Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

petka76b.
3. feb 2010

ewana, prepáč, ale ani sa nedivím, ak sa práve k Tebe choval tak ako sa choval. Zamyslela si sa nad tým, ako si sa asi tvárila a správala ty? O odbornosti tohto lekára nepochybuj a môžeš ďakovať, že si sa dostala práve k nemu, to je môj názor. btw. nejaké ďakujem PÁN doktor ako si ho nazvala v predošlých príspevkoch z Tvojej strany padlo? A čo sa týka toho, či sa správa ku ,,svojím,, pacientkám inak ako k iným- jednoducho možno nemal svoj deň, niekedy lekári ťahajú aj 48 hodín, medzitým si pospia hoďku a sú radi, ani v banke sa na Teba koľkokrát neusmejú, hoci si ich dlhoročný klient 😉

smejkaa
3. feb 2010

Petka76b myslim, ze zbytocne na ewanu utocis, lebo sa tu zhodli dievcata na tom, ze odbornik je perfektny, ale ano je taky hundros. a asi to nezavisi od toho ako sa ku nemu spravas ty. Este raz, ja som s nim mala dobru skusenost, ale viem pochopit aj tu druhu stranu. 😉
A este k tomu prispevku, ze nova nemocnica ma vyborne oddelenie pre nedonosene deti. Ano, to na 16. je super, aj doc Krcho je perfektny odbornik a zachranuju tam ozaj 600gramove deticky. Ale doc. Krcho a jeho super team maju s novou nemocnicou a s lekarmi v nej jedine spolocne, a to to, ze tam maju prenajate priestory. Al etym neobhajujem Sacu, ani rastislavku,a le ani novu nemocnicu. Myslim, ze v kazdej z nich su dobri lekari,ale aj ti horsi.

blumka
3. feb 2010

..ja mam napr. otrasnu skusenost z Rastislavky..vysetroval ma sam primar a bola ako masiar...nikdy viac a to bolo len jedno jedine vysetrenie..
zo sacou nemam skusenosti ziadne, aj ked som povodne planovala ist rodit tam, ale dost ma odradilo ze nemaju JISku

katka888
3. feb 2010

ahoj svetlanka, podla PM mam aj ja 21, podla inych prepoctov tiez skor. na odporucanie sesterky som sa dohodla s p. dr. rosakovou, na jednej strane verim, ze by ma odrodil kazdy , kto ma sluzbu, preto sme neplanovali dohodu, na strane druhej, kedze mi ju fakt odporucila sesterka / odrodila u nej dve deti/, tak ma ukecala. zajtra idem prvykrat na monitor, vlastne ani neviem co to tam bude 🙂, tak uvidime, co povedia tam a potom p. doktorka. u nas uz maju chalani s mm stavky, kedy mala pride na svet, zatial sa nechysta, aj ked uz obcas mame take nieco co podla mna uz asi bude tymi poslickami 🙂.

petka76b.
3. feb 2010

smejkaa jasné 🙂 , nechcela som, aby to vyznelo ako útok, len ma trošku vytočilo, poznám ho aj osobne aj ako lekára a viem aký je a ako sa niekedy vie tváriť a správať sa, ale očakávala by som aj z druhej strany trošku objektivity a nie len tvrdohlavo stáť za svojím, úplne chápem precitlivelosť budúcich mamičiek, ale odtiaľ potiaľ a pokiaľ viem o gynekológii a pôrodníctve toľko ako viem tak nebudem hodnotiť odbornosť a to, prečo sa tak zachoval a prečo sa tak rozhodol, no a už som ticho a idem pracovať ďalej
😝

sabiatko
3. feb 2010

😀 keby tak dr. B vedel, aka je tu o nom diskusia 😀 normalne ste ma navnadili, ze by som ho chcela vidiet, nech sama posudim 😝

smejka... a to sa da zachranit aj 600 g babetko? wow, to uz je podla mna zazrak, ja som myslela, ze babo je za vodou, az ked ma kilo. to musia byt dobre prtave tie deticky...

blumka
3. feb 2010

sabiatko, keby si sla v utorok na monitor a potom by ta poslali na utz, tak by si ho stretla..utorky su jeho 😉

sabiatko
3. feb 2010

ano? no ja mavam poradnu vzdy v stredu, takze sa s nim zrejme miniem. ja sa totiz snazim nakopit vsetky vysetrenia v jeden den, aby som nemusela zbytocne cestovat. zatial som nadabila len na dr. murina, taky zlaty ujo 🙂

nell201
3. feb 2010

Dr.B. naozaj zvlastna povaha,ale kazdy sme nejaky.Cloveka treba brat taky aky je a nikoho si netreba idealizovat. Vtedy nebudeme sklamany 😉 .Mne robil sono,vtedy ma jeho spravanie zaskocilo,ale o par dni ma vysetroval a ani som to necitila.Bol velmi jemny.A ze ma za tie tri tehotenstva uz vysetrovalo lekarov az az.Dokazem to porovnat. Myslim,ze o jeho odbornosti naozaj niet pochyb.Maly este v 32tt nebol otoceny spravne a prave dr.B mi poradil co robit aby sa ulozil do spravnej polohy a ta rada pomohla.

ewana73
3. feb 2010

petka76b,ja sa vobec nehnevam 🙂 ... ja som iba popisala moju situaciu a znova opakujem ano zamyslela som sa,inac by som to takto nenapisala.no ty to bohuzial posudit nevies kedze si tam so mnou nebola 😒 a nepriala by som ti zazit take bolesti krce a kontrakcie ake som mala ja,ze som chvilami od bolesti upadala do bezvedomia a nikto si ma tam nevsimal....a poznamky typu ze si vymyslam asi v takuto chvilu nie su urcite vobec trefne aj keby tam pri mne stal neviem aky odbornik na slovo vzaty.to ma malo akoze povzbudit? len preto ze ho poznas osobne....no neviem co by si na to povedala ty?a neboj sa aj ja poznam vela ludi,ktori ho poznaju osobne....

svetlankat
3. feb 2010

Katka, aj ja chodim za dr Rosakovou, idem za nou opat v nedelu, tak mozno ze sa aj stretneme.

martinkah
4. feb 2010

Ahojte dievčatá, rada by som sa k vám pridala... My máme termín "až" v máji. Možno to neviete, ale ak máte plánovanú sekciu alebo aj nie(myslím, že dosť krvi sa môže stratiť pri prirodzenom pôrode, lebo ten môže skončiť tiež sekciou) je dobré dať si dopredu odobrať krv na autotransfúziu. Ja som pri prvom drobcovi mala plánovaný cisársky a dala som si jednu dávku krvi odobrať,viac som nestihla (matne si pamätám, že sa to dá najneskôr 5 dní pred pôrodom), keďže som pri operácii trochu viac krvácala, potom sa mi zišla, zasa mi ju "naliali" späť 🙂 Transfúzie od cudzieho človeka by som sa bála, aj teraz pred druhým pôrodom sa budem snažiť dať si aspoň jednu-dve dávky odobrať, keby niečo...

katka888
4. feb 2010

martinka dakujem za info, to by ma ani nenapadlo....
svetlanka, aj ja by som mala ist v nedelu na tretiu za doktorkou, ak nam do toho nieco nepride...

nell201
4. feb 2010

Martinkah,to je zaujimave.Vobec som o tom nevedela a pritom ja som darca.Aj ked este nie dlho,ale pred tehu som chodievala darovat krv.V stredu idem za dr.Rosakovou tak sa jej na to opytam a ak sa to da tak urcite si dam zobrat krv. Uvazujem ale,ze krvny obraz musi byt vporiadku,a ja mam momentalne malo zeleza.No uvidime, co mi povie lekarka

svetlankat
4. feb 2010

Naozaj zaujimave s tou krvou, ja mam tiez malo zeleza a este mam aj imjekcie na riedenie krvi, pretoze mam vysoke trombocity. No ale ved za opytanie nebiju. Dnes som uz mala poriadne bolesti v podbrusku a uz aj pocitujem poriade tlaky zo spodu, tak uvidim co mi v nedelu povie doktorka. Drzte sa baby.Blumka ako si na tom ty? uz vies presny termin kedy to bude? daj vediet.

svetlankat
4. feb 2010

Katka my za nou mame prist o druhej, chce ma prezriet.

blumka
4. feb 2010

svetlankat, dnes som bola na internom predoperacnom vysetreni, v pondelok skocim na anesteziologicke a hned aj na monitor, no a podla vysledkov z toho interneho a anest. sa dozviem kedy presne...ak bude vsetko ok, tak to bude ten utorok 😉

svetlankat
7. feb 2010

Ahojte baby, ako sa mate? Dost ste sa odmlcali. Ja som bola v piatok na pohotovosti, ale plany poplach, mam dost silne bolesti v podbrusku, neviem co to moze byt, ked sedim ako keby ma mala kopala a to mi sposobuje silnu pichlavu bolest. Aj dnes mi doktorka vravela, ze je vsetko v poriadku, ale ja som z toho dost nervozna. Neviem vobec sediet a pri kazdej zmene polohy to podrusko velmi boli. Tak drzte sa a ozvite sa. Katka, myslela som si, ze ta dnes stretnem. Dufam, ze si ok.

katka888
7. feb 2010

ahoj svetlanka,
podobne bolesti, ze mi vystreli pichnutie, cez vsetko az po stehno mam aj ja, nieco podobne som mala tusim v 7 mes / od bolesti som nevedela ani zdvihnut nohu/, vtedy mi lekar povedal, ze mala lezi tak, ze mi zatlaci na nerv a to to moze sposobit.
ja som dnes prisla na tretiu, ale mali operaciu, tak som nakoniec mala prist az na siestu, takze som bola neskor.
ale urcite to zvladneme 🙂

blumka
7. feb 2010

ahojte...mna zasa vcera v noci zacala mala tlacit na nieco hore nad pupkom..vzdy ked sa prevalila tak to tak nenormalne bolelo ze som videla vsetkych svatych...dnes je to uz lepsie, len obcas sa tam na to miesto dostane...myslim ze to je nejaky nerv

svetlankat
7. feb 2010

Caute baby, tak ste ma ukludnili, uz som zacinala mat strach, katka ja som dnes bola na druhu, ale museli sme cakat, potom ma zobrala medzi operaciami, dnes toho mali naozaj vela. Blumka drzim zajtra palce a daj vediet, ci to bude v utorok.

katka888
7. feb 2010

my sme odisli, kedze sme z terasy, bolo mi zbytocne cakat hodku a pol a drahy ma problem cakat aj 5 min.... :D
ved sa hadam niekde este stretneme ... 🙂 napr na porodnej sale 😉
mne dnes doktorka povedala, ze sa mala zatial nechysta von... tak uvidime

blumka
7. feb 2010

jasne, ozvem sa 😉

svetlankat
7. feb 2010

Katka, aj mne ovedala to iste, vsetko zatvorene a vobec sa nechysta, ja idem opat v stredu a ty?

katka888
7. feb 2010

ja idem v stredu o 11:30 na monitor

svetlankat
7. feb 2010

ja o 11.00

svetlankat
7. feb 2010

Tak, ked sa s tebou bude striedat taka mala tucna gulka, tak to som ja.

katka888
7. feb 2010

🙂
a taka, co vyzera, ze ma este tri mesiace pred sebou, tak to zase ja 🙂

svetlankat
7. feb 2010

Tak sa baby drzte, idem si uz lahnut

rybka7826
8. feb 2010

ahoj tehulky vo finale - chcela by som sa vas opytat - budete rodit normalne alebo ste riesili, ci riesite epiduralku? ak ano, ako postupovat? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre