Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
14. feb 2010

ahojte..sorry som sa dlhsie neozvala

od stvrtku vecera som na nadstandarde a od piatku rana mam malinku pri sebe cely cas, takze uz je ok 😉
mayka, nemusis sa bat ze deticky nenosia, moja situacia to je proste kvoli tomu ze je momentalne nejaky babyboom ci co.
ale hlavne netreba byt ticho..ja som sa potom postazovala pediatricke, ze malu zacali dokrmovat namiesto toho aby mi ju nosili, tak to pochopila a zastavila dokrmovanie a malicku mi tu nechali. Mlieko sa mi sice rozbieha pomaly ale malicka uz zacala priberat tak asi jej staci...

svetlanka, urcite odsavacka pomoze..akykolvek stimul...ja som odsavat nemohla prve dni, lebo som lezala len na chrbte ale som aspon masirovala, ale to je len taka troska v tom vsetkom...

sabiatko
14. feb 2010

blumka, gratulujem k babatku 🙂 najtazsie prve dni mas za sebou, takze to bude uz len lepsie a lepsie. inak aky nadstandard si si vybrala? ja si s najvacsou pravdepodobnostou vyberiem ten za 3e na den, kde budeme 3 na izbe. no drzte sa, verim, ze sa ti mliecko coskoro pusti naplno 🙂

blumka
14. feb 2010

sabiatko, dakujem
som na samotke ale tej lacnejsej, nie apartman..tato je tusim za 10eciek. mam sama sprchu, wc je na chodbe ale s klucikom len pre nadstandardne izby, mam tu sama 3 skrinky, nocny stolik papam na izbe nemusim chodit do jedalne. Som rada ze som sama, lebo malicka v noci nespi, vydrzi byt hore uplne celu noc, takze by som druhe mamicky budila a to ja nerada robit take neprijemnosti.

mayyyyka
14. feb 2010

🙂) dakujem za rady baby

katka888
14. feb 2010

blumka, ty sa mas 😵 ... a zachvilku ste uz doma... super ... drzim palceky.

sabiatko
15. feb 2010

no fiha blumi, tak to je parada. vcera som sa rozpravala o nadstandarde s mm a on ze bude lepsie mat ten, co mas ty, predsa to sukromie je dobre mat. a ako tam varia, da sa? davaju jedlo 3X denne? a asi sa neda vybrat, co chces papat, ze? ako napr. bez masa... dneska ta tusim pustaju domov, tak to si stastna, ze uz to je cele za tebou 🙂

baby, kedy si idete vybavovat po porode rodny list pre babo? bo ja si neviem predstavit, ze v den, kedy ma prepustia z nemocky budem musiet ist na urad. je tam daka lehota, dokedy ho treba vybavit?

blumka
15. feb 2010

sabiatko, az zajtra idem domov, pustaju na 7. den a den porodu sa nerata...ale mohla som uz dnes lebo sme obe ok, ale zajtra by som sa aj tak musela vratit na vybratie stehov tak sa mi neoplati

no jedlo sa celkom da, nosia ranajky, obed, vecera, vybrat sa neda, ale zasa je tu chladnicka takze bezne tu zeny maju svoje jedenie z domu a ohrievaju si

ja som dala splnomocnenie manzelovi, takze vsetko vybavi on....ale s rodnym listom nie je az taky problem, do troch dni od porodu musis nahlasit nejake udaju tu dolu na centralnom prijme...ukazes im sobasny list a vase obcianske a na matriku papiere posiela nemocnica...no a ty si uz len pojdes vyzdvihnut ten rodny list...alebo teda u nas manzel kedze ma moje splnomocnenie...zdravotnu poistovnu musis nahlasit do 60 dni od porodu a socialku asi tiez hned..uz neviem..

sabiatko
15. feb 2010

no ja sa na tieto papierovacky netesim, lebo budeme musiet cestovat z miskolca do kosic a to s malym babatkom a este k tomu ja mam trvaly pobyt v bratislave, tak tam si budem musiet niektore veci vybavovat, ale rodny list dostanem v kosiciach, to viem. no a moj manzel toho asi moc nevybavi, lebo je madar a po slovensky nevie zatial 😒 by ma to tak netrapilo, keby som nemusela vsade so sebou nosit maleho... neviem, ako to poriesim...

takze pre uplnost... nadstandard za 10e na den ma na izbe sprchu, wc je na chodbe, je to jednopostelovka, takze tam budem sama...? a ako sa to riesi, ked si chcem odskocit na wc... to mam maleho nechat sameho na izbe? 😖

sabiatko
15. feb 2010

baby... a neviete, ci kosice vyplacaju aj "prispevok pri narodeni dietata od obce"? ak hej, kolko je to eur a kde sa da vybavit?

blumka
15. feb 2010

sabi, a nemozes dat splnomocnenie niekomu inemu?
ja som mala donedavna trvaly pobyt na Orave, menila som ho tyzden pred porodom prave kvoli tym behackam..este ani nemam novy obciansky, vsade ukazujem len to potvrdenie o zmene trvaleho pobytu 😀

a ten nadst. je tak aho hovoris..a veru, musis babo nechat same..tiez sa mi to nepaci ale inak sa to neda..jedine ze poprosis vedla z izby niekoho ze nechas otvorene dvere aby ti obcas kukli cije vsetko ok...

sabiatko
15. feb 2010

no blumi, ja som tiez rozmyslala, ze splnomocnenie by bolo najlepsie na tie veci, co treba vybavit v bratislave a tie kosice uz dako vybavim. my to mame od zaciatku komplikovane s papiermi... medzinarodna svadba stoji kopec nervov 😝 a vidim, ze ty si to tiez uzivas s obcianskym 😀 ja este riesim aj akeho lekara vyberem pre maleho, lebo vraj prva prehlidka, kedy doki dojde k malemu domov, ma byt na druhy den od prepustenia z nemocky, tak ja sa nebudem zasa trepat po jednom dni do kosic, tak dame madarskeho. len zas neviem, ci mi to slovenska poistovna preplati... a najlepsie bude, ked mu poslu vysledky o zdravotnom stave maleho, samozrejme v slovencine... 😀

blumka
15. feb 2010

sabiatko, no vesele to mas...vidis na taketo veci sa neprihliada..
ja som prvu dcerku rodila v usa, ked sme stadial odchadzali dostala som komplet spravu o jej zdravotnom stave o ockovaniach, no proste vsetko co je treba novemu lekarovi...samozrejme v anglictine..
a tu nasej pediatricke som to dala, chvalabohu vacsinu veci napisali lekari po latinsky takze sa z toho nejako vysomarila..ale jasne ze sa aj nas povypytovala..

latvia
15. feb 2010

pokial viem tak rodny list moze vybavit otec, matka s dietatom nemusi ist....a treba to vyboavit tusim do 8 dni po porode, zapisat ho na matrike 😕

latvia
15. feb 2010

sabi, a rodny list z kosic ti netreba hned, ak sa ti dieta narodilo inde.dostanes rodny list z mesta kde si porodila a neskor mozes ist vybavit ten slovensky osobne, kedy chces, tam nieje ziadna doba dokedy musis...teda dufam ze pisem dobre, necitala som uplne kde sa tvoje male narodilo 😀

sabiatko
15. feb 2010

latvia, tak zatial nenarodilo, ale mam s nim dohodu, ze to stihneme z miskolca do kosic, kde by som ho rada porodila 🙂 si neviem predstavit, ze by som rodila tu (v madarsku), kde ani za mak nerozumiem, by sa so mnou doktor s PA ani nebavili 😝

blumi, takze na centrale im dam sobasny list (treba origos, ci len fotokopiu neoverenu?), oni to poslu na matriku a potom musim prenho osobne dojst? a ako dlho to trva, nestiha sa to, kym budem este v nemocke po porode? alebo nemozem ist rovno na matriku, ze by mi ho dali na pockanie?

latvia
15. feb 2010

🙂 ahaaaa, ja som mysleela ze budes rodit v miskolci 🙂

blumka
15. feb 2010

sabi...ked prides do nemocky, opytaju sa ta na meno babatka a daju ti podpisat papier, ktory oni potom posielaju na matriku. Ty alebo tvoj manzel do troch dni od narodenia zajdete dolu na CP s kopiou sobasneho a s vasimi obcianskymi, oni si len opisu nejake udaje a viac sa nestaras....uz len si potom zabehnes na danu matriku po hotovy rodny list...A tam neviem aka je lehota, ci vobec nejaka je

sabiatko
15. feb 2010

aha, tak dufam, ze to stihneme este pokym budem v nemocke. a ta matrika je na hviezdoslavovej 7? ci kam spada porodnica v novej nemocke? sorry, ze mam tolko otazok, len som trocha vystresovana, ako to vsetko povybavujem 😖

a ako sa ma malinka? urcite sa uz nevies dockat zajtrajska, ked uz budete pekne domka 🙂 si to clovek aj tak najviac uzije, az ked je v klude doma. aj ti bude niekto pomahat s domacnostou, ci zvladnes to sama? u nas si mm zobere dofcu a bude mi na zaciatku pomahat, aj tak budem zo vsetkeho taka vyorana... prve babo, tak bude tak trocha pokusne 😀

blumka
15. feb 2010

sabi, ja netusim kde je ta matrika...nie som kosicanka, ale opytam sa manzela alebo svokry 😉

no malinka sa ma ok..cez den vela spinka a v noci menej, takze to mame prehodene ale snad sa to upravi coskoro...
byvame so svokrou, takze pomaha ona uz aj teraz, lebo manzel je taky rozlietany, ze ani nema poriadne cas prist tu k nam 😅
domov sa velmi tesim, ale starsia dcerka akurat ochorela, tak mi je luto ze aj ked prideme budem musiet malicku trosku izolovat od nej, aby sa nenakazila...no ale zvladneme to nejako

katy2
15. feb 2010

sabiatko, matrika na Terase, kam spada nova nemocnica je pri OC Galeria (Kaufland), blizko Bieleho domu.....

katy2
15. feb 2010

ta matrika je taka prevratena pyramida....

sabiatko
16. feb 2010

aha, ja sice kosice moc nepoznam, ale viem, kde je kaufland, tam chodime obcas daco nakupit... dakujem katy 🙂

joj, blumi, to je smola, ze terezka ochorela 😒 mas o starost viac... ale svokra urcite pomoze 🙂 tiez by som sem dakoho brala na vypomoc, ale tak budem musiet zamestnat manzela 😀

lillou22
16. feb 2010

Ahojte babenky,nechcela by som velmi obhajovat pracu sestier,nakolko aj ja mam dobre aj horsie skusenosti so zdravotnikmi.Chcem sa len vyjadrit k teme, ktora tu casto zaznieva a to je nenosenie deti na kojenie.Moja sestra pracuje na tomto oddeleni a je velka skoda,ze nepoznate interne zalezitosti tohoto oddelenia.Nebudem ich rozpisovat,vznikla by z toho obrovska debata o nicom.Ale spat k danej teme.Zo zakona ma mat jedna sestra na starosti maximalne 5 deti,v smene pracuju tri, maximalne styri sestry,tak si to skuste vypocitat,kedze sa obloznost dost casto pohybuje od cisla 30 vyssie,nehovoriac o tom,ze sestricka,ktora sa vam stara o deti,hlavne o drobcov po sekcii,ma na starosti aj porodnu sal,takze ak rodite alebo nebodaj cakate na sekciu,musi ist k vam a postarat sa o vaseho drobca a ako same uznavate rodi sa vela deti,preto je pre ne uspech,ked vam drobca prinesu aspon dva krat pocas sluzby.A co sa tyka toho,ked nahodou na vas nevyjde miesto na 17 poschodi,sestry maju uplny zakaz nosit ich na 16 poschodie.Robi sa to len kvoli tomu,ze dane mamicky si zaplatia lekara,takze im nic ine neostava.Vsetkym vam prajem hlavne zdrave deti,aby vam rastli do krasy.A skuste sa niekedy pozriet na veci aj z druhej strany,pretoze nic nie je cierno/biele.

blumka
17. feb 2010

lilou...myslim ze nepotrebujeme poznat interne zalezitosti nemocnice..ak ma nemocnica ktoru som si vybrala napisane a vycapene na nastenke ze dieta sa na kojenie nosi,a ze mi s kojenim pomaha vyskoleny personal (ktory mimochodom vie o kojeni menej ako niektore matky...samozrejme nie vsetci, ale co som sa ja stretla so sestrickami tak asi vacsina) tak mna ako buducu matku ani len nenapadne sa spytat co sa stane ak bude deti v dany termin vela a sestricky nebudu stihat..
Neviem ako si to myslela s tym nosenim na 16. p...a so zaplatenim lekara...my sme boli na izbe tri po sekcii a ani jedna sme lekara nemali zaplateneho a napriek tomu moje dieta mi doniesli pocas 24h sestricky 2x a mamickam vedla 3x a to len preto, lebo moja dcerka grckala po nutrilone takze sa sestrickam videlo zbytocne mi ju doniest...tomuto hovorim neochota alebo mozno aj neprofesionalita...
ja by som teda navrhla celej nemocnici a teda hlavne vedeniu ktore za to moze ze sestricky toho maju vela aby sa oni na to pozreli z druhej strany...oni moje dieta kojit nebudu, nebudu sa trapit s prisavanim potom co je dieta naucene na flasu a nebudu s nim celu noc hore...takze myslim ze pravda je niekde v strede 😉

sabiatko
17. feb 2010

ahojte 🙂 prave sme sa vratili z kosic. dneska som sa uz bola objednat aj na poradne alebo co to bude do novej nemocnice, idem tam v utorok. to tam zrejme bude ten doktor B., vsak? si mi tusim ty blumi hovorila, ze tam mava v utorky sluzbu. co mi tam vlastne budu robit? urobia mi aj pasy popripade skontroluju prietoky, ci to sa mam ist niekde inde na to objednat?

ja dufam, ze v marci nebude taky baby boom, lebo maleho chcem mat pri sebe nonstop.

inak mi doki dnes povedal, ze sa mi skratil krcok z 2.5 cm na 2 cm, tak sa tesim, uz sa to pomaly rozhybava 🙂 aj gravimilk som si kupila, aj malinovy caj, takze som vyzbrojena na porod 😝

blumka
17. feb 2010

sabi, si bola na centralnom sa objednat? tak tam ti spravia monitor, teda tie pasy a mozno ta poslu hore na 16.p na ultrazvuk, tam je pan B. dolu na CP su lekari Kanaba a Kolinovsky, obaja celkom ok aj ked som na dr. kanabu pocula uz staznosti, ale ku mne bol velmi mily... 😉

mony_ke
17. feb 2010

ahojte...v pondelok sa hlasim na centralnom a bud este v ten den alebo v utorok podstupim planovanu sekciu...dufam ze s obsadenostou je to uz lepsie....neviem si predstavit ze ma supnu na 16te...

sabiatko
18. feb 2010

hej blumi, tam dole som bola... co som rada, aspon som zas nemusela mat stresy s tymi vytahmi zase 😝 ako je s malinkou, dobre kojis? ja som si tu v miskolci vcera objednala tu odsavacku medela harmony a buducu stredu ju maju dostat, tak dufam, ze sa dovtedy nic neudeje.

ahoj moni, tak to tam budes, ked tam pridem na kontrolu 🙂 drzime palce, nech to prebehne lahko a nech sa rychlo zotavis po sekcii 🙂 blumka tusim spominala, ze teraz tam uz neni taky natresk, tak hadam sa to udrzi...

blumka
18. feb 2010

sabi, mlieka mam dost..uz aj same vyteka takze sa kojime v pohode..akurat ze malicka ma asi prehodeny den s nocou, lebo cez den krasne papa aj spinka a vecer o deviatej sa zobudi a taha hore do tretej -stvrtej rana...je to narocne, lebo cez den chcem byt s Terezkou takze vela toho nenaspim 😖 dufam, ze sa coskoro otoci

uz ked som odchadzala a vlastne ten vikend tam bolo par miest volnych..aj na nadstand. izbach aj tusim normalne...ale ono sa to moze zmenit v priebehu dna 😅

marcelka82
20. feb 2010

Ahojte. Môžem sa pridať do tejto témy? S manželom sa snažíme vybaviť pôrod práve v tejto nemocnici. Som z Mi, ale tu rodiť v žiadnom prípade nechcem. Dokonca aj môj gynekológ mi odporúčal Ke. Len on Šacu. Ale je to dosť finančne náročné. Chcem sa spýtať, koľko vás celkove vyšla nemocnica a čo všetko ste tam potrebovali? Kto je teraz primár pôrodníckeho oddelenia? Určite budem mať ešte veľa otázok. Ako prvorodička si nechám poradiť. Dosť sa bojím pôrodu, ale zároveň sa veľmi teším. Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre