Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
14. jan 2010

a aky je rozdiel medzi nadstandardou za 100 a nestandardom? 😕

blumka
14. jan 2010

a este by ma zaujimalo kedy pustaju domov ak je vsetko ok, ale zaujima ma po cisaraku 😉

nell201
14. jan 2010

Medzi obycajnou a za 100.Takmer ziadny rozdiel az na to,ze mate sprchu na chodbe,ktora sa zamyka a kluc maju iba mamicky z tejto izby.No a mas istotu,ze nebudes mat na izbe spoluobcianku.
Po cisaraku,ked je vsetko ok,by ta mali pustit po 6-7 dnoch.

blumka
14. jan 2010

dakujem nell 😉

martinka17
14. jan 2010

babenky,
nadštandardné izby boli v čase môjho pôrodu beznádejne otázkou šťastia a protekcie
Teraz je toľko rodičiek, že keď som porodila, tak ženy zo sály odvážali po 5-6 hodinách, lebo ich nemali kam dať, niektoré skončili na prístelkach, niektoré na 16 poschodí. Takže až tak sa na nadštandart nespoliehajte. Ja som bola rada, že deň pred mojim pôrodom po týždni začali konečne prijímať v novej, ináč všetky posielali do starej nemocnice. 😲
A myslím, že na nadštandarde je trošku väčší kľud, je to oddelené stenou od ostatných izieb, nebehá tam toľko ľudí po chodbe. A jedlo si môžeš vziať na izbu, stolík s jedlom je pred izbou, patrí k tomu na chodbe odstavená rychlovarná konvica, mikrovlnka a chladnička. asi to je aj v kuchynke, to neviem, ale mala som všetko meter od dverí a zároveň kľud. Ja som mala nadštandart za 300 "samotka" . Super vec, nikto nerušil nás a nikoho sme plačom nerušili mi 😵

blumka
14. jan 2010

martinka, to je jasne, ze ked je vela zien, tak si budem piskat...ale urcite si o nadstd. poziadam...presne kvoli tomu kludu o ktorom pises...

martinka17
14. jan 2010

to hej, to sa oplatí. 😉

veronika60188
14. jan 2010

Ahojte,mne sa nakoniec ušiel nadštandard za 700,neplanovala som, ale veľmi sa nám osvedčil a aj manžel to dodnes pokladá za vynikajúcu investíciu...samotky za 300 boli plné.takto mohol byť so mnou každý deň takmer nekonečne dlho,a si iba raz ho večer vyhnali(kamoška v šasi vola s malým 7 dní a celý ten čas ho manžel nevidel).aj ďalšie návšetvy napriek chrípkovému obdobiu tu tolerovali.kľud s malým bol vynikajúci,trošku bolo akurát počuť plač susedov z chodby, ale lepšie,než z vedľajšej postele.vyspala som sa aj ja vynikajúco.tá izba je ozaj dobre vybavená, nikam som z nej nepotrebovala odísť a riešiť, kto mi postráži malého,všetko po ruke.cítila som sa ako doma, akurát, že každú chvíľu prišla nejaká vyzita alebo sestričky spýtať sa, či sme ok, či niečo nepotrebujeme.
AKURÁT:
rodila som pred vianocami v tých najvačších mrazoch a bola tam fakt zima.staré okná na celom oddelení veľmi prefukujú.aj lekári,čo prišli na kontrolu sa pohoršovali, ale inštalatér len krútil hlavou, že sa nič nedá robiť.
Tak som hneď manželovi po telefóne diktovala,čo má doniesť.Po tých 4 dňoch sme odchádzali ako po mesiaci, nakoniec som si nechala doniesť takmer celú výbavu.
Do postieľky 2 hrubé deky nad aj pod malého a už spomínaný monitor,
samozrejmosťou sú neperlivé vody,
fakt kvantum a sušienky a pod. mlsy na rozbehnutie mlieka.
prebaľovala som ho celý deň sama, takže všetko,aj mastičky.Akurát raz denne si ho vzali na novorodenecké na okúpanie, pri ktorom sme nesmeli byť,prebalenie a preváženie.a to si vždy popýtali plienku a obrúsky odo mňa.Inak hneď na druhý deň sa mi vyhodil a sme zistili, že z tých nových pampers obrúskov, babylove sensitive už boli potom bez problémov.Ale najrašej som ho len umyla v umývadle.Nedoporučujem kupovať dopredu veľké zásoby plienok ani obrúskov.Jednak nemusí sedieť značka,jednak veľkosť.A na pampersky varj detičky často zareagujú.nám 1 boli už po týždni malé a dvojky už teraz po 4 týždňoch začínajú byť tiež, papáme ako opreteky.
tiež som ho obliekala do svojho, lebo mi furt prišiel v nejakom pichľavom chlpatom svetríku, ktorý si olizoval a v košieľke tipujem veľkosť 74 a viac. a nožky len v plienočke,perinka bola v poho.Ale zasa som furt prala, lebo zo začiatku stále vrackal,vraj nič nezvyčajné...a nebolo veľmi kde sušiť.baby, čo tam kvoli žltačke boli dlhšie, boli rady za erárne oblečenie.
A na tretí deň v noci mi ešte manžel narýchlo doniesol fľašu vína...kvoli obkladom na nafukujúce sa prsníky, na ktoré od rána nič nezaberalo, ani kojenie,masáže,odstriekavanie...a do rána bolo už dobre, aj aróma v izbe pekná 🙂

veronika60188
14. jan 2010

ozaj, ešte sme kvoli tej zime kúpili hneď aj ohrievač,ale používame ho aj teraz doma

veronika60188
14. jan 2010

a ešte ma napadlo.v tej izbe je aj vankúš na kojenie a až tam som zistila,že je to fakt vynikajúca pomocka

veronika60188
14. jan 2010

a na záver rada pre nastávajúce mamičky...ja by som ju pred porodom ocenila...po porode všetko letí neuveriteĺne rýchlo,je to každý deń veĺká zmena.nám do toho prišli sviatky a nekonečné návštevy a až teraz si začíname vychutnáva´t pokoj sami dvaja a ja zis´tujem, že to už ani z´daleka nie je to malinké bábatko, ale veĺký chlapček,rozkukaný, a ja ani neviem, ako.narástol nám pred očami.chcela by som to vráti´t spat a každý deń si zapamatat,ako sa menil

svetlankat
14. jan 2010

Ahojte baby, dakujeme za info, mam taky ten pocit, ze aj teraz vo februari bude vela rodiciek, no ved uvidime.Ja by som chcela izbu tu za tych 100 Sk, Trosku sa bojim byt sama na izbe. Radsej preferujem byt dve alebo tri s vlastnou sprchou aj ked na chodbe. No ale uvidime ako sa situacia vyvinie. Drzte sa

svetlankat
14. jan 2010

Veronika tie navstevy asipatria k tomu, kazdi ho chcel vidiet, poblahozelat vam a tak. Ja uz mam nahlasenu svokru na dva tyzdne po porode, v podstate som aj rada, uz nemam mamku, ale tie navstevy asi odlozime na neskor, presne kvoli tomu co pises. Dakujeme

veronika60188
14. jan 2010

svetlanka,budem Ti držať palce,prajem pohodový porod a čím rýchlejšie zotavenie.so svokrou to bude určite výborné. s nami bol manžel veľa doma a občas mi niekto poslal navarený obed a už len to bolo vynikajúce.a s malým od začiatku nie je problém, len si zvyknút na nočné vstávanie a potom,keď sa to zhustí na dve hoďky,naučiť sa aj tak oddychovať

svetlankat
14. jan 2010

Veronika dakuje, aj manzel bude mat dovolenku dva tri tyzdne, tak dufam ze to vsetko zvladneme, mam uz z toho aj trosku strach.

yoya
14. jan 2010

Ahojte 🙂

blumka - nadštandard, tak tie izby ako ti tu už písali sú: tá 100sk - to je klasika, len wc a sprchu máš na chodbe, nič moc, 300sk - na jednej je wcko, na druhej je sprcha - buď máš to alebo to, no a tá 700sk - tak tam je nový nábytok, plus vybavenie,sprcha

ja som bola na obyčajnej izbe tuším na č.8 - prebúdzacia izba - boli sme tam tri, wcko a sprchu sme mali ešte s jednou izbou - samostatný kľúč, mne to vyhovovalo - aspoň som nebola sama a keď som nemala bábo pri sebe,tak som nečumela sama do stien a mala som sa s kým porozprávať. Vravela som si,že kým nemám pri sebe spoluobčanku, tak mi nevadí byť s niekým na izbe.Aj sme si pomohli ak bolo treba, či už s bábom a tak....
je tam dosť veľký záujem o nadštandard, ale akonáhle sa uvoľní izba, tak sa pýtajú, ak už nemajú niekoho nahláseného, najlepšie je nahlásiť sa hneď pri nástupe alebo aj skôr, ale to už neviem ako dlho dopredu.
je pravda, že ak si sama na izbe na nadšt.tak máš kľud, lebo nikto k tebe nechodí - ku pacientkam, iba ku tebe, a výhoda je v tom, že môžeš návštevu na izbu.

čo sa týka toho čo potrebujete pre bábätko, tak to sú plienky, vlhčené utierky, no a keďže tam bolo chladno, tak som mala aj deku pre malého plus dala som si doniesť aj zopár košieľok, pretože na novorodeneckom majú strašne málo oblečenia pre detičky, no a ako sa dieťatku ujde - zopárkrát mi doniesli malého a mal potrhanú košieľku a holý hrudník - tak som mu dala vlastnú, no a ešte som mala rukavičky, lebo môj maličký sa dosť poškrabal na tváričke.

po cisaráku pustia aj na 5deň, ale to záleží na tom či je bábätko v poriadku, to je na podnet deckárov, potom berú aj mamičku na vyšetrenie - ultrazvuk plus vyšetrenie zo spodu.Inak na 7deň - vtedy vyberajú aj stehy.Pozor prvý deň pôrodu sa nepočíta /ak rodíš v pondelok, tak prvý deň sa berie až od utorka/.

svetlankat
14. jan 2010

Blumka, dik za info, som presne toho isteho nazoru nazoru, co sa tyka izieb, tiez preferujem spolocnost.

blumka
14. jan 2010

yoya dakujem...
ja som lezala v Novej nemocnici pred mesiacom 2 tyzdne, boli sme na izbe tri a veruze som ani jednu noc nemala pokojnu a to tam este neboli babatka...takze kvoli tomu radsej budem brat nadstandard...aj kvoli navstevam manzela a mojich rodicov a svokry, ktori urcite budu chciet prist.
dik za info o obleceni, nebalila som malej nic ale predsa len zabalim zopar kosielok, ved sa to odnesie to nie je nejaka extra zataz.

blumka
14. jan 2010

joj, a este ma zaujima, myslite ze moju 2 rocnu dcerku pustia ku mne na navstevu?

svetlankat
14. jan 2010

Juuuj prepacte baby, asi neviem citat. Chcela som napisat diky yoya. Blumka mozno sa stretneme, ja mam termin PTP 15.02.

watergeenie
14. jan 2010

Ahojte dievcata, v prvom rade vam drzim palce, aby vsetko prebehlo hladko a perfektne 🙂
Pridavam sa s mojou skusenostou, my sme si zaplatili tu izbu za 700 a tiez sme si to nevedeli vynachvalit, lebo manzel tam so mnou travil cele popoludnia, uz od zaciatku mi pomahal s malym, kedze som bola po cisaraku. Nehovoriac o ostatnych navstevach. Ta izba vyzera ako v hoteli, sprcha a zachod na izbe je uzasna vec, aj prebalovak a vsetko ostatne, ale najviac som ocenila normalnu postel, to bola moja zachrana, lebo predtym som mala taku postel, v ktorej bola diera, ci co a mne za za tie dva dni, co som na nej lezala urobila doslova prelezanina na zadku, este mesiac som si to miesto necitila. 😝

sabiatko
15. jan 2010

ahojte 🙂 tak vcera sme sa na tu novu nemocku neboli kuknut, bo sme nestihali, ale sak v stredu ideme do kosic zas, tak tam skocime. tie info o nadstandardoch su zaujimave. ten za 300 sk, tam by som bola sama na izbe, ci je to po dvoch? dufam ze navstevy budu povolene, ze nevypukne daka chripka zase. a ten nadstandard si mam vybavit, ked tam nabehnem uz rodit, ci povedzme aj skorej, ked tam dojdem na obhliadku? a este k tomu poplatku za pritomnost otca, to za tych 500 sk moze byt pri porode, ale moze byt aj na vzdycharni, ci to sa plati samostatne? a baby, rodila ste niektora na porodnej stolicke, plati sa za to? ja budem rodit v marci, ale po vasich skusenostiach si tam veru donesiem aj ohrievac, aj oblecko pre babo 😝

veronika60188
15. jan 2010

sabiatko,ja som bola od začiatku porodu v porodnom boxe...akože na sále.tuším tam ani vzdycháreń nie je...možno,len keby všetky 4 boxy boli plné...

svetlankat
15. jan 2010

Ahojte baby, chcela by som sa opytat, chodite na monitor na centralny prijem, alebo niekam inam, pocula som, ze sa ma chodit na monitor od 36tt kazdy tyzden. Prosim poradte. Dakujem

svetlankat
15. jan 2010

Este by som sa chcela opytat, ci otecko na to aby mohol byt pri porode, musi absolvovat nejaku pripravu, alebo staci len zaplatit ten poplatok?

strasska
15. jan 2010

svetlankat: moj manzel neabsolvoval ziadnu pripravu a platili sme 500 sk za pritomnost partnera pri porode, co zahrnalo aj pritomnost na vzdycharni. Ja som lezala na vzdycharni, bola tam postel a sprchovaci kut. Mala som tu vyhodu, ze som rodila uplne sama, takze vlastne vsetko bolo volne. Nevyhodou tejto "vzdycharne", ze je prechodova... vchadza sa z nej do nadstandardnej porodnej saly a aj do ostatnych sal. Aj ked do ostatnych sal sa dalo vojst aj cez chodbu.
navsteva deti na oddeleni nebola vitana, ani na nadstarde... sestricky boli na to haklive, pretoze dieta najskor donesie so sebou nejaku tu chorobu a rodicia o tom ani nemusia vediet.
a co sa tyka porodu na stolicke, tak to som zvedava aj ja, pretoze ked som rodila ja, tak hoc uz tam bola dlhsiu dobu, vraj nebola pouzita ani raz

esta4
16. jan 2010

ahojte no ja som z Mikolajom bola spokojna on ma operoval na vaječniky a ked budem tehotna budem tam aj rodit

martinka17
19. jan 2010

ja som nemala dohodnutého pôrodníka, rodila som prvý krát. Službu mal Molokač. Bol skrátka úúúúúúžasný. Posmelil, poradil, pomohol. Ani druhý krát by som neriešila pôrod inak 😀 Skôr som bola rada, že v pohode boli sestričky. Lekár sa len mihne, ale podstatné sú práve sestry. Tie su tam stále, či pri pôrode alebo potom na izbe 😵

blumka
19. jan 2010

baby, moj gynekolog ma uz posiela do nemocnice na monitory...Treba sa v novej nemocnici nejako objednavat alebo tam staci prist? a mam ist najprv na centralny prijem a oni ma poslu alebo rovno na 16. poschodie...neviete ako to tam bezi?

svetlankat
19. jan 2010

Ahoj blumka, tak z vlastnej skusenosti zo vcera ti mozem povedat, monitor sa robi na centralnom prijime, neda sa telefonicky objednat, musis tam zajst osobne a to len preto aby ta objednali, mna ojednali az na 21. takze tam zajdi cim skor. Som z toho trosku znechutena, pretoze vsade sa pise a aj na kurze pre tehotne nam to vraveli, ze po 36tt nas maju kontrolovat kazdy tyzden, no a mna vlastne tento tyzden nikto neskontroluje ale az na buduci tyzden. Na 16tom sa robi USG a prietoky. Aspon ja mam take info, mne to tak robievaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre