekarov, tiez si myslim ze su tam odbornici na slovo vzati. Ja ti mozem povedat len moje skusenosti s tymi co ma vysetrovali, primar, dr. Bereghsazy, dr. Suchanek a pri nich by som sa nebala rodit...dr. Matta na mna posobil trosku ako taky popleta, na neho by som si mozno dala trosku pozor, ale neviem fakt co urobim, ked tam pridem a bude ma mat odrodit on... 😅

nell201
12. jan 2010

Sabiatko.Ja som rodila v novej 2x a tyzden som tam teraz lezala na rizikovom.Vsetky info co tu boli popisane su pravdive.Co sa tyka lekarov,vsetci naozaj dobri. Dr.Matta iba posoby dojmom poplety.Je zlaty,len ma recovu vadu.Zajakava sa. Akurat neviem posudit dr Suchanka,ale co som pocula od mamiciek nie je oblubeny.Inak aj sestricky su zlate aj lekari.Ja som mala iba dobru skusenost.Platis iba za nadstandard.Inak za nic.To zn.ak chces nadstandardnu izbu,alebo nads.porodnu salu,epidural.......atd.

rybka7826
12. jan 2010

dr. Suchanka neodporucam - moja najhorsia skusenost s gynekologom vobec a to ma uz par gynekologov vysetrovalo - NIKDY VIAC dr. SUCHANEK!!!!

zuzu101
12. jan 2010

súhlasím s tebou rybka, ja som tam ležala niekoľko mesiacov a dr.suchánek mi nebol príjemný lekár - samozrejme až na svoje pacientky.ja som mala sekciu u dr.boszermenyiho, chodila som k nemu od začiatku tehotenstva a nabudúce chcem pri pôrode zasa jeho.chodil sa pýtať aj na syna - ležal na jis a o mňa bolo z jeho strany super postarané.no ak by som si mala vybrať ženu, tak potom dr.rošákovú určite 😀

blumka
12. jan 2010

rybka a mozes napisat preco? mne robil sono a prijmal ma ked som nastupovala do nemocky total vystresovana a bol velmi mily, aj jedna kocka od nas z februaroviek co uz rodila ,rodila pri nom a bola spokojna..
nell...Matta sa zajakava vraj len pri mladych kockach...to nam prezradili sestricky, vraj so starsimi keca v pohode a pri mladych sa asi hanbi 😀 ..no ale to je jedno..to len tak na odlahcenie

rybka7826
12. jan 2010

blumka - este som nerodila, len ma to caka, ale mala som tu cest, aby ma vysetroval, ked som tam v lete pre nevolnosti lezala. zacal na mna kricat, ked som sa pri vysetrovani mykla, tak som mu len povedala, ze keby jemne vrazil do mna tie ich zrkadla, tak by som sa nemykala, brucho mi tak postlacal, ze som mala potom nejaky cas bolesti a este ma aj zjazdil za to, ze vobec zvraciam a ci mam vobec sajnu o tom, ze preco vlastne tehotna zena zvracia (este podotkol, ze by som to mala vediet, kedze som dr. - no ina oblast). aj som mu odpovedala, tak ma vysmial, no ked som mu povedala, ze nech bude taky laskavy, aby mi to povedal, tak mi len odvrkol,ze na to mam svojho lekara, aby mi to povedal. neviem, preco tak reagoval, ale ked som sa potom rozpravala so znamou, ktora tam robi porodnu asistentku, tak mi povedala, ze on proste taky je a dost zalezi od toho, kto je tvoj osetrujuci lekar - podla toho sa potom aj sprava. moj je nahodou jeden z lekarov, ktory tam tiez pracuje. lenze potom aj pri prepustani z nemocnice som videla, ako sa spraval aj ku ostatnym spoluleziacim

mili1
12. jan 2010

Ahojte... ja som lezala v novej nemocnici a vsetci lekári boli zlatí.... aj dr. Matta bol mily, proste vsetci, ale najviac si pochvalovalo dr. Rošákovu...
tak ako píše svetlankat vsetci su kvalifikovani a odbornici 😉
s Mudr Suchánkom mám len dobré skúsenosti... zlatý lekár... 🙂

blumka
12. jan 2010

rybka, neprijemny zazitok.. 😕

nell201
12. jan 2010

Ja nemam so Suchankom ziadnu skusenost,ale v case ked som lezala v nemocke,rodila pri nom mamicka a vraj po porode takmer vykrvacala,lebo pochybyl.Prednosta vraj na nho na druhy den tak vrieskal,ze to poculi aj mamicky na vzdycharni.Potom jedna z mamiciek poznamenala,ze su mu to nestalo prvy krat.Nie je to moja skusenost.Viem to len s pocutia.

katy2
12. jan 2010

Mne robil sekciu dr. B., som max. spokojna a pripadne druhy porod bude len a len u neho... Je super odbornik na pravom mieste.... Ale vsetci su tam v pohode... Suchanek trochu namysleny.... Mne robil len sono, ale v poho... Neslo vsak o nic dolezite...

mili1
13. jan 2010

Je pravda že spomínaný lekár má svojskú povahu a povie všetko priamo do oči... 😉 ale je dobrý lekár.... 😉 🙂 ja som bola s nim maximalne spokojna 😉
Je pravda že každému vyhovuje niečo iné 😉 🙂 niekto moze byť spokojný a niekto nie s tym istym lekarom 😉
Ja som mala rada všetkých lekárov.... 😉 🙂 aj dr. B. bol mily aj ked aj on ma svojsku povahu.... 😉

sabiatko
13. jan 2010

dakujem baby za info, ste zlate 🙂 chudak suchanek to tu moc nevyhral 😀 a ako to je, ked pojdem rodit, to tam bude len jeden doki? ze si nebudem moct vybrat, koho chcem pri porode? v pripade, ze by tam boli dvaja, tak mozem? a este by ma zaujimali take veci, ci davaju babatko hned po porode k mamine na izbu a ci sa mi oplati brat so sebou porodny plan, alebo ma tam s nim vysmeju... da sa vybrat napr. poloha pri tlaceni, pritomnost otca pri porode,... nemaju tieto info dakde napisane?

blumka
13. jan 2010

sabiatko, viem jedine ze otec pri porode moze byt za urcity poplatok..ostatne neviem...a co sa tyka vyberu lekara ak tam budu dvaja, no podla mna jedine ked si ho zazmluvnis...ale ak budu dvaja tak zrejme na to aby spolupracovali 😉

rybka7826
13. jan 2010

tusim 500sk sa plati za pritomnost otca pri porode. co sa lekarov tyka, tak mam info priamo od zamestnancov, ze na zmene alebo ako to nazvat, su stale 3 lekari a ze niekedy je taka silna trojka, ze mozes vyberat koho chces a ak by aj neboli vsetci traja, tak stale sa da vybrat....

lovacka
13. jan 2010

sabiatko otecko pri porode moze byt moj mm bol so mnou od nastupu na porodnu salu az po prevoz na izbu.porodny plan co ja ti viem ja som nemala a ani neviem ci by mi nejako pomohol v tych bolestiach 😀 😀
po porode som lezala 2 hodiny na porodnej sale a ked ma previezli na izbu tak mi doniesli maleho z inkubatora nech sa prisaje.porodila som o pol 9 vecer o 12 som bola na izbe a rano som uz mala maleho na stalo pokial nedostal zltacku potom uz bol na novorodeneckom.ale viem ze jedna kocka co bola na isbe s nami porodila rano a hned jej aj malu doniesli.ale ono je dobre si trosku po tom porode oddychnut 😉

veronika60188
13. jan 2010

sabiatko,mna sa spýtali,či chcem malého už na noc...rodila som poobede,ale radšej som sa rozhodla zobrať si ho až od rána,aby som neprespala vyčerpaná nejaké malého signály(nakoniec to bolo aj dobre, nadránom mi konečne odoznel epidurál a na dve hodiny nastúpili kruté bolesti zo šitia...potom som to rozchodila,osprchovala sa a spala ďalej).aj tak mi povedali, že bude do rána spinkať.Po porode ,ak je všetko ok, ti donesú bábatko hneď na tú dobu, čo tam na sále oddychuješ zabalená 2 hod.A nakoniec, keď ich večer nosili na kojenie, mi drobca doniesli tiež,aj keď fakt spinkal,vraj keď už nosia všetky detičky...bol so mnou od 21 do 23:30,to už som bola pekne unavená, ale bála som sa zaspať.Manžel bol za poplatok 500 Sk nonstop so mnou.S porodným plánom Ti neporadím,aj keď boli všetci veľmi milí a ústretoví.Keď dojde k tlačeniu, pri polohe by som radšej doverovala lekárom, nejde ani tak o ich pohodlie, ako o každú sekundu v prípade komplikácií.Ale ak sa s niektorým dohodneš vopred,možno Ti niečo povolí.Inak roomin in rozhodne doporučujem,len sme si ešte doniesli monitor dychu,aby som kľudnejšie spala a nakoniec aj komplet výbavičku,lebo tie modely, do ktorých ich obliekajú...raz za den mi ho vzali na toaletu a na preváženie,inak bol stále so mnou,kľudnučký,spal a papal v 4 hod intervaloch.tie prvé dni bývajú bábatká veľmi nenáročné.domov sme išli pekne zohratí

sabiatko
13. jan 2010

500 sk za pritomnost otca pri porode nie je vela, to je supis. rata sa do toho aj pritomnost na vzdycharni? ci to su 2 samostatne veci, za ktore treba platit? ostatne veci, co ste tu popisali zneju dobre, takze som teda rozhodnuta pre novu nemocnicu 🙂 dik, ze ste mi pomohli rozhodnut sa 🙂 uz len aby vsetko prebehlo ok a adamko bol pri mne 😵

svetlankat
13. jan 2010

Ahoj Veronika, gratulujem k malemu, mohla by si mi len poradit, kedze to mas cerstve ci si mala nejaku svoju deku pre maleho a mast na ritulu pri prebalovani? mam velku dilemu, co vsetko si zbalit pre babatko. mala si aj nejaku ciapocku? Dakujem a este raz gratulujem

yoya
13. jan 2010

Ahojte.

Rodila som 29.12.2009 sekciou pri primárovi dr. Mikolajovi - super človek a odborník,... Súhlasím s mnohými názormi, ktoré sa tu popisali o tejto nemocnici a oddelení.
Spoluobčanky nemiešajú s bielymi mamičkami, dokonca majú vlastnú sprchu aj wecko.Akurát ich musíte stretávať na chodbe alebo v jedálni. Čo sa týka personálu - sestričky - niektoré sú super, ale nájdu sa aj výnimky /výninka potvrdzuje pravidlo/- ale ak si za svojim stojíš, musíš si niektoré aj kontrolovať - čo sa týka injekcií /ak ti naordinuje lekár-vlastná skúsenosť/, no a majú aj svoje muchy, ale sú tam aj také čo by dali aj seba,... Lekári to isté - dr.Matta - polepetko, dr. Suchánek - rodila pri ňom jedna baba s ktorou som bola na izbe a tá si ho veľmi pochvaľovala, no a druhá aj chválila, no mala na neho aj zlosť. Je to o vlastnej skúsenosti...
Sestričky na novorodeneckom sú strašne zlaté a ochotné, pomôžu a poradia, ak nevládzeš, tak ochotne ti vezmú bábätko, aby si si mohla oddýchnuť.
Čo sa týka poplatkov, tak sa platí za nadštandard /100sk,300sk,700sk izby/, epidurál, otecko pri pôrode,nadštandard pri pôrode,...

Ja mám dobré skúsenosti s touto nemocnicou a aj s personálom, hlavne super pôrodníkom, vrelo doporčujem pre tehulky, ktoré sa ešte nerozhodli. 😵 😵 😉

blumka
13. jan 2010

yoya..od coho zavisia tie ceny nadstandardu? a kedy si mam zahlasit ze chcem nadstandard? je tam nejaky poradovnik alebo ako to funguje?
a mna by tiez zaujimalo co vsetko treba brat pre babatko...

sabiatko
14. jan 2010

ahoj yoya 🙂 gratulujem ti k babatku 😵 som rada, ze si bola spokojna, opatrujte sa 🙂

chcela by som sa este opytat, aka je adresa tej novej nemocky? ja som nasla na nete, ze je to FNsP L. Pasteura, Trieda SNP 1, ale kamoska mi tvrdi, ze je to na Lucnej. dneska o 10 ideme s mm do kosic na 3D (teraz byvame v miskolci), tak by som sa tam rada kukla, len som z tych adries popletena. tak budem rada, ak mi v tomto poradite, dakujem 🙂 a prajem pekny den 🙂

katka888
14. jan 2010

ahoj sabiatko.....

somarinka, Nova nemocnica je na terase - sidl terasa, trieda snp 1, gyn odd je tusim na 16tom a porod odd na 17tom. je to komplex budov, pretoze je tam blizko aj lekarska fakulta, dalej sa to sklada z polikliniky a lozkovej casti / - tie odd su v lozkovej casti, cez polikliniku je to splet chodieb aby ste sa dostali k vytahom / takze to najdete a tusim, ze este stale na vrchu budovy by mala byt reklama na alianz, ale uz som daaavno nekukala na strechu... to len aby vas to nepoplietlo,ak to tam este je. lucna ulica je v kosiciach saci. takze teraz neviem, ci hladas novu nemocnicu alebo tu v saci 😉 drzim palceky

nell201
14. jan 2010

Blumka,izba za 100-3postelova,sprcha je na chodbe,za 300-2postelova,sprcha je na izbe,za 700-1postelova,sprcha vlastna na izbe,je tam novy pekny nabytok+telka.Na stranke nemocnice su aj fotky izieb za 700 aj foto nads.porodnej saly.Poziadas o nads. izbu ked pojdes rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre