Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
3. mar 2010

sabi, pre babo ti staci deka ak by bolo chladno a ciapocka, no a plienky a vlhcene papieriky

blumka
3. mar 2010

shaarka, nic na oblecenie ti netreba, to zbytocne budes babo do svojho obliekat sa moze stat ze sa ti to strati, lebo babo kazdy vecer kupu a prezliekaju a mozu to dat do prania a prides o svoje vlastne veci...

shaarka
3. mar 2010

cize ked mam babatko na izbe a sa mi prepisa, alebo prekaka, tak si idem vypytat nejake oblecko?

blumka
3. mar 2010

ano 😉 vecer ti ho budu sestricky brat na hygienu, ak si prvorodicka tak sa ta budu pytat ze ci chces sa ist pozriet ako sa kupe alebo kupat aj sama, a takisto obliekat..ja som nechodila, nechala som im Juli a aspon som mala cas osprchovat sa..oni vtedy deticky aj vazia....no a vzdy mi Juli doniesli v cistom oblecenu, aj ked napr. nebola pogrckana alebo prepiskana 😉

shaarka
3. mar 2010

ahaaa 🙂 dakujem, blumka.
najprv som si myslela, ze jasne, ze idem ja kupat, ale mas pravdu - asi nie je vela moznosti kedy sa osprchovat a mat 10 min pre seba, ze?
a potom pocas dna to tak funguje, ze si zeny navzajom "strazia" babatka? verim teda, ze sa im nema co v postielke stat, ale tak predsa - jednym ockom si vzajomne dohliadat, ze? ked idem na wc alebo do sprchy...
a ako to robi zena, ktora je sama na nadstandarde? donesie babatko sestricke?

kolkokrat denne sa chodieva umyvat (zospodu) po klasickom porode?

sabiatko
3. mar 2010

shaarka, tak ja mam taku klasicku zavinovacku na suchy zips a do autosedacky taku akoby dekovu. takze pri odchode mi asi ta obycajna neposluzi, iba ak k autu. teda spon ja si tak predstavujem, ze drahy mi donesie autosedacku hore, nalozime do nej maleho, a potom zakliknme do auta.

neviem, kolko adamko vazi, naposledy ho doki meral v 32tt a to bol o kusok vraj mensi, mal 1.750 kg, teraz by mal mat tak 3 kg, ale ktovie, kolko naozaj ma. ultrazvuk mi nerobili ani dnes, z coho sa moc netesim, lebo tym padom ani placentu nekukli, ani plodovu vodu 😒 takze len dufam, ze to je vsetko ok. tajne dufam, ze maly bude po ockovi, ten ked sa narodil, mal 2.5 kg 🙂

blumka
3. mar 2010

shaarka ja som bola sama na izbe, a jedine ked som malu nechala samu bolo ked som sla na wc. inak som bola s nou... a ked som sla napr. na utz alebo do vysetrovne zaniesla som ju sestrickam

shaarka
3. mar 2010

nas otecko mal 4600g 😖
jasne, zavinovacku do autosedacky mame aj my, to by malo stacit a tiez si to tak predstavujem, ze otecko ju donesie hore 🙂

blumka
3. mar 2010

aj my sme tak urobili, malu som obliekla a posadila do autosedacky, pozakryvala a sli sme tak dolu

sabiatko
3. mar 2010

no ja mam aj oblecko zbalene, takze ako vidim, zajtra zas vsetko pekne vybalim 😀 necham tam len oblecko na cestu domov, mam vo velkosti 56 aj 62. ked na mna vyjde nadstandard, tak budeme maleho kupat s manzelom, to bude zlate 😵 ked pojdem do sprchy, tak zatial nanho bude dohliadat mm. inak treba dake speci mydlo na umyvanie zo spodu? ja mam normalne dove tusim s aloe.

katka888
3. mar 2010

shaarka,
ja som bola na tej izbe za 700, na WC som sla, ked mala spinkala v postielke, ale WC aj sprcha je na izbe, takze som nemala problem po toalete sa rovno osprchovat. a je pravda, ze poobede prisiel manzel a bol az do vecera, takze kym on hojdal malu, ja osm mala na seba cas.
ak by som rodila druhykrat v novej, urcite by som si vybrala zase tu izbu za 700. ta kupelka na izbe je na nezaplatenie, aj to, ze som ja nikoho a nikto mna nerusil, a drahy a mamina boli pri mne dost dlho poobede. ale ja som introvert, mne spolocnost nechybala.......

shaarka
3. mar 2010

mne by bolo bez spolocnosti smutno... a zas viem, ze MM nebude moct byt nonstop pri mne, lebo mame psa. ten bude sam, ked bude MM v praci a potom bude problem, lebo bude zas sama, ked bude mM so mnou v nemocke 😒 segru mam v inom meste a nasi maju sami psika, ktory ma problemy s chrbticou, takze fakt neviem, ako to bude... MM sice bude chodit denne, ale asi len na max. 2 hodky.
cize myslim, ze mi ten nadstandard netreba 🙂

aka je nizsia izba ako tych 700? trojka za 300?

shaarka
3. mar 2010

kati, este sa spytam - erarnu koselu mi daju na porod a potom sa uz musim prezliect do svojej, hej?

blumka
3. mar 2010

ja som bola na jednotke za 9.9 a veru bola som rada ze som sama..cez den som spala ked spala mala a v noci ked mala bola hore, lebo mala prehodeny den s nocou, sme obe bojovali...ona ani velmi neplakala len sa nervacila na prsniku a ja som bola vdacna za to ze nikoho nerusim a ze ma nikto nevidi ako sa nervujem aj ja 😀 Manzel ku mne chodil kazdy den tak na hodinku, dve, musel vela veci vybavit a hlavne nechcel vela nechavat starsiu dcerku samu. Bolo mi obcas aj smutno ale mala som zo sebou mobilny net, takze som komunikovala so svetom...
ale hlavne teda vela som cez den spala aby som dohnala tie nevyspate noci...

blumka
3. mar 2010

shaarka, nemusis sa prezliekat do svojej, v tej erarnej mozes byt ako dlho chces, ja som sa do svojej prezliekla, ked som bola schopna sa postavit a to aj preto ze uz bola spinava 😉 ale ked ti nevadi nejaky erar a bude cista tak v nej mozes ostat do konca 😉

shaarka
3. mar 2010

blumka, a ked tu erarnu zaspinim, mozem si vypytat dalsiu erarnu? ze svoju nemam? 😕
pytam sa jak hotentot, ale tak co uz... 😅

musim si este raz prestudovat teda tie izby... jednotka za 10e? to je fajn. a nie je nejaka dvojka, trojka s vlastnou hygienou?

zuziiicek17
3. mar 2010

Moj maly bol na jiske tyzden ,takze som ho chodila kojit tam presne kazde tri hodiny.Sestricka si zapisala kolko vazil pred kojenim a kolko po...a nikdy mi nepovedali ,ze ho dokrmuju,lebo malo pribral,az raz zabudla sestricka papier na stole,kde bolo napisane kedy kolko papal a takmer vzdy tam bolo nejake dokrmenie co ma na*ralo.To iste robia aj s detickami co maju zltacku,odvazia ich pred kojenim a po a potom ho dokrmia ak nepapal presne tolko kolko mal.A pytat sa nebudu.Ja som sa s jednou sestrickou koli tomu pohadala,lebo mi nechcela dovolit ,aby som chodila maleho kojit v noci,lebo vraj tam nemam co v noci robit !!! Jasne ,ze mi ho dokrmovali,ale mali by aspon dokrmovat striekackou,ale oni chytia flasu a im je jedno.Takze dievcata,ak nebodaj niektora z vas bude mat babo na JIS ,tak si to asi nevydupete ☹ Ja mam na nich velmi tazke srdce.

katka888
3. mar 2010

shaarka, o izbach je v tejto teme viac info na strane 6 a 8 tusim...
ale velmi sa nespoliehaj, izby su zvacsa obsadene, takze po porode ti povedia, ci je nieco volne alebo nie. u mna som mala na vyber... bud na predporodne, alebo za 700 , vsetko ostatne bolo plne

shaarka
3. mar 2010

kati, ok, uz nebudem otravovat 😉

zuzi, a neda sa proti tomu bojovat? nemozem urobit bordel, na niekoho sa odvolat alebo im zamavat nejakym... paragrafom? je to vhodne, aby to takto robili? maju na to pravo? nesmiem si dieta v noci nakojit? alebo ked si nezelam, aby pouzivali flasu, tak ake su sankcie, ked ju pouziju??
nechapem... treba doniest sestrickam kazdy den nejaky dezert, alebo co?
prekvapuje ma, ked sa deju veci, ktore su neprirodzene, nevhodne, nezdrave... a vlastne zle, pretoze mozu pokazit nieco, co sa potom len velmi velmi tazko naprava... proste ako to, ze robia zle veci namiesto toho, aby urobili to najlepsie pre dieta??? toto mi kto vysvetli?
😕

katka888
3. mar 2010

shaarka, neotravujes, len tam je to rozsiahlejsie opisane 😵 / a ja viem opisat len izbu za 700 /

blumka
4. mar 2010

shaarka, vsetko sa da, len ci na to budes mat silu po porode...vsade na stenach su velke plagaty ako sa ma dojcit a ze sa nema dokrmovat a nema davat flasa a bla bla, takze keby si napr sla za primarkou alebo za prednostom tak sa postazujes...ale povedzme si pravdu...ktora z nas po porode mala este nervy aj na to aby sla nieco riesit za riaditelstvom? Mozno keby tvoj muz spravne bojovo naladeny siel a stazoval sa na to, to by pomohlo... my sme boli rozhodnuti sa ist stazovat ked mi nechceli malu nosit o poschodie nizsie a stazovali sa ze maju vela roboty..akurat ked manzel dosiel za mnou na navstevu a ze sa ide stazovat tak zrazu boli hore volne 4 miesta 😉

ked som mala malicku pod svetlom, cez den mi ju nosili na kojenie a vnoci o deviatej a polnoci, no a potom sestricka povedala ze uz mi ju donesu az rano, lebo ze uz prespi az do rana....som akoze zakyvala hlavou ze ano chapem a v duchu som si povedala ze ci sa nehanbi mi takto klamat do oci. Dobre som vedela ze ju dokrmia aby mi ju nemuseli dooniest, ale uz som bola taka vycerpana zo vsetkeho ze som to jedno dokrmenie aj prijala aby som sa aspon jednu noc ako tak vyspala...

zuziiicek17
4. mar 2010

Bojovat sa wuru neda nijak,pretoze tebe mozu povedat ze male nedokrmovali,ale aj tak to urobia + na JIS som musela chodit v plasti ,kojila som v takej oddelenej miestnosti,kde bola vaha.stol a stolicky.Nechapem co by bolo take zle na tom keby som kojila aj v noci,mne by to nerobilo problem,len ma oni zbytocne vytacali,ze ma k malemu nechceli pustit.A ked som sa pytala co mu vlastne je,tak mi len odvrkli,ze ma infekciu z plodovej vody a ze to je normalne...no newiem podla mna nie je.Nikto mi nic nechcel povedat ,tak som plakala az kym moja krsna nezistila,ze tam ma znamu a poprosila ju nech mi vsetko vysvetli.Od vtedy som uz vedela vsetko.
Takze mi z toho vychadza ,ze ak doktorovi nestrcite do vrecka peniaze alebo tam nemate znamosti,tak nemate sancu na slusny pristup ☹

nell201
4. mar 2010

No baby,zaujimava diskusia.Nechcem sa silou- mocou zastavat novej nemocnice,ale nemam nic proti zauzivanemu systemu nosenia deti na kojenie.Vzdy co sa len pamatam sa deticky na kojenie nosili kazde tri hodiny.O pol noci naposledy a potom az o siestej rano.Pokial viem je to zauzivanen v kazdej porodnici v Kosiciach.Nie som si ista,ale pravdepodobne je to takto na celom Slovensku.Iba raz ked som maleho nemala koli zltacke pri sebe mi ho nosili na papanie s ostatnymi detickami.Doniesli mi ho vsak o 4.30,s tym ze uz je velmi hladny.Nepockali az do 6.00 a tym padom som mala istotu,ze ho ani nedokrmili.Ved keby to urobili,neboli by ho priniesli skor,to je jasne. Takze ak si chcete krmenie ustrazit je najlepsie mat babo pri sebe.No verte mi,ze ze tie tri dni kym vam mliecko nabehne pridete na to,ze take dokrmeni vam pride vhod.Babatko bude hladne a mledziva nieje tolko aby sa babo nasytilo a vy s toho vecneho cmulania mate bolave bradavky a malinke len place a place od hladu.

Babatka co su pod svetlom,lebo maju zltacku nezviknu vela papat,su totiz z tej zltacky velmi spave a prespia aj 5-6 hodin bez toho aby museli papkat.Ak mate malinke pri sebe,pokial nepoziadate sestricku aby vam ho dokrmila tak to same od seba neurobia.

Vsetko co je tu opisane je moja skusenost a ziadnej sestricke a ani nikomu som nic nedavala.

sabiatko
4. mar 2010

baby, mozem otazku? ja ked som s dr. rosakovou dohodnuta na stredu na vyvolavany porod, mozem si aj rezervovat nadstandardnu izbu dopredu? ci to sa da len pri cisarskom? a ak by sa to dalo, tak kam mam zavolat, rovno tej doktorke, ona by mi to mohla vybavit?

shaarka
4. mar 2010

sabi, ja neporadim... 😒 ale daj vediet, ze ako sa to robi 😀

katka888
4. mar 2010

pripajam sa k Nell, moja mala na druhy den pila od siestej rana ako ju doniesli az do vecera skoro v kuse... pila aj hodinu a potom pospala 20 min a znova.... az som ju v noci odniesla sama na dokrmenie, lebo mliecko este nebolo, to mledzivo jej nestacilo a mala som pocit, ze uz nic nemam. ked sa rozbehlo mliecko, uz bolo vsetko ok. takze ten prvy, druhy den, kym nie je mliecko, ono sa to teraz nezda, ale niekedy fakt babo moze papat aj nonstop a nie je napapane.

sabiatko, neviem ako je to pri dohodnutom termine porordu, ale napr mna ked prijali, sestricka mi povedala, ze su volne izby za 100 - jedno miesto a za 700 a ak chcem, tak mi rezervuje, som jej povedala, ze tu za 100 a kym som porodila uz mi bolo povedane, ze je volna len za 700. takze mam pocit, ze ako sa vymenili sluzby, tak sa aj na moju rezervacku zabudlo.

ewana73
4. mar 2010

zuziiicek17, ja som tam zazila presne to iste.maleho mi po porode vzali na jisku ani neviem preco,tiez "vraj"infekcia z plodovky.inac dokrmuju bebou nie nutrilonom a ked som tam niekedy videla niektore sestricky ako zaobchadzaju s babatkami tak mi bolo az zle.ja som mala este tu smolu,ze som bola po CR a tak som nemohla hned ist za nim,len ked prisiel muz,tak presvedcil sestricku,vsak nech mi ho aspon na chvilu donesu na izbu aby som ho aspon videla.tak jedna tam bola taka velmi mila a doniesla mi ho ked nosili na kojenie ostatnym.a najhorsie ,ze mne sa ihned po porode tak naliali prsia,ze sa mi skoro zapalili,tak mi doporucili nech si zozeniem odsavacku lebo oni tam ledva nasli jednu aj to pokazenu 😒 .Ale nasli sa tam aj fakt velmi mile a ochotne sestricky,to musim uznat ale celkovo,nikdy viac by som tam rodit nesla 😠 .

sabiatko
4. mar 2010

ewana, si si ista, ze dokrmuju bebou? lebo ja ked som vcera cakala na dr. rosakovu, kym dojde z porodnej saly, tak pri jej dverach bola taka presklena miestnost a na stene policka a na nej plno nutrilonov. ja by som radsej bebu, som citala na konikovi, ze z nutrilonu vela babetiek boli brusko.

zuzu101
4. mar 2010

aj mňa zaujala vaša diskusia.nevidím dôvod prečo mať zlé spomienky na túto nemocnicu a rada sa tam vrátim rodiť.vy si ani neviete predstaviť aké máte šťastie že máte túto nemocnicu.čo by ste robili milé dámy - mať jednu nemocku v meste a tu vám lekár povie ž e "to nieje decko hoci mu srdce bije,to bude určite potrat a potom sa mam prísť dať vyčistiť."alebo keď vám odtečie pl.voda a doktorka vás pošle spať lebo ste len v 32tt a dieťa chytí infekciu a je do konca života postihnutá - len ležiaca.takýto pohľad na vlastné dieťa by ste prijali?je to moje najmilšie krsniatko a je mi do plaču že sme o tejto nemocnici nepočuli skôr.bolo by všetko ináč. 😠 😠 😠 tak sa nesťažujte na personál,lebo aj moje dieťa ležalo na jis a dala som im moje mliečko a s tým ho dokrmili keď som o to požiadala a prvé dni ho krmili s um.no a čo? veď doteraz ho kojím.ono sa nezabudne prisať.
tak som aspoň uviedla svoj názor nehnevajte sa na mňa ale niektoré vaše názory mi nedali.vážte si čo máte doma milé košičanky.

ewana73
4. mar 2010

no vtedy ked som bola ja dokrmovali vraj bebou.tak zarucit to neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre