Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

martinkah
12. apr 2010

Baby, ja mám pocit, že takmer všetky sme rodili/budeme rodiť u Dr. Rošákovej 🙂 Tá si teda nevydýchne... 😀
Ahoj ryzu, som rada, že je tu niekto s podobným termínom... Už sa nám to kráti, mala by som si konečne pobaliť tašky a požehliť veci malému, že?
Marikaj, aj ja gratulujem a prajems koré uzdravenie.
Mimochodom, neviete, stále je to v Novej také preplnené, že dávajú mamičky po pôrode na 17A aj na 16-te?

katka888
12. apr 2010

martinka.... to tazko povedat.... pravda je, ze teraz je taky baby boom, takze to je asi castejsie take preplnene. jedna baba pisala, ze bola na porod salach sama, ja ked som bola s nell, tak nas tam bolo za noc ak nie sest tak ani jedna.

balky3
12. apr 2010

ahojte ja mam termin okolo 10.5.2010 ale podla USG u Dr. Rosakovej maly váži okolo 2700-2900 kg a termín sa nám zmenil na 3.5 ja budem rodiť tiež u nej s mojím gynekologom nie som spokojna a po porode by som chcela zmeniť lekára dúfam že Dr. Rošáková ma zoberie. Je proste fakt super. Tak sa držme. Ahojte
PS: neviete náhodou treba si brať do novej nemocnice aj vlastné pyžamo alebo nam dajú ich erárne?

mili1
12. apr 2010

Ja tu sem tam nakuknem, pripajam sa k blumke...ja som bola spokojna s dr. Suchankom aj dr. Rošákovou, moji najoblubenejší lekári,,,,ale v novej nemocnici sú všetci dobrí.... 😉 u dr. Such. som rodila a bol milý a veľmi zlatý ...tiež sa o mna staral ... on má síce svoju povahu ale je fajn 😉 🙂
na Rošákovú som počula len chvály.... 😉 tak ako hovori blumka ona nemá odporcov... 😉

shaarka
12. apr 2010

tak vidim, ze Dr. Rosakova bude mat teraz perne tyzdne 😀
zatial som napocitala balky, martinku, ryzu a seba 😀
akurat dnes som sa vratila z pozorovania, lebo sa mi vcera podarilo v hypernove skaredo spadnut (nastastie na zadok) a mamicky boli aj na 17A (a celkom dost) 😒

shaarka
12. apr 2010

ryzu, a nebola si ty dnes na 17A tiez? 😅

marikaj
13. apr 2010

balky, dostaneš erárnu košeľu na pôrod a potom si ju síce môžeš meniť, ale napr. ja som rodila v nedeľu a v pondelok už košele na výmenu nemali, tak som musela ísť do svojho. Čo som si všimla, väčšina mamičiek prešla na vlastné oblečenie.

balky3
13. apr 2010

marikaj dakujem ti velmi pekne za info

shaarka
13. apr 2010

inak tie kosele - nic moc - tvrde, teple a ani nahodou nie elasticke - len take vrece. pri obbere krvi mi musela nastrihnut rukav, lebo sa nedal ani vyhrnut. neda sa v tom dychat.

henrike
13. apr 2010

Ahojte!
Ja som bola v erarnej koseli dobrovolne cca tyzden! 😀 Bola som po cisarskom a kedze ja som mala svoje iba klasicke pyzama a nie nocne kosele, bala som sa, ze mi nohavice budu tlacit na ranu ... Ked som chcela, ich erarnu koselu mi vzdy vymenili ... Mozno som vzdy trafila len tie ochotnejsie sestry. 😉 A tie ich nocne kosele maju kratky aj dlhy rukav, takze zalezi na tom, ake trafite. Na izbe (nadstandard za 300,-) som mala brutalnu zimu, lebo zaciatkom marca boli dobre fujavice a kvoli tomu mi ani detskari nechceli nechavat malicku na izbe (dobre nie? a to si platite nadstandard), ale zima mi v tej nocnej koseli nebola.
Zeny sice v tych koseliach vyzeraju trosku komicky, ale nejak mi to vtedy nevadilo. Dolezita bola dcerka a aby nas co najskor pustili (pustili nas nakoniec po mojom zobroneni na 11. den).
Baky3, neboj, urcite ta Dr. Rosakova k sebe zoberie. Ja k nej idem prave dnes na kontrolu po sestonedeli ...

henrike
13. apr 2010

Pardon - preklep: malo tam byt Balky3!!! Ospravedlnujem sa!!! 😀

martinka17
13. apr 2010

pridám sa k henrike
tie košele sú možno "hrozné", ale každé ráno som vďačne brala novú. Buď bola od krvi, keď v noci pretiekla vložka, alebo po 3 dňoch som mala každé ráno ju celú mokrú a fľakatú od stečeného mlieka. Ak by som mala vlastné, tak by som potrebovala min. 3 ks, ale to by ju stále večer museli doma preprať a ráno rýchlo doniesť 😀

shaarka
13. apr 2010

tak to su neodskriepitelne vyhody 😉

strasska
13. apr 2010

ahojte, ja som tiez velmi chcela erarnu koselu, ale ja som sa do tej najvacsej ledva navliekla 😠 Sice mam konfekcnu vel.44, ale u mna bol problem v ramenach a na rukach a to si nemyslim, ze vyzeram jak vodnopolistka. Takze som nakoniec ostala vo svojej.
Mala som iba dve, lebo ja noc. kosele neznasam, ale bolo tam tak horuco, ze ked som si ju preprala, tak do troch hodin mi vyschla na dverach skrinky. Takze sa dalo, uvidime ako bude teraz? 😉
A zienky neviete ako to vyzera s Rosakovou na jul, nahodou Vam nespominala, kedy pojde na dovolenku?

ryzu
13. apr 2010

Ahoj Shaarka,
včera som nebola na 17A, ale boli sme tam s manželom v nedeľu poobede na monitor a vyšetrenie u dr. rošákovej, lebo ona momentálne týžden lyžuje a príde až 18.4. takže dúfam, že malý zatiaľ ešte troška popláva v brušku a pekne ju počká

mucka01
13. apr 2010

ahojte
Máte niekto skusenosti s MUDr.Mikolajom z novej nemocnice?

mucka01
13. apr 2010

Ešte mám otázku ked máte dohovoreného doktora na porod a zrovna ne
bude mat smenu..tak má odrodí on,ked mu zavolam, alebo niekto iný, kdo zrovna bude mat smenu?..termin mam v máji 18.

strasska
13. apr 2010

mucka, ak mu zavolas, tak ti povie, ci dojde. Ak nie, tak Ta odrodi ten, kto ma smenu. 🙂

mucka01
13. apr 2010

aha,,díky mi sme tak dohovorený,že by mal príst..len důfam,že tam nebudu mit stop stav na príjme

mucka01
13. apr 2010

my ježís ja už ani neviem písat..nestačí že zabúdam.. 😖

strasska
13. apr 2010

🙂

henrike
14. apr 2010

Ryzu: Ja om bola u Dr. Rosakovej vcera poobede na kontrole po sestonedeli ... 😨
Ale v nemocnici nesluzila, to je pravda ... prisla iba do ambulancie.
Ludia, ona je taka podarena!!! 🙂 Mi povedala, ze ked este nechcem pohlavny styk, tak mam muzovi povedat, ze lekarka este neodporuca! 😀
Bola zlata, som rada, ze som si k nej premiestnila kartu ... aj ked sa clovek nacaka, lebo ma vela pacientiek.

shaarka
14. apr 2010

ten stop stav na prijme je casty??

ryzu, tak som si ta s niekym pomylila 🙂

strasska, mne rukavy na koseli v pohode rozstrihli, ved ani krv mi nevedeli odobrat (ja sprosta som sa tam z kosele pred odberom vyzliekla, ale sestra povedala, ze v pohode, koselu naspat, ze mi rozstrihne rukavy 😀 😀 😀 😀 😀 )

martinkah
14. apr 2010

Dievčatá, potrebujem sa preobjednať na monitor na CPO, keďže som zistila, že v dohodnutom čase nemôžem prísť, asi tam musím ísť osobne, však? Alebo máte tel. kontakt na gyn. ambulanciu na CPO? ď.
Henrike, to budeš k Dr. R. chodiť akoby k "obvoďáčke" do nemocnice? Aj na preventívky a pod.? Či ako to funguje? Aj keby sa to dalo, neuvažujem o tom dať si k nej kartu, lebo je dosť vyťažená, len som zvedavá.

strasska
14. apr 2010

henrike a ona uz ma vlastnu ambulanciu? kde? ja nie som spokojna so svojim Dr, bezne u neho na poradnu cakam 2 hodiny, takze to by mi nevadilo...
ale nechcela som od neho odist, lebo som pocula, ze Rosakova mozno bude otvarat ambulanciu a uz cakam od prveho porodu

strasska
14. apr 2010

martinkah, mne nevadi, ze je vytazena, lebo aj moj Dr. je, len ci ma zoberie?

henrike
14. apr 2010

Martinkah:
Ano, uz k nej chodim ako k obvodacke. Pred odchodom z porodnice ma sama oslovila, ze ak by som chcela, kazdy utorok poobede robi v ambulancii - je to uplne mimo nemocnice, v Starom meste. Ja som tuto moznost uvitala, lebo som chcela zmenit gynekologicku, kedze ta moja ma pocas tehotenstva ohladom starostlivosti brutaaalne sklamala. A ako som tu uz asi spominala, Dr. Rosakova vlastne zachranovala zivot (pri porode) mne aj mojej dcerke (tym nechcem povedat, ze by to ini lekari nezvladli!!!).
V tej ambulancii sa striedaju traja alebo styria lekari, takze tam vzdy niekto je, ale Dr. R. je tam vzdy v utorok poobede.
Vcera som u nej bola na kontrole po sestonedeli a rovno mi urobila aj utz - je to tam celkom dobre vybavene.

henrike
14. apr 2010

Strasska, urcite Ta zoberie, lebo aj vcera za nou chodili pacientky pre vymenne listky ... teda potvrdenia, ze ich vezme do opatery a nosili jej potvrdenia o vyradeni z evidencie od svojich lekarov. Takze ona je zvyknuta na prisun novych pacientok. No ale poviem vam, ze som tam cakala skoro 3 hodiny!!! Bola to vsak moja chyba. Nemala som sa tam vytrepat na 13:00, stacilo prist o 15-tej a sla by som na osetrenie hned. Nabuduce budem vediet.

martinkah
14. apr 2010

Strasska, keby mala riadnu ambulanciu, je to ine... hned sa hlasim... ale o tom som este nepocula. Ale podla mna by jej bola skoda na vypisovanie receptov na antikoncepciu, ziadosti o UPT a dalsie podobne "prkotiny", ktore robievaju gynekologovia s ambulanciou.

martinkah
14. apr 2010

Jej, henrike, ty si uz aj stihla odpovedat 🙂 Je to zaujimava informacia, vdaka. Nevies mena tych ostatnych lekarov? A nie je to nahodou na Masiarskej? Lebo tuto ulicu som kdesi v spojitosti s jej menom zacula.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre