Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

smudlinka19
17. feb 2009

ahojte babenky...ja mám termín 27.05. a rozhodla som sa rodiť v novej u MUDr. Murína je velmi zlatý tak verím, že to dobre dopadne.... 😀

mystery7
17. feb 2009

ahojky
smudlinka: kedy sa chystas nahlasit do nemocnice? ja by som mala rodit 25.5. ale vobec neviem ako sa tam dostat. uvazujem o dr. Rosakovej.

ketina
17. feb 2009

ahoj smudlinka. ja som rodila pri MUDr.Murinovi pred 3mes. a mozem Ti ho len odporucit. je to uzasny doktor - a je tiez veduci lekar celeho porodnickeho oddelenia

stanka911
17. feb 2009

mystery - dr. rosakovu veeeeelmi odporucam, tiez som pri nej rodila (teda cisarsky mi robila) a potom cely cas ma chodila kontrolovat a bola strasne mila

a dr. murin je tiez super

smudlinka19
18. feb 2009

mystery7 ahoj....no som dohodnutá z murínom že mu budem volať po 30.týždni a tam sa hádam dohodneme čo a ako...vravel že mi všetko poukazuje a pokecáme ako si to predstavujem či mužík pride tiež, epidural a tak.....

smudlinka19
18. feb 2009

mystery a čo sa týka toho ako sa tam dostat tak ja som kontaktovala Murína a potom sme si dohodli stretnutie, urobil mi ultrazvuk..pokul babo a povedal , že sa stretneme po tom 30.týždni....lebo ja ked som sa pýtala mojej gyndošky tak lekár u ktorého budeš rodiť si ta može vziat od 32 alebo 37 týždna alebo v podstate ako on chce...

mystery7
18. feb 2009

smudlinka: vdaka za radu. Mam nejake cislo na rosakovu, ale volala som jej len raz a nebrala mi to vtedy, skusim viackrat.

chystas sa mat predplatenu izbu? Neviete ako to tam je, ci daju dieta k matke po porode, aspon na obzretie a skusit ci sa prisaje?

terina25
18. feb 2009

junovka:lekára som nemala vybaveného.možno preto sa aj tak ku mne zachovali,lebo som nikomu nedala nič do vrecka.čo už, dnešná doba je len o prachoch

smudlinka19
19. feb 2009

mystery7
kamoška tam rodila pred týždnom....babo mala stále pri sebe....bolo to super...hoci rodila cisárskym malinká bola u nej...v noci vraj ak chceš možeš dať babo sestričkám...ale inak je pri tebe,, aj ked sme ju prišli pozrieť tak sme malinku mohli vidieť, čo v starej ti len ukážu a s navštevou si pri výtahoch na chodbe... 😠
a čo sa týka izby tak neviem aký je postup to musím zistiť lebo je možné že izby budú obsadené...mne je to v podstate jedno na tých pár dni ktorá izba to bude ja hlavne chcem sprchu a wc na izbe 😀 😀 😀
ale viem že tam je vela izieb kde je sprcha spoločná....tak uvidím či si vieš rezervovať nadšt. ale ja neviem lebo nevieš kedy ta to chytí... 😀 😀 😀

mystery7
19. feb 2009

rezervovat sa to vraj neda, ked prides a je volny tak sa da onho poziadat - som citala

ale su tam vraj aj vacsie izby, tak by ma zaujimalo, ci tam mozu mat vsetky deticky pri sebe. Nerusia sa navzajom? alebo je to mozne len na nadstandarte?

A preco vlastne maju nieco nazvane ako nadstandart, ked je to vsade normalne? som nejaka nechapava 😅

lulu77
19. feb 2009

tak ja som tiez rodila v novej nemocnici bola som na izbe za 300, ma sprchu, ale WCko je na chodbe, chodia na nho maminky z izieb za 300, a tie su spolu 3
rodila som cisarskym
skopirujem sem prispevok od norik, pekne to rozpisala ked som sa pytala

Lulu,

na nadstandarde mozu byt navstevy hocikedy, amozrejme je potrebne sa prisposobit faktu ze budes v nemocke na normalnej izbe vsak velmi nechcu pustat navstevy mimo nav. hodiny...

3-lozkova izba ma samostatne wc a sprchu, ale na chodbe, na izbe je myslim sprcha ale ta je spolocna so susediacou izbou (pooperacna zobudzacia, tam budes lezat najprv). Tato izba ma samostatny klucik a nikto iny tam nechodi. WC a sprcha su nove pekne prerobene - ale na chodbe...

rozdiel => 700 -> izba s kozenou sedackou (tam moze spat tvoj muzik), televizorom, sprcha wc prerobene, prebalovaci pult, drevena polohovatelna nemocnicna postel, obyvacia stena...
300 -> klasicka nemocnicna izba, vymalovana s disney obrazkami, ma ale iny druh starej nemocnicnej postele (trosicku pohodlnejsi), skrina, sprcha v povodnom stave (ale v pohode, nejdes do kupelov a po sekcii sa moc sprchovat rozhodne nebudes) wc je na chodbe spolocne pre tri 300-korunove izby...

izba za 100 => zvaz pre a proti, jedna vec je mat tam kamosky (aj tak sa zoznamite v noci na chodbe, ked budes tisit a uspavat babo he he) a byt spolu, mat s kym pokecat - na druhej strane stale ma jedna z nich navstevu - navsteva nea s tebou sukromie a po chvili odchadza...navyse si s niektorou nemusis sadnut...na druhej strane mozes a este jedna vec, na stovkovej izbe je váha a mamicky zo vsetkych izieb tam chodia vazit svoje deticky pred a po kazdom kojeni...takze ta izba za 100 nie je az taka velka vyhra - ale je lepsia ako normal...

na chodbe je spolocna chladnicka, mikrovlnka a varna konvica

po sekcii pustaju domov na siedmy den (rodis v pondelok, ides domov v pondelok) ak je vsetko v poriadku...

Ja som bola na izbe 300 a bola som spokojna... ked babetko spinkalo tak som spala aj ja, alebo som odsavala mliecko alebo som mala navsevu...prve 3 dni sa z izby nepohnes - nulty den (den operacie) len lezis, na druhy den tiez, vstavas myslim ze na treti den...je ine byt na spolocnej izbe po cisarskom a vaginalnom porode...po cisarskom jednoducho potrebujes viac sukromia... mne napriklad vyhovovalo ze prisiel manzel, postavila som sa do sprchy a on ma umyl uterakkovou zinkou (nezabudni si pribalit) - ty budes rada ze budes stat nie to este sa hybat...

Ja osobne si myslim ze nepotrebujes az taky superluxus, sukromie ale niekedy luxus je...uvidis ale aky bude stav ked budes rodit - ja som si izbu vyberala z troch volnych a ked som odchadzala, mamicky lezali este aj na gynkologii lebo rodilo pomaly cele mesto...a tie mohli o nadstandarde len snivat... prto chcu este postavit dalsie nadstandard izby lebo maminky su ochotne si priplatit a niekedy sa aj biju o izby... hlavne to hned po sekcii musis nahlasit sestre, ona ta da na "cakacku" ak prave nie je volna izba. Prvu noc stravis na tej pooperacnej, az potom prevoz na izbu

Ak mas este questions tak ich hod

lulu77
19. feb 2009

a zabudla som, mna sa pytal moj porodnik par dni pred sekciou, ze aku izbu chcem, a ked som prisla do nemocnice, tak ma uz mali zapisanu, vo stvrtok mi robili planovanu sekciu, prvu noc som bola na pooperacnej, lebo nadstandard nebol volny a na druhy den ma prelozili.
Ale boli tam maminy, ktore hned isli na nadstandard, rovno z operacky, mali stastie, ze boli volne izby

mystery7
20. feb 2009

vdaka, ja som ten prispevo citala 😉

ale zaujimalo by ma ci je mozne na tej izbe za 300 mat deculo pri sebe, myslim z enie, lebo by sa vyrusovali

smudlinka pisala o tej kamoska, mna by zaujimalo aku izbu mala ona. A nosia deti na kojenie ked placu a su hladne, alebo len vtedy ked su hodiny??

Hlavne ma zaujima, ci prikladaju aj dieta po porode.
Teda, porodim, skontroluju ho a ukazu mi ho, alebo ho hned beru prec??

simka9122008
20. feb 2009

Mystery ja som tiež rodila malú v novej nemocnici, a hneď ako sa narodila my ju ukázali a brali ju umyť tak len zľahka a ihneď my ju prišli priložiť k prsníku a tak ju až zobrali odmerať, odvážiť a tie základné veci až potom ju už zabalili do perinky

nika.r
20. feb 2009

ahojte,

ja som ležalana nadštandarte za 100-vku. Boli sme tri na izbe, mali sme sprchu, ale wc bolo na chodbe..mali sme však od neho kľúčik a chodili naňho len my. Hneď vedľa izby na chodbe bolo chladnička aj rýchlovarná kanvica a mikrovlnka.

Detičky sme mali pri sebe, ale bolo to dosť náročné. Občas plakali na striedačku. Ale detičky ani tak nevadili, vlastne sa to dalo, mne najviac vadili návštevy, ktoré sa tam striedali, bolo mi nepríjemné odsávať si mliečko a kojiť pred kopou cudzích ľudí.
Najväčšia nevýhoda tej izby je v tom,že je na nej váha, na ktorú chodili mamičky vážiť deti pred a po kojení. Boli mamičky, ktoré slušne zaklopali, ale boli aj také, ktoré vtrhli ako veľká voda a vôbec im nevadilo, že mi tam kojíme a podobne. Takže táto izba sa určite nadštandardom nazývať nedá...o súkromí sa tu vôbec nedá hovoriť...
Sú tam aj izby, ktoré majú sprchu a WC podobne na kľúčik na chodbe bez platenia. Nemajú však k dispozícii chladničku a kanvicu. Mikrovlnka je aj v kuchynke k dispozícii pre všetkých a myslím že v jedálni je aj spoločná chladnička.

čo sa týka nosenia detí na kojenie, veľa závisí od sestričky, ktorá má práve službu. Boli také, ktoré boli veľmi zlaté a doniesli, ale stalo sa mi, že v noci mi vôbec malého nedoniesli, tak som sa tam šla spýtať, či nie je hladný a oni ma vyhodili že čo tam otravujem, že už mu dali umelé mlieko ☹
Ale v celku čo s atýka kojenia sú tam úžasní a naozaj ho podporujú, každá jedna sestrička, keď mi malého doniesla, skontrolovala ako sa prisal, pýtala sa, či mám mliečko, pomáhali pri prisatí, pomohli nájsť vhodnú polohu. Je tam aj úžasná laktačná poradkyňa, ktorá pri mne raz strávila vyše hodinu!

Mne po pôrode malého lne na chvíľu ukázalai a nedali mi ho ani na prisatie, ale to preto, lebo mal pupočnú šnúru okolo krku a bol trochu namodralý a museli mu dať kyslík. manžel ale bol pri celom ošetrení aj potom šiel k nemu, keď ho dali do inkubátora.

inak, spomínate tu Dr. Murína aj Dr. Rošákovú. Obaja sú skvelí, ja som rodila u Rošákovej a lepšieho lekára nepoznám. Je fakt skvelá, chápavá, mala som 16-hodinový pôrod a bola celý čas pri mne!

lulu77
20. feb 2009

to co pisala nika, to je pravda, na tej izbe za 100Sk, su 3 mamicky aj deturence, a kedze navstevy codia kedy chcu, tak je to trosku narocne. A hlavne koli tomu som sa rozhodla, ze si zoberiem izbu za 300Sk, na nej si sama, babatko mas pri sebe a navstevy chodia ako chces. Keby manzel pracoval v KE tak si zoberiem izbu za 700SK, aby mohol byt so mno aj v noci, ale takto mi to stacilo aj tak ,ako sme boli, chodila za mno aj 6 rocna dcerka, na izbe si kreslila a hrala sa, kym sme sa s manzelom rozpravali a vytesovali s nasej malej zubrienky. Ale treba si strazit navstevy, aby vela ludi neprislo naraz, izba je dost mala, tak ked chodia navstevy po 2-3 je to take akurat, takze to treba trosku zorganizovat, aby si nemala plnu izbu.

co sa tyka nosenia deti na dojcenie, je to take vselijake, ale snazia, nosia ich v pravidelnych intervaloch, poobede kupu deticky, a ta laktacna poradkyna je velmi mila, a trpezliva.
Ja som rodila sekciou, takze mne mali ukazali, a zobrali ju na vysetrenie, doniesli mi ju potom na izbu, kde mi sestricka pomahala ju prilozit, ale ked mne sa laktacia nerozbehla, tak to bolo len take kratke prikladanie, zakazdym ked bol cas papania. No mi sme nakoniec ostali na umelom mlieku, a po to som si chodila na detske za sestrickou, a aj ked sa mala poblinkala alebo prekakala tak po ciste veci som si sla, na detske, tam su aj deticky ked maju zltacku, ale ked nahodou mas nejaky problem a babatko nemozes mat pri sebe, su tam pekne v teplucku a v postielkach. Ja som rodila koncom oktobra, a bolo na izbe dost chladno, takze som pre malu dala doniest aj deku, a prikryvala som ju v postielke.

sestricky tam boli velmi mile, ja nemozem povedat ani jedno zle slovo, chodili casto, stale zaklopali, stale sa usmievali.A taktiez boli rychle viziti, niekedy len tak od dveri, ze dobry vecer, ako sa mate? ked mas nejaky problem tak povies sestricke, ona zapise a potom sa to riesi pocas vizity, ovsem ked je nieco akutne tak pride hned lekar. Hlavne bolo super, ze mi stale nepozerali medzi nohy, co pri prvom porode bolo bezne, teraz mozes mat aj tie sietkovane hohavicky na sebe, teda ja som bola po sekcii, takze mne sestricka rano a vecer kontrolovala jazvu. S prvou sprchou mi pomohla sestricka, potom to uz islo v pohode.

a co sa tyka lekarov, tak to sa tiez nemozem stazovat,

lulu77
20. feb 2009

mystery7 • 27tt • Dnes o 08:17

ale zaujimalo by ma ci je mozne na tej izbe za 300 mat deculo pri sebe, myslim z enie, lebo by sa vyrusovali

na izbe za 300 Sk si sama, s babatkom
na izbe za 100 SK ste 3 maminky a babatka

mystery7
20. feb 2009

dakujem velmi pekne, presne taketo postrehy som chcela (a aj potrebovala pocut) 😉

norik1
20. feb 2009

Tak ako vravu Lulu, na nadstandarde ma kazda mamicka babetko pri sebe - podla zdravotneho stavu.... ja som bola na tej 300 izbe a samej mi bolo neprijemne niekolko krat denne chodit do 100-kovej izby vazit dieta, prave kvoli tym maminkam na tej izbe ktore mali v kuse daktora navstevu alebo sa tam vazilo nejake dieta... oni mali klud vlastne len vecer.

V kazdom pripade je to lepsie ako obycajna izba - ta ma wc a sprchy na chodbe, susedi s romskou (mozne ich caste navstevy, ked som lezala na pooperacke akurat jednej maminke ukradli mobil na obycajnej izbe) a musi sa chodit na jedlo do spolecnej jedalne... pricom na nadstandarde jes na izbe a jedlo donesu na chodbu priamo pred izbu 🙂

mystery7
20. feb 2009

tak to sa mi tych 300 ani nezda vela, za toto vsetko 😉 dufam, ze nezvysia cenu ked pojdem rodit ja 😀

kocky este mi vysvetlite ako sa da dostat ku dr. rosakovej. ja vobec neviem kao sa pohybovat v tej novej nemocnici 😅

norik1
20. feb 2009

no vyvezies sa na 17. poschodie, zabocis doprava, a odchytis nejaku sestricku a opytas sa na dr.Rosakovu. A oni ti povedia ci je prave v praci alebo co prave robi. Ale skusaj jej volat vecer, vecer dviha telefon 🙂 alebo skus pevnu linku, najdes ju v zozname 🙂 kolegyna co u nej rodila jej prvy krat volala domov na pevnu 😀 😀 😀

ja som v porodke stravila tyzden a tych 1800 sk stalo urcite za to... tych 700 je uz podla mna zbytocne vela, ale aj ta izba je samozrejme super 😀

norik1
20. feb 2009

mystery ip 😵

zajo510
20. feb 2009

ahojte, ja som rodila tiež v novej nemocke, nemala som nikoho vybaveného a bola som napriek tomu spokojná. to či je niekto spokojný s tým alebo oným závisí od jeho nárokov a očakávaní. nemocnica nie je hotel - strava, ubytovanie... to ako dopadne pôrod tiež aj vybavený lekár mnohokrát neovplyvní, samozrejme pomôže ako je v jeho silách, ale komplikácie môžu nastať aj tak, takže to je skôr otázka prírody a toho ako sa naše telo zachová pri pôrode. ja som počula takmer na každého jedného lekára aj dobré aj zle (teda na musína som zle nepočula 🙂 ) ale ostatné mená áno. čo som ležala v nemocke pred pôrodom tak si každá kočka vybavovala niekoho iného. veľmi dobrý je Besermeni - neviem ako sa to píše - ale je dosť vulgárny a teda nie pre citlivé povahy, Murín, Dianišková, Posluch, Adam, Sovová, Rošáková....no ked mám tak povedať, tak aj jej sa podaril "kúsok". kamoške vyvolávala pôrod na svojej smene (niečo jej v krčku stlačila) 10 dní pred termínom pôrodu, aby teda nemusela dobehnuť keby na ňu prišiel pôrod neočakávane. takto sa to totiž ČASTO rieši ked si vybaví niekto lekára - ide na vyvolávačku v čase služby lekára. kamoška rodila v ten večer a nakoniec ani nevie ako porodila, lebo sa takmer vôbec neotvorila napriek vyvolaným kontrakciám. dotrhalo ju krista-krážom, 4 mesiace po pôrode musela isť na plastiku, lebo kedže ju dotrhalo, nemohla zahržiavať moč ani stolicu. takže to ma odradilo od vybavenia si lekára. ☹ bábo ma prísť na svet ked sa samo pýta a nie nasilu. toť môj názor.

norik1
20. feb 2009

he he Zajo kolegyna rodila u Rosakovej na vyvolavacku pocas jej smeny cca 2 tyzdne pred terminom 🙂 ale mala zle monitory a bola v nemocke uz tyzden, tak mozno preto...mozno...

Ja som rodila u Boszormenyiho - je pravda ze citlive povahy radsej nech rodia u ineho lekara - a nechal to vsetko na prirodu, dokonca sme si na sale super pokecali 🙂 kludne by som rodila u neho ako hruska, len si clovek jeho reci nesmie brat osobne 🙂

ibinecka
20. feb 2009

Ahoj zajo510, pekne si to napísala a tiež si myslím že záleží od nároku každého ako bude spokojný a s lekármi máš tiež pravdu na hociktorého lekára môže jeden nadávať a druhý ho chváliť záleží od viacerých okolností pri pôrode. A pozerám že máš podobný termín ako ja Ja mám prvý 10.4.. 🙂 Ideš znova rodiť do Novej? Ja sa tam tiež chystám. Rodila som už na Rastislavke aj v Šaci a všade bolo niečo dobré a niečo nie. 😝

zajo510
21. feb 2009

norik 🙂 ty si správne napísala jeho meno. nechcela som nikoho strašiť, proste ten nešťastný pôrod kamošky tak vyšiel.... mňa na sálu prijímala Oberleová, teda to som sa kus obávala, že čo a ako bude (hoci som na ňu nič zle ani dobre nepočula ale z jej prístupu na vizitách som mala divný dojem, zdala sa mi dosť odmeraná a chladná) ale na sále sme sa tak narehotali a o blbostiach sme kecali, že som sa divila aká je príjemná. potom sa vymenila smena a som rodila nakoniec u Sovovej a bol tam aj Posluch - tak kukučkoval spoza jej chrbta.

inak ja by som aj šla k Besymu rodiť, zažila som si už takých všeliakých gynekológov, reči a blbé poznámky (natrénovaná som z medicínskeho centra u Dr. Matisa 😀, aj dr. Kanaba v poradni na cpo ), že mám dojem už by ma asi nič neprekvapilo. švagor robil vo fnsp na pôrodnici civilku, jeho som sa pýtala, že čo na tých lekárov vraví a že ktorý má akú robotu....ked už mi on neporadil nikoho konkrétneho, lebo vymenoval mi všetkých lekárov, kt. tam slúžia a každý si svoju robotu spraví ako najlepšie vie, šak tam majú neskutočné kontroly a nikto z nich sa určite nechce zamotať do problémov a komplikácii.

ja len dúfam, že budem hlavne ja pripravená na pôrod dostatočne, že sa so mnou príroda nezahrá a žiadne hecovanie ani hysteria určite nepomôže ani mne ani lekárom.

no a do novej nemocky by som zase rada šla, lebo to mám blízko a je tam to neonatologické oddelenie pre miminka. to je super, že aj náhodou niečo tak sa rýchlo on postarajú a nemusia ho prevážať hore dole cez celé Košice.

zajo510
21. feb 2009

ibinecka, chystám sa do novej nemocky, teda k to nejak inak nevypáli. to by bola sranda sa tak stretnúť. a stými nemocnicami máš pravdu aj ty, ťažko ja budem hľadať na každej niečo dobré aj zlé, ked som v nich nikdy nebola a nemám žiadne vlastné skúsenosti. na každú nemocku som počula dobré aj zlé ale to nie je dôvod aby som to šírila, lebo som okrem novej nemocnice v inej nebola. nech si každý vyberie akú chce, a sám bude vedieť či sa rozhodol dobre alebo nie.

ked som mala rodiť alžbetku tak ma na poradni lekár 3 týždne pripravoval na to, že idú maľovať pôrodné sály a nebudú prijímať pacietky z vonku, len nemocničné odrodia - tie z oddelenia, takže bude celkom možné, že dobehnem rodiť a ma pošlú do inej nemocnice. to boli teda nervy pre mňa, ale nakonic som tam rodila a to tie sály ani nemaľovali. dúfam, že sa ich nechystajú maľovať v najbližšej dobe 😀 😀 😝

ibinecka
21. feb 2009

zajo510, no to by bola fakt sranda sa tam stretnúť 🙂 a do pôrodnice sa ideš hlásiť až keď pôjdeš rodiť alebo skôr? mňa môj obvodný lekár posiela v 37 týždni aj keď ja idem na cisársky a tretí krát tak asi preto. Mám rodiť u Dr. Adama. chcela by som aj nejakú lepšiu izbietku 😝 Asi tam pôjdem na nejakú exkurziu aby som videla ako to tam vyzerá. 😉

zajo510
21. feb 2009

ibinecka, mám sa tam hlásiť od 36.tt tak si pamätám spred roka. nevybavujem si lekára, ale ty ideš na sekciu to je iné, to ťa musia naplánovať.

tie izby sú tam aj obyčajné, ale aj nadštandartky: za 300,- si sama na izbe, je vymaľovaná, máš bábo pri sebe, na wc aj sprchu musíš ísť na chodbu máš aj kľúčik od toho takže ti tam nebudú chodiť iné kočky. potom je tam za 700,- tá vyzerá super ako hotelový apartmán, kožená gaučovka, velikánska posteľ, komfort, vlastné wc aj sprcha na izbe, a potom je tam za 100,- je to 3-posteľová izba, vymaľovaná, na wc z sprchu sa dochádza. je na nej aj váha, tak si tam chodia kočky vážiť miminka. nadštandartné izby majú samostatnú chodbu, oddelenú od tej ostatnej. návštevy tam môžeš mať kedy chceš na izbe a stravu ti donesú pred izbu, nie do spoločnej jedálne. ja som bola na tej 3 posteľovej, lebo nemali inú voľnú. vadili mi jedine tie hromadné návštevy (mojich spolubývajúcich) lebo ked sa tam nahrnuli celé rodiny, tak to bolo dosť aj pre mňa, žiadne súkromie (treba ti kojiť, odsávať, všetko ťa boli, sem tam chceš spať, máš "kabelku" s močom po sekcii alebo len tak vložku medzi nohami, sem tam krv........ a stále ruch atd....to že tam chodili vážiť kočky miminka aj v noci mi nevadilo - to som chápala. ale veľkou výhodou bolo, že ked som musela odbehnuť niekam, tak mi spolubývajúce postrážili malú a nebola sama na izbe, tak sme si navzájom pomáhali. dosť sme si radili, ked mala niektorá z nás s niečim problém alebo trápenie a sme vykecávali a sa učili jedna od druhej - pre prvorodičku je to super.

takže ako som spomínala vyššie všetko má svoje + aj -. byť sama na izbe ako prvorodička, to som síce chcela, ale došlo mi, že by to pre mňa až výhra nebola, to je asi vhodnejšie už pre skúsenejšiu maminu. inak ti ponúknu izbu ktorú budú mať voľnú, myslím, že sa to tam nedá rezervovať dopredu.

mystery7
21. feb 2009

vdaka za rady kocky, som zvedva ako dopadnem 😉

norik: pisala si ze treba vyjst na 17. poschodie, ale ako sa dostanem k tomu vytahu? teda do tej vysokej casti? ja som tam este nikdy nebola :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre