Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
20. feb 2010

ahojte, tak uz to mame za sebou...
po porode bolo volno bud na predporodnom, alebo na izbe za 700sk... vybrali sme si nadstandard, a vo finale som bola spokojna, hlavne kvoli hygiene, wc a aj sprcha spolu na izbe, takze prve dni to bolo velkym plus. a aj mala sa budila v intervale 30min , takze som nikoho nerusila.
epi bolo v pohode, anesteziolog bol velmi ludsky, chodli sa pytat ako sa mam a aj po porode, prva davka zabrala dobre, druha po hodine sice o dost menej, ale otvarala som sa velmi pomaly, plodova voda idtiekla cca 22:10, bolest na to na nevydrzanie, otvorena som bola tak na 1-2, epi mi pichol o 22:35 a presne o dve hodiny 0:35 mala bola vonku. dalsiu davku som dostala aj na zasivanie, to som vobec necitila. nemala som ani bolesti, ani neviem kde mam miesto vpichu, nic ma neboli. ale kazdemu to moze zabrat inac.
personal bol skvely, aj sestricky pri porode, mala som take dve mlade, vdaka epi som mala slabsie bolesti, tak tie posledne dve hodinky sme so sestrickami, anesteziologom a doktorkou aj posrandovali, a drahy sa dokaze v kazdej situacii na niecom tak smiat, ze to chyta aj inychh, tak ten sa pri porode smial... sisiak.. 😉
sestricky z detskeho boli velmi mile, sa ma chodili pytat ako mala, ako kojenie, velmi ochotne.. samozrejme, su aj vynimky, ale nebol nikto, kto by ma nejak z persnalu vytocil.
takze ja som bola s novou spokojna
svetlanka, a ako ty? uz si tu dlhsie nebola...

svetlankat
21. feb 2010

ahoj katka, gratulujeme, my to uz mame tiez za sebou, rodila som 12.02. presne v den ked sme boli na kontrole, tak som sa vecer o 17.30 vratila, pretoze mi doma odtiekla plodova voda, mala sa narodila 21.50, takze porod trval 5,5 hodiny a mala som aj pedu, takze sa nemozem stazovat, ja som bola na nadstand. izbe za tych 3,3 eur a bolo to fajn, uz sme domka, ale trosku sa trapime s kojenim, tak pevne verim ze casom sa to zlepsi. A ty si kedy rodila a koho si nakoniec mala pri porode?

katka888
21. feb 2010

ahoj, blahozelam... super 🙂
ja som mala prist na kontrolu 15teho rano, tam mi povedala, ze nech sa jej ukazem o tretej poobede, medzi tym som obehala s kamoskou celu optimu a kiku, prisla som o tretej , dala ma na monitor, kontrakcie som mala kazdych 5 min, tak si ma tam nechala / aj s nakupom na fran zemiaky, co som mala ist vecer domov varit 🙂 /, kontrakcie som zacala citit okolo 18:30, o deviatej som bola taka unavena, a tocila sa mi hlava od hladu, ze som nakoniec poprosila o PEDu, kvoli tomu, ze som sa bala, ze ak mam rodit az nad ranom, tak nebudem mat energiu na znasanie bolesti, plodova odtiekla cca 22:15, 22:35 mi pichli - nastastie - a 00:35 mala bola vonku. takze super.
my to zatial zvladame v poho, dufam, ze to vydrzi

blumka
21. feb 2010

gratulujem baby 😉 '
ako tak citam, tak sme sa tam aj stretli...ja som bola od 11.2 do 16.2 na nadstandarde za 9,9 😀..mozno sme sa aj stretli niekde na chodbe 😀

katka888
21. feb 2010

ahoj blumka....
trosku sme sa tam asi prestriedali 🙂
mna doniesli 16teho na izbu cca 03:30 a cely den som prelezala a snazila dospat, ale kedze na mna vysla izba len ta za 700, tak som velmi ani na chodbu nechodila. pokukovala som po svetlanke ked som isla pre jedlo, ale sme ssa nenatrafili.... a ked tak ratam, tak svetlanka asi odchadzala, ked ja som sa konecne mohla rozhybat...
skoda, ze v nemocke nemaju net... popisala by som skor.
dolezite, ze nam to dobre dopadlo a drzim vam palceky nech deticky rastu do krasy a nech su hlavne zdravucke

nell201
21. feb 2010

Ahojte baby.Mna vcera konecne pustili domov.Jakubko sa narodi 15.2. o 23.20.,vazil 3315g a meral 55cm.Dlho som sa nozvala,lebo som tyzden pred porodom bola v nemocke koli preklampsii.neviem ci svetlankat vam spominala,ale stretli sme sa na nadstndardke.Aka nahoda,ze? 🙂 Blumka,my dve sme sa asi minuly.Skoda.

katka888
21. feb 2010

nell, to je zaujimave, my sme rodili spolu 🙂

nell201
21. feb 2010

Na ktorej izbe si bola? Mozno sme sa stretli.

nell201
21. feb 2010

Aj teba rodila dr.Rosakova?Museli sme sa stretnut aj na porodnej sale.

katka888
21. feb 2010

ja som bola na tej za 700, len to bolo volne... na 5ke. ja som rodila v "boxe" 2, ty asi v 3ke, ze?🙂
mne povedali, ze bud predporodne, alebo za 700.
prvy den som dospavala porod a druhy mala bola kazdych 30 min hore a papala, takze som sa nikde ani nepohla

katka888
21. feb 2010

hej, rosakova... mm sa pyta, ci tvoj drahy je ten " menej vlasaty".... 😵

nell201
21. feb 2010

Ja som rodila v 3ke.Takze sme boli vedla seba na porodnej sale ale aj na izbe ja som bola na 6ke.No to je fakt sranda.Nasi manzelia sa vlastne tiez stretli na izbe oteckov xixi.

nell201
21. feb 2010

Ano moj muzicek je ten holohlavy bandita

nell201
21. feb 2010

Stretli sme sa s tvojim mm asi aj pri prihlasovani novorodencov

katka888
21. feb 2010

kyva hlavou, ze hej

katka888
21. feb 2010

ale dolezite, ze sme to v poho zvladli aj s babatkami, a ako to zvladate doma? kedy vas pustili?

nell201
21. feb 2010

Ako sa mate? moj maly je dobrucky. "zatial".Pekne spinka a papa.Co tvoja malinka?

katka888
21. feb 2010

tiez.... dnes sice mame problem s prisanim, takze papkame dlhsie, ale je uzasna.... uz dokaze prespinkat aj 3 hodky, co je v porovnanim s tym co v nemocnici priam zazrak.... je sikulka

nell201
21. feb 2010

Vcera sme prisli domov.Konecne.Mali sme ist uz v piatok ale maly bol trosku zlty tak nas nechali do soboty.

katka888
21. feb 2010

a isli ste rano? pred detskou vizitou? aj my sme sli v sobotu

nell201
21. feb 2010

Idem moja.Maly sa budi.Chcem ho este troku poumyvat a pomaly ho nachystam na nocny spanok do postielky.Ozaj,pupok este mate?Nam este stale neodpadol.

nell201
21. feb 2010

My sme odisli tak o 14.00.

rybka7826
21. feb 2010

baby, ja som na vas stale tak myslela, lebo chodievam hore na 17-te na monitor, citam tu tie vase prispevky a tak zakazdym, ked som tam isla, tak som len "striehla", ci niektoru z vas nezbadam 🙂 a potom ked som prisla domov, tak citam tie vase prispevky a davam si to dokopy.....uz to mate za sebou a ja som uz zacala "prosit" tu moju malu, ze by uz mohla nieco poriesit, no jej sa nejako nechce. robi mi len cirkusy, lebo ked idem na monitor, tak zacne strajkovat - nic sa nechce vrtiet, ale ako nahle ma odpoja, tak zacne santit.......uz by som to chcela mat za sebou....

katka888
21. feb 2010

rybka... bud rada, aspon sa vo svete nestrati, ked sa uz v brusku sama rozhoduje, ale drzime palceky... je to krasne to mat za sebou, aj ked to boli...
nell, aj my sme sli o 14.00 :D a tiez sme sa teraz dokupkali , napapali...

rybka7826
21. feb 2010

katka - no ta moja sa asi fakt nestrati, ale stale narobi poplach, lebo ziadne pohyby na monitore (ved vcera ma uz ani nechceli pustit domov) a potom.....no ako keby sa nechumelilo a ona si tam, po odpojeni z monitora, zacne hrabkat ako male kuriatko 🙂
......inak vsetkym vam blahozelam k vasim drobcekom 🙂 .....a tesim sa spolu s vami 🙂

katka888
22. feb 2010

ahoj marcelka82,
poplatky , kt mozes mat:
20 eur - manzel pri porode /alebo ina osoba/
85 eur - epiduralka, musis mat ale poucenie, kt. sa vybavuje na 4 posch , odd anesteziologie, mozes tam prist kedykolvek, bez papiera od lekara - tam s tebou hodia rec a daju ti vypl dotaznik, kt ale MUSIS MAT PRI PORODE inac ti epi nepichnu
na oba poplatky ti po porode vystavia nejaky papier a s tym skoci niekto z rodiny na druhy den zaplatit, odo mna doklad o zaplateni pytala sestricka tusim na treti den, tak nech to mate vyplatene
dalej, nadst izba - vyberass si hned po porode z toho co je aktualne volne:
100 sk - ste na izbe tri, viac info - tato disk str 6 a 8, alebo popisu baby
400 sk - si sama
700 sk - si sama, mas aj wc aj sprchu na izbe, izba je velka, gauc pre navstevy, postel a nabytok ako v hot izbe, nie nemocnicny, na mna z nads izieb vysla uz len tato, vo finale som bola rada hlavne kvoli tej kupelke.
izby platis pri odchode v hotovosti, nam nemali vydat, tak lepsie je nech rodina donesie drobne.
dalej, vybavenie, tj dohodnutie konkretneho porodnika 5000 sk
urcite potrebujes pre male babo plienky a vlh utierky, to si od teba pytaju, dalej ja som zbalila bavl plienky 3-4 ks, ciapocku, deku, rukavicky. oblecenie maju pre babo erarne
pre teba, koselu na porod dostanes, potom uz len oblecko pre teba, ja som nakoniec nosila len noc koselu a pyzamo, teplaky a tricka som nevyuzila. oblecko, v kt sa ti bude dobre kojit
hyg veci, uterak, zupan - ten som najviac vyuzila na vzdycharni
kupila som si jednorazove nohavicky, ale daju sa prat- neviem si ich vynachvalit - to odporucam, dalej podlozky pod teba, take co sa pouzivaju aj pri prebalovani, v zdr potrebach ti povedia ake, kopec vloziek, tiez odporucam v zdr potrebach a nie tie klasicke co sa lepia
a urcite si nezabudni pribor, toaletak, aspon 3-4 kotuce - ja som zabudla, treba ti toal aj k porodu, nie je tam erarny
a doklady - sob list, OP, kart poistenca, tehot knizku, poucenie o epi
kludne sa pytaj, aj ine baby urcite popisu

svetlankat
22. feb 2010

Ahojte baby, katka mna prepustili v stredu, takze sme boli vedla seba jeden den, aj s nell som lezala jeden den. nasa lmala je dobrucka, vecer pred spanim trosku protestujeme,nechce sa jej byt v postielke, ale v noci spinka styri az pat hodin, tuto noc som kojila o deviatej, potom o druhej v noci a potom az o pol osmej. a teraz zasa spinka. Akurat mame problem s prisatim, na prsnik sa mi nechce vobec prisat tak kojim cez kosicky, mam ploche bradavky, ale dufam ze casom si ich mala dostatocne vytaha. uz sme boli aj na prechadzku vonku. Drzte sa baby a nech malinke spinkaju a papaju. Hlavne ten spanok v noci vam prajem. Nell doktorka mi doporucila cumel, presne tak ako si to radila ty v porodnici, a keby som to vedela skor, mohla som si usetrit bolestive prsniky, teraz sa to dost tazko hoji. Uz si mala na ten cumel aj zvykla.

nell201
22. feb 2010

Moj maly zasa akosi cumel nechce.Neviem preco.Dievcata si na cumel rychlo zvykli ale on jednoducho nechce.Trosku pocmula a potom vypluje a je s toho iba nervozny.Ale zato vie zaspat aj bez neho a bradavky mi velmi neponicil tak ho nenutim.dnes som s nim uz bola na nakup v tescu.Je to sice skoro,ale doma som mala kupene vacsie plienky a su mu velmi velke,tak som kupila tie najmensie od 3-6.Zajtra idem k Illasovej.Pupok vam uz odpadol???My ho este stale mame.

marcelka82
22. feb 2010

Ahojte. Katka ďakujem za info. Tie popôrodné nohavičky som si kúpila ale iba 5 ks a píše, že sú jednorazové. Sú aj iné? Koľko si ešte mám dokúpiť? A epi. Niektoré písali o 3 dávkach. To každá dávka stojí 85 eur? A izba sa nedá vybaviť dopredu? Aby mi nevyšla tá najdrahšia. Predsa len aj pre bábo mi toho veľa treba a do práce nechodím už od začiatku 3 mesiaca. A môj manžel ma nikdy nepočúval koľko peňazí treba a teraz chytá šoky. Chlapi. Neviem cca koľko balíkov vložiek si mám vziať. Kedže je to aj nejaká diaľka, tak za mnou nebudú môcť prísť každý deň. Ale aspoň budem mať kľud. 😀 A pre malú nepotrebujem perinku do nemocnice? Lebo do niektorých nemocníc to je potrebné.

Ďakujem

nell201
22. feb 2010

marcelka,epi stoji 85€ ci ti daju 3 alebo aj 5 davok.Poplatok je len ten jeden.Vlozky si zober aspon 3 baliky.Perinku ti netreba,nemocnica da svoju,ale urcite si zober deku pre babo.aj ked ako tak pozeram rodit budes az v maji,tak neviem ci ta deka bude potrebna.Izba sa neda rezervovat.Poziadas o konkretnu izbu az po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre