Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
11. mar 2010

katka, ja som o vode na zltacku nikdy nepocula ale laktacna poradkyna mi sama hovorila ze pri zltacke je dolezite vela kojit a ze vlastne to pomaha odstranit tu zltacku, takze sesterka ti dobre poradila...a ked mala vodu nechce tak jej ju nedavaj...vela deti ma zltacku a prejde to same..vela malicku davaj na slnko a koj, koj, koj a uvidis bude to ok.
A ten nurofen je fajn mat v zasobe..u nas je to prva pomoc na vsetko...nie este pri Juli ale pri Terezke urcite...na zuby, na neklud, na teplotu na akukolvek bolest 😉

katy2
11. mar 2010

nurofen az od 3 mesiacov....

blumka
12. mar 2010

katy, jj, ved pisem, ze pre Juli este nie 😉 ale je ho dobre mat naozaj od tych 3ch m. v domacej lekarnicke

marikaj
12. mar 2010

No neviem, nurofen je v podstate ibuprofen a ten rozhodne nie je neškodný. Čo sa nás týka, pri mojej dcérke (7 rokov) od malinka až do dnes používame Panadol baby na všetky spomínané účely a sme spokojní. A je všeobecne známe, že paracetamolum má podstatne menej škodlivých účinkov než rôzne prufény a aspiríny (nie náhodou je paralén ako jediný povolený aj v tehotenstve)

marcelka82
12. mar 2010

Ahojte.
sabi držím palce. Síce je už piatok a drobčeka už máš asi pri sebe, ale dúfam, že všetko dobre dopadlo a obaja ste v poriadku.

blumka
12. mar 2010

marika..nam panadol nezaberal absolutne..ani trosku...nurofen v momente..a to Terezka mavala take teploty ze az...a inak je dobre mat aj aj, lebo jedno mozes davat kazdych 6 hodin ale ked mas panadol aj nurofen, mozes ich striedat po 3 hodinach 😉
a nemyslim si ze ked je taky skodlivy zeby z neho robili liecivo pre deti..urcite kazdy liek je skodlivina ale sak ho do dietata netrepeme kazdy den..ked treba, tak treba, na to su lieky 😉

katy2
12. mar 2010

ani u nas panadol nezabera... iba nurofen.... a neberie ho na kvanta, len podla potreby... ale co sa tyka ucinkov je stopercentny.....

marikaj
12. mar 2010

nuž, naozaj je asi lepšie mať obe, najprv skúsiť Panadol až potom prejsť na Nurofen. Faktom je, že nám sa Panadol osvedčil absolútne a nikdy sme nič iné nepoužívali, na druhej strane moja Katka je napr. alergická na Hedelix, čo je asi najpoužívanejší liek proti kašľu pre deti. A my sme v 11 mesiacoch museli kvôli nemu chodiť na hydrocortizon.

blumka
12. mar 2010

jasne, ze kazdemu sadne nieco ine..ja som tiez zacala panadolom ale ked nezaberal skusila som nurofen, a to som doma nemala ani jeden, nejako som pozabudla ze deti byvaju aj chore..to mi len suseda potom pozicala 😅

marcelka82
12. mar 2010

Ahojte. My máme za sebou ultrazvuk. Maličká je zdravučká, srdiečko krásne bije. Takže super. 😵 No len má 35cm a iba 1523g. ☹ Z toho som veľmi smutná.

marikaj
12. mar 2010

marcelka, nič si z toho nerob, ja som sa tiež minulý týždeň zľakla, lebo maličký pribral akosi málo, ale doktor ma ukľudňoval, že sa nič nedeje a tento týždeň to dobehol 🙂

marcelka82
12. mar 2010

No 35cm moja malá mala už pred mesiacom. Tak ja neviem. Len už nech rastie a priberá ako má. Zvyšok doženieme už na svete.

shaarka
13. mar 2010

marcelka, tak ako si napisala, dohnat sa to da na svete 😉 paradoxne ja by som privitala radsej mierne znizenu hmotnost babatka, ako zvysenu. Teo mal uz presne pred tyzdnom, ked som koncila 31tt, 1900g 😒

marcelka82
13. mar 2010

shaarka, Teo vôbec nemal veľa. Tak primerane. A zas na druhej strane, čím menšie bábo tým ľahší pôrod, ale horšie pre neho. Aspoň čo čítam.

marikaj
13. mar 2010

baby, viete mi poradiť, koľko plienok asi budem potrebovať do pôrodnice (na 7 dní kvôli CR)? Budem potrebovať celé balenie 80 ks. Už teraz mám zbalené 2 veľké tašky, tak sa snažím redukovať

katka888
13. mar 2010

marika, my sme mali balenie huggies newborn, je ich tam 28 ks, boli sme da sa povedat 5 dni a vystacilo....
priemerne miname asi 7-8 plienok denne, tak si to zrataj 😉

shaarka
13. mar 2010

marika,
ved keby sa ti minuli, tak ti niekto prinesie, nie? 😉 ale ja tiez ratam s takymi 8 - 10 ks/den

marcelka,
neviem, podla akych "tabuliek" sa riadis ty, ale vahovo sme viac nez tt popredu... maly je podla doktorky "baculaty" 😀 😀 pytala sa ma na cukor, ci bol ok.

marcelka82
13. mar 2010

Hm, tak asi každý lekár ináč hovorí.

katy2
13. mar 2010

marcelka, nestresuj... uvidis, ako bude mala priberat v poslednych tyzdnoch... Neboj sa, je to v poriadku 😉

marcelka82
13. mar 2010

Ďakujem katy. 🙂 Ja sa vytešujem každému pohybu. 😀

shaarka
13. mar 2010

joj, ved aj ja som to chcela napisat, ze je to ok!
a priznam sa, ze by som si to s tebou radsej vymenila... mam strasnu paniku, ze maly bude mat 4600g ako jeho otec 😖 😔

katy2
13. mar 2010

shaarka, naco stresujes dopredu? ja som mala 4260g a mm tiez nad 4000g a mala vyzerala, ze bude velka a mala 3650g... teste sa zo zdravych deticiek v brusku....

ninka111
14. mar 2010

Ahojte,
onedlho ma čaká pôrod tak som sa sem došla pozrieť čo sa píše o Novej nemocnici na Tr.SNP budem v nej rodiť.
Už som bola na ultrazvuk, zatiaľ mam len dobre dojmy, ultrazvuk mi robil Dr. Suchanek bol milý všetko mi vysvetlil bola som spokojná - veľmi profesionálny prístup. Čo sa oddelenia týka zatiaľ sa k tomu nemôžem vyjadriť to neskôr.Tak uvidím čo ma čaká, 🙂 ďalšie postrehy nabudúce po ďalšej návšteve. Ahojte 🙂

shaarka
14. mar 2010

katy, a preco by som nemohla stresovat???
pri mojej vyske a tak velkom dietati mi hrozi sekcia, ktorej by som sa najradsej vyhla... a tak "stresujem", - to znamena, ze si uvedomujem dosledky 😕
ja osobne som radsej scitana, do tej miery, ako sa da, - teda ze mam nastudovane toho mnoho, aby som vedela, co ma caka v pripade komplikacii, alebo ako to vyzera, ak bude porod prebiehat lahko 🙂

ninka, ktory tt si?

katy2
14. mar 2010

shaarka, prepac... tak teda stresuj, tresuj a este raz stresuj... urcite ti to pomoze....
inak ja som mala sekciu a tu som....

shaarka
15. mar 2010

katy, ale co ma furt riesis???

ano, aj sekciou sa rodi, aj kliestami, aj VE. ale ak by som cosi mohla ovplyvnit, tak by som velmi rada rodila prirodzene a budem sa na to aj pripravovat. mozno "panika" nebola tym spravnym slovom, mozno ty si frajerka, lebo uz mas "po".
chcela som len povedat, ze mam obavy, strach, obcas zle myslienky, obcas sa citim super a verim, ze vsetko bude ok. ale myslim, ze to patri k tomu!

a stresujem preto, lebo ako som uz pisala, maly je o dost vacsi, ako by na svoj vek mal byt...
nie som typ ako ty, ze zavriem oci a poviem si "neboooj, vsetko je (bude) ok" 😀 😀 😀 som realista.

marcelka82
15. mar 2010

No teda shaarka, katy nás chce ukľudniť. Stres nepomáha našim drobcom.

Len mi povedzte ako nebiť v strese pri manželovi, ktorý vždy niečo spraví. On je horší ako malé dieťa. Dnes od rána sa mi až zle dýcha. Všetko vo mne sedí. Pri ňom kľud neexistuje. A potom že sa nemám báť predčasného pôrodu. Kto vie v akom prostredí som, sa čuduje, že som ešte neporodila. Verte mi, už aj ja.

marikaj
15. mar 2010

shaarka,- naozaj si myslím, že sa rozčuľuješ neprávom. Ak je poloha malého a stav maternice O.K. (v opačnom prípade by veľké dieťa mohlo znamenať predčasný pôrod), potom stresovať sa z toho, že je bábo väčšie mi príde zbytočné. Už som rodila s vedomím, že u bábätka nie je niečo v poriadku (čo som sa dozvedela 5 týždňov pred pôrodom). A tiež som veľmi chcela rodiť prirodzene a nakoniec to po 7 hodinách skončilo akútnou sekciou. Takže viem, o čom hovorím. Stresovať sa z toho, že sa bábo javí na UZV trochu väčšie - no a čo? Ak bude musieť byť sekcia tak bude. Podstatné je, že malý bude v poriadku, všetko ostatné by malo ísť bokom.
Mimochodom, ako hovorí môj pôrodník, UZV nie je vševedúci. Berú sa isté rozmery, pričom bábo môže priberať do úplne iných partií, alebo naopak. To sa prejavilo aj pri mojej prvej, ktorá mala mať podľa UZV 4 kg a v skutočnosti mala len 3 kg. Takže pridávam sa ku katy - teš sa z toho, že je bábo v poriadku, ostatné bude, ako má byť.

Marcelka - naozaj ťa chápem a nezávidím Ti. Mne od začiatku hrozí predčasný pôrod a na tom, že sa stal malý zázrak a my ešte držíme, má veľkú zásluhu podpora môjho manžela a atmosféra, ktorú mi doma vytvára. Ak by som sa okrem obáv o bábo mala stresovať aj tým, že MM vystrája hlúposti....no neviem, neviem

shaarka
15. mar 2010

citim sa tu ako v nejakej telenovele 😀 😀
radsej prepnem 🙄

nell201
15. mar 2010

Svetlanka ako sa mas????Na poradni si uz s malinkou bola? Ja idem zajtra.
Vsetko naj..... k meninam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre