Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
10. feb 2010

na monitor, takze nan idem v utorok

svetlankat
10. feb 2010

ako ja, ale ja by som najradsej uz bola odrodena, do utorka. 🙂

katka888
10. feb 2010

verim ti 🙂
nech je tak, ako je pre babo najlepsie.... asi nie je najlepsie ist proti prirode...
s doktorkou som inac velmi spokojna, a ty?

svetlankat
10. feb 2010

Aj ja, len sa bojim, ze nam odide na dovolenku

katka888
10. feb 2010

a kedy ma ist? ma nestras 🙂

svetlankat
10. feb 2010

17.02 ma ist, mozno preto som aj taka nedockava, ked som sa jej na to pytala pri prvom stretnuti, tak mi tak povedala, ze od stredy.

katka888
10. feb 2010

a na ako dlho? mna sa pytala na termin, a ked som povedala, ze 21, tak nic nekomentovala, ze by tu nemala byt

svetlankat
10. feb 2010

Mne jedna kamoska spominala, ze chodia vzdy cez zimne a jarne prazdniny lyzovat, tak som sa jej na to opytala, a povedala ze idu od stredy, takze predpokladam ze do nedele. vravela mi ze do tej stredy by som mala porodit, ale ja nemam ten pocit. Neviem ako pochodila dnes Nell, tiez ku nej chodi, mozno onama ine info. Ved sa jej na to mozeme opytat v piatok

svetlankat
10. feb 2010

Vies ja len pisem, ake mam info ja, ja som sa jej na to pytala 15.01. a od vtedy sa mohli veci zmenit.No nie?

katka888
10. feb 2010

v kazdom pripade to bude vesele 😉 dufajme, ze ty to stihnes do stredy a ja potom az po vikende 🙂

svetlankat
10. feb 2010

Tak, ved sa opytame a uvidime, keby si mala nejake nove info, daj mi vediet prosim.

katka888
10. feb 2010

jasne, vidime sa tu a nazivo v pia
a dufajme, ze aj Nel sa ozve , co ma nove 🙂

svetlankat
10. feb 2010

Tak, inac nejaka holka sa tu pytala, ci nezapoziciava nova nemocka monitor dychu, nevies o tom? Ja nemam ani sajnu. Mne sa zda ze nie, ze niekto tu pred tym pisal, ze si do porodnice doniesol vlastny.

katka888
10. feb 2010

niekde som citala, ze niektore nemocnice zapozicaju takym komplikovanejsim pripadom, ale za svet neviem ktore. my sme si kupili vlastny.

svetlankat
10. feb 2010

Aj my mame vlastny, ale zdedeny, len som chcela pomoct, RUBIMKE, ale asi nepomozem lebo neviem, ci poziciavaju alebo nie. Tak hadam, niekto kto s tym ma skusenost napise.

rybka7826
10. feb 2010

damy, dakujem za info ohladom epiduralky. dnes vecer idem na monitor, tak sa tam este poobzeram 🙂 no a zajtra idem poslednykrat do poradne - tak som veeeeelmi zvedava na verdikt 🙂

edusik
10. feb 2010

baby, monitor asi nepožičiavajú, ale napr. naša pediarička má za smiešne peniažky na požičanie aj monitor aj napr. váhu, ja som si to všimla v cenníku až neskôr, a tá váha by mi určite pomohla, škoda, na budúce už budem múdrejšia....

blumka
11. feb 2010

ahojte...
tak uz mame po 😉
sme obe ok, ja sa citim velmi dobre, mozem povedat ze lepsie ako po prvom cisarskom 😉
rodili ma Suchanek a Rosakova, takze super 😉

jedine co mi vadi, je ze je plna nemocnica malych deti, takze sa mi vobec neuslo miesto hore na 17.p lezim na 16, takze sestricky nemaju cas nosit deti pravidelne na kojenie...vcera som malu videla len 2x a dnes este ani raz, lebo vraj grckala tak naco mi ju donesu na kojenie (bodaj by negrckala ked jej davaju nutrilon namiesto toho aby mi ju doniesli) tak akoze neviem ako sa mi ma rozbehnut mlieko 😠
dufam, ze ak sa uvolni miesto hore z ema tam prevezu a bude to lepsei

svetlankat
11. feb 2010

Blumka, tak som rada, ze to mate uspesne za sebou, drzim palce aby ta rychlo prelozili hore, myslela som si, ze je vela rodiciek, pretoze stale ked prideme na kontrolu maju plne ruky prace, aj s predcastnymi porodmi. Ja uz by som to chcela tiez urychlit, ale asi bude lepsie pockat, mozno sa uvolni nemocka. Kedy predpokladas ze ta prepustia? Este je asi skoro o tom hovorit. Tak sa drzte a nech vam to tam rychlo ubehne a ste doma, doma je predsa len doma.

svetlankat
11. feb 2010

Blumka este by som sa chcela opytat, cize ked ma daju na 16.te babatko pri sebe mat nebudem? Alebo je to len preto, ze si po cisarskom?

blumka
11. feb 2010

svetlanka, po cisarskom vraj pustaju na 7. den ak je vseko ok..tak uvidime..ale mozno ked bude vsetko ok tak pustia aj skor, ked maju plne stavy
no a dnes mi bolo teda povedane ze ked nelezim hore na 17. tak mi malu na rooming dat nemozu...nie kvoli cisarskemu...ved uz aj chodim, uz mi je ok, bolesti necitim, takze o malicku sa mozem v pohode postarat..len asi preto ze nororodenecke je hore a keby nieco tak nemozu mi prist pomoct sestricky..
ale hovorila mi to taka odmerana sestricka..vcera bola jedna taka zlata este nam aj povedala, ze dnes bude mat nocnu tak sa pokusi nam deticky doniest aj v noci aby sa nam mliecko rozbehlo...
ale dnes pojdem s manzelom hore a popytam sa ako to vlastne je...a budem trvat na tom aby mi babiku doniesli

svetlankat
11. feb 2010

To hej, asi im treba dat najavo, ved je to ich praca ti ju nosit, ale na druhej strane neviem kolko sestriciek je na smene, mozno fakt nestihaju, kolko vas lezi na tom 16.tom, predpokladam ze nie si sama? Velmi ma to mrzi ze ti malu nenosia, materske mliecko je predsa len materske. Tak ti drzim palce nech si cim skor hore, mozno aj dnes. Ved musia niekoho poslat domov, no nie. Ale je to hrozne. A to nas je este dost co cakame na porod kazdym dnom. Mam sa teda na co tesit. Co myslis, mozem rozbehnut mlieko aj odsavanim? Ked si budem kazde dve hodiny odsavat mlieko? to sa pytam len pre pripad, ze by som sa dostala do tej istej situacie ako si ty?

svetlankat
11. feb 2010

A lezis na 16 A alebo 16 B?

blumka
11. feb 2010

boze ani neviem 😀 asi na Acku

mayyyyka
12. feb 2010

Ahojte 🙂 Ja mam ist v stredu prvykrat na monitoring, bola som sa objednat ...vybrala som si Novu nemocnicu, ale ked tu citam ze ani nenosia babatka na kojenie tak sa zacinam obavat...

mayyyyka
12. feb 2010

No a ozaj bola som uz na tom pouceni o epiduralke, a chcela by som mat partnera pri porode tak dufam ze to vsetko vyjde...ale ja absolutne neviem ako mam postupovat, ako sa to vsetko vybavuje? Aby som nakoniec neostala tak...

katy2
13. feb 2010

blumka, gratulujem 😵 😵 😵
mayyyyka, v novej babetka nosia normalne ku kojeniu, dokonca mas dietatko stale pri sebe, ked je vsetko v poriadku. Len niekedy sa stane, ze je strasne vela porodov, pocet zien prevysuje kapacitu lozok na 17.p. a preto niekedy davaju nacas zeny aj na 16.p. Vtedy je problem, aby sestricky z novorodencekeho - zo 17.p. nosili babetka kazde 3 hod. vytahom na 16-te. Ale inak to vsetko funguje normalne....
partnera k porodu vybavovat dopredu nemusis. Ked bude pri porode, potom sa zaplati... Precitaj si par stran dozadu a dozvies sa... alebo sa pytaj. Mozes si zazmluvnit lekara k porodu dopredu, to sa vypise ziadost, to ti vysvetlia, ale ani nemusis.... V novej su vsetci dr. dobri.....

mayyyyka
13. feb 2010

katy2...dakujem za radu 🙂 a ako to funguje s tym nadstandartom?

katka888
13. feb 2010

mayyyka,
info o nadstan izbach najdes tu v tejto teme, strana 6 a strana 8, ak chces nadst izbu , povies to, ked prides rodit, nie je mozne ju rezervovat, ved nevies, kedy pojdes rodit, takze si v podstate vyberies z toho co bude volne, ked ta prijmu. plati sa pri odchode z nemocnice, no sesterka ma upozornila, ze si mam overit, ak by ma mali prepsutit cez vikend, ci sa nema platit uz v pia, posledny prac den. ale to je najmenej zistit, ked uz tam clovek tych par dni je.

katy2
13. feb 2010

ja som odchadzala v sobotu a platili sme pri odchode priamo u sestricky.... nie je s tym problem.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre