Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zfidorka
16. jún 2010

@rubinka teroricky nie, ale ked ju budes mat napr. pol dna pri sebe a ti grcne po kojeni, tak je dobre ak ju budes mat za co vymenit... urcite ci ich tak zo 4 zober...

rubinka
16. jún 2010

@zfidorka - Aha jasné, díky za pomoc 🙂

@shaarka - Ja som teraz v 30.tt takže asi by som sa jej mala už teraz ozvať. Tak by som ťa poprosila čisielko na ňu. A kedy je jej najlepšie volať?

shaarka
16. jún 2010

tak tak, latkove plienky sa ti zidu na vselico 🙂

rubinka, co sa tyka toho cisla - tak si ma teraz zaskocila. niezeby som ti ho nechcela dat - ale predsalen - je to jej sukromny mobil (myslim), tak si nie som ista, ci mam opravnenie ti ho dat...
baby, poradte 😀 😀 😀
ja by som s tym nemala problem, len tak ma napadlo, ci to je eticke... hm?

rubinka
16. jún 2010

A ty si to číslo mala od koho?

shaarka
16. jún 2010

od ivetky stefanovej, vedie predporodne kurzy. a potom este od nasej znamej anesteziologicky.
ale ved co sa budem toto... nie je celebrita. hadam sa hnevat nebude 😉
poslem ti do IP

rubinka
16. jún 2010

No a šak ked jej niekto takto volá že si ju chce zazmluvniť tak nevolá na jej súkromné číslo?

zfidorka
16. jún 2010

@rubinka
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...
tu je cislo na pevnu linku 🙂
6. Urogynekologická ambulancia (suterén, poliklinika FNLP, Trieda SNP 1, Košice), t.č. 055/ 640 2391
• Ordinačné hodiny: pondelok od 13,00-14,30 hod.,
MUDr. Iveta Rošáková
- základné diagnostické vyšetrenia pri močovej inkontinencii

rubinka
16. jún 2010

@zfidorka - ďakujem, už mám súkromné 😉

eli26
17. jún 2010

Ahojte. Chcela by som poprosiť mamičky, ktoré ste rodili v Ke na Rastislavovej alebo vo FNLP na Triede SNP o radu.
V ktorej z tých 2 nemocníc sa rodi lepšie a je aj lepšia starostlivosť o rodičku a dieťatko?
Keďže nie som z Ke a moje babo ma choré srdiečko, tak vravia že sa mam pripraviť na možný pôrod v Košiciach. Keď budem absolvovať posledné vyšetrenia budem v 38 tt. a chcela by som už aj ostať rodiť v Ke. V našej nemocnici, je hrozna starostlivosť aj samotný prístup. A tiež by som potrebovala nejakého dobrého pôrodníka na vyvolanie pôrodu.

mirka907
17. jún 2010

@eli26 ak mozem poradit, tak ta na Triede SNP....ta ma novorodenecku jisku a podla mojich informacii vzdy ked su nejake komplikacie (ci uz v Saci alebo na Rastislavke) dietatko sa prevaza tam.

martinka17
17. jún 2010

@eli26
ak máš takto rodiť v KE a vieš, že má bábo zdravotné problémy, tak jediná voľba aj podľa mňa je nová nemocnica, ako písala mirka. Ak je problém, ty by si ostala na Rastislavke a bábo v novej, dosť blbé 😲 ☹

strasska
17. jún 2010

@eli26 suhlasim, urcite chod radsej do novej, to je ta na triede SNP

terina25
17. jún 2010

@eli26 jednoznačne nová nemocnica.Neter rodila predčasne v starej nemocke a malého jej previezli do novej nemocnice,lebo tam majú lepšie prístroje a tak ostala sama bez malého .takisto aj so Šace prevážajú deti do novej nemocky.

terina25
17. jún 2010

inak baby,čo sa chystáte do novej nemocky...výťahy nefungujú.idú len 2 aj to sa načakáte na nich.a keď ešte stoja na každom poschodí,tak to je na infarkt.dúfam,že keď pojdem rodiť,tak pojdem aspoň výťahom pre personál,lebo si neviem predstaviť,žeby som mala čakať a ísť v preplnenom výťahu s bolesťami 😠

martinka17
18. jún 2010

@terina25
ak ťa hore nenvyvezie normálny výťah, n a ten pre personál sa ani náhodou nespoliehaj, pokiaľ nemáš známeho....poznám babu, čo rodila, bolesti a nikto ju hore nechcel zobrať ☹

eli26
18. jún 2010

Ďakujem všetkým pekne za odpovede 🙂 . Ešte mám pár otázok ..Neviete ako to prebieha, ak je rodička z ineho mesta? To si ma tam nechajú až do pôrodu alebo prídem deň pred termínom ? Kontrakcie a menšie bolesti mám už teraz ja sa bojím, že nestihnem ani to posledne vyšetrenie, alebo že ma pôrod zastihne doma. Neviete, či by mi vyhoveli aj v tom, ak by som sa rozhodla pre vyvolanie pôrodu? Budem už za 38tt. Babo sa fakt ponáhľa na svet....

luciaanna
18. jún 2010

Ahoj Eli. Ono najlepšie by bolo, keby si mala vybaveného pôrodníka, na ktorého by si sa mohla obrátiť kedykoľvek. Tiež by si sa s ním vedela dohodnúť, napríklad na hospitalizácii vopred, čo by v tvojom prípade bolo fajn, keďže nie si priamo z KE. Pre vyvolanie pôrodu sa nerozhoduješ ty, ale rozhoduje o tom pôrodník, nie je to len tak si povedať "teraz chcem rodiť"....
Pokiaľ nie je na to dôvod, čaká sa na spontánny pôrod (ovšem neviem, aký vážny je zdravotný problém tvojho drobčeka, dúfam, že to nie je nič hrozné....). Ale v dnešnej dobe peňazí je už všetko možné 😅.
A neboj, nemyslím si, že by ťa pôrod zastihol doma, pokiaľ nemáš ten problém, že by si sa otvárala už počas tehotenstva, určite budeš mať dosť času prísť 😉 .
Neviem presne, v ktorom si týždni, ale skús sa poobzerať a popýtať na konkrétneho lekára a osloviť ho. Potom je to už iba o dohode medzi ním a tebou 😉 .
Držím palce.
A jednoznačne by som si zvolila novú nemocnicu (Tr. SNP ), kôli novorodeneckej JIS ke.

eli26
18. jún 2010

luciaanna, ďakujem za 🙂 a určite, keď tam budem skúsim sa na to opýtať nejakého pôrodníka.

luciaanna
18. jún 2010

Eli, skús sa opýtať na Mudr. Murína alebo Mudr. Rošáková (všetci si ju chvália), či by sa ťa neujali....Alebo sa skús povypytovať mamičiek z m.koníka, koho by ti odporučili na pôrod ony....

bombula
19. jún 2010

@eli26
@luciaanna a aj doktorka csicsajova ve skvela.

luciaanna
19. jún 2010

Áno, je. Môžem potvrdiť....

andrea0903
19. jún 2010

@eli26 Ja som rodila aj pri Csicsaiovej je uzasna a takisto aj Rosakova z chlapov je perfektny Murin Adam a Hoppan ja sa tam chystam uz piaty krat takze to tam dokonale poznam aj co sa tyka JIS-ky a Nedonoseneckeho poznam tam cely personal..drzim palce bude dobre

meruska
20. jún 2010

ahojte, chcem sa opytat par praktickych veci...

ak chcem mat manzela pri sebe, treba mu neake prezuvky alebo take nieco? neaky papier, skolenie alebo vobec nic?

ked to na mna pride, mam ist vlastne kam? na centralny prijem alebo rovno na 17. poschodie?

eli26
20. jún 2010

Ďakujem vám všetkým pekne za rady 🙂

strasska
20. jún 2010

@meruska najprv ides na centralny/urgentny prijem a sestricka pri pultiku ta ponaviguje na druhe poschodie do gynekologickej ambulacie. Inak cestu si vlastne uz okuknes, ked zacnes chodit do nemocky na kontroly, lebo to absolvujes tiez tam. Ak teda nemas vybaveneho porodnika.
MM bol pri porode a neabsolvoval ziadne skolenie, nemal ani prezuvky, len sa v tom plasti strasne potil....takze odporucam na seba nejake bavlnene tricko a tenke nohavice, aby mu nebolo horuco. Lebo MM dobehol z roboty v koseli a nohaviciach a po 3 hodinach sa isiel prezliect a osprchovat 😉

meruska
20. jún 2010

@strasska mna moj Dr. akosi stale neposiela do nemocnice, stale chodim k nemu, este 1.jula mam ist k nemu..tak dufam ze si tu nemocnicu stihnem vobec omrknut 🙂

strasska
20. jún 2010

@meruska aha som zabudla, si spominala minule 😀
Ale inak aj mna chcel vidiet moj Dr. este raz ale uz som mu povedala, ze idem no nemocky...netvaril sa nadsene, ale co uz mohol 😉
A vlastne teraz v sobotu som bola 1x, tak to mozno este stihnes 😀

meruska
20. jún 2010

@strasska a to ked pojdem na tu kontrolu to mam ist tiez na prijem, alebo na to 2 poschodie?

strasska
20. jún 2010

@meruska ten prijem to je vlastne taka hala, kde su rozne ambulancie. A ta nasa ambulancia je na 2. poschodi, vedla vytahu. ale ked sa opytas na recepcii, tak ta sestricka ponaviguje. Ja som bola zatial u svojej porodnicky na UZV a v piatok idem na prietoky na tu gynekologicku ambulanciu, tak potom mozem opisat presnejsie 😉

alienka73
20. jún 2010

Ahojte
@strasska, tak sme sa vcera stretli ze? 🙂 Odisla som bez rozlucky,prepac.
Ja idem aj zajtra za dr. Rosakovou , dufam, ze si ma tam este nenecha.
Preco ides v piatok na prietoky na tu gyn ambulanciu? Mne zatial prietoky robila len na 16tom poschodi. Inac vcera som bola na tom monitore hodinu, lebo dvakrat mi to zle natocili tak som mala slabe kontrakcie....

Chcem sa este opytat, ak sa robi v novej nemocke cisarsky so spinalom moze byt pritomny manzel alebo nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre