Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

sabiatko
4. mar 2010

aha, no sak to ja len tak zo zvedavosti, mozno zmenili znacku.

sak ja som inak za novu nemocku rada, urcite lepsie nez rodit tu. len by som bola rada, keby sa respektovali aj moje poziadavky, kedze sa bude jednat o moje dieta.

inak ked ste tu spominali ten vytah, ze pri odchode treba babo zobrat 17 poschodi dole a fakt ze ten vytah zastavuje na kazdom poscodi a je tam vela ludi... tak ja beriem na autosedacku prsiplast, tak mi ho nikto neoprska 😝

shaarka
4. mar 2010

2010 a ziadny teleport? 🙄

marikaj
4. mar 2010

súhlasím so Zuzu, pre mňa je podstatné to, aký sú tam odborníci a ako dokážu zareagovať, keď naozaj nastane problém. Ja som pri dcérke chcela rodiť v Šaci, sám lekár zo Šace ma však odporúčil na dr. B., keď u malej ešte v 8. mesiaci objavil problém, ktory sám nedokázal diagnostikovať. A o odbornosti Dr. B. som sa potom viacnásobne presvedčila, nielenže malej zachránil život, ale všetko, čo povedal, malo hlavu a pätu a neskôr sa potvrdilo. 10. deň po pôrode nás previezli do starej nemocnice na detskej chirurgiu, ktorá v tom čase bola z nepochopiteľných príčin bola práve tam, ďaleko od novorodeneckej JIS. To čo som zažila tam, nikomu neprajem, doteraz na to nerada spomínam. Jediný odborník, ktorého som tam stretla, bol detský chirurg Dr. Drahovský, sestričky - spoločné pre dospelých aj deti - boli absolútna katastrófa.
Takže keď teraz čakám 2. bábo, absolútne neváham - idem do novej nemocnice, stará sa o mňa dr. B., ktorému maximálne dôverujem, viem že po ruke je novorodenecká JIS a špičkový odborník Krcho, a pre akútne prípady tam už momentálne je aj detská chirurgia.

To sú pre mňa podstatné veci a to, či sa tam budem cítiť ako princezná alebo nie, resp. to, že tam personál má možno mierne odlišné názory na rozbeh kojenia ako ja, je pre mňa druhoradé. Urobím všetko pre to, aby som sa po sekcii čo najskôr rozchodila, aby som bola s malým a ak bude všetko O.K., po týždni budeme doma a potom to bude už len na mne.

Obrazne povedané, je to ako rozhodovanie, či má poisťovňa radšej preplácať paralen alebo náročnú liečbu pri naozaj vážnych chorobách.
Riziko, že mi možno dieťa párkrat dokrmia, mi stojí za pocit, že vo vážnom prípade je pre môj poklad pripravené to najlepšie široko ďaleko.

blumka
4. mar 2010

dokrmuju nutrilonom..rodila som pred troma tyzdnami...
ja nemam nic proti dokrmeniu ked o to sama poziadam..ok...ale vysvetlite mi niekto naco je dokrmovat babo ktore sa prave narodilo?...mne malu doniesla sestricka v den proodu vecer, nacapila mi ju na prsnik, s tym ze po dvoch minutach co sa mala nevedela prisat mi ju vzala ze to staci a ze aj tak to nepojde lebo mam tvrde bradavky a rovno mi povedala ze ju dokrmia nutrilonom. Pokial viem, prve dni staci dietatu glukoza aj tak nepriberie, zhodi z porodnej vahy, co je uplne normalna vec, tak naco ten nutrilon? Ja o tomto cely cas tocim 😉..ja sama som zaniesla malu na dokrmenie dvakrat ale to uz mala 5 a 6 dni...to je o niecom inom

a k tomu ze si mam vazit co mam...ja si vazim...ale ak budem nedostatky prehliadat len preto lebo v inom meste je to este horsie, tak sa to nepohne k lepsiemu nikdy...ani v inom meste ani v KE...je podla mna uplne prirodzene, ze ked sa mi nieco nepaci a viem ze inde to je lepsie ze sa stazujem a druhym ludom poviem svoju skusenost?
alebo tu mam ospevovat sestricky, ktore mi odmietli doniest dieta lebo tesne predtym ho natlacili nutrilonom a potom grcalo? alebo ich neochotu a to len preto ze niekde to je este horsie? Mne je luto ze vobec este niekde to je horsie...a na druhej strane ja netvrdim ze Nova nemocnica v KE je zla...ale myslim ze v roku 2010 by sa mali niektore nemocnice ak nie vsetky na SK spamatat a mozno sa trosku viac snazit....lenze pokym sa nezacnu stazovat pacientky, tak ten stimul na zmenu maju mat odkial???

Kazdy ma pravo slobodnej volby, dnes existuju rozne fora ktore porovnavaju nemocnice, tak si treba len prestudovat co to o nemocnici a urobit si svoj nazor...na to si ich vymiename...

katy2
4. mar 2010

ked som rodila ja, dokrmovali na 100% Bebou....
inak, ja tiez nedam dopustit na novu nemocnicu... jednoznacne by som zasa rodit sla len tam, a tiez by som sa zverila do ruk dr.B. Ale Dr. su takmer vsetci dobri....

blumka
4. mar 2010

ja som si myslela ze sa budem stazovat na pristup lekarov, lebo som ziadnemu nedala peniaze...ale na nich nemozem povedat ani pol zleho slova a to ma vysetroval aj dr. B aj suchanek aj ptimar aj rosakova...odbornici su to naozajstni a voci mne boli aj velmi ludski a mili...mna sklamali sestricky, ich pristup (jasne ze nie vsetky) a aj to ze nemocnica nieco "vodu kaze,vino pije" 😉

katy2
4. mar 2010

ja ale neviem, kde su sestricky super... viem, ako to beru... za malo penazi vela toho nenamutia... to je ich postoj... a mnohe sa povysuju a neviem naco.... vsetko to je o pristupe... a postoj sestier je taky aky je...a to je skoda... ale podla mna to nie je len problemom novej nemocnice.... tiez som musela na sr. vazne a dorazme zvysit hlas, aby sa jej uracilo vymenit mi naplast na jazvu po CS.... druhykrat to urobila sama od seba.... to iste na novoredeneckom... ale tam mi viac vadili tie mlade fifleny dr., ktore neboli niedey schopne ani vlastneho usudku... zazila som to na detsdkej vizite....
ale to je podla mna vsade... ale aj napriek tomu povazujem novu nemocnicu za dobru.... (teda najlepsiu volbu co sa tyka KE)

katka888
4. mar 2010

kamoska je z Velkych Kapusian, termin ma 8.3. a zavidela mi, ze u nas mame PEDU, u nich to nerobia, nemoze si takto pomoct, takze naozaj nie je vsetko take cierne a ani biele.....

nell201
4. mar 2010

Katka,sorry,ale tu izbu za 100 som ti vyfukla ja.Aj som ta pocula este na porodnej sale ako si si ju pytala,ale uz som ju mala vypytanu ja.Kedze som porodila prva a ty az za mnou,chytila som ju ja 😅 .

katka888
4. mar 2010

nell, joj to je v pohode 🙂
nakoniec som bola vdacna za tu 700, aj nabuduce by som ju brala... 😵
ja som len chcela babam napisat, ze si asi tak lahko nezarezervuju izbu pola svojich predstav.... 😉
stylom: " kto skor rodi, ten skor bere hihi 🙂

nell201
4. mar 2010

Presne tak.Kto prv pride,ten prv mele.Izby sa nedaju zarezervovat.

sabiatko
4. mar 2010

oki, dik baby. tak tam teda nebudem volat. a este by ma zaujimalo, ako sa za tie izby plati. priklad: pridem v stredu, odchadzam v nedelu... platim za kazdy zacaty den (5X cena izby) alebo za 24 hodin (4X cena izby)?

blumka
4. mar 2010

sabi, tusim to je tak ze platis za den odchodu a den nastupu nie, alebo naopak..proste jeden z tych dni neplatis 😅

sabiatko
4. mar 2010

ano? tak to je super, trocha usetrime 🙂

katka888
4. mar 2010

sabi,
ja som porodila tesne po polnoci v utorok, ratali mi prvy den az stredu, takze ked sme sli domov v sobotu, platili sme pri odchode za 4 dni. platili sme sestrick, nemala vydat, tak nech si drahyked pre teba pride pripravi drobne.
nell rodila ako ja, ale stihla pred polnocou, a jej tusim prvy den ratali utorok... ale to len dedukujem z toho co pisala....

sabiatko
4. mar 2010

takze sa vlastne prvy den neplati... to je taky darcek od nemocnice 🙂 ... a keby som mala na vyber iba povedzme tu drahsiu nadstandardku, mozem si to neskor, ked sa uvolni lacnejsia, vymenit, ci musim uz na tej prvej ostat az do konca? a keby sa to nahodou dalo vymenit, tak to asi neviete, ako budu ratat ten den vymeny, ci sumu za izbu, v ktorej som bola do vymeny alebo po vymene... komplikovane 😅

katy2
4. mar 2010

za izby sa plati podla poctu noci.... 😉

katy2
4. mar 2010

vymienat sa izby daju, ale treba dat vediet dopredu sestrickam....

katka888
4. mar 2010

sabi, neviem, ja som sa nakoniec rozhodla ostat a nemenit izbu.

zuziiicek17
4. mar 2010

Zuzu ja sa stazujem preto,lebo niektori lekari tam vedia pekne ublizit.A o nicom neinformuju vacsinou.Uz som rozmyslala aj nad tym,ze to bolo koli tomu ,ze som mlada a proste nemal voci mmne ziaden respekt,ale nie som jedina co sa stazuje.Keby si mala taky porod ako tie menej stastne,tak by si nenadavala na nas 😒

shaarka
4. mar 2010

myslim, ze kazda z nas vie, ze je to tak trochu o stasti 😒 a mozno aj o sympatiach?
neviem... ja mam to "stastie", ze na mnohych ludi posobim prisne a namyslene (este skor nez otvorim usta), a tak sa automaticky tak zacnu ku mne spravat. a to vsetko len kvoli vyrazu tvare, ktory mam 😀 😀 😀 uz velakrat mi to skomplikovalo zivot - kym som sa ozvala, ludia uz hned reagovali podrazdene 😖 no co uz 😎

sabiatko
4. mar 2010

no ja zas vraj posobim namyslene 😎 ale ja sa furt usmievam, ked rozpravam s ludmi, ani si to neuvedomujem, tak su vacsinou mili. uvidime, ci mi aj pri porode bude do usmevu 😀

shaarka
4. mar 2010

😀 😀 no to som zvedava aj ja 😵

zuzu101
4. mar 2010

nemyslite si že som sa do vás navážala,len som vyjadrila svoj názor.bola som tam tri mesiace a aj som si ponadávala 😝 😝 😝 a aj poplakala ☹ .najviac som sa tešila na finále no a keď nás pustili domov,o pár dni som sa tam vrátila so zápalom maternice.prijali ma aj s malým a niekomu sa to tiež nepáčilo - no ja viem že nie všetky sestričky sú prijemné, aj prístup niektorých lekárov,ale čo je to pretrpieť týždeň, keď nás potom čaká krásny život s naším milovaným bábom. 😀 😀 😀

zuziiicek17
4. mar 2010

No to ovorili aj mne-ved ten tyzden prezijes a potom uz budete spolu 🙂 ale akosi tie hormony fungovali a ja som sa o maleho aj bala+ obe dievcata na izbe mali svoje babatka na izbe a ja nic,tak mi bolo velmi smutno.

ewana73
5. mar 2010

no,pretrpiet sa to samozrejme da ale preco by sa ku mne mal niekto spravat ako k "handre" a to len peto lebo mu ostalo prazdne vrecko?a to,ze je niekto odbornik,mne to tak ani nepripadalo..vsak lekar si to povolanie snad vybral pretoze by mal tej zene pomoct a nie naopak aby mala na ten porod nedajboze nejaku traumu. 😒 a teraz odbocim trochu od temy ale kedysi som chodila k jednej tiez "pani MUDr", ktora si na moju osobu predpisovala take drahe lieky ,infuzie a vysetrenia,ze mi az sanka spadla,ked som na to prisla a robila to nie len mne ale x desiatkam pacientov..samozejme,ze z toho potom mala sud.ale to vsetko preto lebo niektori lekari si o sebe myslia,ze oni mozu vsetko.. preco by som ja mala nieco pretrpiet a tvarit sa ,ze ako je vsetko ok ked to tak nie je?to presne preto sa potom nektori lekari tak spravaju. 😢

sabiatko
7. mar 2010

cavte baby, tak ako sa maju babatka?

chcela by som kupit pre maleho daky pekny fotoalbum, ale s cistymi stranami, aby som tam mohla fotky lepit. neviete, kde taky zozeniem?

shaarka
7. mar 2010

sabi,
ja uprednostnujem fotoknihy 😉 po albumoch budes musiet patrat v obchodoch, na nete toho nie je vela
http://www.svadobneinspiracie.sk/detske-fotoalb...
http://www.svadobneinspiracie.sk/klasicke-fotoa...
http://www.studio.fct.sk/sluzby/predaj-fotoalbumov

svetlankat
8. mar 2010

Ahojte, my sme kupili v novej nemocnici taku knihu, nase babatko, pise sa do nej a lepia sa do nej aj fotky. Maju vselijake, my sme si vybrali taku, ktora je viac na fotky nez na pisanie. Manzel sa velmi rad realizuje, uz mame fotkami oblepeny cely byt a to ma mala len 24 dni.

nell201
8. mar 2010

Ahoj Svetlanka.Konecne si sa ozvala.Ako sa mas? A ako vam ide dojcenie.Spinkate v noci? My este stale sa tak vseliako budime.Cez den spi maly lepsie.Aj teraz spal 4 hodiny vkuse,najedol sa a spi dalej.Dufam,ze v noci bude pokracovat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre