Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

martinkah
14. apr 2010

Henrike, odvolavam svoje otazky, vsetko je na webe 🙂

henrike
14. apr 2010

Ano, je to na Masiarskej v ambulancii Dr. Skladanej (ktoru vobec nepoznam ... a ani neplanujem spoznat).
Podrobnosti na: http://www.nestatnapoliklinika.sk/web.php?in=3
Je to sice malo ... jeden den v tyzdni, ale kedze planujem aj druhe dieta a urcite ho chcem rodit u Dr. Rosakovej, tak budem snad aspon od zaciatku pod jej kontrolou. Moja predchadzajuca gynekologicka (stara a uznavana Dr.) veeela veci zanedbala a bola totalne bez zaujmu. Lezala som v Starej nemocnici, kde ona aj robi a chodila okolo mna ako okolo cudzej a vobec ju nezaujimalo, ako sa veci maju a vyvijaju! 😖 Povedala som si, ze dakujem pekne za takuto starostlivost.
Dr. Rosakova ma vobec nepoznala (ani ja ju), manzel za nou bol ked som este lezala v starej nemocke, ci za nou mozem prist, ona hned dala na seba kontakt, ja som odisla zo starej na reverz a hned si ma vzala pod opateru. Nic za to nepytala, chodievala za mnou, komunikovala so mnou, ochotne vysvetlovala a ked som chcela nieco inac ako ona, bola ochotna skusit ... Nemam k tomu co dodat. Porod sa mierne zdramatizoval, ale ja som vdaka nej vobec nebola v strese. Po porode chodila za mnou vyslovene kazdy den, kontrolovala ma ... riesila problemy a zaujimala sa aj o malicku! A este raz podotykam, nic sme jej nedali ani neslubili!!! Pri prepusteni z nemocnice som sa rozhodla nieco jej predsa len dat, lebo bola SUPER!

strasska
14. apr 2010

henrike dik, musim sa tam vytrepat a zistit, ci ma zoberie 🙂
ani nevie ako si ma potesila🙂)))

shaarka
14. apr 2010

konktretne u Dr. skladanej som bola chvilu aj ja - velmi mila pani doktorka (aj mila sestricka), ale vhodna akurat tak na take bezne veci.
ultrazvuk mi nerobila (dovod mi pripadal ako dobra vyhovorka, ale uz si nepamatam - asi ho nevedela obsluhovat), urobila len HP a vysvetlila system merania bazalnej teploty (aj to s chybami, ako som neskor zistila).
takze zalezi, na co konkretne potrebujete doktorku. ak len preventivna prehliadka, alebo predpisovanie HAK, tak staci ktokolvek, ale ak mate nejaky problem (ako napr. ja s otehotnenim), potom je treba hladat ochotnejsieho a skusenejsieho odbornika.
akurat - ambulancia na masiarskej je na vyvysenom prizemi a ked som tam chodila ja, tak vysetrovacia koza bola orientovana presne do ulice, do okna, a ja som nemala bohvieaky pocit, ked som na nej lezala rozkrocmo... 😀 😀 😀

fecova
18. apr 2010

ahojte ohladom lekarky Rosakovej, rodila u nej moja svagrina,obidve deti, ja som prve rodila v Saci, do ktorej uz nepojdem, pretoze to sa sukromnou nemocnicou nazvat neda, podla svagrinej slov, odporucam doktorku Rosakovu a ked pojdem rodit, tak jedine k nej.

lovacka
19. apr 2010

ahojte
chcem s aopytat dr Rosakova uz ma aj ambulanciu normalne gynekologiku?lebo co ja som vedela tak brala len tehotne nemala zeny na ambulancii

lovacka
19. apr 2010

uz som sa docitala dik za info musim jej zavolat a skocit teda aj ja po svoju kartu 🙂

rubinka
21. apr 2010

Chcem sa spýtať, viaceré ste spomínali že ste v šatni mali nejaké veci ktoré vám vrátili pri odchode z nemocky na výmenu za ich košeľu. Nejde mi do hlavy že aké veci, ved tašky by som snád mala mať celý čas so sebou na izbe, či ako? A to si mám normálne ked odchádzam z nemocky, pýtať ´dalšiu košelu aby mi dali taškú späť, nebudú na mňa kukať že načo mi košela ked odchádzam? 😀

blumka
21. apr 2010

rubinka, v satni sa prezlecies do ich kosele a nechas im tam svoje oblecenie, oni ti daju listok kde su napisane tvoje kusy oblecenia a ten im pri odchode z nemocnice das aj s ich koselou. koselu si jasne ze mozes prezliect ak chces a dat vyprat a ked budes odchadzat povies sestrickam ze ju nemas, oni vedia preco zeny pri odchode pytaju kosele, neboj 😉 al. si ju nechas pri sebe cely cas 😉

rubinka
21. apr 2010

Aha čiže tam ostáva len moje civilné oblečenie v ktorom som prišla hej? Konečne som to pochopila 😀

Ďakujem za odpoved. 🙂

blumka
21. apr 2010

ano, tak 😉

shaarka
21. apr 2010

rubi 😀 ja som v tom tiez mala chaos 😀 pekne ti rastu tt 😵

rubinka
21. apr 2010

No veru čas ubieha rýchlo 🙂 tebe sa to už pekne kráti....

camilla_1
23. apr 2010

Ahojte kocky, som v 10 tyzdni tehotenstva a chodim k Mudr,Hoppanovi termin mam na november je tu niekto kto je na tom terminovo rovnako? alebo kto ma skusenosti s lekarom ? 🤐

blumka
23. apr 2010

camilla, ja mam lekara hoppana, som s nim velmi spokojna, je to podla mna dobry odbornik aj ako clovek je fajn, vzdy ked som sa pytala dal mi dobru odpoved a co sa mi na nom pacilo vzdy vsetko okomentuje, nie ako iny lekari, z ktorych musis vsetko tahat, a napr. aj iny lekari v novej nemocnici sa o nom vyjadrovali pochvalne😉 nerodila som ale pri nom, vraj si za porody vela pyta, ale mne ani nebolo treba ja som mala cisarak 😉

shaarka
23. apr 2010

camilla, na hoppana som len dobre veci pocula 😉

shaarka
28. apr 2010

ahojte,
je tu niekto, komu Dr. Rosakova porod vyvolavala? Ak ano, tak preco?

mimusa4
28. apr 2010

sharka myslím, že ona vyvolávačku nedáva, teda ani ja som nemala a ani kamošky, možno záleží od okolností.. 😉

shaarka
28. apr 2010

ok, len tak som sa pytala... 🙂
ja jej plne doverujem, ved ako by to bolo kebyze nie, nie? 😀 😀 😎

akurat sme spolu hovorili a ze zajtra budem na 99% hospitalizovana, lebo ze uz je to na spadnutie... o 10,30 mam prist.
tak som velmi prekvapena, ze ma nenecha doma cakat, kym to zacne, ale ze ma chce rovno do nemocnice 😕 pytala som sa jej, ci teda chce zajtra rovno porod vyvolavat a ona ze nieee, ze to vidi tak, ze to pojde samo.
len nechapem, preco mam byt teda v nemocke 😕 🙄 😒

strasska
28. apr 2010

mne urobila Hamiltonov hmat a tak porod vyvolala, lebo bol vraj maly uz dlho v porodnych cestach. Ona mi na kazdej kontrole vravela, ze vidime sa cez vikend a ja som vzdy dosla na poradnu v utorok 😀
Takze sa rozhodla, ze tomu trochu pomoze, najprv som nebola nadsena, ale kedze nakoniec som mala uz aj plodovu vodu zelenu, tak som rada, ze to urobila. tiez jej doverujem. 😉

shaarka
28. apr 2010

strasska,
prosim, opis mi este z tvojej skusenosti ten Hamiltonov hmat... citala som o tom, nie velmi pekne veci, ale napis mi aj ty.
dufam, ze stinem este precitat 😅

strasska
29. apr 2010

tak presne opisat to neviem, ale riadne to bolelo, trosku som potom spinila. celkovo som z toho nemala nejaku traumu a ked sa to nakoniec tak vyvrbilo s tou zelenou plodovou vodu, tak som vlastne bola vdacna

sabiatko
1. máj 2010

shaarka, aj mne dr. rosakova troska dopomohla prave tym hamiltonovym hmatom. bolelo to asi ako pri menstruacii, no ked mi ho o 2 dni zopakovala, tak aj troska viac, aj som troska krvacala potom, ale nie je to nic hrozne, v pohode sa to da zvladnut 😉

svetlankat
3. máj 2010

Baby aj mne to pani doktorka urobila a naozaj ako pise sabiatko nebolo nic hrozne, ja som napr. doteraz nevedela ze je to nejaky hmat, no nevadi, je to ako bezne vysetrenie akurat to trosku zo spodu podrazdi.

zuziiiicek17
6. máj 2010

Baby ,neviete kolko berie DR.Murin ???kamoska chce ist k nemu rodit ,ale nevie kolko berie

shaarka
6. máj 2010

ahojte,
tak sa chcem pochvalit, 29.4.2010 sa nam o 21,10 narodil zdravy syncek Teo, 3580g a 50cm 😵
rodila som s epiduralom, ktory nezabral (ani som len netusila, ze sa take nieco moze stat), ale aspon tie priserne bolesti netrvali dlho. kto ma nejake otazky, sem s nimi 😀

co sa tyka toho hmatu, tak nieco vo mne urobila, to je pravda, ale nebolelo to viac nez nejake vysetrenie predtym 😅 i ked je pravda, ze som potom trosku krvacala.

blumka
6. máj 2010

shaarka, gratulujem 😉

strasska
6. máj 2010

shaarka gratulujem, tak uz to mas uspesne za sebou. 😉 Epidural nestihol zabrat, alebo vobec nezabral? 😲 Bol v porodnici natresk?
A zienky, je tu nejaka julovka?

rubinka
6. máj 2010

Shaarka gratulujem, malý je hotový krásavec 😵

fecova
6. máj 2010

ahojte tak ja Vam chcem len tolko povedat, ze prve dietatko som rodila v Saci, ale druhe pojdem na 100% do novej nemocnice, vcera som tam bola uplnou nahodou, prsilo mi nenormalne zle, hrozne zacali mi trpnut ruky, nohy, usta, mala som hrozne krce v bruchu,ale nie ako na mrchu, utekala som do nemocnice, na ambulancii sa ma ujal dr. Kolinovsky, pristup super, vsetko mi vysetril, a dnes rano som bola u dr. Murina na usg, ani sa nepytal odkial som sem prisla,alebo take hlupe otazky, ktore davaju v starej alebo v saci, no super pristup vrelo odporucam, s takym pristupom som sa nikde nestretla, a to som bola od porodu dvakrat operovana na maternicu v starej nemocnici, cize vsetky nemocnice mam pochodene, odporucam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre